روش ها و شاخه های دیجیتال مارکتینگ

شاخه های دیجیتال مارکتینگ

هدف از نگارش این محتوا آشنایی شما با شاخه های دیجیتال مارکتینگ است. از جالب ترین ویژگی های دیجیتال مارکتینگ این است که شاخه ها و استراتژی ها و روش های مختلفی دارد و هر شرکت و کسب و کاری می تواند با توجه به موقعیت و وضعیت و شرایط خود مناسب ترین آن را انتخاب کرده و به کار گیرد. برای اینکه بتوانید در دنیای رقابت دیجیتالی موفق شوید باید به خوبی شاخه های دیجیتال مارکتینگ را بشناسید و با تفکیک آن ها یک تیم قوی بسازید و با بهره گیری از یک برنامه دیجیتال مارکتینگ قوی سبب پیشرفت تجارت و افزایش درآمدتان شوید.

اما اگر چند مسئولیت را به یک فرد بدهید که در برخی از آن ها تجربه دارد و در بسیاری از آن ها تجربه و تخصص لازم را ندارد ، مطمئن باشید که در این راه شکست می خورید و متحمل ضرر و زیان های زیادی می شوید. حال اگر به تازگی وارد فضای کسب و کار اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ شده اید و قصد یادگیری این نوع بازاریابی را دارید در ابتدا بهتر است زیر شاخه های دیجیتال مارکتینگ را بشناسید چرا که با شناخت آن ها می توانید سریع تر وارد این بازار شوید.

شاخه های دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ چیست و چه کاری برای کسب و کارها انجام می دهد؟

دیجیتال مارکتینگ همان بازاریابی است اما تمام تلاش و فعل و انفعالات خود را در فضای اینترنت و با استفاده از دستگاه های الکترونیکی و اینترنتی و به صورت آنلاین انجام می دهد. این روش بازاریابی که در بستر اینترنت صورت می گیرد با بهره گیری از ترفندها و استراتژی های مختلف دیجیتالی سبب شد که ارتباط بیشتر و مؤثرتری با مشتریان انجام گیرد. در واقع این تأثیر و تعامل با مشتریان در شبکه هایی صورت می گیرد که کاربران بیشترین وقت خود را در آن جا می گذرانند. این ارتباط می تواند در وب سایت شرکت ها باشد یا شبکه های اجتماعی یا از طریق تبلیغات ایمیلی یا کاتالوگی و یا هر روش دیگری که در دیجیتال مارکتینگ موجود است باشد.

آشنایی با شاخه های دیجیتال مارکتینگ

همان طور که می دانید فضای اینترنت در بین مردم بسیار محبوب است و روز به روز بر تعداد کاربران این فضا افزوده می شود. دیجیتال مارکتینگ به کسب و کارها کمک کرد که با ورود به این فضا بتوانند کسب و کار خود را در یک فضای امن گسترش و توسعه دهند. چرا که مشتریان در این فضا می توانند در 24 ساعت شبانه روز در تمام هفته از کمپانی ها خرید کنند و همین مسئله سبب افزایش درآمد شرکت ها و کسب و کارها شده است. لذا امروزه اکثر شرکت ها در این فضا مشغول به تجارت هستند.

تنوع کسب و کارها سبب تنوع روش ها و شاخه های دیجیتال مارکتینگ شده به گونه ای که در حال حاضر فعالیت های دنیای دیجیتال مارکتینگ بسیار وسیع و گسترده است و هر کدام از استراتژی ها و شاخه های دیجیتال مارکتینگ خود نیازمند مهارت و دانشی تخصصی است که یادگیری این مهارت و دانش و متخصص شدن در آن سال ها طول می کشد.

حال اگر می خواهید به سرعت کسب و کارتان را در فضای آنلاین متحول کنید و به نتیجه برسید باید با شاخه ها و روش های بازاریابی دیجیتال آشنا باشید که از جمله مهم ترین شاخه های دیجیتال مارکتینگ عبارتند از:

شاخه های دیجیتال مارکتینگ

شاخه های دیجیتال مارکتینگ

سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو

یکی از مهم ترین شاخه ها و روش های دیجیتال مارکتینگ، سئو است. فرآیند سئو سبب بهبود جایگاه وب سایت ها در موتورهای جستجو می شود لذا سبب می شود که ترافیک و بازدید در وب سایت ها افزایش یابد. در حال حاضر از این فرآیند در وب سایت ها و وبلاگ ها و انواع اینفوگرافیک‌ استفاده می شود.

بازاریابی محتوا یا Content Marketing

بازاریابی محتوا یعنی افزایش محتوای یک وب سایت که سبب می شود کاربران با مطالعه ی آن بیشتر با برند شما آشنا شوند. این روش هم سبب افزایش ترافیک وب سایت شما می شود. این روش بازاریابی نیز از دیگر شاخه های مهم و پرکاربرد دیجیتال مارکتینگ است و انواع مختلفی دارد که شامل محتوای بصری و نوشتاری و فیلم و عکس و صدا می باشد.

ایمیل مارکتینگ یا Email Marketing

از دیگر روش های بازاریابی آنلاین که می توان به صورت مستقیم با مخاطبان خود ارتباط داشت ایمیل مارکتینگ است. با استفاده از این روش تبلیغاتی می توانید انواع تخفیفات و تبلیغات و جشنواره های فروش و رویدادهای مهمی که در برند شما اتفاق می افتد را به مخاطبان خود اطلاع دهید. هدف تمامی ایمیل ها در این روش تبلیغاتی هدایت کردن مخاطبان به سمت وب سایت و برند شما است.

تبلیغات کلیکی یا Pay Per Click (PPC)

از دیگر روش های پرکاربرد و مهم دیجیتال مارکتینگ، تبلیغات کلیکی ‌Pay Per Click یا همان پی پی سی است. این روش یکی از بهترین روش های جذب کاربر است چرا که با هر کلیکی که مخاطب روی تبلیغات می کند سبب هدایت او به وب سایتتان می شود. این کار را عموما وب سایت های شرکت های تبلیغاتی بر عهده می گیرند که می توانند کالا یا خدمات شما را تبلیغ کنند. وظیفه ی شما هم این است که به ازای هر کلیکی که روی تبلیغات می شود، مبلغی را به این شرکت ها پرداخت کنید.

شاخه های دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی شبکه ‌های اجتماعی یا Social Media Marketing

از دیگر روش های مهم و معروف دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی در شبکه های اجتماعی است. بدون شک تمام افراد امروزه در یکی از شبکه های اجتماعی معروف عضو هستند و برای برقرای ارتباط با دوستان خود یا خرید و فروش اجناس خود و یا پیدا کردن پاسخ سوالات خود و یا حتی گذراندن زمان بیکاری و فراغت خود در این فضا مشغول هستند. به همین دلیل امروزه این شبکه ها نقش اساسی در زندگی مردم دارند و چه فضایی بهتر از این فضا برای تبلیغات و بازاریابی استفاده کرد. فضایی پر از تعامل و ارتباط که بستری مناسب برای کمپین های تبلیغاتی ایجاد کرده است. حال اگر شما یک دیجیتال مارکتر هستید می توانید با انتخاب پربازدیدترین شبکه اجتماعی متناسب با کالا و خدمات خود به معرفی برند خود بپردازید چرا که موفقیت در این شبکه ها تضمین شده است. با استفاده از این روش بازاریابی می توانید برند و محصولات و خدمات و کالای خود را در سایر شبکه ها معرفی کنید.

طراحی وب سایت

از ضروری ترین روش های دیجیتال مارکتینگ، طراحی و راه اندازی وب سایت است چرا که سبب می شود بتوانید از تمام ابزارهای دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *