اهمیت سئو برای کسب‌وکارها

اهمیت سئو

باتوجه به جستوجوی 98 درصدی مردم از موتور جستوجوی گوگل و ورود 90درصد کاربران به وبسایتهای صفحه‌ی اول هرجستوجو اهمیت سئو در کسب‌وکار برکسی پوشیده نیست. قطعاً کسانی که هزینه ‌های هنگفتی برای خرید دامنه و راه انداختن وب ‌سایت و یا وبلاگ می‌کنند برایشان مهم است که وب سایتشان چه جایگاهی در رنکینگ و رتبه‌بندی ‌های گوگل داشته باشد. یکی از عواملی که بر روی رتبه ‌بندی ‌های گوگل بسیار مؤثر است رعایت قواعد و قوانین سئو می‌باشد. این‌که یک وب ‌سایت چه میزان ترافیک کسب کند بستگی به این دارد که چه رتبه‌ای در کلیدواژه داشته باشد. طبق آمار و بررسی‌ های ما حدود بیست ‌و هفت ممیز نیم درصد از کلیک ‌های هر واژه به لینک اول گوگل اختصاص می‌یابد. این امر بدان معناست که اگر شما بتوانید در رابطه با یک واژه لینک اول گوگل را به دست بیاورید پس ‌از آنکه افراد حدود صد مرتبه این واژه را سرچ کنند چیزی بین بیست ‌و هفت تا بیست و هشت بار از سایت شما بازدید صورت می‌گیرد.

اهمیت سئو

حال هرچقدر شما رتبه پایین‌تری را در رابطه باهم واژه کسب کرده باشید میزان بازدید از سایت شما نیز متقابلاً پایین‌تر خواهد آمد. در این مقاله قصد داریم از اهمیت سئو، رعایت قوانین سئو با شما صحبت کنیم. اگر در پایان این مقاله به اصول سئو و داشتن رتبه‌بندی بالاتر در گوگل علاقه‌ مند شدید می‌توانید با تهیه دوره‌های جامع و کامل مجموعه بزرگ آموزش به آموزشگاه پارس صفر تا صد نوشتن یک محتوایی یونیک که در آن تمامی اصول سئو رعایت شده است را فرابگیرید. در ادامه‌ی مقاله‌ی اهمیت سئو با ما همراه باشید تا از مزیت‌های استفاده از سئو بیشتر بدانیم.

امکان دیده شدن بیشتر توسط مشتریان

همه ما می‌دانیم که تنها زمانی یک برند و نام تجاری در ذهن ما حک می‌شود که بارها و بارها اسم آن را در تلویزیون فضای مجازی و یا بیلبوردهای خیابانی دیده باشیم. مسلماً تبلیغات تلویزیونی هزینه بسیار بالایی دارد و امکان پرداخت این هزینه برای همه کسب‌وکارها وجود ندارد. مخصوصاً کسب‌وکارهای نوپا و تازه‌وارد که می‌خواهند هزینه‌های خود را صرف تولید محصول و واردات محصول کنند و نمی‌توانند هزینه ‌های هنگفتی برای تبلیغات در نظر بگیرند. بیلبورد های خیابانی نیز همین‌طور هزینه بالایی دارند و البته یک عیب دیگری که دارند این است که تعداد افراد زیادی آن‌ها را نمی‌بیند.

اهمیت سئو

شما حتی اگر بیل‌بورد های خود را در خیابان‌های شلوغ تهران هم نصب کنید بازهم نمی‌توان با قطعیت گفت که بیش از دو میلیون نفر آن را می‌بینند؛ اما امروزه فضای مجازی و به‌خصوص وب‌سایت‌ها یک بستر آماده و مناسب برای تبلیغات و بازاریابی به‌حساب می‌آیند؛ زیرا هم تعداد افراد زیادی از آن‌ها بازدید می‌کنند و هم این‌که هزینه‌ی آن‌ها نسبت به سایر روش‌های تبلیغاتی پایین‌تر است. حال ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که چگونه مشتریان بالقوه موجود در بستر گسترده اینترنت را به مشتریان بالفعل تبدیل کنیم. باید خدمتتان عرض کنم که هرچقدر رتبه و رتبه‌بندی شما در رابطه با یک واژه بیشتر باشد احتمال بالاتری وجود دارد که در صفحه اول گوگل قرار بگیرید و به این روش بتوانید بازدید زیادی را برای سایت خود رقم بزنید.

جلب اعتماد مشتری

درواقع امروزه دیگر مانند گذشته افراد برای خرید به سراغ پرس‌وجو به‌صورت حضوری نمی‌روند و ترجیح می‌دهند که خریدهای خود را از توی خانه و بدون دردسر از اینترنت انجام بدهند. البته ممکن است برای این کار پیش از اقدام به خرید از صفحات گوگل پرس‌وجوهایی در مورد کالای مناسب خود نیز داشته باشند. هنگامی‌که مشتریان به صفحات گوگل برای پیدا کردن خدمات و یا کالای موردنظر خود می‌روند معمولاً سایتی نظر آن‌ها را جلب می‌کند که بتواند در صفحه اول گوگل باشد.

اهمیت سئو

زیرا آن‌ها فکر می‌کنند که این کسب‌وکار از قدمت و اعتبار بیشتری برخوردار است که توانسته در صفحه اول گوگل قرار بگیرد و درواقع می‌توان گفت تصورشان این است که گوگل این صفحات را بیشتر به مشتریان پیشنهاد می‌کند. احتمالاً از اهمیت قرار گرفتن در صفحه اول گوگل آگاه شده‌اید و می‌دانید که این اتفاق چقدر می‌تواند به کسب‌وکار شما کمک کند و اعتماد مشتریان را نسبت به بیزینس شما بیشتر کند. با تهیه‌ی دوره‌های مخصوص سئوی مجموعه‌ی بزرگ آموزش به آموزشگاه پارس می‌توانید به‌راحتی کلیدواژه‌های مخصوص بیزینس خود را شناسایی کنید و در جهت استفاده از آن و کسب رتبه اول این واژه‌ها تلاش کنید.

رعایت اصول سئو یکی از ابتدایی‌ترین لازمه‌های برند شدن

درواقع اگر شما کمر همت را برای برند کردن بیزینس خود و به‌ اصطلاح برندینگ تجارت خود بسته ‌اید باید بدانید که یکی از چیزهایی که برای کسب‌وکار شما بسیار واجب است قرار گرفتن در رتبه‌بندی بالایی در گوگل می‌باشد. درواقع اگر نام برند شما در ذهن مشتریان حک شود آن‌ها توقع دارند پس از هر بار سرچ کردن نام برند و تجارت شما در اینترنت بتوانند در صفحه اول گوگل آن را بیابند و اگر اتفاقی جز این بیافتد می‌تواند برای اعتبار برند شما به‌شدت مخرب باشد. اینکه مشتریان بتوانند با سرچ نام برند شمارا در تاپ لینک یا صفحات اول ببینند نشان می‌دهد که شما نیم بیشتری از راه را در پروسه برندینگ طی کرده‌اید.

برگشت سرمایه به‌واسطه سئو

طبق بررسی‌هایی که توسط مجله search Engine انجام‌شده، این‌که شما بتوانید به‌واسطه رعایت اصول سئو و قرار گرفتن در تاپ لینک گوگل قراردادی منعقد کنید و یا محصولی را به فروش برسانید و خدماتی را ارائه دهید چیزی حدود ۱۴/۶ درصد می‌باشد. درحالی‌که اگر شما به روش‌های دیگری مانند ایمیل زدن، خرید بیلبوردهای تبلیغاتی و یا حتی تبلیغات در سایر شبکه‌های اجتماعی روی بیاورید تنها احتمال ۱/۷ درصد احتمال موفقیت برای عقد قرارداد دارید. درنتیجه می‌شود این‌گونه برداشت کرد که شما حتی اگر هزینه‌های بیشتری نسبت به سایر روش‌های تبلیغاتی هم برای رعایت سئوی وب‌سایتتان بکنید درنهایت نرخ بازگشت سرمایه‌گذاری شما چیزی حدود چهارده برابر روش‌های دیگر می‌باشد.

اهمیت سئو

آنالیز مشتریان به‌واسطه سئو

مسلماً اگر شما تبلیغات خود را به شبکه‌های تلویزیونی بدهید نمی‌توانید اطلاعات زیادی در مورد مشتریان کسب کنید. به‌عنوان‌مثال نمی‌توانید متوجه شوید که رده سنی کسانی که تبلیغات شمارا دنبال می‌کنند در چه رنجی قرار دارد و یا حتی آن‌ها از چه قسمت از تبلیغات شما بیشتر خوششان آمده است؛ اما تبلیغات در سایت و رسیدن به فروش به‌واسطه وب‌سایت‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا آنالیز جامع و کاملی در مورد مشتریان خود داشته باشید.

به‌عنوان ‌مثال شما می‌توانید در وب‌سایت خود قسمتی مخصوص واردکردن شماره تماس، اطلاعات سنی و یا حتی شهر محل سکونت قرار بدهید که به این واسطه می‌توانید شناخت جامعی در مورد مشتریان خود داشته باشید و خوب این به شما در روند بهبود و ارتقای محتوای تولیدشده و حتی محصولاتتان کمک می‌کند. این اتفاق باعث یک جهش و صعود ناگهانی در کسب ‌و کار شما می‌شود زیرا شما دقیقاً می‌دانید که مشتریانتان چه چیزی می‌خواهند می‌دانید که چگونه باید تولید محتوا کنید و چه تغییراتی باید در محصولاتتان و یا دوره‌های آموزشی خود ایجاد کنید.

اهمیت سئو

هزینه‌های بسیار پایین سئو

درواقع گوگل و وب‌ سایت ‌های مختلف برای این‌که به‌صورت روزانه در آن‌ها تولید محتوا کنید و ترافیک جدید ایجاد کنید هزینه‌ای از شما دریافت نمی‌کند. درنتیجه این‌ یک فرصت بازاریابی رایگان و بزرگ برای تجارت شما به‌حساب می‌آید. شما می‌توانید هرروز مقالات و محتوای وب‌سایت خود را آپدیت کنید و به مشتری خود حس ارزشمند بودن بدهید.

هدفمند بودن تبلیغات از طریق گوگل

درواقع هنگامی‌که شما تبلیغات خود را به شبکه‌های تلویزیونی و یا سایر شبکه‌های اجتماعی می‌دهید این شما هستید که به دنبال مخاطب و مشتریان می‌روید. کسانی که این تبلیغات را می‌بینند به میل خود پای تماشای آن ننشسته‌اند و ممکن است که از تبلیغات شما خوششان بیاید و یا ممکن است که از آن خوششان نیاید؛ اما درواقع کسی که در گوگل کلمه‌ای را سرچ می‌کند خود این شخص به دنبال این کلمه آمده است. اگر کسی محصول شمارا در صفحات گوگل سرچ می‌کند به این معنی است که واقعاً به آن نیاز دارد و این فرد یک مشتری واقعی است و به‌صورت خودجوش به دنبال کسب‌وکار و تجارت شما آمده است. به این می‌گویند یک بیزینس و بازاریابی هدفمند.

تبلیغات به‌ واسطه سئو زمان‌بر نیست

اگر شما بخواهید در شبکه ‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام فعالیت کنید نیاز دارید که روزانه تولید محتوا داشته باشید و مدام محتواهای خود را آپلود کنید تا بتوانید در زندگی روزمره مشتریان حضورداشته باشید تا آن‌ها نام شمارا از یاد نبرند. علاوه‌براین برای تولید استوری و یا پست‌های تلگرام نیز بهتر است که تصویر شما در کلیپ‌ها و استوری ها وجود داشته باشد تا مشتری بتواند احساس صمیمیت و نزدیکی بیشتری با شما داشته باشد؛ اما فعالیت در وب‌سایت به‌صورت متن نیست و تنها می‌توان چند کلیپ را در وب‌سایت قرارداد. درنتیجه احتیاجی به حضور روزانه در جلوی دوربین نیست و شما می‌توانید تنها با یک‌بار تولید محتوا با رعایت اصول و قواعد سئو جایگاه خوبی را در گوگل به دست بیاورید. البته که تولید محتوا بر پایه سئول نیز نیاز به به‌روزرسانی و آپدیت دارد اما شما می‌توانید این کار را به یک متخصص سئو بسپارید و به‌راحتی بنشینید و منتظر نتیجه تلاش‌هایتان باشید.

اهمیت سئو

حسن ختام

مجموعه بزرگ آموزش به آموزشگاه پارس تلاش کرده در مقاله فوق شمارا از اهمیت سئو و ضرورت رعایت اصول سئو در طراحی و نوشتن محتوای وب‌سایت آگاه کند؛ اما اینکه چگونه می‌توان محتوایی مبنی بر سئو تولید کرد بحث پیچیده‌تری است. شما می‌توانید با تهیه‌ی دوره‌های ما با قوانین و اصول سئو آشنا شوید. پس از طی این دوره شما قادر خواهید بود محتوایی یونیک تولید کرده و وب‌سایت خود را به‌گونه‌ای طراحی کنید که در رتبه‌بندی بالاتری در گوگل قرار بگیرد. امیدواریم که این مقاله برای تجارت و بیزینس شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *