اهمیت کسب و کار اینترنتی در دوران کرونا

کسب و کار اینترنتی در دوران کرونا

بیشتر از 2سال است که ویروس کرونا وارد زندگی همه شده و کسب و کارها را مختل کرده اما ما در این مقاله در مورد کسب و کار اینترنتی در کرونا صحبت میکنیم. احتمالاً شما هم با ورود مشکلات کرونا به ایران، در کسب و کار خود به مشکل خورده­اید. این همه گیری باعث شده است؛ که روند فروش آنلاین از قبل اهمیت بیش­تری پیدا کند. بنابراین، گسترش کسب و کارتان در اینترنت می­تواند اهمیت داشته باشد و بخش عظیمی از ضررهای شما را جبران کند.

محبوبیت تجارت الکترونیکی داستان جدیدی نیست. حتی پیش از دوران کرونا، افراد زیادی فروش آنلاین را به حضوری ترجیح می­دادند. چرا که در بستر مجازی می­توانستد ارتباط بیش­تری با مخاطبین خود برقرار کنند. با این حال با شروع دوران کرونا، خرید آنلاین رشد خود را تسریع کرده است. ما در ادامه این مقاله قصد داریم به اهمیت کسب و کار اینترنتی در دوران کرونا بپردازیم.

مجموعه آموزش به آموزشگاه با تهیه ویدئو شناخت بازار و مراحل کار، این امکان را به شما می دهد تا در این دوره که کرونا باعث رکود بازار شده است بهترین عملکرد را داشته باشید.

 کسب و کار اینترنتی در دوران کرونا

تأثیر همه­ گیری در تجارت الکترونیکی

در مارس 2020 ، بخش اعظم جهان در قرنطینه قرار گرفت و بسیاری از مشاغل مجبور به تعطیلی موقت شدند. کشورها به تدریج محدودیت­ها را کاهش می­دهند؛ اما آینده هنوز نامشخص است. حتی مشاغلی که بازگشایی می­شوند محدودیت­هایی را برای اعمال فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و محدودیت در تعداد مشتریان که می­توانند به طور هم­زمان وارد یک فضا شوند؛ دارند.

وقتی خرید سنتی دشوار می­شود یا حتی ممکن است ترسناک باشد؛ مردم به طور فزاینده­ای تمایل به خرید آنلاین دارند. این واقعیت که مصرف کنندگان قبلاً از سایر خرده فروشان آنلاین را با آغوش استقبال کرده بودند؛ این انتقال را بسیار آسان­تر کرد.

در سال 2020، رشد درآمد آنلاین 44 درصد و در سه ماهه اول 2021، 39 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. به احتمال زیاد این روند در جهان پس از قرنطینه نیز ادامه خواهد یافت. مزایای خرید آنلاین حتی با بازگشایی کامل مشاغل خرده فروشی از بین نمی­رود. همه این­ها نشان می­دهد که چرا این زمان ایده آل برای شروع یا دو برابر کردن تلاش­های تجارت الکترونیکی است. بنابراین این تأثیر اهمیت کسب و کار اینترنتی در دوران کرونا را به خوبی نشان می­دهد.

تأثیرات مثبت بر رشد تجارت الکترونیک

بیایید برخی از دلایلی را بررسی کنیم که به احتمال زیاد، مشتریان به خرید آنلاین خود بیش­تر و بیش­تر ادامه می­دهند. با توجه به عادات جدید خرید به دلیل قرنطینه، نحوه خرید اقلام توسط مردم تغییر کرده است. این وضعیت به اندازه کافی ادامه داشته است تا این الگوها ریشه­دار شوند. مطمئناً وقتی فروشگاه­ها باز می­شوند؛ مشتریان بیش­تر ریسک می­کنند. با این حال، این بدان معنا نیست که آنها به طور ناگهانی احساس اعتیادآور و راحت خرید آنلاین را متوقف می­کنند.

ترس­های COVID-19 یک شبه از بین نمی­روند. حتی وقتی قرنطینه به پایان برسد؛ مردم محتاط خواهند بود و بسیاری هم­چنان خرید آنلاین را در امنیت خانه­های خود ترجیح می­دهند. رشد سریع دستگاه­های تلفن همراه، مرور و خرید آنلاین را بیش از پیش آسان کرده است. مشتریان می­توانند سفارشات خود را با یک دست از دستگاهی که احتمالاً همیشه در دست یا جیب آن­ها است؛ ثبت کنند.

حتی با کمیاب شدن برخی اقلام در فروشگاه­های فیزیکی، امکان سفارش آنلاین وجود دارد و مواردی مانند ماسک که در فروشگاه­های فیزیکی وجود نداشت را می­توان به صورت آنلاین سفارش داد یا پیش سفارش داد. راحتی، انتخاب گسترده و پس انداز از همان ابتدا خرید آنلاین را محبوب کرده است. این امر با افزایش محبوبیت و رقابتی بودن مزایای تجارت الکترونیکی به صورت تصاعدی ادامه می­یابد. بنابراین، این موضوع باعث می­شود بهتر بتوانید اهمیت کسب و کار اینترنتی در دوران کرونا را بفهمید.

 کسب و کار اینترنتی در دوران کرونا

ادغام کسب و کار اینترنتی و حضوری

مورد دیگری که باعث می­شود اهمیت کسب و کار اینترنتی در دوران کرونا را متوجه شوید ادغام کسب و کار اینترنتی و حضوری است. هم­زمان که شما به بازاریابی از نظر نقاط تماس دیجیتالی ثابت در سراسر وب، تلفن همراه، ایمیل و موارد دیگر فکر می­کنید؛ مشتریان از گزینه­هایی که برای انجام معاملات با شما انتخاب می­کنند قدردانی خواهند کرد.

 در حالی که ما می­توانیم در مورد خرید حضوری و خرید آنلاین به عنوان مدل­های متمایز و حتی رقابتی صحبت کنیم؛ در حقیقت، آن­ها در حال ادغام بیش­تر و بیش­تر هستند. این بدان معناست که حتی مشتریانی که به روش­های سنتی خرید و فروش وفادار هستند؛ برای مرور بیش­تر و خرید آنلاین وسوسه خواهند شد. بیایید چند نمونه قابل توجه در این مورد را بررسی کنیم.

غول آنلاین آمازون خرید و فروش ادغامی را آزمایش کرده است. آمازون علاوه بر خرید زنجیره غذاهای طبیعی Whole Foods، مکان­های خرده فروشی را در چندین شهر مانند سیاتل، لس آنجلس، آستین و نیویورک افتتاح کرده است.

در همین حال والمارت، خرده فروش برجسته آمریکا، به سرعت خرید آنلاین خود را گسترش می­دهد. خریداران می­توانند سفارشات خود را به صورت آنلاین ثبت کرده و اقلام موجود در فروشگاه را تحویل بگیرند تا از انتظار در صف جلوگیری کنند. در همان زمان علی بابا، که به عنوان نسخه آمازون چین شناخته می­شود ، فروشگاه­های خرده فروشی را در چین باز کرده است. خریداران Bed Bath و Beyond همانند والمارت و سایر شرکت­های زنجیره­ای مانند Target می­توانند بین خرید حضوری یا آنلاین یکی را انتخاب کرده یا این دو را ادغام کنند.

فروشگاه­های بزرگ دیگر مانند Macy’s و Kohl’s در حال یافتن روش­های خلاقانه برای ادغام خریدهای آنلاین و آفلاین هستند. Macy’s، یک نام تجاری نمادین که اولین فروشگاه­های آن در سال 1843 افتتاح شد؛ اکنون دارای برنامه­ای است که امکان مرور آنلاین، دسترسی به سابقه خرید، دریافت سفارشات و موارد دیگر را فراهم می­کند.

 Kohl’s دارای یک کیوسک در فروشگاه است که به خریداران امکان می­دهد موجودی، قیمت و سایر اطلاعات را بررسی کنند. هم­چنین امکان سفارش مواردی که در فروشگاه خاصی موجود نیست را می­دهد. Sephora نیز به دلیل فناوری پیچیده­ای که به مشتریان این امکان را می­دهد؛ چه در خانه و چه در فروشگاه، به سرعت ببینند که چگونه آرایش و زیبایی روی آن­ها ظاهر می­شود، مشهور است.

مشاغل کوچک­تر نیز می­توانند خدمات مناسبی مانند خرید آنلاین همراه با پیک در فروشگاه ارائه دهند. اگر یک کسب و کار دارید؛ به خاطر داشته باشید که ترکیب با یک تجربه دیجیتالی می­تواند کل معاملات درون فروشگاه و هم­چنین خرید آنلاین را بهبود بخشد. با شروع به حرکت در وب سایت، می­توانید تحقیقات برای مشتریان­، بررسی گزینه ها و مشخصات و هر چیز دیگری که به صورت آنلاین مرتبط است را برای آن­ها راحت کنید.

 کسب و کار اینترنتی در دوران کرونا

استفاده حداکثری از رسانه­های اجتماعی

با توجه به اهمیت کسب و کار اینترنتی در دوران کرونا، رسانه­های اجتماعی فرصتی عالی برای ارتباط با مشتریان و پر کردن شکاف بین خرید آنلاین و آفلاین را فراهم می­کنند. تبلیغات در شبکه های اجتماعی مانند تبلیغات در تلگرام، اینستاگرام و سایر شبکه­های اجتماعی می­تواند ترافیک را به فروشگاه آنلاین شما هدایت کند.

برای تبلیغ محصولات از Pinterest استفاده کنید. برای فروش اقلام فیزیکی، Pinterest یکی از بهترین گزینه ­ها است زیرا بسیاری از کاربران برای جستجوی الهام به این سایت می ­آیند. شما می­توانید با استفاده از تبلیغات در Pinterest به صورت ارگانیک ترافیک ایجاد کنید. با دنبال کنندگان خود درگیر شوید. مهم است که با دنبال کنندگان خود در ارتباط باشید. کانال­های خود را زیر نظر داشته باشید و به سوالات و نظرات سریع پاسخ دهید.

اصول کسب و کار اینترنتی

در حالی که قرنطینه COVID-19 به ناچار در یک نقطه به پایان میرسد، بسیاری از تغییرات اقتصادی در حال وقوع به احتمال زیاد باقی خواهند ماند. با توجه به اهمیت کسب و کار اینترنتی در دوران کرونا در اینجا چند نکته کلی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

– با مشتریان درچندین شبکه اجتماعی ارتباط برقرار کنید. زیرا می­دانید که همان مشتری در روزهای مختلف می­تواند در یک فروشگاه آنلاین دیگر خرید کند یا شخصاً به محل کار شما مراجعه کند.

– شفاف باشید. اگر به دلیل کمبود ، افزایش هزینه برخی اقلام یا تأخیر به­ خاطر موانع زنجیره تأمین کالا، با مشکلاتی روبرو هستید؛ با مشتریان خود صادق باشید. آن­ها را در جریان آخرین تحولات قرار دهید و سعی نکنید مشکلات را پنهان کنید. در واقع اجازه بدهید مشتریان، شما را مانند دوست خود بدانند.

– انعطاف پذیر باشید. در طول و  به احتمال زیاد پس از همه گیری، مشتریان از تا آنجا که ممکن است در مورد خدمات به مشتریان، حمل و نقل، گزینه­های پرداخت و هر جنبه­ای از یک معامله از انتخاب­های زیادی برخوردار هستند.بنابراین شما باید به کسب و کار خود این امکانات را اضافه کنید تا امکان رقابت را داشته باشید.

داده­های خود را مطالعه کنید. برای شما مهم است که بدانید کدام سیستم عامل­ها و کانال­ها بهترین نتایج را برای شما به ارمغان می­آورند. همچنین می­توانید اطلاعات ارزشمندی را مستقیماً از طریق نظرسنجی­ها ، تعامل و خدمات به مشتریان و نظارت بر نظرات آن­ها در رسانه­های اجتماعی جمع­آوری کنید.

ادامه خریدهای آنلاین

روز به روز، مشتریان از راحتی خرید آنلاین استقبال بیش­تری می­کنند. در حالی که محدودیت­های اعمال شده توسط COVID-19 ممکن است خرید آنلاین را جذاب­تر کند. این در واقع یک روند طولانی مدت است که احتمالاً در آینده پس از همه گیری نیز ادامه خواهد یافت. بنابراین به دلیل اهمیت کسب و کار اینترنتی در دوران کرونا به منظور استفاده حداکثری از این امر، کسب و کار شما باید شفافیت، سیاست­های انعطاف پذیر و راه حل­های همه کاره مناسب را برای خریداران ارائه دهد.

 کسب و کار اینترنتی در دوران کرونا

سخن آخر

مشکل ورود COVID-19 و تاثیرات آن، مشاغل زیادی را به ورشکستگی رسانده است. اما اگر هوشمند عمل کنید؛ می­توانید کسب و کار خود را از این موقعیت نجات دهید. همان­طور که در بالا اشاره شد؛ حتی بعد از اتمام همه گیری، ممکن است مردم هم­چنان راحتی خرید آنلاین را به روش­های قدیمی ترجیح بدهند. بنابراین توصیه می­کنیم کسب و کار خود را وارد دنیای مجازی کنید؛ تا بتوانید رشد اقتصادی خوبی را تجربه کنید. در پایان امیدواریم به اهمیت کسب و کار اینترنتی در دوران کرونا پی برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *