آشنایی با نرخ تعامل در اینستاگرام

نرخ تعامل در اینستاگرام

 نرخ تعامل در اینستاگرام در واقع همان عکس العمل هایی است که دنبال کنندگان یک شخص نسبت به پست ها و محتواها گذاشته شده در اینستاگرام نشان می دهند. خودتان هم می دانید که افراد زیادی در دنیا هستند که از طریق تولید محتوا در اینستاگرام در زمینه های مختلف، کسب درآمد می کنند. اکثراً فکر می کنند که درآمد این دسته از افراد که به عنوان یک بلاگر  یا اینفلوئنسر مشغول کار هستند، تنها از راه تبلیغات است که به دست می آید. اما عملاً این طور نیست؛ البته نه تبلیغات برای افراد درآمدی نداشته باشد، نه!

منظور ما این است که یک شخص برای اینکه بتواند از تبلیغات خود به خوبی کسب درآمد کند باید بر روی مبحث نرخ تعامل در اینستاگرام به خوبی تسلط داشته باشد. چرا که تقویت و بالا بردن نرخ تعامل در اینستاگرام، مسیر موفقیت را برای شما هموارتر می سازد. اینستاگرام برنامه ای است که هر لحظه در حال ارائه ی یک الگوریتم جدید برای کسب درآمد می باشد. بنابراین کار افرادی که تمایل دارند تا از طریق اینستاگرام کسب درآمد کنند، هر بار سخت تر و پیچیده تر خواهد بود. البته این موضوع دقیقاً بر عکس چیزی است که افراد عامی فکر می کنند. باید بگوییم که شغل بلاگری و اینفلوئنسری، نیاز به دانش به روز و تسلط بر الگوریتم های در حال تغییر اینستاگرام دارد. حالا تصور کنید که با این شرایط شما مجبور شوید که نظر مخاطبین خود را تحت هر شرایطی جلب نمایید و آن ها را وادار کنید تا محتواهای شما را لایک کنند، برایتان کامنت بگذارند، آن ها را ذخیره کنند و یا آن ها را با دوستانشان به اشتراک بگذارند! بنابراین یکی از مهم ترین موضوعاتی که بر روی نحوه ی کسب درآمد از اینستاگرام تأثیر می گذارد، کنترل مواردی است که باعث بالا رفتن نرخ تعامل در اینستاگرام می شوند. در ادامه درباره ی این موارد بیشتر برایتان توضیح خواهیم داد. لطفاً تا انتهای مقاله با ما همراه باشید :

نرخ تعامل در اینستاگرام

چه مواردی بر روی نرخ تعامل در اینستاگرام تأثیر می گذارند؟

ببینید، محاسبه ی نرخ تعامل یا همان اینگیجمنت، برای هر صفحه ای با توجه به تعداد فالوورهای صفحه می تواند متفاوت باشد. اما یک سری موارد کلی هستند که برای تعیین اینگیجمنت صفحه بسیار مهم هستند. مواردی مانند تعداد لایک، تعداد کامنت، تعداد بازدیدها، تعداد دنبال کنندگان، تعداد نمایش ها، تعداد به اشتراک گذاری ها و … همگی از جمله ی همین موارد خواهند بود.

نرخ تعامل اینستاگرام یا همان اینگیجمنت باید بر طبق یک سری فرمول ثابت محاسبه شود. حالا خود فرد در نظر می گیرد که با توجه به زمینه ی فعالیتی که در این اپلیکیشن دارد، این عدد چگونه به دست آید! مثلاً ما محاسبه ی نرخ تعامل برای کسب و کارها و نرخ تعامل برای اینفلوئنسرها را داریم که فرمول هر کدام با یکدیگر متفاوت می باشند. به عنوان مثال برای محاسبه ی نرخ تعامل اینستاگرام برای کسب و کارها و برندها از تقسیم مجموع لایک و کامنت بر روی حاصل ضرب تعداد ایمپرشن در عدد 100، عدد اینگیجمنت به دست می آید. اما برای اینفلوئنسرها دیگر این فرمول صادق نیست و باید از فرمول دیگری برای محاسبه ی نرخ تعامل در اینستاگرام برای اینفلوئنسرها استفاده شود. این عدد نیز از تقسیم، مجموع لایک و کامنت بر روی حاصل ضرب تعداد فالورها در عدد صد، به دست می آید.

نرخ تعامل در اینستاگرام

برای افزایش نرخ تعامل یا اینگیجمنت در اینستاگرام می توانیم از چه روش هایی کمک بگیریم ؟

  • برای این کار نیاز است که شما ابتدا، مخاطبین و نیازها و خواسته هایشان از شما را بشناسید و آن ها را درک کنید. چرا که تولید محتوا بدون اینکه مخاطبین شما مشتاق آن باشند، عملاً بی فایده خواهد بود.
  • برای گذاشتن پست ها و تولید محتواهای خود از یک برنامه ریزی و استراتژی خاصی پیروی کنید. اما یادتان باشد که هرگز مدت زمان بین پست هایتان را زیاد نکنید. چرا که مخاطب از صفحه ی شما دلسرد خواهد شد و شما را آنفالو خواهد کرد.
  • یادتان باشد که متن ها و محتواها کوتاه، بهترین انتخاب برای فضای اینستاگرام هستند. گاهی اوقات نیاز است که هدف و محتوای خود را در داخل یک داستان روزمره بگنجانید و با کمک داستان سرایی در بازاریابی محتوایی آن را به مخاطب انتقال دهید. در واقع به بیان ساده، سعی کنید که برای تولید محتوا، خلاقیت داشته باشید.
  • این طور نباشد که فالوورهای شما فقط برای شما کامنت و دایرکت بفرستند، برای بالا بردن عدد نرخ تعامل نیاز است که شما هم دائماً مخاطبین خود در تعامل باشد. البته این راه حل تنها برای اینگیجمنت مهم نیست و در موفقیت نهایی شما تأثیر زیادی دارد.
  • علاوه بر تعامل با مخاطبین، تعامل و همکاری با افرادی که هم زمینه با رشته ی فعالیتی شما کار می کنند می تواند بسیار کمک کننده باشد. دلیلش هم این است که شما می توانید از فالوورهای یکدیگر برای بالا بردن تعامل و عدد فالوورهای خود استفاده نمایید. در واقع اینجاست که رقیب می تواند بهترین کمک برای شما باشد.
  • فقط به پست و محتواهای یکنواخت اکتفا نکنید، در استوری ها فعال باشید و سعی کنید که مخاطب را در جریان زندگی روزمره تان تا حدودی قرار دهید. گاهی اوقات برای انتخاب یک سری وسیله و یا لباس از مخاطبین خود نظر بخواهید و از آن ها بخواهید که نظرشان را برای شما ارسال کنند. این موضوع در بالا بردن نرخ تعامل در اینستاگرام تأثیر بسیار زیادی دارد.
  • در نهایت حواستان باشد که آمار فعالیت ها و عملکرد خود را با محاسبه های مختلف، پیگیر نمایید تا متوجه شوید که کدام استراتژی توانسته توجه مخاطب را بیشتر از سایر استراتژی ها به خود جلب کند.
نرخ تعامل در اینستاگرام

در نهایت شاید برای شما این سؤال پیش بیاید که بالا رفتن نرخ تعامل در اینستاگرام، چرا برای کاربران و فعالان اینستاگرام مفید است. پاسخ این سؤال بسیار ساده و کوتاه خواهد بود. وقتی کسی عدد اینگیجمنت صفحه اش بالا برود، پست هایش بیشتر برای افراد نشان داده می شود و امتیازات خاصی از جانب اینستاگرام برای بالا بردن رتبه ی پیج به آن صفحه اختصاص داده می شود. طبیعتاً هر چقدر که یک صفحه و محتوایش دیده شود، به همین منوال تبلیغات آن صفحه بیشتر شده و نرخ همکاری با آن صفحه نیز بالاتر خواهد رفت که نتیجه ی تمامی این ها چیزی نیست جز بالا رفتن مبلغ درآمد از اینستاگرام!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *