راههای دستیابی به موفقیت با شناخت تأثیرات مدیریت ناامیدی

مدیریت ناامیدی

از مدیریت ناامیدی چه می‌دانید؟! شاید در نگاه اول مدیریت یک کسب و کار بسیار ساده و پیش پا افتاده به نظر برسد. اما پدید آمدن برخی از افکار و احساسات مانند: شادی، عصبانیت، هیجان، امید، خشم و گاهی ناامیدی و نحوه کنترل آنها، بسیار مهم و ضروری است. یکی از مهمترین اصول مدیریت کسب و کار برتر، تمرکز مدیران مجموعه بر روی اهداف سازمان و برنامه‌های پیش رو می‌باشد. مدیران موفق، برنامه‌های آینده‌ی خود را برنامه‌ریزی و آماده کرده و همچنین اهدافی را که سازمان و یا مجموعه در بر دارد، تعیین خواهند نمود. یکی از اصول و تجارب به دست آمده در این نوع از تصمیم گیری‌ها برای آینده، کسب تجربه و درس از گذشته است. لذا بهتر است زمانی که اهداف خود را تعیین می‌کنید، در نظر بگیرید که آیا می‌توانید به آنها دسترسی داشته باشید؟! لذا بهتر است برای یک مدیریت موفق از صداقت در برنامه ریزی‌های خود بهره برداری کنید.

یک مدیر موفق علاوه بر برنامه‌ریزی برای افزایش راندمان کاری کارکنان، برنامه‌ریزی دقیقی برای مسئولیت‌ها و جایگاه خود نیز در نظر گرفته و با توجه به آنها، در مسیر مناسب پیشروی می‌کند. اما گاها عدم دستیابی به برخی از اهداف مهم شغلی و یا شخصی، سبب می‌شود که احساساتی ناخوشایند در کارکنان و یا مدیران پدید آید. در این زمینه با مدیریت ناامیدی و یا یاس مواجه خواهید شد. اما چه ترفندهایی را می‌توان برای این مدیریت در نظر گرفت تا این مشکلات را طی کرده و سپس با موفقیت مواجه گشت؟!

مدیریت ناامیدی

اهمیت مدیریت ناامیدی بر روی تجارت‌:

 فارغ از اینکه در چه نقشی و وظیفه‌ای در تجارت‌های مختلف فعالیت می‌کنید، گاها درگیر برخی از احساسات منفی مانند: ناراحتی، عصبانیت، ناامیدی و یأس خواهید شد. در برخی از مواقع این نوع از احساسات منفی، در شرایط خاص و بحرانی از جمله ورشکستگی‌های مالی، همه گیری کووید ۱۹ و بسیاری از موارد مشابه، به اوج خود رسیده و می‌تواند موجبات سردرگمی و سرخوردگی شما را در زمینه‌های فشار اجتماعی و شغلی افزایش دهد. به این منظور تمامی اشخاص، اعم از مدیران و کارمندان، با به کار بردن برخی از تکنیک‌های منحصر به فرد در زمینه مدیریت ناامیدی و همچنین کنترل وضعیت خود در شرایط سخت و بحرانی، می‌توانند امکان مدیریت ایده آل و مفید را افزایش دهند.

 با تسلط پیدا کردن بر احساسات منفی، می‌توان علاوه بر افزایش انرژی مثبت، نشاط و شادی، جنب و جوش را نیز افزایش داده و بتوانید در یک جایگاه برتر مدیریت و رهبری، شرایط بحرانی و سخت شغلی و زندگی خود را مدیریت نمایید. لذا مدیریت ناامیدی در بسیاری از شرایط طاقت فرسا و سخت، اهمیت بیشتری نسبت به مواقع دیگر شغلی در بر خواهد داشت. اگر شما نتوانید به عنوان یک مدیر شرایط استرس زا و ناامید کننده و سخت کاری خود را کنترل نموده و تأثیر مثبتی بر روی عملکرد کارکنان خود داشته باشید، حتماً شاهد افزایش شکست‌های کاری در آینده نیز خواهید بود.

مدیریت ناامیدی

عدم دستیابی به اهداف و تأثیر مثبت آن بر نحوه مدیریت:

 همه ما توقع داریم که در شرایط شغلی و زندگی شخصی خود شرایط ایده‌آلی را تجربه نماییم و شاهد هیچ گونه عدم موفقیت و شکست در زندگی شغلی و شخصی خود نباشیم. در بسیاری از مواقع نیز به دلیل این باور غلط، با بروز انواع شکست‌ها در زندگی کاری و شخصی، با سرخوردگی و ناامیدی بسیار زیادی مواجه خواهیم شد. لذا لازم به ذکر است که تمامی انسان‌ها، از کلیه مدیران موفق و یا مدیران ناکارآمد، با آزمون و خطا مواجه هستیم. لذا در از برخی از مواقع، با عدم موفقیت‌های شغلی و عدم دستیابی به اهداف در نظر گرفته شده، مواجه خواهیم بود که بسیار طبیعی است.

  از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند در رشد و توسعه زندگی شخصی و یا شغلی شما مؤثر واقع گردد، شناخت شکست‌ها و باور وجود آنها در مسیر دستیابی به موفقیت شما، خواهد بود.

 با توجه به این مهم، باید در نظر داشته باشید که، در مسیر تعیین شده برای دستیابی به اهداف برجسته، نحوه مدیریت ناامیدی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

مدیریت ناامیدی

ترفندهای مدیریت ناامیدی را بشناسید:

پس از باور اینکه در پروژه‌های کاری، همیشه به موفقیت‌های بزرگ دست پیدا نخواهید کرد و گاها با شکست مواجه می‌شوید، می‌‌توانید ترفندهایی برای مدیریت یاس و ناامیدی خود نیز به کار بگیرید و مواردی از جمله واکنش‌های تند نسبت به شکست و عدم دستیابی به موفقیت، مانند: عصبانیت، خشم، غم، سرخوردگی و غیره کاملاً طبیعی و عادی است. اما مهم‌ترین واکنش نسبت به شکست، نحوه مدیریت ناامیدی است. با در نظر گرفتن این حالت منفی و چالش‌برانگیز، برای عبور از آن، برخورداری از یک سبک مدیریت و رهبری ایده‌آل، بسیار حائز اهمیت است. لذا در ادامه به برخی از ترفندهای مهم مدیریت ناامیدی اشاره می‌کنیم:

  • پذیرش احساسات خود مانند: پذیرش احساسات مثبت و یا منفی
  • پذیرش باور انسانیت و ایجاد هرگونه خطا و اشتباه از سمت خود.
  • ارزیابی احساسات درون خود و خودآگاهی برای کنترل شرایط بیرونی.
  • تغییر دادن تصویر ذهنی خود و همچنین تغییر جملات و افکار منفی به جملات و افکار مثبت.
  • توجه به موضوعات مختلف و تمرکز بر روی آنها، مانند: نقاط قوت سازمان و اشخاص، شناخت کارکنان کوشا، تمرکز بر اهداف، برنامه‌ریزی دقیق برای انواع برنامه‌ها و غیره.
  • تمرکز بر روی مشکلات پیش آمده نه فقط اشخاصی که سبب ایجاد مشکل و خطا در سازمان شده‌اند.
  • یادگیری و کسب تجربه از کنش‌ها و واکنشهای موقعیت پیش آمده، فارغ از تمام سختی‌ها و مشکلات
  • انتخاب افراد موفق، شاد، پرانرژی و مثبت، برای برقراری تعامل با آنها
  • این موضوع را در ذهن خود تقویت کنید که شما توانایی کنترل همه چیز را ندارید و در برخی از مواقع کنترل برخی از احساسات مانند: واکنش نسبت به شکست و مواردی از این قبیل بسیار ساده تر از کنترل اتفاقات ریز و درشت زندگی شغلی و فردی می‌باشد.
  • جایگاه و نقطه ضعف‌های خود را بشناسید تا بتوانید از مدیریت بهتری بر روی کارکنان، مسائل مالی کسب و کار، ارتباطات و مدیریت ناامیدی بهره مند گردید.
مدیریت ناامیدی

آنچه که از مدیریت ناامیدی آموختید:

همانطور که ذکر شد، بخشی از مهمترین قسمت مدیریت، مواجه شدن با شرایط سخت در مسیر موفقیت خواهد بود. باور اینکه مسیر دستیابی به موفقیت، هموار نیست و با صعود و فرود های بسیار زیادی مواجه است، می‌توانید مدیریت‌های مختلفی، از جمله: مدیریت چالش‌ها، مدیریت کسب و کار، مدیریت ناامیدی و غیره را با ایده‌های کاربردی به کار بگیرید و هرگز از مسیرهای بحرانی و سخت، نهراسید. باور کنید که موفقیت چند قدم با شما فاصله دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.