تأثیر نظم و انضباط فردی در کسب و کار

تأثیر نظم و انضباط فردی

به نظر شما تأثیر نظم و انضباط فردی بر روی موفقیت در کسب و کار چگونه خواهد بود؟ همانطور که می‌دانید نظم و انضباط به زندگی شخصی و کاری شما هدف بخشیده و می‌تواند در هر زمینه‌ای شما را به موفقیت نزدیک گرداند. در تعریف اصلی نظم و انضباط شخصی می‌توان به، برخی از مقررات، قوانین و دستورالعمل‌های مهم اشاره نمود که، هر کدام از آنها می‌توانند در تصمیم‌گیری، برنامه‌ریزی دقیق و کنترل زندگی فردی و شغلی، نقش بسزایی داشته باشند. اما به جرات می‌توان گفت که: انضباط شخصی می‌تواند یکی از مهمترین دلایل پیشرفت و دستیابی به موفقیت در مسیر زندگی شما به شمار برود. گاها نیز شاهد شکست و سقوط بسیاری از افراد به دلیل عدم برخورداری از نظم و انضباط شخصی در زندگی فردی، اجتماعی و حتی در محیط کار نیز خواهیم بود. اما دلیل اهمیت نظم و انضباط شخصی چیست؟!؟

تأثیر نظم و انضباط فردی

 تأثیر نظم و انضباط فردی در کسب و کار موفق

 همانطور که می‌دانید راهکارهای بسیار زیادی برای دستیابی به موفقیت و همچنین اهداف بزرگ وجود دارد. اما برای اینکه بتوانید شاهد تأثیرگذاری فوق‌العاده آنها باشید، باید از نظم و انضباط شخصی و فردی خود در تمامی فعالیت‌ها بهره مند گردید. یکی از مهمترین کلیدها برای دستیابی به موفقیت، برخورداری از مهارت و تخصص کافی می‌باشد. اما لازم به ذکر است که در کنار این کلید کاربردی، نیازمند یک شاه کلید جادویی نیز هستید که این شاه کلید جادویی، همان نظم و انضباط در کسب و کار است.

 در صورتی که در زمینه‌های مختلف کاری و یا در زندگی خود مشغول به فعالیت هستید، اگر از نظم و انضباط مناسب استفاده نمایید، همچنان شاهد رضایت خود، ارباب رجوع، کارکنان، خانواده، کارمندان، مدیران و غیره خواهید بود.

  لذا با برخورداری از نظم و انضباط شخصی، نه تنها می‌توانید موفقیت خود را تضمین کنید، بلکه می‌توانید رضایت اطرافیان خود را نیز به بهترین نحو کسب نمایید. از این جهت می‌توان به تأثیر گذاری فوق العاده نظم و انضباط فردی در کسب و کار پی برد. اما چرا راهکارهایی برای برخورداری از نظم و انضباط شخصی در کسب و کار وجود دارد که می‌تواند شما را برای دستیابی به موفقیت همراهی نمایند؟!؟

تأثیر نظم و انضباط فردی

 راهکارهای مهم برای برخورداری از نظم فردی در کسب و کار:

  1. مشخص کردن اهداف روزانه:

وقتی اهداف خود را بشناسید، می‌توانید گام‌های هدفمندتر و آگاهانه‌تری را برای دستیابی به آنها بردارید. بهتر است به صورت روزانه اهداف خود را مشخص کنید. برای نمونه از برنامه‌ریزی‌های روزانه برای نظم و انظباط بخشیدن به کسب و کار خود، استفاده کنید. اگر فعالیت بانکی و یا مراجعه به برخی از مراکز را دارید، بهتر است در اولین زمان ممکن برنامه خاصی را برای آن تعیین کنید. برنامه ریزی برای انجام اهداف روزانه، یکی از گام‌های اصلی و اساسی برای نظم بخشیدن به کسب و کار به شمار می‌روند.

  • برای برنامه ریزی دقیق از یادآورها استفاده کنید:

آیا برای شما هم پیش آمده است که در آخر روز به یاد یک قرار مهم از دست رفته بیفتید؟! امروزه به دلایل بسیار زیادی اغلب افراد با مشکل حواس پرتی مواجه هستند. این مشکل بسیار عادی بوده و اغلب مردم دچار آن هستند. اما اگر از برنامه ریزی دقیقی برای این موضوع بهره برداری نشود، افراد با مشکلات وسیع و شکست‌های کاری مواجه خواهند شد. یکی از راهکارهای بسیار مفید در این زمینه، استفاده از تقویم‌ها و یا برخی از یادآورها است. در این صورت شما می‌توانید به بهترین نحو، به فعالیت‌های روزانه‌ی خود، نظم و انضباط ببخشید.

تأثیر نظم و انضباط فردی
  • از زمان‌بندی‌های مناسب برای فعالیت‌های خود استفاده کنید:

اغلب برخی از افراد که در طی روز با کمبود زمان مواجه می‌شوند و در آخر روز به درصد بالایی از فعالیت‌های خود دست نیافته‌اند، از برنامه ریزی دقیقی برای زمان خود استفاده نکرده‌اند. به این مفهوم که اگر در روز قبل، زمان‌بندی خاصی را برای فعالیت‌های خود در نظر بگیرید و از بروز اتفاقات دیگر مانند: صحبت تلفنی با افراد مختلف، گردش‌ها و تفریح‌های بدون برنامه و غیره جلوگیری کنند، می‌توانند به بهترین نحو به فعالیت‌های خود ادامه داده و با سرعت و سهولت بیشتری به اهداف نهایی خود دست یابند. با یک برنامه ریزی دقیق، علاوه بر اینکه می‌توانید در طی روز به تمام فعالیت‌های کاری خود بپردازید، می‌توانید به فعالیت‌های دیگر، مانند: خرید کردن، وقت گذراندن با اقوام و غیره نیز بپردازید.

  • پشتکار را فراموش نکنید:

شاید در روزهای اول که تصمیم به رعایت نظم و انضباط فردی و شغلی گرفته‌اید، با برخی از مشکلات مواجه گردید. اما باید گفت که هر کار و تصمیمی در روزهای اول، سخت، بیهوده و پیچیده است. اما با کمی ممارست و تمرین، می‌توانید به نتایج ایده‌آل و منحصر به فردی دست پیدا کنید. شیرینی و جذابیت دست‌یابی به موفقیت‌های بزرگ، همواره می‌تواند یک همراه ایده‌آل و جذاب برای رعایت نظم و انضباط شغلی و فردی به شمار برود. بهتر است برای افزایش پشتکار خود در این زمینه، به برخی از نکات توجه نمایید.

برای نمونه بهتر است افرادی را برای دوستی و همنشینی انتخاب کنید که آنها نیز منضبط بوده و به نظم و انضباط شخصی و کاری خود اهمیت می‌دهند. در نظر بگیرید وقتی دوستی دارید که به تعهدات شغلی خود اهمیت می‌دهد و همواره با موفقیت‌های چشمگیری مواجه است، شما نیز ترغیب می‌شوید که از راهکارهایی تبعیت نمایید که بتوانید به راحتی به موفقیت دست پیدا کنید. لذا شما نیز منضبط شده و به برنامه‌ریزی‌های دقیق برای موفقیت، می‌اندیشید.

تأثیر نظم و انضباط فردی

انواع نظم و انضباط شخصی کدامند؟

پس از سالها تحقیق و تجربه، محققان به این مهم دست یافتند که نظم و انضباط فردی از دو وجه اصلی برخوردار می باشد.

  • نظم و انضباط بیرونی
  • نظم و انضباط درونی

 هر کدام از این وجوه، می‌توانند به نحوی بر روی موفقیت شما در کسب و کار و بازاریابی منحصر به فرد، نقش مؤثری داشته باشند. انضباط درونی بیانگر نظم و انضباط در افکار و ذهن شما می‌باشد. افرادی که از این وجه نظم و انضباط برخوردار هستند، همواره از موفقیت‌های چشمگیری در زمینه‌های شغلی و کاری خود نیز برخوردار می‌شوند. نظم در افکار و ذهن شما، موجب می‌شود که بتوانید انتخاب‌های هوشمندانه و برنامه‌ریزی دقیقی را برای فعالیت‌های خود در نظر بگیرید. وجه دیگر نظم و انضباط، نظم و انضباط بیرونی است. برای ایجاد این نظم و انضباط می‌توانید از اصول مهمی مانند:

  • توجه به خواب کافی
  • توجه به تغذیه مناسب
  • توجه به ورزش کردن

بهره‌مند شوید.

برای شروع یک فعالیت و رسیدن به موفقیت نه تنها انضباط فردی، بلکه هوش بیزینس هم یکی از ارکان مهم است، که ما در مقالات قبلی کاملا برای شما آن را توضیح دادیم که یکی از راه های موثر و کاربردی این روزها تولید پادکست است که هر فردی می توانند برای کسب و کار خود به تولید پادکست بپردازد: زیرا امروزه افراد بسیاری در شبکه های مجازی فعالیت میکنند تاثیر شبکه های مجازی بر کسب و کار ها بسیار بالا رفته و از اهمیت خاصی برخوردار است و با تولید و انتشار در شبکه های اجتماعی می توانید در مورد کار خود به مشتریان و همراهان کسب و کارتون توضیح بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.