تبلیغات آنلاین چیست؟

تبلیغات آنلاین

حتماً تاکنون به اهمیت استفاده از بازاریابی و تبلیغات تأثیر گذار برای رشد و پیشرفت در بازارهای رقابتی پی برده‌اید!! راه کارهای بسیار زیادی برای ورود به بازارهای رقابتی و پیشی گرفتن از رقبا برای عرضه‌ی محصولات و در دست گرفتن بازار، وجود دارد که یکی از آن‌ها استفاده از تبلیغات تأثیرگذار و کاربردی خواهد بود. امروزه شاهد خلاقیت‌های منحصر به فردی در این زمینه هستیم که یکی از آن‌ها استفاده از تبلیغات آنلاین است. اما چقدر این نوع از تبلیغات را می‌شناسید و به نظر شما بهترین راهکارها برای بهره برداری از این روش، چیست؟!

تبلیغات آنلاین

تبلیغات آنلاین چیست و چگونه باید از آن‌ها استفاده کرد؟

از این نوع تبلیغات در بازارهای رقابتی با عنوان بازاریابی آنلاین، تبلیغات دیجیتال(تبلیغات در بازی)، تبلیغات اینترنتی نیز یاد کرده‌اند. در این بازاریابی از فضای اینترنت برای ارائه‌ی پیام‌های تبلیغاتی تأثیرگذار خود، می‌توان استفاده کرد. امروزه شاهد بسیاری از نرم افزارها برای انجام مبادلات و خریدهای جذاب خواهیم بود. این نوع از تبلیغات به نوعی با برنامه ریزی پدید می‌آیند. لذا در بازارهای رقابتی از این تبلیغات با عنوان تبلیغات برنامه‌ای نیز یاد می‌کنند.

پس از رشد و توسعه‌ی این نوع از تبلیغات و مورد توجه قرار گرفتن آن‌ها، بسیاری از برندها، شرکت‌ها و مؤسسات و حتی اشخاص نیز اقدام به استفاده از این تبلیغات تأثیرگذار نموده‌اند. لذا هر روز با ابتکارات جدید و منحصر به فردی در این زمینه مواجه هستیم که سبب محبوبیت بیش از پیش تبلیغات اینترنتی  و یا همان تبلیغات آنلاین، شده است.

مزایای استفاده از تبلیغات آنلاین چیست؟

اگر در مقوله‌ی انواع تبلیغات، اقدام به انتخاب یک برنامه تبلیغاتی کنید، از کدام برنامه استقبال می‌کنید؟ برخی از برنامه‌های تبلیغاتی با در بر داشتن مزایای فوق العاده، یک انتخاب هوشمندانه برای شما به شمار می‌روند. اما امروزه تبلیغات اینترنتی و بازاریابی آنلاین با برخورداری از مزایای فوق العاده و برتر نسبت به برخی از تبلیغات سنتی، با محبوبیت بسیار زیادی مواجه شده‌اند. از جمله مزایای برجسته در این تبلیغات تأثیرگذار، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

تبلیغات آنلاین
  1. برخورداری از هزینه‌ی کم‌تر نسبت به تبلیغات سنتی:

آیا تاکنون از بیلبوردهای تبلیغاتی و یا بنرهای تبلیغاتی(تبلیغات محیطی) برای عرضه‌ی محصولات خود به بازار رقابتی استفاده کرده‌اید؟! در صورت استفاده از این تبلیغات، حتماً با هزینه‌ی بسیار زیادی مواجه شده‌اید!! اما بازاریابی اینترنتی این امکان را برای شما فراهم نموده است که بتوانید با کمترین میزان هزینه، تبلیغات تأثیرگذار و گسترده‌ای را تجربه نمایید. برای اینکه بتوانید شاهد این تفاوت قیمت‌ها باشید، می‌توانید به راحتی و با یک مقایسه‌ی سر انگشتی به تفاوت هزینه‌ها در حجم بسیار زیاد، پی ببرید.

  • برخورداری از حجم بسیار زیاد بازدید کنندگان:

یکی از موارد قابل توجه در زمینه‌ی تبلیغات، توجه به تعداد بازدید کنندگان است. اغلب تولیدکنندگان به دنبال بهره برداری از تبلیغاتی هستند که طیف بیشتری از مخاطبین را در بر داشته باشد. اما پس از استفاده از تبلیغات، چطور می‌توانید متوجه شوید که چه تعدادی از افراد تبلیغات شما را مشاهده کرده‌اند؟! این موضوع برای درصد بسیار کمی از تبلیغات امکان پذیر خواهد بود. اما تبلیغات اینترنتی درصد بیانگر میزان مشاهده کنندگان بوده و با برخورداری از قابلیت لایک کردن، این امکان را برای تبلیغ دهنده ایجاد می‌کند که بتواند به جزئیات بیشتری دست یابد.

  • قابلیت شخصی سازی:

آیا می‌دانید که در تبلیغات اینترنتی می‌توانید مشتریان خود را بخش بندی نموده و تبلیغات مناسبی را برای آن‌ها در نظر بگیرید. در این صورت شما می‌توانید به راحتی کاربرها و مشتریان خود را شناخته و بر اساس آن تصمیمات مناسبی را اخذ کنید.

تبلیغات آنلاین

انواع تبلیغات آنلاین کدامند و چه تأثیری بر روی میزان فروش شما خواهند داشت؟!

  1. گوگل و دیگر موتورهای جستجو:

یکی از راهکارهای تأثیرگذار برای استفاده از تبلیغات اینترنتی، استفاده از گوگل و برخی از موتورهای جستجو است. در ابتدا شما باید هزینه‌ای را برای تولید محتوا در نظر گرفته و با توجه به محتوای مناسب و درخور (که در بر دارنده‌ی کلمات کلیدی و اهمیت سئو است) می‌توانید از مؤثرترین و مشهورترین بازاریابی اینترنتی بهره برداری نمایید. گوگل با برخورداری از تنظیمات مربوطه، کلمه کلیدی را انتخاب و به مشتریان عرضه می‌کند که بیشترین کوئری جستجوی رابط را در بر داشته باشد. لازم به ذکر است که پیشنهاد گوگل با توجه به بالاترین رنک تبلیغاتی، نمایانگر می‌شود. لذا بسته به نوع هزینه‌ای که خرج کرده‌اید، نمی‌توانید بازدید بالاتری را در دست داشته باشید. به عنوان مثال هر چقدر میزان جست و جوی یک کلمه بیشتر باشد هزینه های گوگل ادورز و سئوی شما افزایش پیدا می کند.

  • استفاده از تبلیغات آنلاین در شبکه‌های اجتماعی:

یکی از بروزترین تبلیغات در دنیای امروز، استفاده از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی است. امروزه بسیاری از شبکه‌های اجتماعی در تلاشند که بتوانند با جلب توجه مخاطبین و مشتریان، کسب درآمد چشمگیری را تجربه نمایند. مزیت‌های فوق العاده‌ی این نوع از تبلیغات، آن‌ها را به نوعی از تبلیغات پر طرفدار و محبوب در بازارهای رقابتی مبدل نموده است. بازدید کنندگان در هر زمان و مکانی می‌توانند شاهد این تبلیغات بوده و سریع‌ترین و مؤثرترین راه را برای دستیابی به نیازهای خود، تجربه کنند. از جمله انواع این شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی، می‌توان به: فیسبوک، لینکدین، توییتر و بازاریابی اینستاگرام و غیره اشاره نمود.

  • پیش تبلیغات برای کاربران وب:

تبلیغات تروویو و تبلیغات بامپر، دو نوع پیش تبلیغات کاربردی و تأثیرگذار هستند که کاربران حتماً زمان بسیار کوتاهی را صرف دیدن آن‌ها خواهند نمود. اغلب کاربران دوستدار تبلیغات بسیار کوتاه و تأثیرگذار هستند. انتخاب این پیش تبلیغات، در کوتاه‌ترین زمان ممکن، بیشتری تأثیرگذاری را در بر خواهد داشت. این نوع از تبلیغات می‌توانند در مدت زمان بسیار کوتاه بر روی مخاطب تاثیرات مثبت گذاشته و هرگز از ذهن مخاطبین خارج نشوند.

  • استفاده از تبلیغات بومی:

آیا شما هم طرفدار تبلیغات چاپی قدیمی هستید؟! در فضای اینترنتی می‌توانید به راحتی با این دنیای قدیمی نیز، نوستالژی‌های خود را تجربه کنید. تبلیغات بومی نوعی از تبلیغات اینترنتی هستند که دیجیتال شده‌ی تبلیغات چاپی قدیمی به شمار می‌روند. در این نوع از تبلیغات می‌توانید در کمترین زمان، شاهد طیف گسترده‌ای از مخاطبین باشید. اما نحوه‌ی اجرای صحیح این نوع از تبلیغات و همچنین رعایت اصول و قوانین آن بسیار حائز اهمیت خواهد بود. لذا پیشنهاد ما بر این است که اگر از تبلیغات آنلاین استفاده می‌کنید، حتماً به قوانین آن نیز توجه نموده و با در نظر گرفتن اصول و قواعد، اقدام به بهره برداری از این تبلیغات تأثیرگذار و مثبت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *