اینفوگرافیک و کمک به کسب و کار

اینفوگرافیک

 اینفوگرافیک همان طور که از نام پیداست از ترکیب دو کلمه به وجود آمده است. دو کلمه یINFO که مخفف عبارت Information است و کلمه ی گرافیک. عبارت اول به معنای اطلاعات و عبارت دوم به معنای تصویری است. در واقع با کمک اینفوگرافیک افراد سعی می کنند که یک سری اطلاعات و داده را به صورت تصویری ارائه دهند. این کار باعث می شود که این اطلاعات پیچیده و سخت، به گونه ای آسان تر و قابل فهم تر در دسترس قرار گیرد. این عبارت از مجموعه ای از تصاویر در قالب نمودار و چارت تشکیل شده که البته آیکون های دیگر هم برای ارائه و ارزیابی اطلاعات می توانند به کمک آن بیایند.

اما چیزی که حالا بسیار اهمیت دارد نقش اینفوگرافیک در رونق یک کسب و کار است. اساس و پایه ی مبحث اینفوگرافیک و کمک به کسب و کار، بر پایه ی انتقال اطلاعات بنا شده است. اما حالا این مقوله چطور می تواند در اطلاع رسانی به شما کمک کند، مبحثی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. به طور کلی از اینفوگرافیک می توانید برای گنجاندن یک سری اطلاعات وسیع در حجم کم، نتایج یک تحقیق علمی و یا نظرسنجی، جلب کردن توجه بینندگان نسبت به یک موضوع، جمع کردن چند نوع اطلاعات در یک تصویر، نقشه ها و مسیریابی، بالا بردن سرعت انتقال اطلاعات، ارائه ی راهنماهای کاربردی و آموزش و غیره استفاده نمایید. چیزی که در این بحث بسیار اهمیت دارد، محتوا و پوستری است که در قالب چارت و یا نمودار به کاربر و مخاطب ارائه می شود. در واقع این کار باید توسط افراد کاربلد و حرفه ای انجام شود تا گنجاندن حجم زیادی از اطلاعات در قالب چند تصویر، باعث گنگ شدن بیشتر مخاطب نشود و به راحتی قابل فهم باشد. در ادامه به این موضوع بیشتر خواهیم پرداخت، پیشنهاد میکنیم که تا انتهای مقاله ما را همراهی نمایید :

اینفوگرافیک

4 گام اساسی برای تولید یک اینفوگرافیک جذاب

برای اینکه از مقوله اینفورمیشن گرافیک بتوانید در مسیر رشد و توسعه ی کسب و کار خود استفاده کنید. نیاز است که به یک سری فاکتورهای اولیه دقت نمایید. چهار گام اساسی در تولید یک چارت اطلاعاتی جذاب و حرفه ای بسیار موثر هستند. البته هر کدام از این چهار گام به تنهایی یک کار تخصصی و حرفه ای محسوب می شود. از این موضوع می توان استنباط کردن که اینفوگرافیک در عین اینکه کارش ساده تر کردن نحوه ی انتقال اطلاعات است، اما خودش کار تخصصی و دشواری می باشد. با این حال، چهار گام اساسی برای تولید یک اینفوگرافیک جذاب و حرفه ای به شرح زیر است :

  • انتخاب یک موضوع مناسب
  • تحقیق و جمع آوری اطلاعات
  • ساخت اینفوگرافیک که به معنای بصری سازی داده و اطلاعات است
  • پخش نتیجه در کانال های مختلف و رساندن آن به دست کاربران
اینفوگرافیک

مرحله اول: انتخاب یک موضوع مناسب برای اینفوگرافیک

گفتیم که هدف از اینکه اطلاعات در قالب تصویر به کاربران منتقل شود این است که ضمن درک بهتر اطلاعات، ترافیک کاربران یک مجموعه و یا یک کسب و کار افزایش یابد. برای این کار احتیاج است که موضوع انتخابی، یک موضوع برآمده از دل اجتماع و در کمال دغدغه مندی باشد. برای این کار احتیاج است که شما موضوعی را انتخاب کنید که مخاطب شما به کسب اطلاعات درباره ی آن علاقه دارد. سپس سعی کنید آن موضوع را به ساده ترین شکل ممکن در قالب یک یا چند تصویر برای بیننده ارائه دهید و نهایتاً با ساده سازی محتواهایی که در حالت عادی میل به مطالعه درباره ی آن ها بسیار کم است، بتونید جایگاه خود و کار خود را در بین مردم پیدا کنید.

مرحله دوم: تحقیق و جمع آوری اطلاعات

یادتان باشد که اطلاعاتی که شما درباره ی یک موضوع خاص در اختیار کاربر و مخاطب قرار می دهید باید کامل و جامع باشد. در واقع جمع آوری یک سری اطلاعات دقیق درباره ی یک موضوع و گنجاندن آن در قالب یک پوستر، کار هر کسی نیست و نیاز به تحقیق و جمع آوری اطلاعات در ابعاد متفاوت و وسیع دارد. جدای این موضوع همیشه یادتان باشد که منبع جمع آوری اطلاعات را حتما معرفی نمایید. این کار شما نشان دهنده ی صداقت و امانت داری تان خواهد بود.

مرحله سوم: طراحی و تولید اینفوگرافیک

همان طور که می دانید، این مرحله یک کار بسیار تخصصی است که معمولا از عهده ی یک طراح گرافیک به راحتی بر می آید. البته که شرکت های زیادی هستند که به صورت تخصصی، کار طراحی پوستر و چارت های این مدلی را انجام می دهند. اگر تمایل دارید می توانید یکی از این شرکت ها را برای انجام کار خود انتخاب نمایید. اما نهایتاً چیزی که مهم است، خلاق بودن و حرفه ای بودن گرافیست برای جمع آوری حجمی از اطلاعات در قالب چند تصویر است.

اینفوگرافیک

مرحله ی چهارم : ارائه و پخش طرح نهایی در بین مردم و مخاطبین

این مرحله ، مرحله ی بسیار مهم است چرا که اگر به درستی انجام نشود، تمام زحماتی که در این مسیر انجام شده عملاً بی نتیجه می ماند. یکی از ابتدایی ترین و مهم ترین جاهایی که شما می توانید طرح نهایی خود را پخش کنید، کانال های ارتباطی و وب سایت خودتان است. پس در واقع طرح باید ابتدا داخل وب سایت خودتان باشد. اما برای پخش این نمونه، شبکه های اجتماعی پر مخاطب مانند اینستاگرام و … نیز می تواند گزینه ی خوبی باشد. وبلاگ ها هم گزینه ی خوبی برای ارائه ی اینفوگرافیک هستند. پخش شدن این طرح ها به مدیر و مسئول کسب و کار کمک می کند تا بتواند ترافیک سایت خود را تا حد خیلی زیادی افزایش دهد.

اگر در انجام هر کدام از این مراحل مشکل دارید یا روشهای حضور در فضای آنلاین، بد نیست بدانید که شرکت هایی هستند که به صورت تخصصی تمامی این کار ها در کمترین زمان ممکن انجام می دهند. تنها کافیست که با کمی تحقیق، یک شرکت معتبر را برای انجام کارتان انتخاب کنید. کمک گرفتن از یک مجموعه ی حرفه ای برای انجام این کار، باعث می شود که وقت و هزینه های شما در جای درستی استفاده شود و نتیجه ی موفقیت آمیزی حاصل گردد.

اینفوگرافیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *