اجزای دیجیتال مارکتینگ شامل چه مواردی می‌شوند؟

اجزای دیجیتال مارکتینگ

 اجزای دیجیتال مارکتینگ شامل یک سری راهکار و ابزار می‌شوند که به واسطه ی آن ها افراد و یا همان دیجیتال مارکترها می توانند، کار بازاریابی اینترنتی خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. همه می دانیم که بازاریابی اینترنتی یک مبحث بسیار گسترده است که اتفاقاً روز به روز بر گستردگی و وسعت آن افزوده می شود. برای اینکه دیجیتال مارکترها بتوانند به خوبی از پس این کاربر بیایند، نیاز است که ابتدا اجزای دیجیتال مارکتینگ را بشناسند و سپس با تسلط بر آن ها و با به کار گیری آن ها، بتوانند به صورت هر چه بهتر از پس استراتژی های مختلف دیجیتال مارکتینگ برآیند.

ورود دیجیتال مارکتینگ به دنیای بازاریابی، خیلی زود روش های سنتی و بی اساس را از بین برد و مسیر درست و هدفمندتری را پیش روی بازاریابان قرار داد. بازاریابی اینترنتی یا همان دیجیتال مارکتینگ، با نرخ بازگشت سرمایه ی خیلی بالا، دیگر جایی برای روش های بی پایه و اساس نگذاشت و مسیر بازاریابی را برای افراد به شیرین ترین حالت ممکن تبدیل نمود. وجود چارچوب ها، مدل ها و تکنیک های متفاوت در بازاریابی اینترنتی، آن را به یک علم نوین تبدیل کرده و با راهکارها متفاوت، می تواند دنیای پر رقابت بازاریابی اینترنتی را به جایی شیرین تر و بهتر تبدیل نماید. استفاده از اجزای دیجیتال مارکتینگ این روزها برای تمامی سازمان ها، موسسه ها و شرکت ها و حتی کسب و کارهای بزرگ و کوچک، به یک ضرورت تبدیل شده است. به همین دلیل به منظور عملکرد بهتر در این میدان رقابتی، بهتر است که ابتدا اجزای دیجیتال مارکتینگ را بشناسید و سپس با راه ها و استراتژی های پیاده سازی و کاربردی آن ها آشنا شوید. در ادامه درباره ی اجزای دیجیتال مارکتینگ بیشتر برایتان توضیح خواهیم داد. پیشنهاد می کنیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با ابعاد جدید از دنیای گسترده ی دیجیتال مارکتینگ آشنا کنیم.

اجزای دیجیتال مارکتینگ

آشنایی با عناصر و اجزا دیجیتال مارکتینگ

عناصر و اجزای دیجیتال مارکتینگ، می تواند موارد خیلی مختلفی را دربر گیرد. هر کدام از این موارد که با نام اجزای دیجیتال مارکتینگ از آن ها یاد می شود، به تنهایی یک ابزار برای اجرا کردن استراتژی های دیجیتال مارکتینگ نیز محسوب خواهند شد. ابزاری که چه به صورت تنهایی و چه به صورت مکمل در کنار هم، می توانند مانند یک روش بازاریابی اینترنتی با نرخ بازگشت سرمایه ی بسیار مطلوب عمل کنند. این ابزار نه تنها برای کسب و کارهای مدرن و آشنا با دنیای دیجیتال، بلکه برای تمامی کسب و کارهای سنتی نیز، کاربرد بسیار زیادی دارند. در ادامه به معرفی هر کدام از این موارد که اجزای دیجیتال مارکتینگ نیز می باشند، می پردازیم :

بستر و پلتفرم وب، طراحی وب سایت، آنالیز و تحلیل داده، بهینه سازی موتور جستجو یا سئو مارکتینگ، بازاریابی از طریق ایمیل یا ایمیل مارکتینگ، بازاریابی ویدئویی یا ویدئو مارکتینگ، اینفلوئنسر مارکتینگ
بازاریابی از طریق تولید محتوا(نوشتاری، صوتی و تصویری)، تبلیغات در شبکه های اجتماعی (تبلیغات اینستاگرام، تبلیغات تلگرام و…)، مدیریت شبکه های اجتماعی و تحلیل آن، ارسال پوش نوتیفیکیشن، انتشار، رپورتاژ آگهی و انجام روابط عمومی الکترونیک، کوتاه کننده لینک، صفحات فرود یا لندینگ پیج، چت آنلاین، کمپین دیجیتال مانند کمپین تولید محتوا توسط کاربر UGC، تبلیغات دیجیتال (تبلیغات کلیکی، تبلیغات بنری و تبلیغات در گوگل ادز یا گوگل ادوردز) از جمله مهم ترین اجزای دیجیتال مارکتینگ هستند که در دنیای بازاریابی اینترنتی به کمک افراد خواهند آمد. هر کدام از این ابزار چه برای کسب و کارهای سنتی و چه برای کسب و کارهای مدرن، کاربرد مخصوص به خود را دارند.  

اجزای دیجیتال مارکتینگ

مزیت های استفاده از اجزای دیجیتال مارکتینگ چیست؟

  • یکی از مهم ترین دلایلی که استفاده از دیجیتال مارکتینگ را ضروری می کند، بحث افزایش درآمد و فروش است.
  • مورد بعدی این است که اجزای دیجیتال مارکتینگ، بستری را فراهم می کنند تا کارفرما و مجموعه به آسانی هر چه تمام تر بتوانند با مخاطبین خود ارتباط بگیرند.
  • مورد سوم، شناخته تر شدن برند است. در واقع دیجیتال مارکتینگ به برند شما این امکان را می دهد که محبوب تر از قبل بتوانید به کسب و کار خود بپردازید.
  • مورد چهارم، زود بازده بودن دیجیتال مارکتینگ است. اصلاً یکی از مهم ترین مزیت های دیجیتال مارکتینگ همین بازگشت نرخ سرمایه ی زیاد و فوری می باشد.
  • مزیت پنجم دیجیتال مارکتینگ این است که این روش در کنار فرصت های شغلی که هر مجموعه ایجاد کرده، یک سری فرصت های شغلی جدید را ایجاد می کند که هر فرد با توجه به تخصص خود می تواند از این فرصت ها کسب درآمد نماید.
  • به واسطه ی دیجیتال مارکتینگ افراد می توانند کسب و کار خود را بدون هیچ گونه محدودیت مکانی و جغرافیایی به کل دنیا نیز معرفی کنند و این موضوع یکی از بولدترین مزیت های بازاریابی اینترنتی است.
  • اجزای دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می کنند که ایده های خلاقانه ی خودتان را بتواند با استراتژی های مختلف پیاده سازی و عملی نمایید.
  • جذب مخاطب با کمک ابزارها و اجزای دیجیتال مارکتینگ، به راحتی هر چه تمام تر انجام می شود. در واقع شما می توانید با کمک استراتژی های مختلف دیجیتال مارکتینگ، مشتریان بالقوه ی خود را به مشتریان دائمی و بالفعل تبدیل نمایید.
اجزای دیجیتال مارکتینگ

سخن آخر

تمامی توضیحاتی که درباره ی اجزای دیجیتال مارکتینگ برای شما مطرح شد، در واقع تیترواره هایی از دنیای گسترده و بزرگ بازاریابی اینترنتی بود. اگر شما تمایل دارید که به عنوان یک دیجیتال مارکتر برای رشد اقتصادی کسب و کارهای مختلف فعالیت کنید، نیاز است که در دوره های مختلف بازاریابی اینترنتی شرکت کنید و درباره ی هر کدام از ابزارها و اجزای این مقوله، تحقیق نمایید. بازاریابی اینترنتی، تنها با یک سری تئوری های اولیه، نتیجه ی مطلوبی را برای شما به ارمغان نمی آورد. بلکه نیاز است که شما با گذراندن دوره های مختلف و مطالعه ی کتاب های گوناگون در این زمینه، بتوانید تسلط کافی بر شاخه های دیجیتال مارکتینگ را داشته باشید. اما اگر شما آن دسته از افرادی هستید که برای کسب و کار خود، به دنبال یک دیجیتال مارکتینگ قوی هستید، پیشنهاد می کنیم که از مجموعه های دیجیتال مارکتینگ قوی و با تجربه برای انجام کارهای خود کمک بگیرید.

اجزای دیجیتال مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *