آشنایی با نرم‌افزار CRM ابری

نرم‌افزار CRM ابری

 نرم‌افزار CRM ابری، یکی از انواع نرم‌افزارهای CRM می باشد. اما قبل از هر چیزی و قبل از اینکه بخواهیم درباره ی نرم‌افزار CRM ابری صحبت کنیم، ابتدا نیاز است که یک پیش زمینه درباره ی نرم‌افزار CRM به عنوان یکی از شاخه های دیجیتال مارکتینگ داشته باشید. عبارت CRM مخفف لاتین عبارت مدیریت ارتباط با مشتری است. این سیستم به افراد، صاحبان و مدیران کسب و کارهای مختلف در سراسر دنیا کمک می کند تا به نحوی بتوانند در بالاترین کیفیت ممکن به نیازها، خواسته ها و سلایق مشتریانشان، پاسخ دهند. هدف نرم‌افزار CRM این است که مسیر موفقیت را برای کسب و کارهای بزرگ و کوچک، هموار سازد.

نرم‌افزار CRM ، استراتژی ای است که تمام عملکرد مجموعه را از پشم مشتری نگاه می کند و تمامی برنامه ها و آینده نگری های خود را بر اساس تجربه ی مشتری و خواست مشتری می چیند؛ چیزی که از گذشته تا به امروز، بشر ناخواسته با کیفیت کم یا زیاد، به انجام آن مشغول بود! اما امروزه به گونه ای تکامل یافته تر و تخصصی تر به آن نگاه می‌شود. وقتی شما از دریچه ی نگاه مشتری به مجموعه ی در حال فعالیت خودتان نگاه می کنید، راحت تر می توانید فرصت ها، شکاف ها و نکات ضعف و قدرت کار خود را ببینید برای بهبود آن ها تلاش کنید. یک تعامل و مشارکت فعال با مشتری؛ بله! خودش است.

همان طور که برایتان گفتیم، نرم‌افزار CRM یک نرم‌افزار است که به کمک آن تمامی اطلاعات مربوط به یک سازمان و یا افرادی که به نحوی با مجموعه ی شما در ارتباط هستند، در دسترس خواهد بود. این نرم‌افزار کاملاً امن و مورد اعتماد است و شما در مسیر موفقیت و فروش بیشتر نیز یاری می کند. اما بریم سراغ موضوع اصلی ما ” نرم‌افزار CRM ابری” که به نوعی یکی از پرکاربردترین انواع CRM می باشد :

نرم‌افزار CRM ابری

نرم‌افزار CRM ابری چیست؟

نرم‌افزار CRM ابری که به آن CRM CLOUD نیز گفته می‌شود یک نوع نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری است که خود نرم‌افزار و تمامی ابزارهای مرتبط با آن به واسطه ی اینترنت قابلیت دسترسی دارند. نرم‌افزار CRM  ابری از طریق مرورگرها و یا ابزارهای مبتنی بر وب، قابلیت دسترسی پیدا می کنند. البته که این نرم‌افزار در مسیر دسترسی آسان تر کاربران، در نسخه های تبلت و موبایل نیز وجود دارد.

به طور کلی نرم‌افزار CRM به دو صورت نرم‌افزار CRM ابری و نرم‌افزار CRM نصبی وجود دارد. برای CRM نصبی، مجموعه مجبور است که این نرم‌افزار را مستقیماً بر روی سرور اصلی و داخل شرکت نصب نماید و به ازای این نصب، هزینه پشتیبانی و نگهداری نیز پرداخت کند. هزینه های مربوط به CRM نصبی بسیار زیاد است و شامل مواردی مانند خرید نرم‌افزار و سخت افزار و مجوزهای مربوطه نرم‌افزار می‌شود. علاوه بر این هزینه، مجموعه باید به فکر یک گروه متخصص آیتی باشد تا دائماً سیستم را بروزرسانی کنند و از آن به خوبی نگهداری نمایند. بدیهی است که هر شرکتی از پس چنین هزینه های سنگینی بر نمی آید.

نرم‌افزار CRM ابری

در نقطه ی مقابل CRM نصبی، نرم‌افزار CRM ابری قرار دارد. دسترسی به این نرم‌افزار در عرض چند دقیقه و با تکیه بر اینترنت امکان پذیر است، یعنی نیازی نیست که شما هزینه های زیادی را صرف خرید نرم‌افزارها، مجوزهای نرم‌افزار و سخت افزار کنید، می توانید با توجه به نیاز خود، سخت افزارها را خریداری کنید. برای استفاده از نرم‌افزار CRM ابری دیگر نیازی به گروه های آیتی و متخصص نیست چرا که خود سازمان هایی که این نرم‌افزار را ارائه می دهند، کارهایی از قبیل پشتیبانی، نگهداری سرور، نصب و راه اندازی، بک آپ گیری، امنیت و غیره را به راحتی انجام می دهند و نیاز به صرف هزینه های گزاف گروه های پشتیبانی نخواهد بود. درواقع شما به ازای تمامی خدماتی که از طریق سازمان های ارائه دهنده ی نرم‌افزار CRM ابری دریافت می کنید، تنها مبلغی را به صورت ماهانه به عنوان حق  اشتراک به مجموعه ی مربوطه پرداخت خواهید کرد. این در صورتی است که هزینه های اولیه ی شما تا حد خیلی زیادی کاهش یافته است. نکته ی شایان ذکر درباره ی نرم‌افزار CRM ابری این است که این سیستم ها دائماً در حال بروزرسانی و گسترش هستند و طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارند. درواقع شما با استفاده از یک سری نرم‌افزار معروف، به صورت ناخواسته به این سیستم متصل هستید!

نرم‌افزار CRM ابری

مزیت های استفاده از نرم‌افزار CRM ابری

  • یکی از مهم ترین مزیت های CRM ابری، بحث انعطاف پذیری و مقیاس پذیری آن است. این ویژگی سی آرام ابری باعث می‌شود که هر شرکتی با هر ظرفیتی بتواند از آن برای مدیریت ارتباط خود با مشتریان استفاده کند. درواقع برای استفاده از این نرم‌افزار، هیچ گونه محدودیتی تعریف نشده است.
  • دومین موردی که به عنوان مزیت نرم‌افزار سی آرام ابری می توانیم از آن نام ببریم این است که این نرم‌افزار در هر کجا و در هر زمانی قابلیت دسترسی دارد. این نرم‌افزار می تواند بر روی هر دستگاهی نصب شود و کارها را به منظم ترین شکل ممکن پیش ببرد. تمامی اطلاعات شما در فضای اینترنت به امن ترین حالت ممکن ذخیره می‌شود و هر کجا که بخواهید و در هر زمانی که تعیین کنید می توانید به اطلاعات خود دسترسی پیدا نمایید.
  • سومین مزیت این نرم‌افزار، قابلیت دسترسی سریع به آن است. یعنی شما برای نصب آن بر روی سیستم مجموعه ی خود نیاز به پرداخت هزینه های زیاد و صرف وقت زیادی برای نصب ندارید و به راحتی می توانید به آن دسترسی پیدا کنید.
  • امنیت؛ مورد بعدی است که اتفاقاً بسیار هم اهمیت دارد. مدیران مجموعه های مختلف می توانند بدون هیچ گونه نگرانی، اطلاعات خود را در فضای اینترنت به کمک نرم‌افزار CRM ابری قرار دهند. تمامی داده ها در سیستم ابری کدگذاری شده اند که بدون شکستن قفل ها و کدها، عملاً امکان دسترسی به این داده ها در هیچ جای دنیا وجود ندارد. چیزی که یک مجموعه برای دسترسی به آن در حالت عادی، باید هزینه های سرسام آوری را پرداخت نماید!
نرم‌افزار CRM ابری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *