آیا اس ام اس مارکتینگ روش تبلیغاتی مناسبی است؟

تبلیغات با اس ام اس مارکتینگ

آیا تبلیغات با اس ام اس مارکتینگ می تواند برای کسب و کار شما مفید باشد؟ آیا بازاریابی اس ام اسی می تواند روشی مناسب برای تبلیغ کردن باشد؟ و …

اگر کسب و کاری در فضای مجازی و یا در دنیای واقعی دارید و می خواهید برای رقابت با سایر رقبای سرسخت، بازاریابی و تبلیغ انجام دهید، در این زمینه روش های مختلفی وجود دارد که هر کدام با توجه به میزان بودجه و زمانی که صرف می کنید تاثیری متفاوتی دارند. یکی از این روش ها، بازاریابی از طریق اس ام اس می باشد. این روش به دلیل زود بازده بودن در برابر هزینه پایین با استقبال خیلی خوبی از سوی متقاضیان همراه شده است.

در بازاریابی اس ام اسی، شما مخاطبین و گروه های هدف خود را از اخبار و رویدادهای مرتبط با زمینه کاری، آگاه می کنید. با این روش شما در کوتاه ترین زمان ممکن می توانید دامنه مشتریان خود را گسترده تر کنید خود را برای درآمدی بیشتر از قبل آماده نمایید. اگر مشتاقید که اطلاعات بیشتری در زمینه اس ام اس مارکتینگ برای کسب و کار خود به دست آورید، پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله ما را همراهی بفرمایید.

تبلیغات با اس ام اس مارکتینگ

اس ام اس مارکتینگ چیست؟

امروزه نقش بازاریابی در رسیدن به درآمدی بیشتر بر کسی پوشیده نیست، در واقع کسب و کارها برای این که به نوعی از گردونه رقابت حذف نشوند و بتوانند با سایر رقبای خود به رقابت بپردازند، نیاز به دیده شدن دارند که تبلیغ و بازاریابی یکی از موثر ترین روش ها در این زمینه می باشد. روش­های گوناگونی و صد البته مؤثری در زمینه بازاریابی وجود دارد که در این مقاله ما می خواهیم به طور اختصاصی در مورد اس ام مارکتینگ صحبت کنیم.

اس ام اس مارکتینگ (SMS MARKETING) یا به اصطلاح بازاریابی پیامکی، یکی از شیوه های تبلیغ نمودن مدرن است که امروزه نیز بسیار محبوب و پرطرفدار می باشد. به انتقال پیام به مخاطب خاص اس ام اس مارکتینگ گفته می شود، پیام ارسالی به صورت متنی نوشتاری است. بازاریابی پیامکی در واقع روشی برای تبلیغ و بازاریابی است که زمینه ای را برای صاحبان مشاغل و کسب و کارها فراهم می آورد تا از طریق سامانه پیامکی، پیغام تبلیغاتی خود را به دست مشتریان برسانند.

در دنیای امروز ارتباط برقرار کردن با مخاطب می تواند گامی موثر در جهت تحقق بخشیدن به اهداف کاری باشد. بازاریابی روشی آسان و راحت در برقراری ارتباط با مخاطب است و با شیوه زندگی افراد نیز بیشترین سازگاری و هماهنگی را دارد. همین امر موجب شده تا پنل پیامکی یکی از محبوب ترین روش برای تبلیغ کردن باشد.

مزایای استفاده از اس ام اس مارکتینگ بر روی کسب و کار

همان طور که اشاره کردیم بازاریابی پیامکی یکی از مؤثرترین روش ها برای جذب مشتری بیشتر است. این روش تبلیغاتی به دلیل برخورداری از یکسری مزایا که در ادامه به آن ها می پردازیم نزد افراد بسیار محبوب می­باشد. و از آن به عنوان راهکاری برای تبدیل نمودن مشتریان بالفعل به بالقوه یاد می­کنند. و اما مهمترین این مزایا عبارت اند از:

  1. هزینه پایین ارسال پیامک

هزینه یکی از فاکتورهای بسیار تأثیرگذار در موفقیت یا عدم موفقیت بازاریابی است. بسیاری از روش های بازاریابی که زود بازده اند و به سرعت بر روی جذب مشتری تأثیر می گذارند مستلزم صرف هزینه ای کلان می باشند، که شاید بسیاری از صاحبان مشاغل قادر به صرف چنین هزینه ای نباشند. برخی از روش ها نیز عکس مورد فوق هستند یعنی کم هزینه اند اما دیر بازده می باشند و آن طور که شایسته اند نمی توانند افراد را به اهداف خود نزدیک سازند. از این رو هزینه در این امر بسیار حائز اهمیت است. یکی از ویژگی های خوب اس ام اس مارکتینگ صرف هزینه پایین در برابر تأثیر مثبت در بازاریابی می باشد. در این روش افراد با کمترین هزینه می توانند به دستاوردهای خوبی در جذب مخاطبین هدف دست پیدا کنند.

  • عدم محدودیت مکانی و زمانی

یکی دیگر از ویژگی های اس ام اس مارکتینگ این است که بدون محدودیت مکانی و زمانی می توان پیام را به مخاطب مد نظر انتقال داد. برخی از شیوه های بازاریابی از بعد زمانی و مکانی محدود هستند یعنی نمی توان آن ها را در هر زمانی برای تبلیغ پیاده سازی کرد. این در حالی است که در هر زمانی که بخواهیم از طریق اس ام اس مارکتینگ می توان پیام خود را به دست مخاطب رساند.

  • پوشش بالا

از دیگر مزایایی که می توان برای تبلیغات با اس ام اس برشمرد سطح پوشش بالایی از جمعیت مخاطبین هدف است. امروزه بیش از 90 درصد مردم به تلفن همراه دسترسی دارند، و تقریباً در هر خانه ای می توان یک تلفن همراهی پیدا نمود. که از این طریق می توان توجه افراد زیادی را به کسب و کار جلب کرد.

  • قابلیت ردیابی کردن

از ویژگی ارزنده بازاریابی به شیوه اس ام اس این است که از قابلیت ردیابی برخوردار می باشد. یعنی این که صاحبان مشاغل با ارسال پیامک می توانند متوجه شوند که چه تعداد کاربر از کد و یا لینک پیام ارسال شده استفاده نموده اند و یا این که پیام ها را بررسی کرده اند و به درخواست ها پاسخ داده اند.

  • قابلیت انعطاف پذیری

این شیوه از بازاریابی از قابلیت انعطاف بالایی برخوردار می باشد بدین صورت که می توان مخاطبین را دسته بندی نمود و با توجه به آن پیام های خاصی را ارسال کرد. این امر موجب می گردد تا بازخورد از طرف مخاطبین بیشتر شود و پیام ها به دست کسانی برسد که افراد به آن ها نیاز دارند.

تبلیغات با اس ام اس مارکتینگ

نحوه بازاریابی و تبلیغ اس ام اس مارکتینگ

حال که با کاربرد و مزایای تبلیغات با اس ام اس آشنا شدیم؛ در این بخش از مقاله می خواهیم شیوه کار با اس ام اس مارکتینگ را برای شما عزیزان بیان کنیم. برای این امر افرادی که خواهان بازاریابی برای کسب و کار خود هستند، بایستی متنی مناسب در ارتباط با زمینه کاری خود آماده کنند و سپس لیستی از مخاطبین هدف را تهیه نمایند و در نهایت پیام را که حالتی انگیزشی دارد (همانند تخفیف و …) برای همه آن ها بفرستند. با این شیوه می توان انتظار یک بازاریابی موفق داشت چرا که در مدت زمان کوتاهی توانسته اید که عده زیادی از مخاطبین را درگیر خود نمایید.

استفاده از اس ام اس مارکتینگ برای چه مشاغلی مناسب است؟

همان طور که در قسمت قبل اشاره نمودیم اس ام اس مارکتینگ روشی زود بازده و کم هزینه برای تبلیغ نمودن می باشد؛ بدین ترتیب این روش از بازاریابی برای آن دسته از صاحبان مشاغلی که به دنبال تبلیغ نمودن شغل خود با کمترین میزان سرمایه هستند می تواند گزینه ای ایده آل باشد. فروشندگان، تولیدکنندگان، صنعتگران و … از جمله کسانی هستند که با بازاریابی پیامکی می توانند به مشتریان بی شماری و در نتیجه درآمدی بیشتر دست پیدا کنند.  

تبلیغات با اس ام اس مارکتینگ

تجهیزات مورد نیاز برای استفاده از اس ام اس مارکتینگ

اگر تصمیم دارید که با کمک اس ام اس مارکتینگ برای کسب و کار خود تبلیغ کنید، به یکسری ابزار نیاز دارید که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم:

  1. سیم کارت:

برای این که بتوانید پیام تبلیغاتی خود را به مشتریان و مخاطبین هدف ارسال نمایید، حتما به یک سیم کارت نیاز دارید. در واقع سیم کارت یکی از اساسی ترین وسایل در زمینه تبلیغ پیامکی است.

  •  دستگاه پنل اس ام اس مارکتینگ

از دیگر ابزارهای مورد نیاز برای این امر، دستگاه پنل است که از طریق آن می توان پیام خود را برای مشتری ارسال کرد. این دستگاه برای این که بتواند پیام ها را منتقل کند به اینترنت سیم کارت و یا وایرلس نیاز دارد. برای بهره بردن از این دستگاه نیاز به یکسری مجوزهای قانونی از سوی وزارت ارتباطات است در غیر این صورت استفاده از دستگاه ممنوع می باشد.

کلام پایانی

اگر کسب و کارتان را تازه راه اندازی کرده اید و یا این که سال هاست در حرفه خود مشغول به فعالیت هستید، نیاز به دیده و شناخته شدن دارید که در این زمینه اس ام اس مارکتینگ به عنوان یک شیوه ای موثر می تواند به شما در امر تبلیغ و بازاریابی کمک نماید.

برای این که تبلیغات با اس ام اس تأثیر بیشتری بر روی مخاطب هدف داشته باشد بایستی در این زمینه چندین توصیه را رعایت نمود، از جمله این که متن ارسالی ساده و قابل فهم باشد، و از جملات مبهم و کلمات ناآشنا استفاده نگردد. سعی شود که ارسال پیام به تعداد بالا انجام نگیرد چرا که موجب کسالت خوانندگان می شود. همچنین وقت شناسی نیز بسیار مهم است و سعی گردد که در زمان مناسب به عنوان نمونه 10 صبح تا 4 بعدظهر پیام ها ارسال شوند.

چنانچه تصمیم دارید برای کسب و کار خود، بازاریابی از طریق اس ام اس مارکتینگ را انتخاب کنید و اطلاعات چندانی در این زمینه ندارید می توانید از گروه آموزشی به آموزشگاه پارس کمک بگیرید تا به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی نمایند. همچنین این تیم آموزشی برای علاقه مندانی که می خواهند در حوزه کسب و کار خود حرفی برای گفتن داشته باشند و بتوانند با رقبای خود به رقابت بپردازند دوره جامع بیزینس کوچینگ یا دوره مدیریت کسب و کار، بر اساس دانش روز دنیا در نظر گرفته است.

تبلیغات با اس ام اس مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *