ترافیک ارگانیک وب سایت

ترافیک ارگانیک

مدیران کسب و کار همیشه به دنبال راه‌‌حلی هستند، تا بتوانند مخاطبان را به سمت خدمات و محصولات خود هدایت کنند، تا آن‌ها به‌ سمت خدمات و محصولات شرکت‌های رغیب، نروند. و محصولات و خدمات آن‌ها مورد استفاده قرار بگیرد. و بتوانند مخاطبان بیشتری را برای سایتشان جذب کنند، و ترافیک ارگانیک سایت خود را افزایش دهند‌. همیشه هزینه‌های خیلی زیاد کردن، برای جذب مخاطب بیشتر،  جوابگو نیست. برای افزایش مخاطب وب سایت‌ شرکت‌های تجارت الکترونیک، باید از راهکار سئو کردن وب سایت‌ خود استفاده کنند. شاید در ابتدا بهینه کردن و سئو کردن محتوا کار ساده ای به نظر برسد، ولی برای افزایش ترافیک ارگانیک وب سایت و سئو کردن آن، چندین نکته را باید مدنظر گرفت‌. و می‌توان گفت که این راهکار تاثیرات زیادی را بر موفقیت سایت های تجارت الکترونیک دارد.

 اینکه مدیران وب سایت‌های تجارت الکترونیک، بتوانند ترافیک ارگانیک وب سایت خود را افزایش دهند، و رتبه‌ی خوبی را در موتور‌های جستجو به دست بیاورند موفقیت بزرگی برای آن‌ها محسوب می‌شود. زیرا رتبه‌ی بالا آوردن در موتور‌های جستجو به معنی افزایش تعداد مخاطبان و ترافیک ارگانیک و افزایش درآمد و کسب و کار آن‌ها نیز محسوب می‌شود.

ترافیک ارگانیک

ترافیک ارگانیک چیست؟

زمانی که مخاطبان به دنبال محتوای مورد نظر خود در Google یا Bing  جستجو می‌کنند. وب سایت‌های زیادی که هر کدام دارای رتبه بندی خودشان هستند بالا می‌آید وقتی آن‌ها وارد این وب سایت‌ها می‌شوند و از وب سایت شما استفاده می‌کنند، بدون این که مانند ترافیک پرداخت شده که در ابتدا مخاطبان تبلیغات را مشاهده می‌کنند و این از طرف وب سایت ها هدایت شده است، و باعث زیاد شدن تعداد مخاطبانشان می‌شود، در اینجا هدایت نمی‌شوند، و مخاطبان خودشان وارد سایت می‌شوند ترافیک ارگانیک گفته می‌شود.

مزیت ترافیک ارگانیک

علت اهمیت ترافیک ارگانیک این است، که هزینه کمتری را نسبت به ترافیک پرداخت شده دارد. ولی برای ترافیک  پرداخت شده هزینه ی بیشتری را باید پرداخت کنید. در ترافیک ارگانیک مخاطبان بیشتر به آن اعتماد می‌کنند‌. معمولاً زمانی که مخاطبان به دنبال محتوای مد نظر خود می‌گردند، با محتواهایی که به صورت تبلیغ شده روبه رو می‌شوند آن‌ها را رد می‌کنند‌. و بیشتر علاقه‌ مند هستند که خودشان بالقوه آن محتوا را پیدا کنند چون قابل اعتماد تر است‌.

 زمانی که برای تولید محتوا و بازاریابی مجازی هزینه شود، باعث  می‌شود که وقتی کاربران کلمات کلیدی صنعت شما را جستجو می‌کنند، بیشتر برند شما را Google  نمایش دهد و این باعث اعتماد بیشتری به سایت شما می‌شود. و ترافیک ارگانیک  سایت شما بیشتر می‌شود.

راه‌های افزایش ترافیک ارگانیک، چیست؟

برای افزایش تعداد مخاطبان یا ترافیک ارگانیک سایت خود،در ابتدا باید مخاطبان خود را مشخص کنید، که مخاطبان شما چه کسانی هستند. و در هنگام جستجو در Google  چه مطالبی را می‌خواهند و کلمات کلیدی که آن‌ها برای رسیدن به‌ مطلب مورد نظر خود، جستجو می‌کنند چه چیزهایی است. تا بتوانید ترافیک ارگانیک ‌وب سایت خود را افزایش دهید.

ترافیک ارگانیک

وبلاگ نویسی منظم  را می‌توان یکی دیگر از راه‌های افزایش ترافیک سایت دانست.  برای اين کار دیگران را به وبلاگ نویسی خود دعوت کنید، زیرا دعوت مهمان به وبلاگ نویسی شما باعث می‌شود، تا آن‌ها مقاله‌های شما را به اشتراک ، بگذارند، و این اشتراک گذاری ترافیک ارگانیک سایت شما را بیشتر می‌کند. فقط باید توجه داشته باشید که محتوای شما کیفیت خوبی را داشته.

از دیگر روش‌ها برای افزایش ترافیک ارگانیک سایت‌ها، توجه به محتوای آن است. محتوایی ارزشمند، همان محتوایی است، که مخاطبان به دنبال آن هستند و باعث می‌شود تا به تمام مطالبی که می‌خواهند دست پیدا کنند. و همچنین محتوای مناسب سایت شما باعث می‌شود که بازدید از سایت شما بیشتر شود. و ترافیک ارگانیک سایت افزایش پیدا کند. برای ایجاد محتوای مناسب سایت، در ابتدا باید محتوا‌های تکراری، صفحاتی که بن بست هستند و مطالب مفیدی در آن نیست و همچنین لینک‌های خراب را شناسایی کنید و بجای آن محتواهای مفید و به روز و لینک‌های که کارایی دارند و صفحاتی که در آن محتواهای با ارزش را قرار دهید، و هرچند ماه یکبار هم سعی شود، مجدداً این بازبینی و اصلاح محتوا را انجام دهید تا ترافیک ارگانیک سایت خودتان را افزایش دهید.

در مورد بعد برای افزایش ترافیک ارگانیک، سعی کنید تا از کلمات کلیدی که کمتر در آن‌ها رقابت وجود دارد را شناسایی کنید  و از آن‌ها استفاده کنید، زیرا همین کلمات کلیدی که رقابت زیادی برای آن‌ها نیست، در ابتدای کار شما بسیار کمک کننده می‌توانند باشد. استفاده از کلمات کلیدی دم بلند نیز یکی دیگر از موردهای مهم محسوب می‌شود، یعنی از عبارت‌هایی که در حرفه خودتان کلمه کلیدی محسوب می‌شوند نیز استفاده کنید و فقط به کلمات کلیدی محبوب اکتفا نکنید. تا به این واسطه ترافیک ارگانیک خود را افزایش دهید.

به طور مداوم از محتوای با کیفیت بالا استفاده کنید، محتوا‌ها را در سایت خود با کیفیت بالا انتخاب کنید، و آن را به صورت مداوم ادامه دهید. و فقط به گذاشتن چند محتوای با کیفیت بالا اکتفا نکنید. زیرا زمانی که تداوم در محتوای با کیفیت بالا وجود داشته باشد، باعث اعتبار بیشتر به سایتتان می‌شود و  مخاطبان سایتتان بیشتر می‌کند.

ترافیک ارگانیک

استفاده از لینک‌های داخلی، می‌تواند کمک زیادی کند تا مخاطبان زمان بیشتری را در سایت شما بگذرانند.  برای این کار می‌توانید لینک داخلی سایت خود را در وبلاگ‌ها و سایت خود بگذارید تا بازدید کنندگان را برای دستیابی به محتوای  مرتبط تر نسبت به محتوای مد نظر خودشان دعوت کنید. ولی توجه به یک نکته در اینجا اهمیت زیادی دارد و آن هم این است، که به اندازه کافی از این لینک‌های داخلی باید استفاده کنید و بیش از حد نباید استفاده شود.

از بازاریابی ایمیلی نیز می‌توان  به عنوان ابزار قدرتمندی برای افزایش ترافیک ارگانیک استفاده کرد. برای این کار باید محتوای مد نظر که در مورد خدمات و یا محصولات  مورد نظرتان هست را برای مخاطبان خود بفرستید‌. مخصوصاً کسانی که علاقه زیادی به خدمات و محصولات سایت شما دارند می‌تواند به میزان قابل توجهی کمک کننده باشد‌. و ترافیک ارگانیک سایت شما را افزایش دهد. از جمله راه‌های افزایش مخاطبان یک سایت این است که اطمینان داشته باشید، که سایت مورد نظرتان با انواع دستگاه های ارتباطی مانند گوشی موبایل  و دیگر دستگاه‌های ارتباطی نیز قابل استفاده است و مخاطبان می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. و همچنین سرعت بالا داشتن سایت در بارگیری مطلب نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا زمانی که بارگیری سایت شما کم باشد، باعث نرخ پرشی سایت شما می‌شود. پس اطمینان حاصل کنید که سایت شما از سرعت کافی برای بارگیری برخوردار است. و هرچه سرعت بارگیری سایتتان بیشتر باشد بهتر است. تا مخاطبان سریع تر بتوانند به سایت شما دسترسی داشته باشند و ترافیکارگانیک سایتتان بیشتر شود.

 تعامل داشتن نیز می‌تواند در سایت شما کمک کننده باشد. یعنی در سایت خود انجمنی ایجاد کنید و با مخاطبان خود در ارتباط باشید. تا آن‌ها نظرات و پیشنهادات خود را در مورد موضوعاتی که بیشتر به آن علاقه دارند، بگویند. این تعامل داشتن تاثیر مثبتی را می‌‌تواند بر سایت شما بگذارد. و سعی کنید لینک‌های ورودی سایت خود را افزایش دهید، و از مخاطبان و دوستان و اقوام ، مشتریان ، و شرکا بخواهید لینک‌های ورودی زیادی به سایت بدهند زیرا که لینک ورودی زیاد داشتن در Google  نشانه معتبر بودن سایت شماست و اعتبار سایت شما را بالا می‌برد. و این اعتبار باعث افزایش  مخاطبان و ترافیک ارگانیک سایتتان می‌شود.

حظور در شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و اینستاگرام و توییتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی و اینترنت نیز می‌تواند کمک زیادی به سایت شما بکند. قرار دادن دکمه اشتراک گذاری نیز باعث می‌شود تا مخاطبان راحت تر بتوانند محتوای شما را به اشتراک بگذارند. و این اشتراک گذاری  و بازدیدهایی که از سایتتان می‌شود، مخاطبان سایت شما را بیشتر می‌کند. با استفاده از کارکرد‌هایی که Google Analytics دارد می‌توانید بازدیدکنندگان خود را ردیابی کنید که از کجا به سایت شما آمده اند، و چه کلمات کلیدی را سرچ کرده‌ اند. این ردیابی به شما کمک می‌کند که محتوا‌های با کیفیت تر و با همان کلمات کلیدی که مخاطبان دنبالش هستند تولید کنید و ترافیکارگانیک سایت خود را افزایش دهید. برای تولید محتوا از عنوان‌ها و متن‌های جذاب استفاده کنید تا مخاطب را به خودش جذب کند زیرا موفق ترین پست وبلاگ هم در صورتی که عنوان جالبی نداشته  باشد، خوانده نمی‌شود پس سعی کنید روی عنوان نویسی جذاب خود دقت کافی را داشته باشید.

ترافیک ارگانیک

محتوای متنی با کیفیت بالا از اهمیت زیادی برخوردار است، ولی برای تاثیر گذاری بیشتر و بهتر می‌توانید، از ویدئو  استفاده کنید به علت اینکه تاثیر مستقیمی را بر مخاطبان میگذارد‌. و همچنین از سرویس‌ها برای اطلاع از وضعیت رقبا استفاده کنید. و مطالبی را با توجه به این سرویس‌ها به دست آورید، که بیشتر مورد علاقه مخاطبان است و سعی کنید که محتوای با کیفیتی در رابطه با این موضوعات مورد علاقه مخاطبان بنویسید‌.

در مجموع با توجه به راهکار‌هایی که گفته شد، می‌توانید ترافیک ارگانیک سایت خود را افزایش دهید. و با زیاد شدن ترافیک ارگانیک و مخاطبان سایتتان عملکرد موفق تری در سایتتان داشته باشید و به درآمد بیشتری برسید. برای راهکار‌هایی که گفته شد بعضی موارد را خودتان می‌توانید انجام دهید. و بعضی موارد را هم باید به افراد حرفه ای این حوزه بسپارید‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *