بازاریابی و تبلیغات به زبان ساده

مایل به راه‌‌اندازی کسب و کاری جدید هستید؟ یا می‌خواهید از کسب و کارتان سود زیادی ببرید؟ می‌خواهید کسب و کاری راه بیندازید که به شغل اول و منبع اصلی کسب درآمدتان تبدیل شود؟ می‌خواهید کسب و کاری داشته باشید که با آن کارآفرینی کنید؟ باید بدانید که برای شروع‌ و حتی ادامه‌ی راه نیاز به یک استاد راهنمای خبره و اطلاعات دقیق و به روز شده دارید.

برای شروع و ادامه‌ی هر بیزینسی باید بازاریابی را بیاموزید. بازار به هر مکان فیزیکی یا مجازی که به شما امکان معرفی محصولتان را بدهد؛ گفته می‌شود. این امکان تنها با قرار گرفتن در این محیط به دست نمی‌آید بلکه یکی از ارکان اصلی فروش و رسیدن به سود در بازار، بازاریابی و جذب مشتری و بعد از آن نگه‌داشتن مشتری‌ها است.

شما به دو صورت می‌توانید برای کسب و کارتان صف مشتری ایجاد کنید: اول اینکه یک مغازه‌دار قدیمی در یک بازار یا بازارچه‌ی قدیمی باشید؛ که از شناخته شدن خودتان و محصولاتتان حدود ۳۰ سال گذشته باشد و مشتری‌ها هم همان آدم‌های ۳۰ سال پیش باشند. دوم اینکه با بازاریابی و تبلیغات، روز به روز کسب و کارتان را بیشتر و بهتر معرفی کنید، به جذب مشتری جدید و حفظ مشتری قدیمی بپردازید.

در این مقاله می‌خواهیم در مورد تبلیغات و بازاریابی صحبت کنیم. پس اگر دوست دارید بیشتر درباره‌ی این موضوع مهم کسب و کار بدانید با ما همراه باشید. همچنین برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید در دوره‌ی آموزشی مدیریت کسب و کار ما نیز شرکت کنید.

اهمیت تبلیغات

بازاریابی و تبلیغات به زبان ساده

تبلیغات نوعی بازاریابی است. درواقع رکن اساسی بازاریابی تبلیغات است. اما تنها با تبلیغات صحیح و موثر، می‌توان برای کسب و کارها به خصوص کسب و کارهای نوپا، بهترین بازاریابی را داشت و رسیدن به سود را تضمین نمود. از این رو منظور از تبلیغات موثر به هیچ عنوان تبلیغات پیچیده و پرهزینه نیست؛ بلکه تبلیغی ساده که در ذهن بماند یا تبلیغی که لبخند بر لب مخاطب بیاورد تاثیرگذاری بیشتری داشته و موفق‌تر است.

از طرفی با توجه به قرار گرفتن در بازار، حضور رقبای اصلی کسب و کار شما انکارناپذیر است. از این رو تبلیغات باید امکان مقایسه‌ی محصول شما و محصول رقیب را به مخاطب داده و مشتری را ترقیب کند تا محصول شما را ترجیح داده و بخرد.

با مثالی ساده موضوع صف مشتری را توضیح دادیم تا اهمیت تبلیغات و بازاریابی را بهتر درک کنید. جذب فالور در اینستاگرام یا شبکه‌های اجتماعی مختلف نیز همین است. در آموزش‌هایی که در اینستاگرام برای افزایش فالور وجود دارد؛ عمدتا تاکید روی تولید محتوا است.

ولی تولید محتوا علی‌رغم اهمیت زیادش، لزوما افزایش فالور را به دنبال ندارد؛ بلکه با تولید محتوای خوب می‌توان فالور یا همان مخاطب و مشتری را در پیج نگه داشت و با تبلیغات نیز فالور را با پیج آشنا کرد. یعنی با تبلیغات و بازاریابی فالور بگیرید و با محتوای خوب فالورتان را نگه دارید.

بازاریابی و تبلیغات به زبان ساده

تقسیم‌بندی تبلیغات

تبلیغات انواع  مختلفی دارد ولی به طور کلی به دو دسته آفلاین یا سنتی و آنلاین یا مدرن تقسیم می‌شود. تبلیغات آفلاین، تبلیغاتی است که خارج از بستر اینترنت ارائه می‌شود. مانند: تبلیغات در روزنامه‌ها و مجلات، تبلیغات پیامکی، پخش بروشور و تراکت، تبلیغات محیطی مثل بنرهای اتوبان و پمپ بنزین‌ها و غیره.

این تبلیغات باتوجه به گسترده بودن استفاده از آن‌ها بسیار هزینه‌بر هستند؛ چرا که اکثر آن‌ها نیاز به نسخه‌ی فیزیکی و نیروی کمکی زیادی برای ایجاد و گسترش تبلیغات دارند.

ولی نوع آسان‌تر و کاربردی‌تر، تبلیغات آنلاین یا مدرن هستند که به صرفه‌تر و اصولی‌تر بوده و با تمرکز بیشتر روی مخاطب هدف انجام می‌شود. مثل: تبلیغات کلیکی بنری، تبلیغات گوگل ادورز، تبلیغات نیتیو یا همسان، تبلیغات در سوشال مدیاها یا همان شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام و تلگرام، ریپورتاژ خبری و غیره.

این تبلیغات با پیشرفت شبکه‌های اجتماعی و اینترنت بسیار طرفدار پیدا کرده و مورد توجه قرار گرفته‌اند؛ با این حال اصولی و به روز بودن این سبک از تبلیغات نیز، بر افزایش جذب و حفظ مخاطب بسیار اثرگذار است.

تبلیغات ۳۶۰ درجه

بهترین و اثرگذارترین حالت تبلیغات، تبلیغات ۳۶۰ درجه است. یعنی کمپین‌های تبلیغاتی مثل لوگو، معرفی محصول، شعار خاص محصول و برندتان را طوری طراحی و اجرا کنید؛ که همزمان در همه‌ی رسانه‌های آنلاین و آفلاین نمایش داده شوند و مخاطب هدف، شما را آنقدر ببیند تا محصول یا برند شما در ذهنش بماند.

این نوع تبلیغات نیازمند برنامه‌ریزی و بودجه‌ریزی دقیقی از سرمایه است. به این صورت که بودجه‌ی تبلیغات باید با توجه به بازخورد احتمالی هر تبلیغ درصدبندی شوند و با درصدی مشخص  و به صورت همزمان به انواع روش‌های تبلیغاتی آنلاین و آفلاین اختصاص داده شوند.

جمع بندی

تمامی کسب و کارها موظف به انجام تبلیغات و بازاریابی بهینه برای فروش بیشتر و در نتیجه کسب سود هستند. توصیه تمامی مدرسین و مربی های کسب و کار سراسر دنیا این است که حتی در اوج رکود بازار نیز تبلیغات و بازاریابی خود را متوقف نکنید.

حداقل ۲۰ درصد درآمد یا قیمت تمام شده محصولات و یا خدمات را خرج تبلیغات و بازاریابی کنید. تبلیغات باعث می‌شود سهم بیشتری از بازار در دست بگیرید و مشتریان جدید را با محصولتان آشنا کنید.

بازاریابی و تبلیغات به زبان ساده

برای هرچه بهتر و اثرگذارتر شدن بازاریابی باید از ترفندهای تبلیغاتی به روز استفاده کرد و با پیشرفت انواع راهکارهای تبلیغاتی و محل ارائه‌ی آن‌ها، مثل شبکه‌های اجتماعی و سوشال مدیاها، هم‌رنگ شد.

فاصله گرفتن از تبلیغات، چه در شروع یک کسب و کار و چه در اوج شناخته شدن برندهای معروف، امکان از دست دادن بازار رقابتی را در پیش دارد. چرا که رکن اساسی شناخته شدن محصول به مخاطب، معرفی آن از طریق تبلیغات است.

در این مقاله به طور خلاصه به بازاریابی و تبلیغات برای شروع، ادامه و گسترش کسب و کارها اشاره کردیم. اما این مباحث تنها جرعه‌ای از دریای ترفندهای بازاریابی و تبلیغات بود. برای آشنایی بیشتر همان طور که در ابتدای مقاله گفتیم نیاز به یک استاد و درس‌هایی دقیق دارید. پس می‌توانید ما را در دوره آموزشی مدیریت کسب و کار همراهی کنید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *