روش‌های جذب فالوور ارگانیک

فالوورهای ارگانیک

یکی از راه های دیده شدن کسب و کار در اینستاگرام جذب فالوورهای ارگانیک است. در سال ۲۰۲۰، اینستاگرام یک میلیارد کاربر فعال داشته و این عدد همچنان در حال افزایش می‌باشد؛ شبکه اجتماعی اینستاگرام، بر پایه عکس و ویدئو بوده و رقابت در آن برای دیده شدن هر روز سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود. برخی از کاربران این شبکه اجتماعی، به دنبال دریافت کردن فالوور‌های بیشتر برای پیدا نمودن افراد هم‌فکر و دارای علایق مشترک می‌باشند و برخی از آن‌ها به دنبال پیدا کردن مشتری برای خدمات و محصولات خود هستند.

 این اپلیکیشن بر روی گوشی نصب شده و چند ایده خلاقانه برای تولید محتوا لازم دارد؛ برای مؤثر و بهینه استفاده کردن از شبکه اجتماعی اینستاگرام، باید به دنبال جذب فالوور ارگانیک بوده که به صورت طبیعی و از فالوورهای هدف برای حساب اینستاگرام اضافه می‌شود. بنابراین شما باید به دنبال استراتژی‌هایی باشید که باعث می‌شود کاربران با علاقه و تصمیم خود پیج شما را دنبال نمایند.

 به این دلیل که فالوورهای واقعی از یک برند و کسب و کار که حمایت می‌کنند یعنی به آن اهمیت می‌دهند و با پیج شما همراه می‌شوند ؛ فالوورهای فیک به هدف اینستاگرامی و تصمیمی که برای آینده پیجتان گرفته‌اید تأثیری خواهند گذاشت. برای استفاده مفید از یک شبکه اجتماعی، باید به دنبال یک برنامه هدفمند و خاص باشید و داشتن تعداد زیاد فالوور برای شروع یک کسب و کار بسیار عالی است، اما در نهایت باید هدف شما گسترش دادن یک استراتژی بزرگ برای بازاریابی شما با این کاربران باشد.

فالوورهای ارگانیک

فالوورهای واقعی به سه دسته فالوورهای ارگانیک، فالورای هدف و فالوورهای فعال تقسیم می‌شود؛ که فالوورهای ارگانیک، به فالوورهایی گفته می‌شود که به صورت طبیعی به صفحات شما رجوع کرده و آن را دنبال می‌کنند؛ این افراد ممکن است از طریق‌های متفاوت با صفحه شما آشنا شوند. این نوع فالوور‌ها مزیتی که نسبت به دیگر فالوورها دارند، این است که با قطعیت بسیار زیادی می‌توان بیان کرد که، این افراد به صفحه شما علاقه داشته و به شما وفادار خواهند بود.

سایت اباپارس، مجموعه آموزش و آموزشگاه پارس از سال ۹۶ فعالیت خود را شروع نموده‌است و تا به امروز کلاس‌های بسیار زیادی در رابطه با بازاریابی تبلیغات آموزشگاه‌ ها برگزار کرده ‌است؛ این دوره ‌ها توسط محمد پدرام برگزار می ‌شود. در ادامه به چند روش برای جذب نمودن فالوورهای ارگانیک اشاره خواهیم نمود.

چگونه می‌توانیم فالوور ارگانیک را جذب کنیم؟

یکی از راهکارهای جذب نمودن فالوورهای ارگانیک، تبلیغات کردن در شبکه‌ های اجتماعی اینستاگرام می ‌باشد؛ انجام دادن تبلیغات در اینستاگرام نه تنها می ‌تواند درآمد بسیار زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد، بلکه توانایی دارد شما را به اینفلوئنسر مارکتینگ تبدیل کند؛ همچنین با این روش شما می‌توانید به صورت غیرمستقیم راه‌ سریعی را برای افزایش دادن فالوور اینستاگرام خود طی کنید؛ زیرا شما با تبلیغات منظم و برنامه ریزی شده، توانایی دارید آگاهی مخاطبان را از کسب و کارها از جمله فروشگاه‌ ها، آموزش ‌ها، رستوران‌ ها و… افزایش دهید.

فالوورهای ارگانیک

ذکر کردن مکان هر عکس بسیار مهم می ‌باشد! هنگامی که شما مکان را در هر پست خود ذکر نمایید، این روش می‌تواند به صورت بسیار ساده و آسانی به شما برای پیدا کردن محتوایتان در شبکه اینستاگرام کمک نماید. این روش به خصوص در رابطه با پیج ‌هایی که به دنبال تبلیغ کسب و کار خود می ‌باشند مناسب است؛ زیرا کاربران توانایی دارند بر روی موقعیت مکانی که شما تک کرده‌ اید کلیک کرده و تمامی عکس ‌ها و استوری‌ های ارسال شده از موقعیت شما را مشاهده نماید.

این موضوع باعث پیدا کردن کاربران مرتبط با این زمینه کاری و همین ‌طور تشویق نمودن مخاطبان به تگ کردن پیج  کسب و کار شما، موجب می‌شود تا فالوور اینستاگرام شما افزایش پیدا نموده و به دیده شدن و افزایش فالوور ارگانیک پیج شما کمک نمایند. مهم‌ ترین موردی که باید برای رشد دادن شبکه اجتماعی اینستاگرام خود و پیاده نمودن کسب و کار دیجیتال به آن فکر نمایید، موضوعی می ‌باشد که، چرا سعی دارید مخاطبان هدف را به سمت حوزه کاری خود جلب کنید و به طور خلاصه یعنی هدف خود را مشخص نمایید.

شما می ‌توانید برای تأثیرگذارتر کردن و مورد توجه قرار دادن پیج خود از کپشن‌ های بسیار جذاب و تأثیرگذار در پست خود استفاده نمایید؛ می ‌توانید در از نکاتی مانند این‌ که مهم ‌ترین کلمات کلیدی را در ابتدای متن خود قرار دهید، سؤال پرسید و طوری نشان دهید که نظر مخاطبان برایتان مهم می ‌باشد و حتماً از شکلک ‌ها استفاده کنید تا توجه خواننده از نظر بصری جلب شود، استفاده نمایید.

فالوورهای ارگانیک

افزایش فالوور ارگانیک با استفاده از ریل  ( (reelاینستاگرام

تصور کنید امکانی وجود داشت که شما می ‌توانستید تبلیغی در رابطه به خودتان و یا در رابطه با برندتان به اشتراک بگذارید تا همه بتوانند آن را مشاهده نماید؛ باید به اطلاع شما برسانیم که اینستاگرام به تازگی ویژگی جدیدی به نام ریل را به اپلیکیشن خود اضافه کرده است و شما می‌ توانید ویدیوهایی با زمان حداکثری سی ثانیه را به اشتراک بگذارید.

شاید برای شما سؤال پیش بیاید که ریل در چه مکانی از اینستاگرام قرار گرفته است؟ هنگامی که وارد برنامه اینستاگرام می‌ شوید در قسمت پایینی صفحه و درست در وسط صفحه می توانید ریل‌ ها را مشاهده نمایید؛ قسمت بسیار جالب این می‌باشد که ریل ‌ها را نه تنها فالوورهای شما، بلکه همه می ‌توانند ببینند و با استفاده از این قابلیت که امکان اضافه کردن موسیقی را به ویدیوهای شما دارد، شانس دریافت فالوور ارگانیک شما را بسیار بالا می‌برد.

شما می توانید در قسمت ریل اینستاگرام، برای جذب مدل فالوور ارگانیک، محتوای بسیار جذاب و بی نظیر ساخته تا به کسانی که در آینده فالوور و دنبال کننده شما می ‌باشند قسمتی از آن‌ها را نشان دهید. ریل ‌ها نیز همانند  igtvها، در قسمت پروفایل نمایش داده شده و فالوورهای شما می ‌توانند به راحتی آن‌ها را مشاهده نمایند و به آن‌ها دسترسی پیدا کنند.

یک ریل کوتاه اینستاگرامی، توانایی دارد یک مقدمه برای یک ویدئوی بلند باشد و از آنجایی که ریل ‌ها را تمامی افراد که به محتوای مشابه ریل شما علاقه نشان داده ‌اند، می ‌توانند ببینند؛ پس می ‌توان گفت که، ریل ‌ها وسیله ‌ای برای جلب توجه و تحریک حس کنجکاوی در مردم داشته و این عمل باعث می‌ شود تا شما تعداد زیادی فالوور ارگانیک، که به سمت پیج شما با علاقه شخصی خود می ‌آیند دریافت نمایید. برای تولید محتوای ریل، می‌ توانید یک فیلم کوتاه در رابطه با یک موضوع ساخته و جزئیات آن را فاش نکنید تا مخاطبان‌ تان برای دیدن و دنبال کردن ویدئو به پیج‌ شما سر بزنند.

فالوورهای ارگانیک

تنوع در محتوا و جذب فالوور ارگانیک!

در زمانی که محتوایی را تولید می‌کنید، به این موضوع که محتوای شما همه جانبه باشد نیز توجه نمایید؛ یعنی برای محتوایتان کپشن ‌های بی نظیر نوشته و از هشتگ ‌های مناسب استفاده کنید و حد الامکان ویدئوهایتان زیرنویس داشته باشد. طبق آمار گرفته شده، ۸۵ درصد از ویدیوها به صورت بی صدا پخش می‌شود؛ پس باید با استفاده از زیرنویس و ابزارهای دیگر توجه بیننده‌ ها را جذب نماید.

همانطور که می ‌دانید محتوا باید تنوع بسیار زیادی داشته باشد، به همین علت هرچند وقت یکبار، محتواهای انگیزشی، خنده‌دار و… را به اشتراک گذاشته تا محتوای شما بتواند مخاطبان را سرگرم نمایند. یکی از دیگر از موضوعاتی که باعث می‌شود شما فالوورهای ارگانیک زیادی به دست بیاورید، کار کردن با اینفلوئنسر‌های کوچک می‌باشد.

افرادی که در اینستاگرام فالوور میلیونی دارند، درآمدهای بسیار زیادی داشته و این گونه افراد تمایل ندارند با افراد تازه کار کار کنند؛ چرا که آن‌ها مسیر پول درآوردن از اینستاگرام را می‌دانند، در صورتی که با افراد تازه کار همکاری نمایند هزینه بسیار زیادی را دریافت می‌نماید؛ اما شما می‌توانید، به آسانی با اینفلوئنسرهای کوچک و تازه کار، همکاری نمایید، زیرا آن‌ها وقت بیشتری را برای تولید کردن محتوا گذاشته و نرخ تعامل بسیار بالایی دارند و شما می‌توانید بهترین نتیجه را نسبت به هزینه‌ای که پرداخت می‌ کنید به دست بیاورید.

برای پست ‌ها و ویدیوهای خود در اینستاگرام، کپشن ‌هایی با جزئیات بنویسید و این نکته را در نظر داشته باشید که نوشتن کپشن ‌های با جزئیات، عامل مهمی در جذب فالوور ارگانیک می‌ باشد؛ طول کپشن در اینستاگرام سال‌ های اخیر، دو برابر شده و این نشان می‌دهد که آن‌ها بسیار مهم می‌باشند. پروفایلی برای پیج خود انتخاب نمایید که قابل سرچ و قابل جستجو باشد؛ اینستاگرام نیز مانند گوگل و دیگر موتورهای جستجوگر، با کلید واژه ‌ها کار می‌کند؛ پس اساساً این اطلاعات اگر شما کلید واژه‌ های مناسب را برای نام پیج، همچنین بیوگرافی پیج انتخاب نمایید، به راحتی می‌تواند قابل سرچ کردن بوده و مخاطبان هدف را جذب کند تا بخشی از آن‌ها را به فالوورهای ارگانیک که شما تبدیل کند.

فالوورهای ارگانیک

سخن پایانی

راه ‌های بسیار زیادی برای جذب نمودن فالوورهای ارگانیک وجود دارد، راه ‌هایی مانند این ‌که با پیج ‌های مشابه پیج خود همکاری کرده، از فیلترها برای جذب فالوور استفاده نمایید و از تیکه کلام‌ های مخصوص خودتان استفاده کنید؛ این موضوع که  هشتگ ‌های مخصوص خودتان را بسازید نیز بسیار مؤثر می‌باشد؛ شما می ‌توانید برای جذب فالوور ارگانیک، یک چالش و یک بازی راه بیندازید و یا لایوهای بسیار زیادی برگزار کنید.

در هر صورت می ‌توان بیان کرد که، اینستاگرام مانند دیگر شبکه‌ های اجتماعی، هدف سرگرم کردن مردم را با ارتباط دادن آن‌ها با یکدیگر دارد، اگر پیج شما، پیجی‌ است که محتوای سرگرم کننده، جذاب و متنوع دارد، می ‌توانید فالوور ارگانیک را جذب کنید؛ در این مسیر شما باید از ابزارهای بسیار زیادی مانند: پست، استوری، لایو و ریل  که در ابتدا اشاره کردیم، استفاده کنید.

 شما اگر استفاده کردن از این ابزارها را بلد باشید می ‌توانید پیشرفت کنید. دوره جامع بیزینس کوچینگ، یا مدیریت کسب و کار، یکی از جامع ‌ترین آموزش‌ های توسعه ایجاد کسب و کار در ایران می‌باشد، که آقای محمد پدرام آن را تدریس می‌ کند و این دوره در آموزش و آموزشگاه پارس، که در سایت آباپارس می‌باشد ارائه می‌گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.از این‌که تا انتهای این مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم، امیدواریم که این مقاله برایتان مفید واقع شده ‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *