از دوره ذهنیت ثروت ساز و تأثیر آن بر روی موفقیت، چه می‌دانید؟

دوره ذهنیت ثروت ساز

به نظر شما چه افرادی ثروتمند هستند؟! شاید برخی از شما بر این پندارید که افرادی ثروتمند هستند که میلیاردها دلار در حساب‌های بانکی دارند. اگر در یک فضای مشخص از چند نفر بخواهید که ثروت و افراد ثروتمند را برای شما تعریف کنند، حتماً شاهد تعاریف مختلفی خواهید بود. اما تنها چیزی که می‌توان به آن دست یافت، ذهنیت ثروت ساز است. آیا از دوره ذهنیت ثروت ساز چیزی به گوش شما خورده است؟ هدف از تشکیل این دوره چیست؟ چه سرفصل‌هایی را در این دوره‌ی آموزشی یاد می‌گیرید؟

اگر به دنبال کسب راه‌کارهای تأثیرگذار برای دستیابی به ثروت بسیار زیاد هستید، ابتدا باید ذهنیت خود را تغییر داده و به ثروتمند شدن بیندیشید. قبل از هر چیز، اهداف مالی خود را شناسایی کنید. در نظر بگیرید که در زمان مشخص (برای آینده) نیازمند چه میزان درآمد و پول هستید؟ همانطور که می‌دانید برای دستیابی به آسایش مادی، استقلال مالی و مواردی از این قبیل، نیازمند تأمین مقدار مناسبی از پول خواهید بود. اگر به دنبال راه رسیدن به ثروت و ذهنیت ثروت ساز هستید، باید راه پرفراز و نشیبی را طی کنید.

دوره ذهنیت ثروت ساز

اهمیت استفاده از دوره ذهنیت ثروت ساز برای دستیابی به موفقیت:

تفاوت در نگرش افراد به زندگی، تفاوت در نحوه‌ی کار کردن و تفاوت در تفکرات افراد سبب شده است که برخی از افراد در جهان هستی از فقر رنج برده و برخی دیگر در کمال خوشبختی و رفاه، زندگی کنند. به نظر شما ایراد کار کجاست؟!؟ بسیار پیش آمده است که فردی در طی شبانه روز چند ساعت کوتاه کار می‌کند و به موفقیت‌های بسیار بزرگ و درآمدهای قابل توجه دست می‌یابد و اما در مقابل بسیاری از افراد زمان بسیار طولانی را صرف انجام کارهای سخت و دشوار می‌کنند و همواره در سختی و مشقت نیز زندگی می‌کنند.

یکی از تفاوت‌های بسیار مهم در مثال ذکر شده، برخورداری گروه اول از یک سرمایه بسیار ارزشمند به نام ذهن ثروتمند است. اما چطور می‌توان از یک ذهن ثروتمند بهره مند شد؟ آیا تمام افرادی که از ذهن ثروتمندی برخوردار هستند، موروثی از این ذهن برخوردار شده‌اند؟ جواب این سؤال، خیر است. اگر وارد دنیای افراد ثروتمند شوید، حتماً مشاهده می‌کنید که آن‌ها هرگز از ارث پدری برخوردار نشده و یا هرگز از افکار منفی برخوردار نیستند. یکی از راهکارهای بسیار مهم برای دستیابی به موفقیت در برخی از این افراد موفق، شرکت در دوره ذهنیت ثروت ساز است. حال که به اهمیت برخورداری از ذهن ثروتمند پی بردید، بهتر است کمی بیشتر با راهکارهای تأثیرگذار آن آشنا شوید.

دوره ذهنیت ثروت ساز

مهم‌ترین گام‌ها در دوره ذهنیت ثروت ساز :

گام اول: هدف گذاری، صبوری و استقامت:

افرادی که یک شبه به ثروت بسیار زیادی دست یافته‌اند، انگشت شمارند. برای اینکه بتوانید از یک ثروت قابل توجه برخوردار شوید، باید یک مسیر طولانی را سپری کنید. مطالعات نشان داده‌اند که: یک فرد ثروتمند از برنامه ریزی مالی دقیق‌تری نسبت به افراد طبقه‌ی متوسط برخوردار است. در این مرحله از دوره ذهنیت ثروت ساز، تعیین کنید که ماهانه چه مقدار از درآمد خود را صرف پس انداز نمایید. به برنامه‌ای که تعیین کرده‌اید، پایبند باشید. هزینه‌ها را شناسایی کنید و به دنبال راهکارهایی باشید که بتوانید آن‌ها را تا میزان قابل توجهی کاهش دهید. برای اینکه بتوانید در این گام هدفمند به موفقیت دست یابید، کم کم تصمیم بگیرید. با تصمیمات بزرگ، حتماً دچار شکست خواهید شد. برای نمونه می‌توانید از این ماه 1 درصد از حقوق خود را پس انداز کنید.

گام دوم: از هم اکنون برای سرمایه گذاری اقدام کنید:

یکی از استراتژی‌های اساسی و مهم در میان افراد ثروتمند، سرمایه گذاری پول و توسعه فردی است. روش‌های مناسب سرمایه‌گذاری را یاد بگیرید. از کمک و همیاری مشاوران متخصص و ماهر و باتجربه استفاده کنید تا بتوانید در کمترین زمان ممکن، شاهد افزایش میزان سرمایه‌گذاری خود و مدیریت مالی باشید. اگر استراتژی شما برای سرمایه گذاری، نگهداری از پول در یک حساب پس انداز است، کاملاً در اشتباه هستید. با وجود تورم‌های شدید، شاید در چند روز آینده نیز شاهد افت بسیار شدید سرمایه گذار خود باشید. پس هوشمندانه سرمایه گذاری کنید و هوش بیزینس خود را به کار بی اندازید تا موفقیت را تجربه کنید.

دوره ذهنیت ثروت ساز

گام سوم: تمرکز بر روی تغییرات درونی خود:  

 ریشه تغییرات بزرگ و تأثیرگذار در وجود شما قرار دارد. اگر به دنبال یک تغییر بزرگ هستید، ابتدا از خودتان شروع کنید و بدونیم که هیچی نمیدونیم تا از کمک گرفتن به موفقیت دست پیدا کنیم. نگرش خود را مثبت کرده و برای حفظ این نگرش مثبت، تلاش کنید. حتماً قانون جذب را می‌شناسید. در این قانون شاهد جذب مانندها هستیم. به این معنی که اعمال و افکار ما، اعمال‌ و افکار مشابه را جذب می‌کنند. اگر ذهنیت مثبتی داشته باشید، اتفاقات مثبت را نیز تجربه خواهید کرد. اگر به کسب ثروت فکر کنید، ثروت بیشتری وارد زندگی شما خواهد شد. اشعاری مانند: من پولدار می‌شوم، من بسیار خوب هستم و همچنین من می‌توانم به موفقیت دست یابم را سرلوحه کارهای خود قرار دهید و هر روز شاهد موفقیت‌های روز افزون خود باشید.

گام چهارم: تلاش کن:

یکی از مهم‌ترین گام‌ها در دوره ذهنیت ثروت ساز، تلاش بی وقفه و دست کشیدن از کارهای بیهوده در طول روز است. تصور کنید که شما چقدر از زمان خود را صرف تماشای تلویزیون می‌کنید؟ چند ساعت از روز را در فضاهای مجازی و رسانه‌های مجازی تلف می‌کنید؟ حال وقت تغییر رسیده است، هوش هیجانی خود را در کسب و کار به کار بگیرید و تاثیر آن را در موفقیت ببینید. به جای هدر دادن این زمان‌های بسیار ارزشمند، می‌توانید از یک برنامه‌ریزی دقیق بهره‌مند شوید تا بتوانید موفقیت‌های بزرگ را تجربه نمایید. سعی کنید برنامه‌ریزی دقیقی برای یادگیری مهارت‌های مذاکره‌ای، داشته باشید. جایگاهی را بیابید که به آن علاقه دارید. مهارت‌هایی را آموزش ببینید که به آن‌ها علاقه‌مند بوده و در آینده می‌توانند کمک مؤثری برای شما به شمار بروند.

دوره ذهنیت ثروت ساز

نکات کلیدی در دوره ذهنیت ثروت ساز:

یکی از سؤالاتی که برای بسیاری از مخاطبین پیش می‌آید این است که چه مدت زمانی طول می‌کشد تا ذهنیت ثروت ساز ایجاد گردد؟ نکته کلیدی و بسیار مهم در این زمینه این است که: بهتر است ابتدا با اهداف کوچک شروع کنید. سرمایه گذاری‌های کوچک می‌توانند کلید موفقیت شما در این زمینه به شمار بروند. حتماً شاهد خواهید بود که با شرکت در دوره ذهنیت ثروت ساز، ظرف چند هفته و یا چند ماه اول، اهداف ثروت ساز و مهم شما در مسیر موفقیت سریع، قرار خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *