شبکه سازی در کسب و کار

ما برای اینکه تو کسب و کارمون راحت تر، سریع تر و با چالش های کمتری به موفقیت برسیم، نیاز داریم از پتانسل افراد جامعه هم استفاده کنیم.
سلام حتما تو دوستان شما هم افرادی هستند که هر زمانی به یک مشکل یا چالشی بر میخورن، خیلی راحت با یک تماس تلفنی یا قراره حضوری با یک شخص خاص مشکلشونو برطرف میکنند.
تو عام جامعه به غلط جا افتاده که طرف از بند پ یا به اصطلاح همون پارتی یا رانت استفاده کرده، ولی دلیل اصلی این موضوع شبکه سازی هستش.

شبکه سازی

شبکه سازی به زبان ساده یعنی برقراری ارتباط مستمر با افرادی که در آینده ممکن است نقشی تو بیزینس شما داشته باشن.
شما با شبکه سازی میتونید مواد اولیه یا محصولتونو خیلی راحت تر تامین کنید. شبکه سازی باعث میشه پروژه ها و تارگت هایی که برای خودتون تعریف میکنید خیلی سریع تر به نتیجه برسه. شبکه سازی باعث میشه. شبکه سازی در کل سرعت و کیفیت خرید و فروش و تعاملتونو بیشتر میکنه.

راه کار های شبکه سازی

ساده ترین راه برای ایجاد شبکه سازی حضور در جمع های با کیفیته : خیلی ها میگن پیدا کردن افرادی که بتونند به کسب و کارمون کمک کنند سخته. ولی شما تو هر مهمونی، جلسه، سمینار و دوره آموزشی که شرکت کنید، فقط کافیه توجه کنید شغل اون اشخاص چیه و بعد تصمیم بگیرید که اون فرد میتونه تو آینده به شما و کسب و کارتون از هر لحاظی کمک کنه یا خیر.

شبکه سازی در زندگی شخصی

به غیر از کسب و کار، شبکه سازی برای راحتی تو زندگی شخصی هم خیلی مهمه. فرض کنید موبایلتون دچار یک مشکلی شده و خراب شده. یک چالش خیلی بدی براتون بوجود میاد که باید به هر شخصی که میشناسید تماس بگیرید و ازشون بپرسید که برای تعمیر موبایل آشنا دارند یا کسیو میشناسند که بهتون معرفی کنند. یا خودتون باید وقت و انرژی بزارید و حضوری به یک تعمیکار یا مغازه ای که هیچ شناختی ازش ندارید مراجعه کنید.
ولی موضوع مهم اینه قطعا شما تو یک مهمانی یا جلسه ای حضور داشتید که یک تعمیرکار موبایل هم تو همون جلسه یا مهمانی حضور داشته. ولی شما به شغل افراد حاضر هیچ توجهی نکردید یا اصلا فکرشو نمیکردید روزی به تخصص اون فرد نیاز پیدا کنید، به همین دلیل هم هیچ ارتباطی با اون فرد برقرار نکردید.

شبکه سازی کنید

جمع بندی کنیم : سعی کنید دایره ارتباطیتون با افراد با کیفیت بیشتر کنید و تو هر جمعی که حاضر میشید، متوجه بشید چه فردی ممکنه تو چه زمانی، تو حل چه مشکل و چالشی میتونه بهتون کمک کنه. ونکته مهم اینه تقریبا تمامی صاحبین کسب و کارها تو یه برحه زمانی میتونند تو حل یک چالش بهتون کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *