اهمیت داستان سرایی در بازاریابی محتوایی

در مقالات گذسته در مورد بازاریابی توضیح دادیم حال میخواهیم شما را با داستان سرایی در بازاریابی آشنا کنیم. داستان سرایی در بازاریابی محتوایی اگر درست و حرفه ای انجام بگیرد منجر به جذب مشتری خواهد شد، به کمک انجام داستان سرایی می توانید شنونده های خوبی را جذب کنید، داستان سرایی در بازاریابی موجب می شود تا افراد مشتاق استفاده از خدمات شما شوند و یک نوع اعتماد و رابطه صمیمی میان شما و مشتری به وجود می آید و مشتری از مراجعه به شما احساس رضایت خواهد داشت. برخی موارد جنبه روانی دارند، شما از طریق داستان سرایی در بازاریابی محتوایی می توانید بر روی اعتماد مشتری اثر بگذارید و شرایطی را به وجود آورید که مشتری نسبت به شغل و خدمات شما احساس مطلوبی داشته باشد و همین احساس مطلوب موجب می شود تا مشتری جهت مراجعه به شما اقدام کند. تأثیراتی که داستان سرایی بر روی پیشرفت شغلی شما می گذارد بی نظیر است ولی شما بدون داشتن اطلاعات و دانش کافی نمی توانید در این زمینه پیشرفت کنید و به نتیجه برسید، بنابراین لازم است تا برای داستان سرایی وقت صرف کنید و ترفندها و نکات مهم در این زمینه را یاد بگیرید. داستان سرایی در بازاریابی در ذهن باقی می ماند تمامی افرادی که این داستان ها را مطالعه کنند و به گوششان برسد بعد از مدتی تمام و یا حداقل بخشی از داستان را به یاد خواهند آورد. تکنیک مربوط به مطرح کردن داستان از گذشته نیز وجود داشته است و موضوع جدیدی نیست. داستان سرایی برای جذب مشتری و افزایش فروش یک راهکار استثنایی است و نباید از مزایای آن غافل شد.

داستان سرایی در بازاریابی محتوایی

داستان سرایی در بازاریابی محتوایی

به کمک طراحی داستان سرایی در بازاریابی محتوایی اشتراک گذاری تبلیغات محتوایی شما افزایش پیدا خواهد کرد و بعد از مدت کوتاهی تعداد افراد بیشتری از خدمات شما مطلع می شوند و همین موضوع سبب افزایش اعتبار حرفه شما می شود و برای شما مزایا زیادی را به همراه خواهد داشت. برخی از ترفندها برای شناخته شدن و جذب معرفی بکار می روند و استفاده از این ترفندها موجب می شود تا روز به روز پیشنهاد های شغلی به شما داده شود و بتوانید با شرکت های دیگر رقابت کنید. امروزه فعالیت به شکل سابق دیگر انجام نمی گیرد زیرا اگر همچنان فروش محصولات به شکل سنتی انجام بگیرد،آنگاه شمار مراجعه کنندگان شما همواره ثابت خواهد بود و پیشرفت در این راه بسیار دشوار است به همین خاطر در دنیای امروز که تکنولوژی می تواند به راحتی شما را پولدار کند پس باید از این شرایط بهترین استفاده را کرد. هدف از راه اندازی کسب و کار اینترنتی افزایش فروش است، با راه اندازی یک شبکه ارتباطی مجازی می توانید به راحتی با مشتریان بیشتری در ارتباط باشید و فروش خود را بالا ببرید، افراد زیادی امروزه از خرید اینترنتی استقبال می کنند بخصوص که به دلیل محدودیت های کرونایی بسیاری از مغازه ها بسته شده اند و افراد نمی توانند حضوری خرید کنند به همین خاطر خرید اینترنتی خود می توان گزینه پیشنهادی خوبی باشد.

داستان سرایی در بازاریابی محتوایی

هدف داستان سرایی در بازاریابی محتوایی

نباید از اهمیت داستان سرایی در بازاریابی محتوایی غافل شد شما می توانید در شغلتان حرفه ای باشید و در دنیای امروز حرفی برای گفتن داشته باشید، اگر به این ترفند ها و راه های پولسازی توجه نکنید آنگاه نمی توانید مسیر موفقیت را زودتر طی کنید. افراد زیادی هستند که سرمایه اولیه خوبی دارند ولی نمی دانند که چطور می شود در مسیر حرفه خود فعالیت کنند و درآمد خود را افزایش دهند این افراد باید بدانند که ورود به فضای مجازی و شروع کسب و کار اینترنتی یک ایده پولساز و ویژه است ولی داشتن این ایده به تنهایی کافی نیست و باید به کمک تبلیغات محتوایی و هدفمند ارزش و اعتبار شغل خود را افزایش دهید. برندسازی و برندینگ یکی از بهترین تکنیک ها برای افزایش اعتبار خرید محصول است زیرا مشتری نسبت به خرید اجناس دارای برند بیشتر تشویق میشود، برندسازی تنها مربوط به انتخاب و داشتن آرم مناسب نیست بلکه فاکتور ها و نکات خاصی که دارد که رعایت و پیگیری آنها اهمیت زیادی دارد. کسب و کار اینترنتی از دست هرکسی برنمی آید و دشواری های خاصی دارد، افراد زیادی دنبال شناخته شدن و جذب مشتری از طریق فضای مجازی هستند ولی نمی تواند آن نتیجه دلخواه خود را بدست آورند، دلیل آن این است که همه افراد دانش کافی در این زمینه را ندارند، وارد شدن به فضای مجازی و شروع کسب و کار اینترنتی چندان دشوار نیست ولی پیشرفت و جذب مشتری بیشتر نیازمند یک سری اقدامات مشخصی و حرفه است که باید تمامی آنها بکار گرفته شود تا در آخر نتیجه مطلوبی بدست آورده شود.

داستان سرایی در بازاریابی محتوایی

ترفندهای داستان سرایی در کسب و کار اینترنتی

داستان سرایی خود یک مهارت است باید با هدف انجام شود و نکات و مضمون خاصی در قالب داستان گنجانده شود تا مخاطب متوجه این نکات شود. هنر داستان نویسی اگر با هدف انجام بگیرد تأثیر خود را خواهد گذاشت، باید تا جایی که می توانید در داستان از موضوعات تشویقی استفاده کنید تا تأثیرگذار باشند و مشتری برای خرید ترغیب شود. افزایش فروش محصولات با انجام درست داستان سرایی در بازاریابی محتوایی امکان پذیر است، تولید محتوا در سایت و بروز رسانی این محتوا اهمیت زیادی دارد، زیرا روزانه افراد زیادی از سایت شما بازدید می کنند به همین خاطر ممکن است با خواندن مطالب موجود در سایت شما جذب شوند و نسبت به خرید از شما اشتیاق پیدا کنند. داستان سرایی باید مطابق با موضوعات روز انجام شود، برای مثال در شرایط این روزها که ویروس کرونا در دنیا گسترش پیدا کرده است و بهداشت و سلامت به خطر افتاده، می توانید از این موضوعات استفاده کنید و داستان سرایی کنید. پیام ها و اهداف خود را می توانید در قالب داستان به مخاطب منتقل کنید، سعی کنید در داستان سرایی احساسات مخاطب را نشانه بگیرید و متن داستان را طوری طراحی کنید تا مخاطب شما انرژی و اعتماد به نفس بالایی از خواندن آن دریافت کند و برای افزایش این احساس خوب به شما مراجعه کند، شما می توانید خدمت شغلتان را و کیفیت محصولاتتان و سایر مطالب مهمی که وجود دارد را به کمک یک داستان برای مخاطب نقل کنید.

داستان سرایی در بازاریابی محتوایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.