فروش از طریق مدل فریمیوم

مشتری اولش خیلی سخت اعتماد میکنه و خریدشو انجام میده، مشتری شک داره که محصول یا خدمت شما به دردش میخوره یا نه. مشتری شک داره بین چندتا تامین کننده مختلف، خریدشو از کدوم تامین کننده انجام بده و هزاران دلیل دیگه برای نخریدن. امروز میخوایم در مورد یکی از زیرکانه ترین روش های فروش به نام “فریمیوم” باهاتون صحبت کنیم. قبل از اینکه شروع کنیم، این ویدئو ذخیره کنید، حتما تو آینده به دردتون میخوره و لطفا برای حمایت لایک یادتون نره و این ویدئو برای دوستانتونم ارسال کنید. خب تو پست های قبلی چند مرتبه به این موضوع اشاره کردیم که مشتری خرید اولشو خیلی سخت انجام میده ولی خرید های بعدیرو راحت تر انجام میده. دلیلی این موضوع هم فقط عدم اعتماده.

مدل فریمیوم چیست؟

مدل فریمیوم به طور خلاصه یعنی شما به عنوان صاحب کسب و کار بخشی از محصول یا خدمتتونو به صورت رایگان به مشتری عرضه کنید تا مشتری بتونه راحت تر تصمیمشو بگیریه. شما هر چقدر هم از کیفیت محصول یا خدمتتون مطمئن باشید، مشتری این اطمینانو نداره و شما باید اعتماد سازی کنید.

مدل فریمیوم چه جاهایی کارایی داره؟

مدل فریمیوم 2 تا کارایی اصلی داره. اول اینکه شما برای محصولات همیشگیتون یک اعتماد سازی انجام بدید. مثلا فرض کنید یک آموزشگاه زبان انگلیسی دارید، میتونید 3 جلسه اول دوره آموزشیتونو به صورت رایگان عرضه کنید. آمار نشون داده 70 درصد مشتریا بعد از 3 جلسه رایگان، دوره آموزشی ثبت نام میکنند و بابتش پول پرداخت میکنند.

کارایی دوم مدل فریمیوم برای معرفی محصولات جدید بیزینستونه. برای مثال شرکت کاله برای معرفی محصول جدیدش یعنی ماست بستنی، تو پاساژها و مراکز خرید و جلوی درب سوپر مارکت ها، یک قاشق از محصولش به صورت رایگان به متقاضیان میداد تا تست کنند و طعم اونو تجربه کنند و تصمیم بگیرند از محصول بخرند یا نخرن.

شرکت نستله هم همیشه از مدل فریمیوم برای معرفی و ویزیت محصولاتش استفاده میکنه و تو شات های کوچیک انواع قهوه، کاپوچینو یا هات چاکلتو رایگان به مردم میده تا طعم محصولات نستلرو تست کنند و تصمیم گیریشون راحت تر بشه.

مدل فریمیوم جمع بندی کنیم:

مدل فریمیوم به تنهایی تا 80 درصد اعتماد مشتری جلب میکنه. شما باید کسب و کارتونو دقیقا بررسی کنید و ببینید چطوری میتونید مدل فریمیومو برای معرفی محصولاتتون طراحی و اجرا کنید. اینطوری میتونید سهم بیشتری از بازار بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.