تبلیغات محیطی مناسب چه کسب و کار هایی است؟

تبلیغات محیطی

برندهایی که زمانی تصور می­کردند تبلیغات خارج از خانه یا تبلیغات محیطی، نوعی تبلیغات قدیمی و بی فایده برای محصولات خود در عصر دیجیتال است؛ اکنون به این نوع تبلیغات بسیار مؤثر در ارتقاء محصول و آگاهی از برند روی آورده اند.

تبلیغات محیطی که زمانی برای شرکت­های کوچک­تر و متخصصان تنها، بسیار گران ­قیمت یا دست نیافتنی تلقی می­شد؛ حالا مقرون به صرفه­تر از همیشه است و در بسیاری از رسانه­ های مختلف در دسترس است. در واقع، تقریباً هر شرکتی با هر اندازه­ای می تواند از مزایای اجرای یک کمپین تبلیغاتی در فضای باز بهره­مند شود.

تبلیغات در فضای باز می­تواند به ساختن نام تجاری شما و ارتقاء محصولات و خدمات شما به نحوی کمک کند؛ که تبلیغات دیجیتالی و اینترنتی نمی­تواند. با توجه به اشباع شدن بازار از آن چه مصرف کنندگان آن را تبلیغات اینترنتی ناخواسته می­دانند؛ انتخاب تبلیغ برند در خارج از منزل می­تواند از جهات متعددی سودمند باشد.

احتمالاً شما هم دارای یک کسب و کار کوچک یا بزرگ هستید؛ که به فکر تبلیغات محیطی برای شغلتان افتاده­اید. ما در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم تبلیغات محیطی مناسب چه کسب و کارهایی هستند؟ ابتدا بیایید به بررسی انواع تبلیغات محیطی بپردازیم.

تبلیغات محیطی

انواع تبلیغات محیطی

رایج ترین نوع تبلیغات در فضای باز بیلبورد است. امروزه انواع رایج تبلیغات در فضای باز به سه دسته تقسیم می شوند:

تبلیغات بیلبورد:

اکثر مردم بدون توجه به محل زندگی یا سفر خود با تبلیغات بیلبورد آشنا هستند. تابلوهای تبلیغاتی در کنار بزرگراه­های پر رفت و آمد و هم­چنین در امتداد جاده­های کم رفت و آمد در مناطق غیر شهری قرار می­گیرند. رانندگان آن­ها را تقریباً در هر مکانی می­بینند زیرا آن­ها وسیله ای کارآمد و مقرون به صرفه برای انتقال اطلاعاتی هستند که از نظر جغرافیایی مهم است. موقعیت نزدیک­ترین رستوران فست فود زنجیره­ای در مسیر، نزدیک­ترین هتل یا محل کمپ در خروجی بعدی نمونه­هایی از تبلیغات بیلبوردهای خیابان­ها هستند.

صندلی­های خیابان:

در نیمکت­های اتوبوس یا پارک، روزنامه فروشی­­ها و کیوسک­های تلفن و سایر موارد می­توانید این نمونه تبلیغات را مشاهده کنید.

ترانزیت:

متداول­ترین نوع تبلیغات در فضای باز در حمل و نقل عمومی است. اما تبلیغات در فضای باز در ایستگاه ­های مترو و داخل واگن­های مترو، در تاکسی­ها، در امتداد پیاده­روهای فرودگاه و دور خودروها  یکی از روندهای جدیدتر و رایج­تر است. با این مدل تبلیغات، در واقع شما یک بنر تبلیغاتی سیار خواهید داشت.

انواع دیگر تبلیغات در فضای باز:

به نظر می­رسد تبلیغات، مصرف کنندگان را هر کجا که هستند دنبال می­کنند. در سبد خرید سوپرمارکت، در ورزشگاه­ها و در باشگاه­ها. هم­چنین آن­ها می­توانند دارای فناوری پیشرفته باشند. برای مثال، از فناوری فیلم­های سه بعدی برای تبلیغات استفاده می­شود.
در ادامه به بررسی این که تبلیغات محیطی مناسب چه کسب و کارهایی است می­پردازیم

کسب و کارهایی که موقعیت جغرافیایی آن­ها نیاز به دیده شدن دارد.

همان­طور که قبلاً ذکر شد؛ بازار به طور فزاینده­ای تحت تأثیر تبلیغات دیجیتالی و اینترنتی قرار گرفته است. مانند هر چیز دیگری، وقتی بازار را با یک محصول یا ایده اشباع می­کنیم؛ مصرف کننده نسبت به آن بی­حوصله می­شود. مصرف کنندگان در حال حاضر با بازاریابی دیجیتال در سطح اوج بی­حسی و بی­اهمیتی قرار دارند.

این بدان معناست که احتمال پاسخ مثبت مصرف کننده به آن نام تجاری هنگام ارائه آن به صورت دیجیتالی و مجازی (اعم از قرار دادن آگهی در رسانه های اجتماعی، تبلیغات تلویزیونی و رادیویی، وب و غیره) محتمل نیست.

به احتمال زیاد، یک مصرف کننده یا تبلیغات را کاملاً نادیده می­گیرد (انتخاب نمی کند که روی پیوند آنلاین کلیک کند؛ از روی تبلیغات سریع می­گذرد، یا پنجره را می­بندد) یا تبلیغ را متوجه می­شود و از آنجا که آن­ها تبلیغات را مزاحم می­دانند؛ ارتباط منفی با نام تجاری ایجاد می­کند. بدیهی است که این امر برای هرگونه کمپین بازاریابی و تبلیغات فوق العاده مضر است.

در جایی که بازاریابی دیجیتالی و اینترنتی شکست خورده است؛ تبلیغات در فضای باز و محیطی از رشد برخوردار بوده و استقبال و محبوبیت آن افزایش یافته است. تحقیقات نشان داده است که مصرف کنندگان نسبت به رسانه­های محیطی واکنش مطلوب­تری به رسانه­های خانگی نشان می­دهند.

چه به دلیل سیل تبلیغات دیجیتالی که در معرض آن هستیم و چه به دلیل این که تبلیغات اینترنتی می­تواند مزاحم و ناخوشایند باشد؛ تبلیغات محیطی تعداد مصرف کننده قابل خواهد داشت. به عنوان مثال ، هنگامی که یک مصرف کننده بیلبورد را از خودرو خود مشاهده می­کند؛ به احتمال زیاد متوجه تبلیغ می­شود؛ آن را می­خواند و به آن پاسخ مثبت می­دهد.

بنابراین، اگر کسب و کارشما به گونه­ای است که محل جغرافیایی آن باید به مصرف کننده نشان داده شود؛ مثلاً اگر صاحب یک رستوران یا هتل هستید؛ با توجه به توضیحات بالا، تبلیغات محیطی گزینه بسیار خوبی برای شما نسبت به تبلیغات دیجیتال خواهد بود.

تبلیغات محیطی

کسب و کارهایی که صاحب یک برند خاص هستند.

برای ادامه درباره این که تبلیغات محیطی مناسب چه کسب و کارهایی است به بررسی کسب و کارهای دارای برند خاص می­پردازیم. ما قبلاً بحث کرده­ایم که تبلیغات در فضای باز به طور کلی نسبت به اکثر اشکال بازاریابی دیجیتال با دید مطلوب­تری مشاهده می­شود. با این حال، تبلیغات در فضای باز می­تواند به شما در ایجاد آشنایی و به یاد آوردن نام تجاری شما در ذهن مصرف کننده کمک کند.

از آن جا که مصرف کنندگان نمی­توانند به سادگی تبلیغاتی را که در خارج از خانه خود قرار می­گیرندرا نادیده بگیرند (به یاد داشته باشید ، از نظر دیجیتالی، یک مصرف کننده می­تواند یک صفحه وب را ببندد یا یک کانال را عوض کند.)؛ کنترل بسیار کمی بر آن­ها دارند.

علاوه بر این، از آن جا که اکثر مصرف کنندگان روزانه بسیاری از تابلوهای مشابه در فضای باز را مشاهده می­کنند (به عنوان مثال در رفت و آمد خود، بردن کودکان به مدرسه و غیره)، آشنایی آن­ها و یادآوری نام تجاری شما پایه و اساس محکمی ایجاد می­کند. این امر به ویژه در مورد رسانه­های فضای باز که از نظر زیبایی بسیار خوشایند هستند و در مناطق بسیاری نصب شده­­اند تا مخاطبان شما را هدف قرار دهند؛ نیز صادق است.

کسب و کارهایی که به قشر خاصی از جامعه مربوط هستند.

یک تصور اشتباه رایج در مورد تبلیغات محیطی ممکن است این باشد که برای مخاطبین مورد هدف یک برند، قابل تنظیم نیست؛ یا در قالب­های کافی برای دسترسی به مصرف کنندگان مدنظر وجود ندارد. اما در واقع این­طور نیست. تبلیغات محیطی این قابلیت را دارد که با استفاده از ابزارهایی مانند مکان، گفتگو و طراحی، قشر خاصی از مردم را به عنوان مخاطب خود هدف قرار دهند.

در حالی که مکان­یابی ممکن است واضح به نظر برسد؛ (به عنوان مثال مخاطبان مورد نظر شما متخصصان پزشکی هستند بنابراین تابلوهای تبلیغاتی خود را در نزدیکی بیمارستان­ها قرار می­دهید)، صحبت و طراحی خاص می­تواند قشر خاصی از جامعه را بیش­تر مورد هدف قرار دهد.

به عنوان مثال، تبلیغاتی که در نزدیکی پارک­ها قرار می­گیرند؛ اگر رنگارنگ باشند استقبال بیش­تری از آن­ها می­شود و باعث ایجاد آرامش و سرگرمی می­شوند. هم­چنین تابلوهای تبلیغاتی که در مجاورت ساختمان­های اداری حرفه­ای قرار می­گیرند ، اگر دارای طراحی تمیز، ساختار یافته تر و کلمه­ای جذاب باشند؛ بیش­تر به چشم می­آیند.

کسب و کارهایی که بودجه زیادی برای معرفی خود ندارند

در اقتصاد کنونی، تبلیغات در فضای باز مقرون به صرفه­تر از همیشه است. اغلب اوقات تبلیغات در فضای باز ارزان­تر از بازاریابی چاپی یا دیجیتال است. بنابراین با بودجه کم­تر نتایج مؤثرتری را ایجاد می­کند و این امر برای شرکت­ها یا پزشکانی که هزینه کم­تری برای تبلیغات دارند؛ گزینه ای عالی است.

علاوه بر این، بر خلاف تبلیغات دیجیتال یا چاپی، تبلیغات محیطی طولانی­تر است. هنگام خرید فضای رسانه­ای برای تبلیغات در فضای باز، شما مکان و مدت زمان را خریداری می­کنید. مدت زمانی که تبلیغات شما در فضای باز در دسترس مصرف کنندگان قرار می­گیرد در اطمینان از آشنایی نام تجاری با آن­ها بسیار مهم است.

بر خلاف تبلیغات اینترنتی یا دیجیتالی، تبلیغات در فضای باز طول عمر بیش­تری دارند و این اطمینان را می­دهد که مخاطبان شما محصول و مارک شما را می­بینند و آن را به خاطر می­آورند. بنابراین، اگر بودجه کمی دارید؛ تبلیغات محیطی کم­ترین هزینه و بیش­ترین بازدهی را برای شما خواهند داشت.

در مجموعه آموزش به آموزشگاه تمامی روش های تبلیغاتی و مراحل شروع و رونق کسب و کار به صورت ویدئو تهیه شده است. با کسب این دوره ها می توانید بهترین عملکرد را داشته باشید.

تبلیغات محیطی

کسب و کارهایی که با فروش محصول ارتباط دارند.

برای ادامه درباره این که تبلیغات محیطی مناسب چه کسب و کارهایی است به بررسی کسب و کارهایی که با فروش محصول ارتباط دارند می­پردازیم. به عنوان مصرف کننده، قرار گرفتن ما در معرض محصولات به طور مکرر معمولاً معادل دو چیز است: آشنایی با نام تجاری و فروش بالقوه. حداکثر میزان قرار گرفتن در معرض خرید افراد در مناطقی است که مخاطبین شما بیش­ترین رفت و آمد را دارند.هنگامی که مخاطبان مد نظر شما به طور مکرر در معرض بازاریابی شما قرار می­گیرند؛ احتمال پاسخ­گویی آن­ها بیش­تر است.

تبلیغات در فضای باز هم­چنین به عنوان یک یادآور برند برای مارک­ها و محصولاتی است که مصرف کنندگان از قبل با آن­ها آشنایی دارند. مشاهده یک تبلیغ در فضای باز می­تواند باعث شود که مصرف کننده محصول یا خدمات را در دفعه بعدی که نیاز دارد در نظر بگیرد؛ یا می­تواند آن­ها را به خرید محصولی ترغیب کند که قبلاً به آن فکر نمی­کردند.

صرف نظر از اندازه کسب و کار شما، اگر توسعه نام تجاری خود و دستیابی به حداکثر نمایش از محصولتان برای شما اهمیت دارد؛ تبلیغات در فضای باز باید مورد توجهتان قرار گیرد. با قابلیت دستیابی به مصرف کنندگان در سطح قابل قبول و مثبت، تبلیغات در فضای باز این توانایی را دارد که تلاش­های بازاریابی شما را نسبت به سایر رقبا برتری دهد.

سخن آخر

مصرف کنندگان تمایل دارند تبلیغات در فضای باز را به عنوان یک نوع بازاریابی مثبت و بدون مزاحمت در مقایسه با نحوه دریافت بازاریابی دیجیتال و مجازی، بپذیرند. تبلیغات در فضای باز چیزی خسته کننده نیست. به طور کامل بر اساس نام تجاری خاص، مخاطبان هدف بازاریابی شما قابل تنظیم است.

در برابر تنوع کم تبلیغات اینترنتی، راه­های موجود برای معرفی کسب و کارتان به مصرف­کنندگان (مانند تبلیغات بیلبورد ، پوستر ، تبلیغات حمل و نقل ، روکش خودرو و تبلیغات محل فروش) بسیار بیش­تر است. استفاده از بازار برای تهیه مکان رسانه در فضای باز و جمع آوری داده­ها برای تبلیغات، در وقت و هزینه شما صرفه­جویی می­کند؛ که این هزینه می­تواند برای تبلیغ نام تجاری شما به روش­های دیگر مورد استفاده قرار گیرد. در نهایت امیدواریم به شما نشان داده باشیم که تبلیغات محیطی مناسب چه کسب و کارهایی است.

تبلیغات محیطی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *