اهمیت تولید در پادکست

تولید پادکست

در دنیای امروز از هر 10 نفر 3 نفر به پادکست گوش می دهد، به سراغ این موضوع می رویم که پادکست چیست؟ چرا تولید پادکست!؟

پادکست مجموعه ای از پرونده های صوتی از رسانه های دیجیتالی است که خلاقیت ها، افکار و دانش یا هر چیز دیگر را تولید و به اشتراک می گذارند در واقع هر فردی می تواند در هر زمینه شغلی که فعالیت دارد پادکست تولید کند و محصول یا خدمات خود را تبلیغ کنید یا می توانید در هر حوزه که هستید خوراک محتوایی آن حوزه را تولید و برای مخاطبان خود سرگرم کننده باشید و دانش خود را به اشتراک بگذارید. حال اگر محتوای خوبی در مجموعه پادکست های خود داشته باشید به سرعت علاقه مندان زیادی پادکست شما را گوش داده و آن را به اشتراک می گذارند.

تولید پادکست

در ادامه به چند دلیل اهمیت تولید پادکست در کسب و کار ها می پردازیم:

  • راحتی شروع تولید پادکست

با توجه به منابع زیادی که وجود دارد، خیلی راحت می توانید وارد تولید پادکست شوید و به سرعت در زمینه ای که در آن فعالیت میکنید پیشرفت کنید و مطمئن باشید موانع بسیار کمی برای ورود به پادکست پیش روی شماست که تولید پادکست را راهی ساده برای تولید محتوا در این زمنیه و کسب و کار خود می دانیم. نکته بسیار مهم در تولید پادکست در کسب و کار شما این است که به احتمال زیاد شما کتابخانه ای از محتوا و تجربیات در اختیار دارید که میتوانید آن ها را برای شنوندگان آماده کرده و به اشتراک بگذارید و به عنوان یک منبع قابل اعتماد در زمینه فعالیت خود باشید و به سرعت رشد کنید.

  • افزایش ترافیک شبکه های اجتماعی و رتبه سایت در رنکینگ گوگل

 محتوای خوب و قدرتمند عامل شتاب دهنده رشد شبکه های اجتماعی و وب سایت ها است. پادکست نیز نوعی محتواست که با انتشار آن درشبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاشتن آن میتوانیم در زمینه شغلی خود نسبت به رقبای خود رشد بهتر و قابل توجهی داشته باشیم. داشتن پادکست به شما این امکان را میدهد تا با مخاطبان خود ارتباط عمیق تری بر قرار کنید و روابط واقعی خود را با مشتریان خود تقویت کنید که  به مراجع و توصیه های شما برای بررسی محصولات یا منابع وب ساید شما اعتماد خواهند کرد و علاوه بر اعتماد تمایل بیشتری برای خرید و به اشتراک گذاشتن شما دارند.

  • بازاریابی ارزان قیمت در تولید پادکست

از آنجایی که با تولید پادکست در شبکه های اجتماعی حرفی برای گفتن خواهید داشت. با افزایش مخاطبان شما شنوندگان بیشتری را در اختیار دارید که آماده دریافت متن تبلیغات تجاری شما هستند. انتشار آگهی صرفاً در قالب تبلیغات بیشتر گران تمام میشود شما میتوانید درون پادکست های خود تبلیغ هم بکنید چرا که با تولید پادکست نیازی نیست هزینه زیادی برای تبلیغات خود صرف کنید. در مقالات گذشته تفاوت بین بازاریابی و تولید محتوا را توضیح دادیم که با مطالعه آن متوجه خواهید شد که کدام راه بهتری برای کسب و کار شما است.

تولید پادکست
  •  برندینگ و آگاهی از برند شما

تولید پادکست به نام و کلیت برند شما کمک می کند تا شناخته شود و مسیر رشد و توسعه خود را سریع تر و بهتر طی کند شما می توانید اطلاعات قابل قبولی در مورد محصول و خدمات خود به همراه یک بیوگرافی از برند خود داخل یک محتوای صوتی داشته باشید و آن را به مخاطبان خود ارائه دهید، به طور مثال اگر مشاور درسی هستید میتوانید روی خدماتی که در مبحث مشاوره گنجانده می شود تمرکز کنید و در همین قالب اطلاع رسانی کنید، به همین راحتی پادکست ها در شبکه های اجتماعی نقش تبلیغاتی خوبی را برای کسب و کار شما بازی می کنند.

در واقع در مسیر برندینگ شما باید مخاطبین اصلی خود را به مشتریان وفادار تبدیل کنید، لازمه ای این کار یک پادکست قوی است که باید با موضوعی مناسب، یک صدای خوب و اجرای قدرتمند و دستگاه ضبط فوق العاده است و باید در تمامی شبکه های اجتماعی شما و سایت شما منتشر شود.

  • پادکست و جریان درآمدزایی

کاربران زیادی علاقه به شنیدن پادکست دارند دلیل محبوبیت بالای پادکست ایجاد سرگرمی نیست بلکه دلیل آن ایجاد یک بستر فوق آلعاده برای یادگیری راحت و سریع است و تنها لازم است گوش را درگیر آن کنیم و در هر زمان و مکانی می توانیم به یادگیری بپردازیم. کافیست به آمار های سال 2018 تا 2020 در صنعت تولید پادکست توجه کنیم بر اساس این گزارش های در آمد حاصل از تولید پادکست در سال 2018 514 میلیون دلار و در سال  2020 این رقم  76 درصد افزایش یافته. پس با توجه به این آمار و ارقام هر کسب و کار باید یک برنامه مستمر تولید پادکست را داشته باشد تا منجر به بازاریابی و افزایش در آمد و ترافیک خود شود.

تولید پادکست

نکاتی مهم برای ساخت پادکست

هر فرد باید قبل از تولید پادکست باید به دسته ای از نکات توجه کند و این موضوع را به یاد داشته باشد که هر کسی به این نوع  محتوا گوش نمیدهد و عده ای خاص طرفداران سرسخت پادکست هستند.

هر کس برای تولید پادکست هدفی مشخص دارد، از این رو برای رسیدن به هدفی که دارید باید انگیزه بالایی داشته باشید. فرقی نمی کند به چه علتی شروع به تولید محتوا کرده اید، انگیزه شما برای شروع پادکست باید محتوایی که به اشتراک می گذارید را توجیه کند.

پیگیر باشید

در بهترین حالت ممکن تولید محتوا کنید و هفته ای یک قسمت منتشر کنید و برای تولید و حتی انتشار پادکست خود یک تقویم داشته باشید. اگر مرتباً پست نمی گذارید به مرور زمان ارتباط خود را با مخاطبان خود از دست می دهید.

تولید پادکست

اسم پادکست

اسم پادکست در امر تولید آن بسیار مهم است، فکر شده اسم انتخاب کنید تا هم به موضوع شما مربوط باشد هم مخاطب را جذب کند و سعی کنید برای محتوای صوتی خود فصل و قسمت به همراه اسم مناسب تعیین کنید.

از نرم افزار و تجهیزات مناسب استفاده کنید

قالب پایه پادکست خود را بشناسید یعنی موضوع اصلی تمامی پادکست های خورد را تعیین کنید و از آن قالب به هیچ عنوان خارج نشوید چرا که این قالب حکم امضاء کار شما را دارد

اصلاً از انتشار محتوای خود نترسید، آن را برای مخاطبان خود انتقال دهید تا شمارا بشناسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *