انواع روش های تبلیغات و بازاریابی اینترنتی برای آموزشگاه ها

تبلیغات و بازاریابی

با این ویدئو همراه ما باشید میخواهیم تمامی روش های تبلیغات و بازاریابی اینترنتی رو بهتون بگیم.

تو همه اصناف اعم از فروش خدمات یا فروش محصول 2 دسته صاحب یا مدیر کسب و کار داریم. دسته اول اون دسته از صاحبین کسب و کاری هستند که هنوز فلسفه و ماجرای مدریت یک بیزینس درک نکردند و صبح به صبح تشریف میبرن به دفتر، مغازه، شرکت، در کل محل کارشون و میشینند و منتظر میمونند بلکه یک مشتری براشون پیدا بشه.
و طبیعتا دیالوگ های همیشگی این عزیزان هم : بازار خرابه، مردم دیگه پول ندارن، دشت نگرفتیم، با این دلار نمیشه کار کرد، باید تعدیل نیرو کنیم، کرونا اقتصاد و خراب کرده، دیگه نمی‌صرفه و هزاران بهانه دیگه.
اکثریت این دسته یک مشکل اساسی دیگه هم دارند. اینکه هر بار میخواهید یک راهکار بهشون ارائه کنید که شرایطشون بهتر بشه در جواب میگن: این نمیشه / این راهکار فایده ای نداره/ این ایده یا راهکارو قبلاً همه اجرا کردن و دیگه اشباع شده و توجیه هایی از این قبیل.
اگر جزو این دسته هستید پیشنهاد میکنیم: هرکاری ازتون بر میاد برای کسب و کارتون انجام بدید و اصلاً منتظر بهتر شدن شرایط نباشید و شرایط مساعدو خودتون بسازید. در غیر اینصورت روزها، ماه ها و سالهای خیلی بدتری در انتظار شما و طبیعتا کسب و کارتون هستش.
خب بریم سراغ دسته دوم: دسته دوم تشکیل شده از افراد یا مدیران کسب و کار(کسب و کار اینترنتی) که برای رشد خودشون، بیزینسشون و همکارانشون از هیچ چیزکم نمیزارند و انواع و اقسام روش های تبلیغات و بازاریابی رو انجام میدن و قطعاً از دسته اول شرایط به شدت بهتر، مساعدتر و روبه رشدتری رو تجربه میکنند.
این ویدئو رو حتما سیو کنید چون فراموش میکنید و قطعاً به دردتون میخوره و براتون مفیده.

بهترین روش بازاریابی مؤسسات آموزشی

تو دنیای امروز که همه مردم وقت زیادی برای موبایل، تبلت، لپ‌تاپ و کامپیوتر اختصاص میدن، پس بدون شک بهترین روش بازاریابی، بازاریابی دیجیتال یا اینترنتی هستش و تمامی روش ها رو تو این پست با هم مرور میکنیم.

تبلیغات و بازاریابی با گوگل ادورز (Google adwords) :

مردم دیگه تقریباً همه چیزو سرچ میکنند. کالاها/ خدمات/ آدرس ها/ سوال هاشونو/ نیازهاشونو / پس چه بهتر که ما تو نتیجه سرچ مشتریانمون باشیم.
گوگل ادورز یک روش تبلیغاتی از سمت خود گوگل هستش که تو این روش ما کلمات کلیدی که به فروشمون کمک میکنه رو انتخاب میکنیم و به پنل ادورزمون وارد میکنیم تا در نتایج جستجو این کلمات به کاربر نمایش داشته باشیم. تمامی برندها و کسب و کارهای فعال از این تبلیغ استفاده میکنند. (پیشنهاد میکنیم که مقاله “آموزش بازاریابی” حتما مشاهده کنید.)
گوگل فیلترهای مناسبی هم برای این تبلیغ در نظر گرفته که بتونیم دقیق تر و بهینه تر بازاریابیمونو انجام بدیم. مثل فیلترهای ساعت و زمان پخش تبلیغ/ لوکیشن و منطقه جغرافیایی پخش تبلیغ/ روزهای پخش تبلیغ/
یک مثال برای صنعت آموزش بزنیم. فرض کنیم یک دبستان دخترانه خصوصی در منطقه الهیه تهران داریم. کلمات مفید برای ما کلماتی مثل “بهترین دبستانه دخترانه”، “دبستان های دخترانه منطقه الهیه”، “دبستان دخترانه” و از این جنس کلمات هستند البته ابزارهای حرفه ای هم برای انتخاب بهترین کلمات کلیدی وجود دارند که تو دوره آموزشی حضوری یا مجازی به صورت کامل آموزش میدیم.
خب چون تارگت و هدف ما برای دبستان دخترانمون تهران هستش و برای این که بودجمون بهتر و مفید تر مصرف بشه باید لوکیشنمونو شهر تهران قرار بدیم.
ادورز یک مبحث خیلی کامل و مفصل هستش و تو محتواهای بعدی خیلی کامل تر بهش میپردازیم. ولی پیشنهاد میکنیم از گوگل ادورز حتما برای کسب و کارتون استفاده کنید.

بازاریابی محتوا و سئو:

سئو هم کاری مشابه ادورز انجام میده با این تفاوت که ما به صورت اورگانیک در نتایج سرچ کاربران نمایش داده میشیم.
پیرو مثال قبلی تو این روش ما برای کلمه “بهترین دبستانه دخترانه” باید یک محتوای خیلی مفید و کامل و کاربر پسند آماده کنیم و داخل وب سایتمون قرار بدیم. گوگل با الگریتم هایی که داره متوجه اهمیت و کیفیت محتواها میشه و محتوای ما رو تو صدر نتایج به کابران نمایش میده و اینطوری میتونیم سهم بیشتری از بازار داشته باشیم.
برای سئو نیازی نیست به گوگل مبلغی پرداخت کنیم. البته به این معنی هم نیست که سئو کاملاً رایگانه و سئو کاران حرفه ای برای کلمات کلیدی که رقابت زیادی دارن تا 100 میلیون تومان هم دریافت میکنند.
دریاره سئو و تولید محتواهم به زودی یک محتوای مفید براتون آماده میکنیم.

تبلیغات بنری، کلیکی، نیتیو و ریتارگت:

روش تبلیغاتی و بازاریابی بعدی که میخواهیم باهاتون به اشتراک بزاریم ماهیت یکسانی داره ولی در جزئیات متفاوته. حتما برای هممون پیش اومده که در حال وب گردی بودیم و در گوشه کنار وب سایت های مختلف، تبلیغ کسب و کارهای دیگرو دیدیم و بعد از کلیک روی اون بنر تبلیغاتی به سایت اون شرکت یا برند هدایت شدیم.
مرسی که تا اینجای ویدئو تماشا کردید. لطفاً لایک هم یادتون نره.

تبلیغات بنری :

تو این روش از تبلیغ ما باید سایت هایی که از نظر مخاطب به مشتریان احتمالی ما نزدیک تر هستند رو انتخاب کنیم. یک بنر تبلیغاتی از کسب و کارمون داخل سایت مد نظرمون قرار بدیم تا کاربران اون سایت با مشاهده بنر تبلیغاتی ما احساس نیاز کنند و ترغیب بشن روی بنر کلیک کنند و به وب سایت ما هدایت بشن. هزینه این روش به صورت ماهیانه پرداخت میشه و بسته به قدرت و تعداد بازدید وب سایت نشر دهنده متغیره. از این روش بیشتر برای برندینگ استفاده میشه.

تبلیغات کلیکی:

تبلیغات کلیکی دقیقاً مشابه تبلیغات بنری هستش با این تفاوت که هزینه پرداختی بر اساس تعداد کلیک های روی تبلیغات ما هستش نه بر اساس زمان. هدف اصلی این تبلیغ هم مشابه تبلیغ بنری بالابردن اعتبار برند ما هستش.

بازاریابی جذاب همسان یا بومی (native):

بازاریابی نیتیو هم بیس و پایش دقیقاً مشابه کلیکی و بنری هستش البته با یک تفاوت هوشمند.
تو تبلیغات نیتیو بنر تبلیغاتی ما بر اساس موضوع سرچ شده کاربر و صفحه ای که کاربر در حال تماشای اون هستش نمایش داده میشه.
بزارید یک مثال صنعت آموزشو براتون بزنم.فرض کنید مدیر یک دانشگاه علمی کاربردی یا غیر انتفاعی هستیم که رشته تحصیلی عکاسی داخل دانشگاه ما تدریس میشه و قصد داریم دانشجویان بیشتری برای این رشته ثبت نام کنیم. باید یک بنر جذاب و چشم گیر برای تبلیغات نیتیو طراحی و ست کنیم. حالا افرادی که در حال سرچ کلمات مشابه آموزش عکاسی، رشته دانشگاهی عکاسی، دانشگاه های عکاسی و از این تیپ سرچ ها هستند و در حال مشاهده مقاله و وب سایت مرتبط هستند، تبلیغ ما رو هم مشاهده میکنه. این تبلیغ بر خلاف تبلیغ کلیکی و بنری، برای بالا بردن فروش محصول یا خدمت هستش.

تبلیغ جذاب تره ریتارگت:

قطعاً برای همه ما پیش اومده از محصول یک وب سایتی مثل دیجی کالا بازدید کردیم و چند روز بعد بنر و تبلیغ همون محصول دیجی کالا تو وب سایت دیگه ای بهمون نمایش داده شده. این تبلیغ ریتارگت هستش. فرایند ریتارگت به این صورته که ما کاربر و بازدید کننده رو برای اولین بار با روش های مختلف به وب سایتمون میاریم بعدش اسکیریپت وب سایت ما آی پی (IP) اون کاربر ذخیره میکنه و تبلیغ مشخص کسب و کار مارو در وب گردی های بعدی به همون کاربر نمایش میده.
به زودی یک محتوای ویدئویی از آموزش ایجاد کمپین های تبلیغاتی کلیکی، بنری، نیتیو و ریتارگت باهاتون به اشتراک میزاریم که خیلی بهتر بتونید درکش کنید و تبلیغات خودتونو شروع کنید.

بازاریابی و تبلیغات با پوش نوتیفیکیشن ( PUSH NOTIFICATION):

تبلیغ پوش نوتیفیکیشن خیلی شبیه به پیامک یا (SMS) با این تفاوت که میتونه در خیلی ابزارها مثل مرورگر وب، اپلیکیشن ها، سیستم عامل ها ارسال بشه و برای ارسال نیازی به داشتن اطلاعات تماس مشتری نیستش و کاربر به اختیار خودش عضو سرویس پوش نوتیفیکیشن ما میشه. پوش نوتیفیکیشن برای یاداوری ها، برگشت کاربر به وب سایت و اطلاعیه های کسب و کار ما خیلی مفیده.
پوش نوتیفیکیشن و هم میتونید به بانک اطلاعاتی پلتفرم های مختلف ارسال کنید و هم میتونید به بانک اطلاعاتی خودتون ارسال کنید. شرکت های پوشه و نجوا از بهترین پلتفرم های ارائه سرویس پوش نوتیفیکیشن توی ایران هستند.
به زودی محتوای آموزشی ارسال پوش نوتیفیکیشن رو هم براتون قرار میدیم تا بتونید از این پلتفرم استفاده کنید و سهم بیشتری از بازار بگیرید.

ریپورتاژ خبری:

ریپورتاژ خبری یعنی یک متن و محتوایی که توسط ما تولید شده، توسط وب سایت های دیگر نشر داده بشن. ریپورتاژ خبری در عین سادگی، جزئیات خیلی پیچیده ای داره. تو دنیای امروز بالغ بر 80 درصد مقالات و اخبارها، مقایسه ها، بررسی ها توسط بلاگرها و وب سایتهای خبری صرفا ریپورتاژ خبری هستند و به دلیل خاصی وایرال شده اند.
کاربرها برای اینکه با اطمینان بیشتری برای بار اول یک محصول بخرن، حتما نظر منابع دیگه هم درباره اون محصول یا خدمت میخونند و بعدش تصمیم به خرید میگیرن. تمامی قشنگی ریپورتاژ خبری به اینه که، کاربر متوجه نشه که این ریپورتاژ توسط خود صاحب کسب و کار نوشته شده.
با یک مثال برای آموزشگاه تعمیرات موبایل ریپورتاژو بهتر توضیح بدیم. اول یک عنوان جذاب و مقایسه ای انتخاب میکنیم. عنوانی که مخاطب وسوسه به مطالعش بشه. عنوان انتخابی ما “معرفی 5 تا از بهترین آموزشگاه های تعمیرات موبایل” هستش. توی این ریپورتاژ میتونیم 5 تا آموزشگاه ها رو معرفی کنیم و خوبی ها و بدیهاشونو بازگو کنیم و آموزشگاه خودمونم تو سطر معرفی این لیست باشه.
این ریپورتاژ باعث افزایش بازدید کنندگان وب سایتمون میشه. باعث اعتماد بیشتر متقاضی ثبت نام به آموزشگاه ما میشه. باعث افزایش رتبه وب سایتمون میشه و در کل روی برندینگ ما هم تاثیر فوق العاده ای میزاره. پیشنهاد میکنیم بسته به بلوغ کسب و کارتون یک برنامه ریزی روتین و ماهیانه برای نشر ریپورتاژ آگهی های خودتون داشته باشید.
ما تو دوره آموزشی “آموزش به آموزشگاه” بهتون یاد میدیم چطوری بهترین پلن بازاریابی و فروشو برای موسسه آموزشیتون تدوین و اجرا کنید و فروشتونو چندین برابر کنید.

ایمیل مارکتینگ:

تو دنیا پیش تر از 6 میلیارد آدرس ایمیل وجود داره. درسته که ایمیل دیگه OPEN RATE یا بازخورد قدیمو نداره ولی با یک عنوان و متن و محتوای جذاب میتونیم درصد باز شدن ایمیلمون توسط مخاطبو افزایش بدیم و کاربرو از اون ایمیلی که ارسال کردیم به صفحه فرود وب سایتمون هدایت کنیم. هزینه ارسال ایمیل خیلی ناچیز و کم هستش و از این روش هم میتونیم تعامل بیشتری با مخاطبامون داشته باشیم و فروشمونم افزایش بدیم. یکی از بهترین سرویس های ارسال ایمیل ایرانی “شرکت میلچیه” که میتونید ازشون پنل تهیه کنید و ایمیل مارکتینگ کسب و کارتونو راه اندازی کنید.

ویدئو مارکتینگ :

ویدئو مارکتینگ بیشتر مربوط به بازاریابی محتوا هستش و برای اینستاگرام و وب سایت هم خیلی مفیده .درباره بازاریابی محتوا به زودی یک پست کامل براتون آماده میکنیم. ولی اگر محتوای ویدئویی تولید کردید، حتما تو پلتفرم های نمایش ویدئو مانند آپارات و تماشا هم نشر بدید. با این کار بازدید و ورودی خیلی خوب و البته رایگانی هم میتونید دریافت کنید و تعداد مشتریان و فروشتونو افزایش بدید.
برای صنعت آموزش بهترین محتوایی که میشه تولید کرد، محتوای آموزشی رایگان هستش و همچنین محتوای نتایج دانش پذیرامونه.

تبلیغات در بازی ها و اپلیکیشن ها:

همه دیگه یک موبایلو دارند و شما هم همین الان با یکی از این دیوایس ها در حال تماشای این ویدئویید. داخل تمامی گوشی های موبایل هم، بازی و اپلیکیشن های زیادی نصبه و افراد به صورت روزانه از بازی ها و اپلیکیشن های موبایلشون استفاده میکنند.
پس چه بهتر که تبلیغ کسب و کار ما در این رسانه ها نمایش داشته باشه.
پرداخت هزینه تبلیغ در این روش بر اساس تعداد بازدید و یا تعداد کلیک محاسبه میشه.
ما به راحتی میتونیم بر اساس شاخصه های مخاطب هدفمون در بازی ها و اپلیکیشن های خاص تبلیغ داشته باشیم.

تبلیغات و بازاریابی 360 درجه :

این دیگه یک روش تبلیغات و بازاریابی نیستش یک توصیه برای بازاریابیه. ما تو این ویدئو تمامی روش های بازاریابی و تبلیغات اینترنتی رو توضیح دادیم و سعی میکنیم به زودی هر کدوم از این روش هارو به صورت مجزا و با مثال های بیشتر توضیح بدیم.
ولی بهترین پیشنهاد به تمامی کسب و کارها بازاریابی و تبلیغات 360 درجه هستش. یعنی اینکه از تمامی روش های بازاریابی به نسبت خاص استفاده کنیم و به هیچ عنوان تمامی بودجمونو فقط روی یک روش مصرف نکنیم.
حالا شما بگید چه روش های بازاریابی دیگه ای وجود داره که بخواهیم در موردش صحبت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *