روش های حضور در فضای آنلاین چیستند؟

روش های حضور در فضای آنلاین

روش های حضور در فضای آنلاین برای هر فعالیت و کسب و کاری متفاوت است. در واقع نمی توان گفت که بهترین روش وجود دارد اما معمولاً روش های مختلفی هست که با توجه به فعالیت مورد نظر می توان یکی از روش ها یا ترکیبی از روش ها را برای حضور در فضای مجازی انتخاب کرد. تبلیغاتی که در گذشته و حال انجام داده اید و اهدافی که به دنبال رسیدن به آن هستید فاکتور هایی هستند که به شما در انتخاب روشی برای حضور در فضای آنلاین کمک می کند. از جمله فاکتور هایی دیگری که در انتخاب روش حضور در فضای آنلاین مؤثر است، می توان به حرکت و فعالیت های رقیبان و طرز تفکر مشتریان اشاره کرد. در ادامه برایتان خواهیم گفت که روش های حضور در فضای آنلاین و کسب و کار اینترنتی چیست.

روش های حضور در فضای آنلاین

اهمیت اینترنت و فضای مجازی

بنا بر آمار به دست آمده، انسان ها تقریبا نیمی از زمان خود را در فضای مجازی که خودشان به وجود آوردند، می گذرانند و به آن اختصاص می دهند. با بودن همچین فضای در دسترسی اکثر شرکت ها، کسب و کار ها و برند ها در صدد این هستند که به چه صورت در اینترنت حضور داشته و آنلاین باشند؟ و از چه ابزار و روش هایی برای حضور بیشتر و تبلیغات محتوایی در این فضا استفاده کنند؟

آشنایی روش های حضور در فضای آنلاین

امروزه نیاز به حضور و فعالیت کسب و کار در فضای آنلاین بیشتر از همیشه احساس می شود. احتمال شکست خوردن و از رقبا عقب ماندن، برای کسانی که اینترنت را در فروش و استراتژی های بازاریابی خود جدی نمی گیرند بالاست. اما در کنار تمام مزیت هایی که اینترنت و فضای مجازی برای رونق کسب و کار به وجود آورده است، چالش هایی نیز  در پی دارد.

روش های حضور در فضای آنلاین
کسب و کار اینترنتی چیست؟

از سری نکات مؤثر برای روش های حضور در فضای آنلاین می توان به 11 مورد زیر اشاره کرد:

 • با یک برنامه ریزی زمانی دقیق و منظم، خودتان کسب و کار و فعالیت در فضای مجازی خود را از بیرون دنبال و چک کنید، اینکه کسب و کارتان چطور جلوه می کند یا اینکه چه راهکاری می توانید برای مشتریان جدید و سایر مخاطبین ارائه دهید تا بتوانند کسب و کار شما را جستجو کنند.
 • با بررسی کردن عادت ها، علایق و ترجیحات مخاطبین خود آن ها را مورد مطالعه قرار داده و فعالیت آن ها را در فضای مجازی مورد ارزیابی قرار دهید. باید متوجه شوید که بیشتر حضورشان در کدام یک از شبکه های اجتماعی است و کدام وب سایت را بیشتر مورد استفاده قرار می دهند.
 • در اینترنت موقعیت خود را ارزیابی کنید و به آن توجه داشته باشید این که رتبه شما در نتایج جست و جو چند است و این که آیا جزء آن دسته از رسانه ها و شبکه های اجتماعی هستید که مورد استفاده بازار هدف قرار دارد؟
 • باید با مشتری رابطه پایدار داشته باشید و این رابطه اولویت اصلی شما باشد نه فروش سخت! سعی کنید در شبکه های اجتماعی معتبر یک پروفایل برای کسب و کار خود ایجاد کنید و با تولید محتوا های خوب و با کیفیت و انتشار آن در قالب مقالات سایت ها، پست های اینستاگرامی و توئیت ها ارتباط خوب و موثری با مشتریان خود برقرار کنید. شبکه هایی از جمله: اینستاگرام، توییتر، فیس بوک و …
 • سعی کنید وب سایت خود را همیشه بررسی و به روز کنید. با به روز رسانی وب سایت به این موارد توجه کنید و از خود چنین سوالاتی بپرسید. در صورت وجود پاسخ کارآمد مسیرتان مسیر درستی است. سوالاتی از قبیل اینکه آیا وب سایت بازدهی دارد؟ کسب و کار را به درستی معرفی می کند؟ آیا از جذابیت و استفاده آسان برای کاربران برخوردار است؟ آیا در هر دستگاه متصل به اینترنت می توان آن را مشاهده کرد؟
 • با مدیریت استراتژی های تبلیغات آنلاین از قبیل تبلیغات پرداخت با هر کلیک، در ترافیک وب سایت و آگهی های آنلاین خود تأثیرگذار واقع شوید.
 • استراتژی بازاریابی ایمیلی را دست کم نگیرید و همیشه آن را بازنگری کنید تا مطمئن شوید ایمیل ها با محتوای مفید و مناسب برای مخاطبین درستی ارسال می شود.
 • در صورتی که محصول یا خدمات مورد نظر شما مناسب برای فروش آنلاین است، می توانید یک استراتژی تجارت الکترونیک هم ایجاد کنید.
 • بعد از بررسی این که آیا وب سایت از ارائه خدمات و پشتیبانی به مشتریان برخوردار می باشد می توانید به مشتریان پشتیبانی ارائه دهید و بررسی کنید اینکه کیفیت خدمات چگونه است؟ زمان تحویل به چه صورت می باشد؟ با انتشار لیست محصولات و قیمت ها به سؤالات متداول در وب سایت خود پاسخگو باشید.
 • به وسیله اینترنت که بهترین منبع برای تحقیقات در بازار است می توانید اطلاعات مفیدی به واسطه جست و جوی با کیفیت و اصولی درباره مشتریان و تولید کنندگان پیدا کنید. همچنین می توانید به خلاقیت های جدیدی در زمینه کسب و کار خود و قیمت های عرضه شده در بازار دست یابید.
 • سعی کنید با استفاده از فناوری و ابزار های به روز اثر بخشی فعالیت های خود و روند آنلاین بودن آن را به طور پیوسته ارزیابی و بررسی کنید.

 

روش های حضور در فضای آنلاین و تبلیغات در اینترنت

از جمله روش های حضور در فضای آنلاین و راه های تبلیغاتی که در اینترنت مؤثر واقع می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تبلیغات به واسطه موتور های جستجوگر

سایت گوگل بیشترین حجم ترافیک جهان را داراست بنابراین بیشترین مشتریان در گوگل هستند. از این رو می توان با معرفی کسب و کار خود در گوگل، در زمانی کوتاه به بیشترین حد مشتریان خود دست یافت اما متاسفانه چون در سال های اخیر با افزایش نرخ دلار، هزینه این روش تبلیغاتی برای بسیاری از کسب و کار ها بالاست و یک روش ناکارآمد محسوب می شود.

 • تبلیغات از طریق بهینه سازی و طراحی سایت در موتور های جستجوگر

این بهینه سازی سایت که به سئو معروف است، باعث می شود تا شما با جستجوی عبارت کلیدی از طرف مشتریان، در صدر نتایج سرچ قرار بگیرید و دیده شوید. تفاوت سئو با تبلیغات گوگلی این است که هزینه تبلیغات گوگل بسیار بالاست اما بلافاصله بعد انجام واریزی، در صفحه اول قرار می گیرید اما در بهینه سازی سایت یا همان سئو رقابت بین عبارات کلیدی است و حداقل 6 تا حداکثر 18 ماه طول می کشد تا به صفحه نخست جستجو برسید.

 • تبلیغات در شبکه های اجتماعی
 • تبلیغات ویدئویی
 • تبلیغات بنری
 • تبلیغات همسان
 • تبلیغات موبایلی
 • تبلیغات ایمیلی
 • ریمارکتینگ
 • رپرتاژ آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *