از SMS مارکتینگ چه می‌دانید؟

SMS مارکتینگ

آیا روش‌های متداول در بازاریابی را می شناسید؟ استراتژی بازاریابی شما برای کسب و کارهای مختلف چیست؟! همانطور که می‌دانید امروزه شاهد انواع استراتژی‌های بازاریابی هستیم. یکی از پرطرفدارترین انواع بازاریابی، SMS مارکتینگ و یا همان بازاریابی پیامکی است. یکی از مهمترین خصوصیات این نوع از روش‌های بازاریابی، این است که شما مشتریان خود را به صورت فردی انتخاب نموده و با توجه به این موضوع که تلفن‌های همراه، همه جا در دست افراد هستند، می‌توانید بیشترین تعامل را در طول شبانه روز با مخاطبین خود برقرار کنید.

دستاوردهای مهم بهره‌برداری از بازاریابی پیامکی و یا همان SMS مارکتینگ، بسیاری از کسب و کارهای مختلف را ترغیب به استفاده و بهره‌برداری نموده است. اگر هدف اصلی یا اول شما، هدایت ترافیک‌های بازاریابی به سمت کسب و کار خود است و همچنین به دنبال راهکارهای افزایش نرخ بالای تبلیغات تاثیرگذار در بازار رقابتی هستید، انتخاب شیوه تازه پیام کوتاه (پیامک یا SMS) به عنوان یک بازاریابی تاثیرگذار، بسی هوشمندانه است.

SMS مارکتینگ

نقش SMS مارکتینگ در بازاریابی تاثیرگذار:

 همانطور که می‌دانید امروزه شاهد تغییر و تحول شگفت‌انگیز و همچنین به‌روزرسانی پیام رسان‌ها در بازاریابی رقابتی خواهیم بود. ایمیل‌ها و بسیاری از روش‌های پیامکی دیگر، می‌توانند در این زمینه بسیار موثر باشند. اما چه روشی برای بازاریابی پیامکی، مطلوب‌تر خواهد بود؟!؟ لازم به ذکر است که این نوع از بازاریابی‌ها، با برخورداری از نرخ بسیار بالای جلب توجه مخاطبین، می‌توانند فرصت عالی را برای کسب و کارهای موفق ایجاد نمایند. با توجه به نرخ بالای تاثیرگذاری این نوع از بازاریابی‌ها، می‌توان از SMS مارکتینگ به عنوان موثرترین نحوه بازاریابی و تبلیغات یاد کرد. به عنوان مثال:

 • نرخ باز شدن پیام‌های متنی در روزی که ارسال می‌شوند بالغ بر ۹۸ درصد است.
 • نرخ کلیک پیام‌های متنی 9.6 از ایمیل بیشتر است.
 • تنها میزان کمی از مشاغل محلی (بالغ بر ۱۲ درصد) از ابزار بازاریابی متنی استفاده می‌کنند.
 • وجود تفاوت 209% بین میزان پاسخگویی پیام‌های متنی با ایمیل، تلفن، فیسبوک و غیره.
 • تفاوت 1.8 برابر مصرف کنندگانی که استفاده از پیام‌های متنی را نسبت به انواع روش‌های ارتباطی مختلف، ترجیح می‌دهند.

و مواردی از این قبیل، ارجحیت استفاده از بازاریابی پیامکی را ابراز خواهند نمود. حال این سوال پیش می‌آید که SMS مارکتینگ چگونه می‌تواند بر روی بازاریابی موفق، تاثیرگذار باشد؟

SMS مارکتینگ

SMS مارکتینگ و بازاریابی موفق:

 • قدرت بالا در تاثیرگذاری:

یکی از نکات مهم در پیام‌های مکالمه‌‎ای این است که این نوع از پیام‌ها هرزنامه نبوده و شخصی سازی شده‌اند. به این معنی که افرادی که این پیام‌ها را برای شما ارسال می‌کنند، خود را معرفی نموده و نیازمند پاسخ بله یا خیر از شما نیستند، بلکه خواستار پاسخی فراتر از آن خواهند بود. به این سبب این نوع از مکالمات می‌توانند نتایج مطلوب‌تری را برای کسب و کار شما به همراه داشته باشند. تصور کنید که چه احساس مطلوب‌تری در مخاطبین پدید می‌آید وقتی که بدانند فردی واقعی در مکالمه با آنها، پاسخگو است.

 • برخورداری از یک رهبر واقعی:

در طی آمارگیری، پژوهشگران به این مهم دست یافتند که 28 درصد مصرف کنندگان با استفاده از پیام‌های متنی، با کسب و کارهای محلی خود صحبت می‌نماید. به جرات می‌توان گفت که: اس ام اس مارکتینگ یا بازاریابی پیامکی برای فروش بیشتر، علاوه بر اینکه از جمله بازاریابی‌های موثر به شمار می‌رود، جزئی‌ترین کانال برای بازاریابی نیز خواهد بود که فرصتی ایده آل و کاربردی را برای کسب و کارها فراهم می‌کند. از این رو می‌توان از این بازاریابی به عنوان یک رهبر واقعی در فضای تبلیغات نیز یاد کرد.

 • علاقه‌مندی افراد به بازاریابی پیامکی:

یکی از موارد قابل توجه، علاقه نشان دادن 43 درصد از افرادی است که اقدام به برقراری ارتباط به صورت پیامکی با کسب و کارهای محلی، نموده‌اند. پس از تحقیقات گسترده، پژوهشگران به این نتیجه دست یافتند که دو سوم از مشتریان، از قابلیت ارسال و دریافت پیامک با کسب و کارهای محلی استقبال کرده‎‌اند اما این بازاریابی توسط بسیاری از مشاغل برآورده نشده است.

SMS مارکتینگ

SMS مارکتینگ برای کسب و کارهای محلی:

همانطور که مطلع هستید، پیام‌های تبلیغاتی از جمله پیغام‌هایی هستند که مشتریان را وادار به خرید می‌نمایند. امروزه شاهد راهکارهای متداولی برای تبلیغات تاثیرگذار هستیم که هر کدام از آنها، می‌توانند مشتریان را برای خرید هوشمندانه تشویق نمایند. اعلام حراج ها و تخفیف‌های فوق العاده، فروش‌های شگفت انگیز و مواردی از این قبیل، می‌توانند در تاثیرگذاری پیامک تبلیغاتی شما، نقش موثری داشته باشند.

اگر به بازاریابی پیامکی به عنوان یک کانال بازاریابی موفق نگاه کنید، متوجه می‌شوید که 21 درصد از افراد، به خرید از کسب و کارهای محلی، نسبت به مشاغل زنجیره‌ای، تمایل خواهند داشت. این موضوع در مورد مشاغل آنلاین، 45 درصد احتمال بیشتری پیدا می‌کند. لذا بسیاری از کسب و کارهای محلی با بهره‌برداری از بازاریابی پیامکی، می‌توانند کفه ترازو را به نفع خود سنگین‌تر نمایند.

با توجه به این بینش، اگر کسب و کار محلی و کوچکی دارید، می‌توانید از این طریق با مشتریان خود ارتباط نزدیکی برقرار نموده و شانس بیشتری را برای موفقیت کسب نمایید.

SMS مارکتینگ

نحوه صحیح استفاده از SMS مارکتینگ :

هم اکنون که به اهمیت استفاده از بازاریابی و تبلیغات پیامکی در کسب و کار محلی خود، آگاهی پیدا کردید، باید بهترین روش برای استفاده از این پیامک‌ها را نیز در نظر بگیرید. متد‌های تاثیر گذار برای بازاریابی ایده آل پیامکی عبارتند از:

 • ارائه اطلاعات دقیق در زمینه تخفیف‌ها، پیشنهادات و مواردی از این قبیل و همچنین وفاداری کسب و کار محلی به تبلیغات پیامکی ارسال شده.
 • توجه به زمان بندی مناسب برای ارسال پیامک که به صورت هفتگی یک تا سه پیام می‌باشد.
 • از دیگر عواملی که باید در این زمینه به آن توجه نمود، اجازه از مشتریان برای ارسال پیامک به آنها، است. امروزه شاهد هستیم که 59 درصد مصرف‌کنندگان، پیامک‌هایی را از سوی کسب و کارهای مختلف دریافت می‌کنند که اجازه ارسال پیامک را به آنها نداده‌اند. در این صورت این کسب و کارها با پیگرد قانونی مواجه خواهند شد.
 • اغلب مشتریانی که پیام‌های تبلیغاتی را دریافت می‌کنند، در صورت عدم شناخت پیام تبلیغاتی، اقدام به حذف آن خواهند نمود. از این رو روش‌هایی را باید به کار بست که مشتریان قبل از لغو پیام تبلیغاتی، آن را مشاهده نماید.
 • گاها بسیاری از مصرف کنندگان (بالغ بر 75%) اعلام می‌کنند که در صورت دریافت تعداد بسیار زیادی از پیام‌های تبلیغاتی، اقدام به حذف اشتراک خود می‌کنند. دو دلیل مهم مانند: دریافت مکرر پیام تبلیغاتی و دریافت پیام‌هایی که برای مشتریان مهم نیست، سبب می‌شود که، مشتریان اقدام به لغو اشتراک خود و همچنین امتناع از دریافت پیامک‌های تبلیغاتی نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.