اس ام اس مارکتینگ چیست؟

اس ام اس مارکتینگ

اس ام اس مارکتینگ یا تبلیغات پیامکی چیه و چرا باید استفادش کنیم؟

فرستادن تعداد زیادی پیامک از طرق اپراتورهای مخابرات برای مخاطبینمون، اس ام اس مارکتینگ گفته میشه. با این روش با کمترین هزینه بیشترین تعداد مخاطب رو در دسترس داریم و با داشتن بالاترین نرخ دیده شدن بین تبلیغات، میتونیم جذب هنرجوی زیادی برای آموزشگاه داشته باشیم.

 

اس ام اس مارکتینگ چیست؟

پیشرفت فناوری اطلاعات، باعث شده روش‌های زیادی برای برقراری ارتباط و اطلاع رسانی برای بیزینس های مختلف به وجود بیاد. یکی از این راه‌ها اس ام اس مارکتینگ (sms marketing) یا بازاریابی پیامکی است. توی این روش میتونیم به صورت همزمان به تعداد زیادی از دانش پذیرها اطلاع رسانی کنیم.

سبک زندگی امروزی، به صورتی شده که افراد زمان زیادی به استفاده از تلفن همراهشون اختصاص میدن. هدف بازاریابی پیامکی، این گروه هستن که به اونها کاربران موبایل میگیم.

میتونیم از قبل یه لیست از دانش پذیرهای وفادار و متعهدمون تهیه کنیم و برای تخفیف‌ها، کمپین‌ها و آفرهایی که داریم با استفاده از اس ام اس مارکتینک اطلاع رسانی کنیم.

بهتره برای ارسال پیامک‌های تبلیغاتیمون از پنل یا سامانه پیام کوتاه استاده کنیم. این روش نسبت به شماره‌های شخصی اعتماد بیشتری جلب میکنه و شانس ما رو برای جذب هنرجوی بیشتر بالا میبره.

مفهوم بازاریابی پیامکی چیست؟

وقتی که از طریق اپراتورهای مخابرات تعداد زیادی اس ام اس یا پیامک با محتوای تبلیغاتی برای مخاطبامون ارسال می‌کنیم، در واقع بازاریابی پیامکی یا اس ام اس مارکتینگ انجام دادیم.

برای ارسال پیام، ما باید از قبل از دانش پذیرها اجازه گرفته باشیم، در غیر اینصورت ممکنه تبلیغ ما حتی نتیجه بدی هم داشته باشه. توی فرمهای ثبت نام حضوری یا زمان ثبت نام توی سایت آموزشگاهمون، باید این سؤال رو هم قرار بدیم که ” آیا شما مایل هستین پیامک‌های ما رو دریافت کنید؟”

درسته ممکنه این روش بازاریابی نبست به بقیه تکنیک‌ها قدیمی‌تر باشه، اما هنوز هم مورد پسند و کارآمده و یکی از روش‌های فراگیر برای بازاریابی حساب میشه. در ادامه به مزیت‌های دیگه ای که اس ام اس مارکتینگ داره می‌پردازیم.

بازاریابی پیامکی

مزایای بازاریابی پیامکی:

 1. در زمان صرفه جویی می‌شه،
 2. سرعت ارسال و اطلاع رسانی بالا میره،
 3. هزینه‌ها کاهش پیدا میکنه: این روش نسبت به تبلیغات محیطی هزینه خیلی کمتری داره.
 4. دریافت بازخورد از دانش پذیرها رو سرعت میده،
 5. به حفظ محیط زیست کمک میکنه: توی این روش کاغذ مصرف نمیشه در نتیجه آسیبی هم برای محیط زیست نداره.
 6. ‌پیگیری تبلیغاتمون رو ممکن میکنه: به این صورت که تعداد هنرجوی مراجعه کننده بعد از ارسال پیام‌ها مشخصه، و به وضوح میتونیم میزان تأثیر این روش رو ببینیم.
 7. رسیدن به دموگرافی وسیع‌تر: با توجه به اینکه الان همه تلفن همراه دارن، با استفاده از این روش، تعداد مخاطب تبلیغمون رو وسیع‌تر می‌کنیم. بنابراین امکان اثربخشی بالاتر این روش هم بیشتره.
 8. باز گذاشتن دست مشتری در تصمیم گیری: با فرستادن اس ام اس، و دادن اطلاعات لازم به دانش پذیر، اونها امکان تصمیم گیری برای شرکت توی دوره هارو دارن.

 

برای اینکه تبلیغات پیامکی موثرتری داشته باشیم بهتره موارد زیر رو رعایت کنیم:

 1. برای ارسال تبلیغات پیامکی، باید از قبل استراتژی مناسبی در نظر بگیریم و توی تهیه متنش دقت کنیم.
 2. هرچقدر پیامک‌ها ساده‌تر و قابل فهم تر باشن بهتره. همچنین سعی کنیم متنمون کوتاه و جذاب باشه.
 3. هرچقدر پیشنهاد یا تخفیف‌ها مون هیجان انگیزتر باشن، احتمال جذب هنرجو هم بالاتر میره.
 4. برای فرستادن اس ام اس ها دقت کنیم که چه زمانی بهتره و احتمال دیده شدن و خواندنش توسط هنرجو بالاتره، در همون زمان ارسال کنیم.
 5. حتماً توی متن، اسم آموزشگاهمون رو ذکر کنیم.
 6. توی متن اس ام اس از اسم مخاطب استفاده کنیم، این کار اعتماد و صمیمیت بیشتری به همراه داره.

 

نرخ باز شدن محتوای تبلیغاتی بالاتر

یکی از بزرگترین مزیت‌هایی که اس ام اس مارکتینگ داره اینه که بیشتر از 98 درصد پیامایی که ارسال می‌کنیم توسط دانش پذیرها دیده و خوانده میشه. این نرخ باز شدن نسبت به بقیه روشها، حتی ایمیل مارکتینگ هم بالاتره. برای مثال توی ایمیل مارکتینگ ممکنه ایمیل ما توی پوشه اسپم بره و مدت‌ها بدون اینکه دیده بشه توی این فولدر بمونه و یا حتی بدون خونده شدن حذف بشه.

استفاده اکثر افراد از موبایل و در دسترس بودنش، بزرگ‌ترین دلیل هست که نمیشه از این روش چشم پوشی کرد.

برای دریافت مشاوره در حوزه تبلیغات و آموزش دوره جامع کسب و کار  آموزشگاه به آموزشگاه پارس رو شرکت کنید. همچنین مقاله 16 روش بازاریابی برای آموزشگاه با آموزش ویدیوی رایگان را مطالعه کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.