تولید محتوای چند زبانه برای سایت

تولید محتوای چند زبانه

اگر محصولی یا خدماتی دارید که به صورت فیزیکی نیست و میتونید به خارج از کشور هم بفروشید به تولید محتوای چند زبانه وب سایت بپردازید. امروزه بیش از 4.54 میلیارد نفر از اینترنت استفاده می­کنند؛ که آن را به مکانی عالی برای مشاغل و جذب مشتری تبدیل کرده است. این امر باعث می­شود تقریباً همه مشاغل با هدف کسب برتری و موفقیت بیش­تر نسبت به رقبای خود آنلاین شوند.

این کار به سختی زیادی نیاز دارد؛ اما قابل دستیابی است. از طریق تعدادی از استراتژی­های بازاریابی، ایجاد مارک هوشمندانه و روابط عالی با مشتریان، مشاغل می­توانند حضور آنلاین خود را بهبود بخشیده و تعداد مشتریان وفادار را افزایش دهند. یکی از این استراتژی­ها شامل تولید محتوای چند زبانه برای سایت است؛ که امروز در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

ماهیت سایت چند زبانه

همان­طور که از نامش پیداست، وب­سایت چند زبانه وب ­سایتی است که محتوای آن به بیش از یک زبان باشد. در حالی که این درست است که زبان انگلیسی هنوز بر اینترنت مسلط است (آمارها نشان می دهد که 25.2 درصد از کاربران اینترنت به انگلیسی صحبت می­کنند)؛ زبان های دیگری نیز وجود دارند که به طور گسترده مورد استفاده قرار می­گیرند. مانند چینی، اسپانیایی، عربی، پرتغالی و دیگر. نگاهی به این نمودار فوق العاده مفید Statista از سال 2019 بیندازید:

تولید محتوای چند زبانه

10 زبان برتر 76.3 درصد از کاربران اینترنت جهانی را تشکیل می­دهند که این تعداد قابل توجهی است. حال، تصور کنید اگر چینی و اسپانیایی را به وب سایت فقط فارسی خود اضافه کرده­اید. این به شما این امکان را می­دهد که 27.2 درصد بیش­تر از کاربران اینترنت را به دست آورید. به همین دلیل تولید محتوای چند زبانه برای سایت مهم است.

5 دلیل نیاز به تولید محتوای چند زبانه برای سایت

1-      اینترنت فقط توسط فارسی و انگلیسی زبانان استفاده نمی­شود:

علی­رغم این واقعیت که اکثر کاربران جهانی را انگلیسی زبانان تشکیل می­دهند؛ انگلیسی زبانان تنها کسانی نیستند که از اینترنت استفاده می­کنند. زبان­های دیگری نیز استفاده می­شود که اگر آن­ها را در سایت خود پیاده­سازی کنید؛ می توانید با افراد بیش­تری ارتباط بگیرید.

بعد از این که مشتریان احتمالی را به مشتری همیشگی تبدیل کردید؛ آن­ها کسب و کار شما را به دوستان و خانواده خود معرفی می­کنند و حتی ممکن است در مورد آن در رسانه­ های اجتماعی پست بگذارند؛ حرف کسب و کار شما را پخش کرده و اعتبار بیش­تری به شما بدهند.

تولید محتوای چند زبانه

2-    به مشتریان خود نشان دهید که به آنها اهمیت می دهید:

اهمیت داشتن یک وب سایت خوب یکی از مهمترین قدم برای رسیدن به هدف است. می توانید تصور کنید درک مطالب برای افرادی که یک کلمه فارسی صحبت نمی­کنند چگونه است. ورود به وب­سایتی که کلمه­ای از آن را نمی­فهمید و مجبور به استفاده از نسخه مترجم گوگل هستید؛ باید بسیار حساس باشد. بنابراین، با درج زبان­هایی غیر از فارسی و تولید محتوای چند زبانه برای سایت، به مشتریان غیر فارسی زبان خود می­گویید که شما نیز به آن­ها اهمیت می­دهید و زبان آن­ها نیز به همان اندازه اهمیت دارد.

3-   وب سایت چند زبانه فروش شما را افزایش می­دهد:

قبلاً اشاره کردیم که تولید محتوای چند زبانه برای سایت به شما کمک می کند مشتریان بیش­تری را به دست آورید. و چه چیزی با مشتریان بیشتر همراه می شود؟ فروش بیشتر. اگر زبان دیگری را به وب­سایت خود اضافه کنید؛  فروش شما 100 درصد افزایش می­یابد. بنابراین، اگر 4 زبان پرکاربرد اضافه کنید؛ فروش شما می­تواند 400 درصد افزایش یابد.

وقتی صحبت از فروش به میان می­آید؛ وب سایت­های چند زبانه نیز به ایجاد اعتماد کمک می­کنند ، به ویژه در مورد افرادی که در خریدهای آنلاین محتاط هستند. به این فکر کنید ؛ اگر می خواهید محصولی بخرید و وب­سایت به زبانی باشد که برای شما قابل درک نیست؛ آیا خرید را انجام می­دهید؟ طبیعتاً خیر.

اگر واقعاً مصمم به خرید محصول هستید؛ همیشه می­توانید صفحه را به تنهایی با استفاده از مترجمان آنلاین ترجمه کنید. اما آن­ها دقیق نیستند و می­توانند اطلاعات بدی را در اختیار شما قرار دهند. اکثر مردم این مرحله را طی نمی­کنند و فقط سایت را می­بندند و به دنبال سایت دیگری می­گردند؛ که محصولی مشابه ارائه دهد.

4-    در رقابت خود موفق­تر باشید:

ما اشاره کردیم که امروزه هر بازار چقدر اشباع شده است و این رقابت بدون توجه به آن چه کسب و کار شما انجام می­دهد بسیار زیاد است. یک سایت چند زبانه یک راه عالی برای برجسته شدن نسبت به رقبای شما است. بیایید مثال قبلی را بیاوریم. تصور کنید اگر کسی می­خواهد محصولی بخرد ؛ اما سایتی که در آن قرار داشت چند زبانه نبود.

 به طور طبیعی، آن­ها پیش می­روند و به دنبال سایت دیگری می­گردند که محصولی مشابه ارائه دهد. سپس، آن­ها با کسب و کار شما روبرو می­شوند و می­بینند؛ که سایت چند زبانه شما، گزینه زبان آن­ها را دارد.دقیقاً با تولید محتوای چند زبانه برای سایت خود، رقبای خود را شکست می­دهید.

5-    افراد، شما را با استفاده از موتورهای جستجو پیدا می­­کنند:

گوگل فقط نتایج را به زبان فارسی ارائه نمی­دهد. در واقع، ده­ها زبان وجود دارد که می­توانید آن­ها را انتخاب کنید و گوگل نتایج آن­ها را به شما نشان می­دهد. اگر یک سایت چند زبانه دارید؛ در صفحات جستجو، زبان­هایی که وب سایت شما در آن قرار دارد ظاهر می­شود و با تولید محتوای چند زبانه برای سایت شانس بیش­تری برای پیدا کردن مشاغل شما به شما می­دهد.

علاوه بر این، موتورهای جستجوی دیگری غیر از گوگل و به زبان­های دیگر نیز وجود دارد. برای مثال Baidu را در نظر بگیرید. حدود 60 درصد ترافیک جستجو در چین را دریافت می کند. همچنین Naver، موتور جستجوی کره جنوبی و Yandex، موتور جستجوی روسی نیز وجود دارند. اگر سایت چند زبانه شما شامل این زبان­ها باشد؛ این احتمال وجود دارد که در صفحات جست­وجوی آن­ها ظاهر شود.

تولید محتوای چند زبانه

روش­های استفاده از زبان­ها در وب سایت چند زبانه

تنها یک روش برای نمایش چند گزینه زبان وجود ندارد. در اینجا سه راهی است که توسعه دهندگان وب تولید محتوای چند زبانه برای سایت را در یک سایت پیاده­سازی می­کنند:

1-      منوی کشویی:

این یک روش منحصر به فرد برای نمایش چندین زبان است و به همین دلیل ، اغلب آن را نخواهید دید. هنگام استفاده از این روش، توسعه دهندگان وب دو منوی کشویی به زبان­های مختلف ایجاد کرده و آن­ها را در کنار دیگری قرار می­دهند.

به این ترتیب، وقتی بازدیدکننده­ای وارد یک سایت می­شود ، کلمه “منو” را در زبان خود می­بیند؛ روی آن کلیک می­کند و همه گزینه­ها و پیوندهای مختلف را مشاهده می­کند و می­تواند آن­ها را بخواند.یک نمونه از این مورد وب سایت قدیمی Norla Design است:

تولید محتوای چند زبانه

2-    سربرگ­ها در یک سایت چند زبانه:

این مورد اغلب در مورد سایت­های چند زبانه مورد استفاده قرار می­گیرد. توسعه دهندگان وب ناوبری کوچک ایجاد می­کنند که حاوی نام زبان­های موجود در وب­سایت است. هنگامی که روی آن­ها کلیک می­کنید؛ سایت از نظر زبان تغییر می­کند. این­ها را می­توان در هر جایی قرار داد؛ اما اغلب آن­ها را در بالا سمت راست وب­سایت ها، گاهی حتی در پایین سمت چپ پیدا می­کنیم.

3-   پرچم برای نشان دادن زبان های مختلف:

این انتخاب طراحی بسیار قدیمی است. با مینیمالیسم در حال نوسان کامل، فضایی برای پرچم­ها وجود ندارد و زیبایی شناسی زیادی وجود ندارد که آن­ها را در خود جای دهد. توسعه دهندگان وب معمولاً آن­ها را در سمت چپ بالای صفحه قرار می­دهند و پس از کلیک روی یک پرچم، یک منوی کشویی کوچک باز می­شود و پرچم­ها و زبان­های دیگری را که می­توانید انتخاب کنید نشان می­دهد.

تبدیل سایت به یک وب چند زبانه

با فرض این که شما ترجمه­های مختلف سایت خود را به زبانی که می­خواهید در آن قرار دهید دارید؛ وقت آن است که آن­ها را پیاده سازی کرده و سایت خود را چند زبانه کنید. در اینجا ما به استفاده از وردپرس اعتقاد داریم. دلیل این امر این است که پس از ایجاد سایت برای مشتری خود، استفاده از وردپرس برای آن­ها آسان است.

این سیستم هم­چنین محبوب ­رین سیستم مدیریت محتوا در جهان است و به همین دلیل دارای بیش­ترین تعداد افزونه موجود رایگان و پولی است. افزونه­ها دقیقاً همان چیزی هستند که سایت شما را قادر می­سازد از یک زبانه به چند زبانه تبدیل شود. ده ها افزونه زبان در وردپرس وجود دارد که TranslatePress و WPML از جمله بیش­ترین استفاده­ها هستند.

1-      Translate press:

استفاده از این افزونه رایگان است؛ اما ویژگی چند زبانه، به نام Extra languages، یک افزونه برتر است که باید هزینه آن را بپردازید. این افزونه به دلایل مختلف محبوب­ترین است: به راحتی قابل نصب و استفاده است و حتی می­تواند برای شما ترجمه شود. مسلماً از Google Translate برای این کار استفاده می­کند ، اما حتی این ابزار نیز در مواقعی مفید است. علاوه بر این، به شما امکان می­دهد صفحات ترجمه شده را پیش نمایش کرده و آن­ها را ویرایش کنید.

2-    WPML:

در اینجا یکی دیگر از افزونه­های قدرتمند و محبوب زبان وردپرس است. با تم­ها و سایر افزونه­ ها بسیار سازگار است و به دلیل مجموعه­ای از ویژگی­هایی که ارائه می­دهد؛ استفاده از آن رایگان نیست. بسته به ماهیت کسب و کار و وب سایت شما، آن­ها سه پیشنهاد مختلف دارند و همچنین 30 روز ضمانت بازگشت پول را ارائه می­دهند.

تولید محتوای چند زبانه

سخن آخر

زبان بخشی از هویت انسان است و آن را به بخش مهمی از زندگی همه ما تبدیل کرده است. با تولید محتوای چند زبانه برای سایت خود­، می­توانید به تعداد قابل توجهی از مشتریان جدید دسترسی پیدا کنید؛ که نه تنها منجر به فروش بیش­تر می­شود ، بلکه اعتبار کسب و کار شما و ارتباط بهتر با مشتریان را نیز به همراه خواهد داشت. ما در مجموعه آموزش به آموزشگاه تمامی موارد مربوط مورد نیاز  به یک کسب و کار را برای شما عزیزان تهیه کرده ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط  باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *