تفاوت بازاریابی و تولید محتوا چیست؟

تفاوت بازاریابی و تولید محتوا چیست؟

درک تفاوت بازاریابی و تولید محتوا، برای افرادی که به صورت تخصصی به دیجیتال مارکتینگ مشغولند کار بسیار دشواری نیست. بازاریابی محتوا و تولید محتوا، هر کدام به تنهایی به عنوان یکی از شاخه های دیجیتال مارکتینگ محسوب می شوند. گرچه هر دوی این دو استراتژی یک هدف را دنبال می کنند و آن چیزی نیست جز کسب درآمد بالا و جذب مخاطب بیشتر!

به طور کلی تمامی ابزارها و استراتژی هایی که دیجیتال مارکتینگ مورد استفاده قرار می گیرند، یک هدف مشترک دارند. اما چیزی که تفاوت بازاریابی و تولید محتوا و اصلا تفاوت بین استراتژی های مختلف دیجیتال مارکتینگ را به وجود می آورد، مسیر هر کدام از این ابزارهاست که طرح و نقشه و کارکرد مخصوص به خود را دارند. به عنوان یکی از اساسی ترین و زمینه ای ترین مواردی که تفاوت بازاریابی و تولید محتوا را پدید می آورد می توانیم به این موضوع اشاره کنیم که، تولید محتوا باید با هدف بازاریابی محتوا انجام شود. به بیانی خیلی ساده، اکثر افراد تولید محتوایی با هدف برطرف ساختن نیازها و خواسته های مشتریان و مخاطبین خود انجام نمی دهند و تنها موضوعاتی همسو با زمینه ی کاری خود را اساس تولید محتوای خود قرار می دهند. در صورتی که تولید محتوا باید به گونه ای انجام شود که راه را برای بازاریابی محتوا هموار سازد. همین موضوع ساده، مهم ترین تفاوت بازاریابی و تولید محتوا را رقم می زند. شاید بهتر باشد که برایتان، تولید محتوا را به عنوان ابزاری برای بازاریابی محتوا تعریف کنیم تا راحت تر بتوانید از مفهوم و کاربرد هر کدام از این استراتژی های دیجیتال مارکتینگ، سردربیاورید. در ادامه به شرح تفاوت بازاریابی و تولید محتوا خواهیم پرداخت. پیشنهاد می کنیم که تا انتهای مقاله با ما همراه باشید :

تفاوت بازاریابی و تولید محتوا در چه مواردی پدیدار می شود؟

همان طور که ابتدای محتوا نیز به آن اشاره کردیم، تولید محتوای بدون در نظر گرفتن هدف بازاریابی محتوا عملا صرف بیهوده ی وقت و هزینه است. زمانی شما میتوانید ادعا کنید که تولید محتوای شما، برای کسب و کارتان مفید بوده که در نهایت جذب مخاطب و سود بیشتر، حاصل گردد. در غیر این صورت عملا شما یک محتوای معمولی و بدون ارتباط با کسب و کار و هدفتان تولید کرده اید. در ادامه به بررسی موارد جزئی در تفاوت بازاریابی و تولید محتوا خواهیم پرداخت :

تعیین هدف و چشم انداز کلی در تولید و بازاریابی محتوا :

شما باید بدانید که هدف شما از تولید محتوا و بازاریابی محتوا چیست! برای یافتن این پاسخ کافیست نگاهی به نیازها و خواسته های مخاطبین تان بیندازید. یادتان باشد که در کسب و کار شما، اصل و بنا، مخاطبین شما و خواسته های آن ها هستند. با تعیین هدف کلی بر اساس استراتژی جلب نظر مخاطب، تکلیف شما با مسیر پیش رویتان مشخص خواهد بود و گام های محکم تری در این مسیر برداشته خواهد شد.

تفاوت تولید و بازاریابی محتوا در هدف :

ببینید، واژه ی تولید محتوا به تنهایی نشان دهنده ی یک موضوع عام و عمومی است. موضوعی که تنها هدف نهفته در آن، انتقال اطلاعات به مخاطب می باشد. اما چیزی که کاربرد این انتقال اطلاعات را در قالب تولید محتوا در دیجیتال مارکتینگ تعیین می کند، بازاریابی محتواست. در واقع بازاریابی محتوا می آید و از یک محتوای هم موضوع با زمینه ی کاری مورد نظر، برای مارکتینگ و جذب مخاطب استفاده می کند.

تفاوت بازاریابی و تولید محتوا در نوع پیام :

با اندکی تحقیق متوجه خواهید شد که تولید محتوا بر اصالت و طریقه ی انتقال اطلاعات به مخاطب تاکید می کند. اما بازاریابی محتوا این گونه نیست. تولید محتوا می خواهد که یک مفهوم را انتقال دهد ولی هدف بازاریابی محتوا چیزی جز برقراری ارتباط موثر و جذب مخاطب نیست. به زبانی ساده تر؛ تولید محتوا همانند یک بسته ی آموزشی عمل می کند اما بازاریابی محتوا از این بسته ی آموزشی تنها با هدف جلب رضایت مشتری و جذب او به سمت مجموعه استفاده می کند.

تفاوت تولید محتوا و بازاریابی محتوا در اثر بخشی :

یک تولید محتوا زمانی اثربخش است که چه طولانی و چه کوتاه، بتواند اطلاعات را به مفیدترین حالت ممکن و روان ترین زبان ممکن به مخاطب انتقال دهد و مخاطب از اطلاعات به دست آمده، رضایت داشته باشد. در واقع درجه ی کیفی یک محتوا تنها بر اساس زبان و ادبیات و صداقت متن است که تعیین می شود. اما برای بازاریابی محتوا این طور نیست. متن معمولا باید کوتاه باشد و بدون هیچ برو برگردی بتواند مخاطب را جذب کند. در واقع باید بگوییم که یک محتوا هرچقدر هم که از لحاظ معنایی و اطلاعات، پربار باشد اما نتواند مخاطب را به سمت مجموعه و فروش بیشتر جذب کند، عملا بی فایده خواهد بود.

تفاوت بازاریابی محتوا و تولید محتوا در طول عمر :

یک تولید محتوای عادی که با هدف اطلاع رسانی و آموزش، انجام می شود، همیشه ماندگار است. چرا این موضوع به نوعی علمی است که همیشه به در می خورد و با توجه به فضاهای مختلف و به روز رسانی های متفاوت تغییر نمی کند. ولی بازاریابی محتوا این گونه نیست. اساس این مقوله بر پایه ی تبلیغات و جلب نظر مخاطب انجام می شود. در واقع این سلیقه ی مخاطب در هر لحظه است که بازاریابی محتوا را به وجود می آورد و از آنجایی که سلیقه ی مخاطب و مردم جامعه با توجه به مسائل مختلف اقتصادی و اجتماعی، دائما در حال تغییر است، معمولا طول عمر بازاریابی محتوا و محتوایی که بر این اساس تولید شده، معمولا بسیار کوتاه است.

در نهایت باید بگوییم که هر ابزار و استراتژی که با هدف جذب مخاطب و فروش بیشتر برای یک کسب و کار همراه باشد، به نوعی تبلیغات محسوب می شود. حال آنکه در برخی از موارد، تولید محتوا تنها تولید یک محتوا بر اساس یک سری داده و اطلاعات است و کاربرد دیگری ندارد. حالا دیجیتال مارکترها توانسته اند از این پروسه در مسیر جذب مخاطب و موفقیت یک کسب و کار، استفاده کنند و همین موضوع توانسته به یک روش دیجیتال مارکتینگ پرطرفدار در کل دنیا تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.