اهمیت لینکدین برای کسب و کار

لینکدین

همان گونه که خودتان نیز می دانید، لینکدین از جمله شبکه های اجتماعی فوق العاده شگفت انگیز و جالب در دنیای مجازی و اینترنت می باشد. هنگامی که بحث برقراری ارتباط با متخصصین و افراد حرفه ای در میان باشد، هیچ جایی را از لینکدین مناسب تر نخواهید یافت. هیچ یک از شبکه های اجتماعی اسنپ چت، اینستاگرام، فیسبوک و … قادر نیستند لینکدین را از لحاظ انجام کار های تخصصی جایگزین کنند. لینکدین، در حقیقت مرجع و منبع بسیار مهمی برای متخصصانی می باشد که در کار و حرفه خود جدی می باشند. این پلتفرم تعداد عضو های بسیار زیادی دارد و طبق آمار در هر ثانیه دو عضو جدید به این شبکه اضافه می شوند. از همین جهت، لینکدین را یکی از بهترین و مناسب ترین شبکه های اجتماعی و ارتباطی به منظور جذب مشتری به حساب می آورند.

آمار مربوط به کاربران لینکدین

برای درک بهتر محبوبیت و اهمیت لینکدین در کسب و کار ها بهتر است به آمار و ارقام مراجعه کنیم. برای درک هر چه بهتر با یک نگاه جزئی به این آمار ها بنگرید. در زیر آمار جمعیت کاربران لینکدین ذکر شده است.

لینکدین

درست است که حجم بیشتر کاربران این شبکه از ایالات متحده آمریکا می باشند اما با این وجود، لینکدین به عنوان یک شبکه اجتماعی و ارتباطی جهانی و بین المللی شناخته می شود و همه افراد در سر تا سر جهان به این پلتفرم دسترسی دارند. این سایت در هر 38 کشور اقتصاد محور جهان بیشتر از 1 میلیون کاربر دارد و کشور خودمان ایران نیز در حال حاضر از این موضوع مستثنی نیست. این مسئله خود می تواند یک دلیل محکم بر اهمیت و کارایی لینکدین در کسب و کار ها باشد.

تعداد بالای کاربران لینکدین سبب شده است تا این پلتفرم به یک شبکه B2B فوق العاده تبدیل شده و به منظور بازیابی مورد استفاده قرار بگیرد. البته در این میان یک موضوع پر اهمیت و مهم نیز وجود دارد. شما پیش از این که بتوانید یک شبکه بازیابی موفق برای خود تشکیل داده و از آن سود بگیرید، ابتدا باید شبکه را گسترش دهید. در ادامه بیشتر در این باره صحبت خواهیم کرد و به روش های گسترش لینکدین خواهیم پرداخت تا شما نیز بتوانید تعداد اعضای شبکه لینکدین خود را تا دو یا سه برابر افزایش داده و تعامل، نرخ تبدیل و در نتیجه درآمد بیشتری کسب کنید.

1. استفاده از تصاویر در پست های لینکدین

شاید در اولین نظر به این مورد، با خود فکر کنید که این موضوع بسیار ساده و بدیهی است اما باید بدانید که همین موضوع ساده در لینکدین اهمیت بسیار بالایی داشته و می تواند بسیار تأثیر گذار باشد. این موضوع کاملاً روشن است که استفاده کردن از تصاویر در شبکه های اجتماعی می تواند تا حد زیادی میزان تعامل افراد را افزایش دهد. طبق تجربه افراد و تحقیقات انجام گرفته در این زمینه، یک عمل ساده نظیر افزودن تصویر مناسب به پست های لینکدین قادر است شما بازدید آن را تا 11 برابر بیشتر کند. بدون شک این مقدار می تواند کمک شایانی در گسترش شبکه به شما کند.

برای این کار به یک تصویر پروفایل، یک تصویر هدر و یک تصویر برای تمامی پست هایی که در لینکدین منتشر می کنید احتیاج دارید تا بتوانید شمار بازدید های صفحه خود را چندین برابر افزایش دهید. البته به این کته توجه داشته باشید که شما نمی توانید از هر تصویری استفاده کنید. بدیهی است یک تصویر بی ربط نمی تواند تأثیر زیادی روی پست های شما داشته باشد. به عبارت دیگر، تصویری که انتخاب می کنید باید با موضوع و مخاطبان هدف شما ارتباط داشته باشد. به همین جهت، داشتن درک درست از مخاطبانتان یک مسئله الزامی است.

2. شناخت مخاطبان

لینکدین

نکته قابل توجه درباره فعالیت در لینکدین این است که بدانید مخاطبان شما به چه چیزی نیاز داشته و چه چیزی می خواهند. شبکه ارتباطی هر فرد در لینکدین متفاوت از شبکه دیگری است؛ با این حال شما می توانید با بررسی داده ها و اطلاعاتی که در دست دارید تا حدودی به مسائل مشترک پی برده و آن ها را پیش بینی کنید. برای مثال، طبق آماری که گرفته شده است، افراد بزرگسال (30 سال به بالا) بیشترین استفاده از سایت لینکدین را دارند و اغلب نوجوانان و جوانان ترجیح می دهند از پلتفرم های دیگری استفاده نمایند.

به بیان ساده تر، نیازی نیست در کار های خود بیش از اندازه به جهت بروز بودن نگرانی داشته باشید. با توجه به این موضوع، یک رویکرد ساده ارتباطی می تواند به همان اندازه مفید باشد و از همین راه مشتریان و بازدید کنندگان باکیفیتی را به دست می آورید. به این منظور، باید محتوای منحصر به فرد ایجاد کنید که ارزش زیادی داشته باشد و افراد به طور خودکار ترغیب شوند تا روی لینک سایت شما کلیک کنند.

علاوه بر این موارد، سایت لینکدین ابزار ها و قابلیت های جالبی را به همراه عضویت پولی و پرمیوم به شما ارائه می دهد. به کمک این ابزار ها می توانید درباره کسانی که پروفایل شما را می بینند، پست هایتان را مطالعه می کنند و با شما تعامل دارند اطلاعات مختلفی به دست آورید. با توجه به ارزش چنین اطلاعاتی، پیشنهاد می شود که هر از چند گاهی به تجزیه و تحلیل این داده ها زمان اختصاص دهید. به علاوه، پیام ها، لایک ها، دنبال کردن ها، دیدگاه ها و سایر تعاملات را نیز از یاد نبرید.

3. ایجاد گروه در لینکدین

یکی از ساده ترین و در عین حال تأثیرگذار ترین متد هایی که می توانید به منظور افزایش تعداد دنبال کنندگان در لینکدین به کار بگیرید ایجاد یک گروه ساده در این شبکه است. با این کار شما می توانید متخصصانی که در حوزه شما فعالیت داشته و یا به موضوعات شما علاقه مند می‌باشند را پیدا کنید. افزون بر این، مزیت دیگر داشتن گروه در لینکدین این است که دیگر نیازی نیست افراد را به عنوان کانکشن در پروفایل خود اضافه کنید تا قادر باشید اطلاعات را با آن ها به اشتراک بگذارید. به یاد داشته باشید که اولین گام برای گسترش و توسعه شبکه لینکدین خود ایجاد یک گروه ساده است.

4. ترغیب کردن کارمندان خود به فعالیت در لینکدین

در صورتی که یک شرکت با تعدادی کارمند دارید، پیشنهاد می کنیم از آن ها درخواست کنید تا در لینکدین فعالیت داشته باشند. این موضوع کمک می کند تا به مخاطبان و مشتریان خود بفهمانید که یک کسب و کار و شرکت حرفه ای و تخصصی دارید. علاوه بر این، با فعالیت کارمندان شما سرعت توسعه و گسترش شبکه لینکدین شما افزایش می یابد که موافق نکته اول نیز هست. مسئله دیگری که وجود دارد این است که کارمندان شرکت می توانند با این عمل به سادگی درآمد کسب و کار شما را افزایش دهند. در تصویر زیر می توانید تأثیر فعالیت کارمندان در شبکه لینکدین را به خوبی مشاهده کنید.

لینکدین

هنگامی که کارمندان شرکت شما در پروفایلی که به خود شرکت اختصاص دارد حضور داشته باشند و ارتباط فعالی را با دیگران به وجود آورده باشند، احتمال دیده شدن پست های شما نیز پیرو آن افزایش می یابد و به این ترتیب بازدید بیشتری از پروفایل شرکتتان می شود. تنها کاری که لازم است کارمندان شما انجام بدهند این است که به عنوان محل کار خود، صفحه شرکت شما را اضافه کنند. به این ترتیب، تعداد زیادی از اشخاص به صورت اتوماتیک و خودکار اقدام به دنبال کردن صفحه شرکت در لینکدین می کنند. بنابراین، می توان گفت از آن جایی که افزایش تعاملات و گسترش شبکه در پلتفرم هایی نظیر لینکدین باید از پایه و اساس انجام گیرد، کارمندان می توانند نقش بسیار مهم و تأثیرگذاری داشته باشند.

5. ارتباط با مشتریان

هر مخاطبی که به مشتری شما تبدیل شده و از خدمات و محصولات ارائه شده توسط شما رضایت داشته باشد، به عنوان حامی درجه یک کسب و کار شما به شمار می رود. خوشبختانه، لینکدین دارای ابزار ها و قابلیت هایی جهت توسعه و گسترش شبکه شما تعبیه کرده است که به شما این اجازه را می دهد تا یک دکمه Follow به وبسایت خود بیفزایید.

لینکدین

به این ترتیب به کمک این ارتباطات با مشتری ها می توانید مهارت های خود را افزایش داده و اعتبار بیشتری برای کسب و کارتان به دست آورید. افزون بر این، احتمال دیده شدن پست های شما بالاتر می رود چرا که ممکن است این افراد درباره شما با دوستانشان نیز صحبت کرده و یا پست هایتان را به اشتراک بگذارند.

دستیابی به فروش در لینکدین

تکنیک های زیادی به منظور افزایش فروش وجود دارد و مهم ترین آن ها فنون بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ است که توسط لینکدین به سادگی قابل انجام است. با ایجاد یک پروفایل فعال و خلق روابط حرفه ای جدید، می توانید تجارت و کسب و کار خود را تا حدی گسترش دهید تا فروشتان چند برابر شود. به طور کلی لینکدین یک سایت فوق العاده کاربردی برای انجام معامله و بستن قراردادهای فروش می باشد.

تجارت در لینکدین

شما با استفاده تجاری از لینکدین می توانید برای خود اعتبار سازی کرده و با داشتن یک شبکه معنادار در حوزه کاری خود افراد متخصص را شناسایی کرده و با آن ها آشنا شوید. هنگامی که مراحل بالا را انجام داده باشید یک پروفایل تجاری کامل خواهید داشت که شامل تمامی موارد مورد نیاز برای تجاری کردن برندتان را دارا می باشد. در ادامه با برگزار کردن جلسات لایو و تبلیغ محصولات خود می توانید جنبه بازاریابی کسب و کار خود را نیز بهبود بخشیده و بیزینس خود را به یک تجارت موفق تبدیل نمایید.

دوره مدیریت کسب و کار

دوره مدیریت کسب و کار که بسیاری آن را با نام MBA نیز می شناسند از جمله محبوب ترین و پر رونق ترین دوره های بیزینس است که سال هاست در زمینه های مختلف در حال برگزاری است. در این زمان، با پیشرفت علم و افزایش آگاهی، به منظور به روز بودن دوره، مباحثی از آن کسر یا به آن اضافه شده اند تا شما همواره جدیدترین روش ها را برای به موفقیت رساندن کسب و کار خود داشته باشید. افرادی که در این دوره شرکت می کنند، به طور کلی با وجه های متفاوت دانش مدیریت آشنا می شوند. لازم به ذکر است که این دوره فقط مختص افراد مبتدی و تازه وارد نیست وکسانی که برای مدتی صاحب کسب و کار بوده اند نیز بسیار پرکاربرد است. همچنین، اگر در رشته ای خارج از این حوزه تحصیل کرده اید نیازی به نگرانی نیست چرا که دوره آموزشی ما صفر تا صد کسب و کار ها را در اختیار شما می گذارد. پس اگر به علم مدیریت علاقه دارید، پیشنهاد می کنیم هر چه سریع تر از دوره آموزشی ما بهره یاب شوید.

این دوره آموزشی یک مکمل برای کسب و کار شماست. تمامی اساتید دوره خود صاحب کسب و کار بوده و به طور عملی شما را برای دست یافتن به موفقیت راهنمایی می کنند. با خرید این پکیج نیازی به کلاس رفتن در مجموعه ها و مؤسسات مختلف نیست چرا که هر آنچه برای ایجاد یک کسب و کار موفق نیاز دارید در این بسته به شما آموزش داده خواهد شد. لطفاً در صورت تمایل و به منظور استفاده از این آموزش ها به سایت www.abapars.com مراجعه نمایید.

جمع بندی و نکات پایانی

سایت لینکدین که در آغاز به عنوان یک سایت بازاریابی شبکه ای تخصصی تأسیس شد، در حال حاضر از جمله اصلی ترین و پر اهمیت ترین ابزار ها به منظور بازاریابی فروش B2B و از استراتژی های بازاریابی محتوا به شمار می رود. گسترش سریع و قابل توجه این سایت بیانگر اعتبار و تأثیر چشم گیر آن می باشد. به این ترتیب، لینکدین با بیشتر از 660 میلیون کاربر که از 200 کشور جهان قابل دسترسی است می تواند ادعا کند که بزرگترین شبکه حرفه ای جهان در اینترنت می باشد. به این ترتیب، به سبب اهمیت تولید محتوا در بازاریابی، لینکدین به عنوان بخش بسیاری مهمی از استراژی های B2B تبدیل شد که ما در این مطلب به آن پرداختیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *