از گام‌های اساسی برندینگ چه می‌دانید؟

گام‌های اساسی برندینگ

آیا گام‌های اساسی برندینگ رو می‌شناسید؟! به نظر شما برندهای معتبر از چه استراتژی‌هایی استفاده کردند که توانستند به یک بازار مطلوب فروش دست پیدا کنند؟! تحقیقات گسترده پژوهشگران، بیانگر تمایل افراد به خرید از برندهای معتبر در بازار رقابتی بوده است. لذا بسیاری از مدیران موفق به دنبال دوره‌های آموزشی معتبری هستند که بتوانند در طی این دوره‌ها، مراحل برندسازی و همچنین اصول مهم آن را شناخته و برای مطرح شدن در بازار رقابتی، آن‌ها را به کار ببندند. برای اینکه بتوانید از یک مدیریت کسب و کار حرفه‌ای و همچنین توانمند در دنیای واقعی و مجازی بهره‌مند گردید، بهتر است تمامی مراحل و دوره آموزش مدیریت کسب و کار را فرا گرفته و آن‌ها را در برند سازی و همچنین اصول برندینگ بکار ببندید.
طبق تعریف‌های بسیاری از مؤسسین برجسته در اقصی نقاط جهان می‌توان گفت که: برند یعنی چیزی که در عدم حضور شما، درباره‌ی خدمات و محصولات شما بیان می‌کنند. همچنین به تعریفی دیگر می‌توان گفت: برند همان شهرت شما است. یکی از مهمترین قواعد در اصول برندینگ، توجه به عدم به دست آوردن محبوبیت در یک شب، است. برای اینکه بتوانید از برندینگ مرغوب و برجسته‌ای در بازار رقابتی بهره‌مند شوید، باید ابتدا گام‌های اساسی برندینگ را شناخته و سپس در جهت آن‌ها، حرکت کنید. مرکز آموزش به آموزشگاه پارس با ارائه‌ی این اصول، شما را برای یک برندسازی ایده‌آل همراهی می‌کند:

گام‌های اساسی برندینگ

گام‌های اساسی برندینگ کدامند؟


برندینگ همان برندسازی است که از آن غالباً به عنوان یک پروسه‌ی طولانی و پی در پی یاد کرده‌اند. برندینگ برای برندسازان، فواید بی‌شماری را در کوتاه مدت و بلند مدت در بر دارد که علاوه بر افزایش پروژه‌های کاری شما، می‌تواند در میزان افزایش فروش شما نیز، نقش مهمی را در بر داشته باشد. با برندینگ معتبر و شایسته می‌توانید اقشار مختلف مردم را از وجود برند خود و همچنین خدمات و کالاهای برجسته در این برند، آگاه ساخته و به بهترین نحو، در جهان مطرح گردید. در ذهن خود داشته باشید که: جهانی شدن شما با یک برندسازی اساسی، حتماً امکان پذیر بوده و هرگز دور از ذهن نیست. اما مهمترین گام‌های اساسی برندینگ عبارتند از:

 1. شناخت اهداف مهم برند:
  چه هدفی شما را روزانه برای بیدار شدن از خواب ترغیب می‌کند؟ تلاش برای دستیابی به اهداف، از جمله ضرورت‌های مهم برندسازی و برندینگ است. لذا هرچه هدف شما بزرگتر و قابل توجه‌تر باشد، تلاش شما نیز باید در این زمینه، بیشتر باشد. برای اینکه بتوانید هدف برند خودتان را بشناسید، ابتدا سؤالاتی را برای خود مطرح کنید. سؤالاتی از قبیل اینکه:
  • بازار چه نیازی به کالاها و خدمات شما دارد؟
  • کالاها و خدمات (کسب و کار) شما چه چیز برتری نسبت به رقبا، در بردارد؟
  • چه نیازی از بازار را می‌توانید با ارائه‌ی خدمات و کالاهای خود، رفع نمایید؟
  • دلیل اهمیت و استفاده‌ی افراد و اقشار مختلف مردم، از برند شما چیست؟
  و بسیاری از سؤالات دیگر که هر کدام به نوعی می‌توانند بیانگر: پیام برند، عناصر بصری مهم در برند، داستان مهم برند، شعار برند و غیره باشند. با مشخص کردن برخی از عوامل از جمله: چه چیزی، چرا و چگونه، می‌توانید اهداف خود را مشخص و گام‌های اساسی را در این زمینه بردارید.
 1. برندهای رقیب را شناخته و از آن‌ها متمایز باشید:
  یکی از عوامل مهم، شناخت رقیب است. تقلید در برخی از مواقع نه تنها سود مناسبی را برای شما ندارد، بلکه می‌تواند زمینه‌ی تخریب برند شما را نیز فراهم کند. در گام‌های اساسی برندینگ، متمایز بودن از رقبا، بسیار حائز اهمیت بوده است. باید راهی پیدا کنید که مشتریان ترغیب به خرید از شما شوند تا خرید از رقیب شما. برند رقیب خود را تحلیل کنید. برنامه‌ریزی موفق آن‌ها را بشناسید و از این طریق به دنبال بهترین برنامه‌ریزی برای برندسازی خود باشید.
 2. مخاطبین خود را بشناسید:
  یکی از گام‌های اساسی برندینگ در نظر گرفتن نیاز مخاطبین و رفع آن‌ها بوده است. راضی نگه‌داشتن مخاطبین با در نظر گرفتن پرسونای مشتری، می‌تواند ایده‌ای بسیار مطلوبی برای برندسازی به شمار برود. در توصیف مشتریان خود، بهتر است به ذکر مواردی همچون: سن، جنسیت، درآمد، میزان تحصیلات و غیره بپردازید. در این صورت می‌توانید به نوعی مشتریان و مخاطبین برند خود را شناخته و می‌توانید خصوصیات اخلاقی آن‌ها را بیشتر بشناسید.
گام‌های اساسی برندینگ
 1. سند ماموریت برند خود را تدوین کنید:
  این سند اساساً به عنوان تعریف کننده هدف موجودیت برای یک کسب و کار، تعریف شده است. برای تعریف و تدوین این سند کاربردی، بهتر است شعار برند خود را انتخاب نموده و به عنوان وفادارترین عضو به این شعار، به ماموریت‌تان ادامه دهید.
 2. مزایای کلیدی برند خود را عنوان کنید:
  چه عواملی موجب می‌شوند که مشتریان به جای خرید از برند رقیب، برند شما را برای خرید انتخاب کنند. تکنیک‌های موفق فروش شما چیست؟ برند شما چگونه بر روی زندگی مخاطبین شما، تأثیرگذار هستند؟ پاسخ به بسیاری از سؤالات در این زمینه، می‌توانند شما را برای یک برندسازی ایده‌آل و همچنین پس زدن رقبا و پیشی گرفتن از آن‌ها، همراهی نمایند. حتماً در ارائه‌ی اطلاعات به مخاطبین، به نکات کلیدی و مزایای برجسته‌ی خدمات و کالاهای خود، اشاره کنید.
 3. به لحن مخاطبین خود توجه کنید:
  شما در چه صنعتی فعالیت می‌کنید و مخاطبین شما چه افرادی هستند؟ برای مثال فکر کنید با مردم عادی سروکار دارید؟ به نظر شما چه لحنی برای برقراری ارتباط مناسب با آن‌ها، مناسب است؟ حتماً بسیاری از شما به لحن دوستانه می‌اندیشید. حال تصور کنید که وارد یک سازمان اداری با شخصیت‌های مهم شده‌اید. لحن صحبت شما حتماً به سمت حرفه‌ای، سوق پیدا می‌کند. لذا از جمله گام‌های اساسی برندینگ، توجه به لحن مخاطبین خواهد بود.
 4. از خلق لوگو غافل نمانید:
  وقتی به یک برند معتبر و نامی مانند نایک می‌اندیشید، اولین چیزی که در ذهن شما خودنمایی می‌کند، چیست؟ آرم و لوگوی این برند به عنوان اولین المان‌هایی هستند که در ذهن مخاطب، خودنمایی می‌کنند. در خلق آرم و لوگوی برند خود، خلاقانه رفتار کنید. به جرات می‌توان گفت یکی از مهمترین و مهیج‌ترین گام‌های اساسی در برندینگ، خلق آرم و لوگوی جذاب و منحصر به فرد می‌باشد.
گام‌های اساسی برندینگ
 1. راه‌اندازی دیجیتال مارکتینگ:
  یکی از مهمترین و برجسته‌ترین اصول برای دستیابی به یک برندسازی موفق، تکیه به اصول مهم دیجیتال مارکتینگ بوده است. برای اینکه بتوانید از یک دیجیتال مارکتینگ ایده‌آل و کاربردی بهره‌مند شوید، حتماً باید با مراحل زیر آشنایی پیدا کرده و گام‌های تاثیرگذاری در این زمینه بردارید.
  طراحی سایت
  بازاریابی در رسانه‌های جمعی
  بازاریابی ایمیلی
  بازاریابی محتوا
  سئو محتوا
   PPC (تبلیغات کلیکی)
  در این روزها برای اینکه بتوانید از یک برندینگ معتبر برخوردار شوید، حتماً استفاده از انواع دیجیتال مارکتینگ، پیشنهاد می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *