بهترین بهره بری از یک روز کاری

شما هم این مشکلو دارید که روز کاریتون تموم شده یا تا پایانش فقط یکی دو ساعت دیگه مونده، ولی کاراتون یا انجام نشده یا با کیفیت و رضایتتون دلخاهتون نبوده.

کیفیت روز کاری

سلام، کیفیت استارت و اتمام یک روز کاری از شب قبلش شروع میشه. پیشنهاد میکنیم شب ها برنامه ریزی دقیق و کارهایی که فردا باید انجام بدید به صورت یک چک لیست مکتوب کنید و دقیقا مشخص کنید که برای انجام هر کدوم از کارها به چه مقداری زمان نیاز دارید. برای مثال ساعت 9 الی 10 صبح جلسه کاری، یا ساعت 10 الی 12 خرید و تامین محصولات از بازار.

شروع یک روز کاری با انرژی تو کیفیت انجام کارها تو همون روز خیلی مهمه. پس شب قبل غذای کمتری میل کنید و تو برنامه غذاییتون سبزی جات و منابع پروتینیو جا بدید. و سعی کنید خواب با کیفیت و کافی داشته باشید.

صبح ها سحر خیز باشید و صبحتونو با مراقبه و یک نرمش و صبحانه کامل شروع کنید که حالت کرختی نداشته باشید و بدنتونم از خواب بیدار کرده باشید.

تو برنامه ریزی و الویت بندی کارهاتون، حتما کارهای کم اهمیت، کارهای معمولی و کارهای واجب دسته بندی کنید و از کارهای واجب و مهم شروع کنید.

هر کدوم از کارهای چک لیستتونو برای انجام انتخاب کردید، سعی کنید به هیچ کار دیگه ای فکر نکنید و اجازه ندید، موبایلو  شبکه های اجتماعیو همکارانتون ذهنتونو مشغول کارهای دیگه کنند.

انتهای روز کاری

تو انتهای روز قبل از اینکه بخواید محل کارتونو ترک کنید، حتما چک لیست کارهاتونو بررسی کنید و ببینید کدوم کارا انجام شده و کدوم کارا مونده. اگر میتونید برای کارهای واجبی که مونده وقت بزارید و تمومش کنید یا اونارو به ابتدای چک لیست برنامه فرداتون اضافه کنید.

تو برنامه ریزی انجام کاراتون پشتکار داشته باشید،  بله اول هر تغییری سخته، ولی بعد از مدتی براتون به یک عادت خوب تبدیل میشه که خودش 50 درصد موفقیت را براتون تضمین میکنه.

تو دوره آموزشی مدریت کسب و کار درباره برنامه ریزی کامل بهتون آموزش دادیم ولی بهتون پیشنهاد میکنم کتاب معجزه انظباط فردی از آقای برایان ترسی حتما مطالعه کنید.

جمع بندی کنیم: برنامه ریزی و داشتن یک چک لیست برای تمامی افراد و سازمان ها از واجبات رسیدن به موفقیته. پس روزتونو از شب قبل برنامه ریزی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *