بازاریابی و تبلیغات به زبان ساده

شما دو جور میتونید برای کسب و کارتون صف مشتری ایجاد کنید. اول اینکه یک مغازه داشته باشید و 30 سال صبر کنید و دووم بیارید تا قدیمی بشید و مشتریای زیادی به دست بیارید. دوم با بازاریابی و تبلیغات. تو این مقاله میخواهیم در مورد تبلیغات و بازاریابی صحبت کنیم. قبل از اینکه شروع کنیم برای حمایت لایک کنید و این مقاله را برای دوستانتونم ارسال کنید تا اونا هم استفاده کنند.

توضیح صف مشتری بهتون دادم که اهمیت تبلیغات و بازاریابی را بیشتر درک کنید. جذب فالور در اینستاگرام هم همینه. تو آموزش هایی که تو اینستاگرام برای افزایش فالور میدن، همه تاکید روی تولید محتواست. ولی تولید محتوا فالور زیادی براتون نمیگیره. با محتوای خوب میشه فالور یا همون مخاطب را توی پیج نگه داشت و با تبلیغات میشه فالور را با پیج آشنا کرد. یعنی با تبلیغات و بازاریابی فالور بگیرید و با محتوای خوب فالور را نگه دارید.

تبلیغات به طور کلی به دو دسته آفلاین و آنلاین تقسیم میشه. تبلیغات آفلاین، تبلیغاتیه که خارج از بستر اینترنت ارائه میشه. مثل : تبلیغات تو روزنامه ها و مجلات، تبلیغات پیامکی، پخش بروشور و تراکت، تبلیغات محیطی مثل بنر های اتوبان ها و پمپ بنزین ها و… . تبلیغات آنلاین که خیلی به صرفه تر و اصولی تر با تمرکز بیشتر روی مخاطب هدف انجام میشه. مثل تبلیغات کلیکی بنری، تبلیغات گوگل ادورز، تبلیغات نیتیو یا همسان، تبلیغات تو سوشال ها یا همون شبکات اجتماعی مثل اینستاگرام و تلگرام، ریپورتاژ خبری و… .

تبلیغات 360 درجه

بهترین حالت تبلیغات، تبلیغات 360 درجه هستش، یعنی کمپین های تبلیغاتیتونو طوری طراحی و اجرا کنید که همزمان تو همه رسانه های آنلاین و آفلاین نمایش داشته باشید و بودجه تبلیغاتتونو با درصد بندی مشخص همزمان تو انواع روش های تبلیغاتی مصرف کنید.

تبلیغات و بازاریابی جمع بندی کنیم

تمامی کسب و کارها موظف به انجام تبلیغات و بازاریابی بهینه برای فروش بیشترند و توصیه تمامی مدرسین و مربی های کسب و کار تمام دنیا اینه که حتی تو اوج رکود بازارم تبلیغات و بازاریابی خودتونو متوقف نکنید. حداقل 20 درصد درآمد یا قیمت تموم شده محصول یا خدمتتونو خرج تبلیغات و بازاریابی کنید. تبلیغات باعث میشه سهم بیشتری از بازارتون بگیرید و مشتریان جدید را با محصولتون آشنا کنید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.