تفاوت پست و IGTV در اینستاگرام

تفاوت پست و IGTV

در این مطلب به شما خواهیم گفت که تفاوت پست و IGTV در چیست؟ و استفاده از کدام یک بهتر است و آیا استفاده از هر دو مناسب است… امروزه اپلیکیشن اینستاگرام یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین نرم‌افزارها برای بیزینس‌ها بشمار می‌آید. ازاین‌رو دانستن تمامی جزئیات این نرم‌افزار برای کسب‌وکارها واجب است. همان‌طور که احتمالاً شما هم می‌دانید نحوه‌ی درج محتوا در اینستاگرام به صورت‌های مختلف از جمله استودیو پست و است البته آی جی تی ‌وی یکی از گونه‌ های پست گذاری در این اثر گران محسوب می‌شود که تفاوت‌هایی نیز با پست دارد در مجموعه بزرگ آموزش به آموزشگاه پارس در ادامه این مقاله قصد داریم ابتدا از ماهیت آی جی تی‌ وی برای شما بگوییم و درنهایت آن را با پست گذاری مقایسه کنیم تا بهتر بتوانید آن را درک کنید.

تفاوت پست و IGTV
تفاوت پست و IGTV

تعریف کلی آی جی تی‌وی

اگر به یاد داشته باشید در ابتدا اینستاگرام تنها اجازه می‌داد که فیلم‌هایی را که مدت‌زمان آن‌ها پانزده ثانیه است را آپلود کنید. چندی بعد مدت‌زمان این فیلم‌ها به یک دقیقه افزایش یافت و هنگامی‌که با استقبال مخاطبین و کاربران این شبکه اجتماعی روبه‌رو شد اینستاگرام اجازه داد که پست‌های اسلایدی که به‌صورت ورقه زدن بود گذاشته شود؛ که در ده اسلاید و هر اسلاید یک دقیقه، می‌شد به‌صورت کلی ده دقیقه فیلم را قرارداد. چندی بعد با آپدیت‌های مختلف این شبکه‌ی اجتماعی قابلیت آی جی تی ‌وی به اینستاگرام افزوده شد. آی جی تی‌وی درواقع حکم تلویزیون‌ خانه‌ها را دارد. در آی جی تی ‌وی اینستاگرام می‌شود فیلم ‌هایی به مدت‌ زمان یک ساعت را بارگذاری کرد؛ و خوب قطعاً این ویژگی با استقبال گسترده کاربران روبرو شد. همان‌طور که در پیج های مختلف می‌بینید اکثر پست‌های جدید پیچ ‌ها به‌صورت آی جی تی‌ وی گذاشته ‌شده است و کاربران از این قابلیت استفاده‌ های مختلف و گسترده‌ای می‌کنند.

چرا استفاده از آی جی تی‌وی توصیه می‌شود

باید بگویم که حتی من نیز استفاده از آی جی تی‌ وی را به گذاشتن پست‌های اسلایدی ترجیح می‌دهم. این کار چند دلیل دارد. دلیل اول این است که در پست‌های اسلاید بیشتر از ده دقیقه فیلم را نمی‌توان آپلود کرد اما در آی جی تی‌ وی همان‌طور که قبلاً گفتیم تا یک ساعت فیلم یا کلیپ را می‌شود بارگذاری کرد. مزیت دوم آی جی تی‌وی نسبت به پست‌های اسلایدی این است که در آی جی تی ‌وی می‌توان فیلم را متوقف کرد یا حتی جلو عقب کرد که این می‌تواند برای مخاطب جذاب باشد و کار مخاطب را راحت کند؛ اما در پست‌های اسلایدی اگر شما یک قسمت از فیلم را از دست بدهید یا بخواهید مجدد ببینید دیگر نمی‌توانید به عقب برگردید و بلکه باید از ابتدای این‌یک دقیقه شروع به تماشا کنید تا به آن صحنه ازدست‌رفته برسید.

تفاوت پست و IGTV
تفاوت پست و IGTV

در آی جی تی ‌وی اینستاگرام شما می‌توانید تا یک دقیقه از فیلم را به‌صورت عادی در پیچ قرار دهید. سپس مخاطب می‌تواند با زدن دکمه keep ویدئو را به‌صورت کامل و بزرگ‌شده ببیند. صفحه آی جی تی‌وی معمولاً بزرگ‌تر از پست‌های معمولی است و خب این نیز یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از آی جی تی‌ وی به شمار می‌آید. البته هنوز هم دکمه‌ی skip که می‌تواند کمک کند تا مخاطبین بین قسمت‌های مختلف کلیپ جابجا شوند از مهم‌ترین مزیت‌های آی جی تی‌وی است.

عدم نیاز به نصب نرم‌افزارهای جدا

درواقع برای تماشای پست‌های آی جی تی‌وی اینستاگرام شما نیاز ندارید که نرم‌افزار جداگانه‌ای نصب کنید. هرچند که نرم‌افزارهای مختلفی برای مشاهده‌ی آی جی تی‌وی اینستاگرام بدون ورود به خود اینستاگرام به‌وجود‌آمده است اما به ‌هر حال اگر علاقه‌ای به نصب نرم ‌افزارهای جداگانه ندارید پست‌های آی جی تی‌وی می‌توانند گزینه مناسبی برای شما باشند. به این منظور برای مشاهده‌ی پست‌های آی جی تی‌وی کافی است از قسمت هوم بالای صفحه دکمه‌ای آی جی تی‌وی را بزنید تا بتوانید آی جی تی‌وی های دیگران را تماشا کنید. همچنین اگر بر روی دکمه Plus بزنید می‌توانید خودتان نیز پست‌های مختلف igtv را در نرم‌افزار اینستاگرام آپلود کنید تا دیگران بتوانند آن را مشاهده کنند.

قراردادن لینک igtv در استوری

از دیگر مزیت‌های استفاده از آی جی تی ‌وی می‌توان به این مورد اشاره کرد که می‌توان لینک ویدئویی آی جی تی‌وی را در استوری خود قرارداد درواقع همان‌طور که می‌دانید تا زمانی که تعداد فالوور ها و بازدیدکننده‌ های شما به ده هزار نفر نرسد شما اجازه قرارداد لینک در استوری را ندارید؛ اما با آپلود کردن پست آی جی تی‌وی شما می‌توانید لینک آن را در استوری خود به اشتراک بگذارید تا با کشیدن آن به بالا یا به ‌اصطلاح Swipe up کردن وارد پست آی جی تی‌وی شما شوند. این کار باعث می‌شود که بازدید پست شما به‌شدت بالا برود و به پویایی پیج شما بسیار کمک می‌کند.

تفاوت پست و IGTV
تفاوت پست و IGTV

همچنین یکی دیگر از اتفاقات خوبی که درمورد پست‌های آی جی تی ‌وی وجود دارد این است که اینستاگرام آی جی تی‌ وی ها را جدا از پست‌ها نمی‌بیند و برای آی جی تی‌ وی هم دقیقاً مانند پست‌های اینستاگرامی قابلیت قرارداد هشتگ، تگ کردن افراد و سایر قابلیت‌ها را قرارداده همچنین شما می‌توانید با اجرای اصولی روش‌های مختلف بر روی آی جی تی ‌وی باعث شوید که پست شما به داخل اکسپلور برود. برای آشنایی با روش‌های فرستادن پست به قسمت اکسپلور اینستا می‌توانید از دوره‌های آموزش کسب ‌وکار در اینستاگرام مجموعه بزرگ آموزش به آموزشگاه پارس استفاده کنید.

معایب پست IGTV

از معایب پست‌های آی جی تی‌وی می‌توان به این موضوع اشاره کرد که در قسمت Insights نمی‌توان اطلاعات خیلی کاملی نسبت به فعالیت‌هایی که بر روی پست صورت گرفته کسب کرد. همان‌طور که می‌دانید در قسمت  Insights  پست‌ها می‌توان تمامی فعالیت‌هایی که بر روی آن پست صورت گرفته را از جمله بازدیدها لایک‌ها، تعداد نمایش بر اساس هشتگ و اکسپلور را دید؛ اما این قسمت در پست‌های IGTV خیلی کامل نیست. یکی دیگر از مواردی که در هنگام تجزیه و آنالیز یک پیج مهم است این است که بدانیم افراد تا چه قسمت از فیلم را تماشا کرده‌اند تا بتوانیم متوجه شویم که کدام پست‌ها و کدام قسمتشان برای مخاطبین ما جذاب‌تر بوده است. یکی از نکات منفی آی جی تی ‌وی اینستاگرام این است که آمار درست و دقیق در مورد این موضوع به ما ارائه نمی‌دهد. به‌عنوان‌مثال تنها می‌گوید که این پست شما هزار نفر بازدیدکننده داشته است اما به ما نمی‌گوید که این هزار نفر تا کدام قسمت ویدئوها را دیده‌اند. آیا به‌صورت کامل آن را دیده‌اند یا نه. این مقدار بازدید از حدود سه ثانیه یا پنج ثانیه‌ی اول ارزشیابی می‌شود؛ اما پست‌های اینستاگرامی آی جی تی ‌وی معمولاً تا یک ساعت هم می‌روند برای همین مهم است که بدانیم تا کجای این‌یک ساعت مشاهده‌شده است.

تفاوت پست و IGTV
تفاوت پست و IGTV

همچنین تعدادی از افراد که تعداد فالوور بسیار زیادی داشتند بیان کرده‌اند که پست‌ های اسلایدی یا پست‌های معمولی آن‌ها بیشتر به صفحه اکسپلور می‌رود و معمولاً بیشتر بازدید می‌خورد. این می‌تواند به این دلیل باشد که پست‌های آی جی تی‌وی عقبه زیادی در این اینستاگرام ندارند و به‌تازگی در این نرم‌افزار باب شده‌اند و احتمالاً این نرم‌افزار با پست‌های اسلایدی راحت‌تر است و ترجیح می‌دهد این پست‌ها را بیشتر به نمایش بگذارد؛ اما باید آمادگی این را داشته باشیم که در آینده‌ای نه‌چندان دور بازدیدهای آی جی تی‌وی بسیار بیشتر از بازدید پست‌های معمولی بشود. به‌طورکلی بازدیدهایی که از هشتگ برای پست‌های آی جی تی‌وی میاید ‌بین ۵ تا ۱۰ تا است این میزان بسیار کم است. این مسئله یکی از باگ‌های اینستاگرام به‌حساب می‌آید.

آی جی تی‌وی یک استراتژی جذاب برای بیزینس شما

به‌هرحال با توجه به تمام خوبی‌ها و بدی‌های آی جی تی‌ وی می‌توان این قابلیت جدید و نوپای اینستاگرام را یک رقیب جدی برای یوتیوب در نظر گرفت. هرچند که امروزه این اینستاگرام هنوز هزینه و پاداشی برای پست‌های آی جی تی‌وی در نظر نگرفته و از این نظر از یوتیوب عقب می‌باشد؛ اما در آینده نزدیک نیز ممکن است شاهد این ویژگی برای اینستاگرام هم باشیم (که درازای پست‌های تبلیغاتی به افرادی که پست‌های جذاب بارگذاری کنند مبلغی را اهدا کند.) طبق تحقیقاتی که اخیراً انجام‌شده است از میان هر ده نفر، شش نفر از آن‌ها ترجیح می‌دهند که از طریق تلویزیون فیلم‌های آنلاین تماشا کنند.

در بین افراد معمولی جامعه هفتادودو درصد از مردم خوشحال می‌شوند اگر بتوانند به‌وسیله ویدئو اطلاعاتی در مورد یک محصول یا خدمت آموزشی کسب کنند. درنتیجه آی جی تی‌وی اینستاگرام می‌تواند برای شما به‌منزله یک ابزار قدرتمند بازاریابی عمل کند که بتوانید به‌واسطه آن محصول خود را به‌صورت کامل و جامع به مشتریان معرفی کنید. اگر بخواهیم چند ایده‌ی جذاب به شما بدهیم که به‌واسطه آن تولید پست‌های آی جی تی‌وی کنید یکی از آن‌ها می‌تواند به نمایش گذاشتن پشت‌صحنه تولید محصول باشد. درست است که مخاطب می‌تواند با یک سرچ ساده اطلاعات زیادی درمورد محصول تولیدی شما از اینترنت بگیرد؛ اما مخاطب هیچ‌گاه نمی‌تواند به‌واسطه اینترنت پشت‌صحنه جذاب تولید محصولات را ببیند. درنتیجه شما می‌توانید با به نمایش گذاشتن صحنه‌های جذاب و خاطره‌انگیز و فان از پشت‌صحنه بیزینس خود مخاطب را با خود همراه کنید و تشکیل یک خانواده مجازی بدهید.

تفاوت پست و IGTV
تفاوت پست و IGTV

حسن ختام

به ‌هرحال کار با نرم‌افزار پیچیده و جذابی مثل اینستاگرام راحت نیست و برای تسلط بر این نرم‌افزار نیاز به آموزش دیدن دارید. مؤسسه بزرگ آموزش آموزشگاه پارس با تدارک دیده‌ام و تهیه دوره‌های آموزشی بلند مدت و کوتاه ‌مدت صفر تا صد کار با اینستاگرام را به شما آموزش داده است. درنتیجه اگر موارد ذکرشده برای شما کافی نبود می‌توانید با تهیه یکی از دوره‌ های ما که برای شما و کسب‌ وکارتان مناسب است پویایی را به پیج خود برگردانید و با نحوه پست گذاری و ترفندهای جذب فالوور از طریق هشتگ و اکسپلور رفتن آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *