جانشین پروری در کسب و کار

اگه شما هم حس میکنید تو نبودتون در محل کار، راندمان کار و همکاراتون پایین میادش و یا کارا پیش نمیره، این مقاله برای شماست. تو این مقاله میخوایم در مورد جانشین پروری در کسب و کار باهاتون صحبت کنیم، که یکی از مهمترین مسائلیه که مخصوصا به خیلی از کسب و کارهای کوچیک و متوسط ضربه میزنه.

تعریف جانشین پروری

جانشین پروری تو کسب و کار به طور خلاصه یعنی معرفی یک یا دونفر از همکاران همون کسب و کار به عنوان شخص تصمیم گیرنده و نفر اصلی ،در نبود و عدم حضور مدیریت.

معایب عدم جانشین پروری

حتما شما هم تو خیلی از کسب و کارها دیدید، که وقتی صاحب مغازه خودش حضور نداره، کیفیت کار توسط کارمنداش به شدت پایین میاد. مثلا مشتریو خیلی کامل و دقیق راهنمایی نمیکنند یا به اصلاح مشتریو خوب راه نمیندازن. یا طرز برخورد فروشنده ها با مشتری و ارباب رجوع در نبود صاحبه مغازه کاملا متفاوت میشه. و خیلی مثالای دیگه که خودتون بهتر تجربش کردید.

علت اصلی اینجور مشکلات، عدم جانشین پروری از سمت مدیر کسب و کاره. شما اگر برای کسب و کارتون جانشینی برای زمان هایی که خودتون حضور ندارید معرفی نکنید، باعث بوجود اومدن مشکلات، ناهماهنگی ها و پیش نرفتن کارها میشید.

چرا و چگونه جانشین پروری کنیم؟

پیشنهاد میکنیم حتما یک یا دو نفر از همکاراتونو به عنوان جانشین، به مشتری ها و همکارای دیگتون معرفی کنید. تا  در زمان عدم حضور شما مسئول امور و پیش بردن کارها و تصمیم گیری ها باشن.

به جانشین خودتون حتما آموزش های لازم و سلیقه تصمیم گیری خودتونو کامل آموزش بدید که جانشین هم برای هر تصمیم گیری (مخصوصا تصمیم گیریهای روتین) نیاز نداشته باشه باهاتون تماس بگیره و تاییدیه ازتون بگیره.

جمع بندی کنیم : اگر کسب و کار کوچیکی دارید، حداقل یکنفرو به عنوان جانشین خودتون انتخاب کنید تا در نبودتون، مدیریت امور را به عهده بگیره. اگر کسب و کار متوسط و بزرگی دارید تو هر قسمت و دپارتمانتون، یکنفر به عنوان جانشین یا به اصلاح معاون انتخاب کنید. دپارتمان ها مثل: واحد منابع انسانی، واحد بازرگانی، یا واحد امور مالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.