قوانین جدید اینستاگرام

قوانین جدید اینستاگرام

قوانین اینستاگرام تا به حال تغییرات بسیاری داشته. به تازگی قوانین جدید اینستاگرام به روز رسانی شده است و محدودیت های جدیدی اعمال شده است. امروزه، نرم افزار اینستاگرام به عنوان یکی از اصلی ترین و پرطرفدار ترین رسانه های اجتماعی میان مردم جهان به شمار می رود. هدف اصلی این پلتفرم بیشتر بر انتشار عکس و فیلم های کوتاه جذاب و سرگرم کننده تأکید دارد. از این رو، در مقایسه با سایر شبکه های اجتماعی، اینستاگرام دارای فضای فعال تری می باشد. مانند هر پلتفرم دیگری، اینستاگرام نیز از مجموعه قوانین و مقرراتی برخوردار است که همه کاربران موظف هستند آن را رعایت کنند تا قادر باشند به یک عضو پایدار در این شبکه مبدل شوند. در صورتی که یک فرد تمایل داشته باشد فعالیت پایدار داشته و از اعضای محبوب اینستاگرام محسوب شود، رعایت این قوانین از جمله موارد ضروری خواهد بود. همچنین، چنانچه می خواهید از امنیت حساب کاربری خود اطمینان داشته باشید، این که به قوانین وضع شده توسط اینستاگرام احترام گذاشته و از رعایت محدودیت های قانونی آن کوتاهی نکنید بسیار مهم است.

قوانین جدید اینستاگرام

اهمیت این قوانین

به عنوان یک کاربر عضو در شبکه بزرگ اینستاگرام، لازم است از قوانین جدید و محدودیت های آن مطلع بوده و به آن ها پایبند باشید. به این ترتیب می توانید میزان تعامل خود را بیشتر کرده و به علاوه، احتمال مسدود شدن یا حذف صفحه شما نیز تا حد زیادی پایین می آید. شاید شما زمان زیادی را در روز به گشت و گذار در صفحات اینستاگرامی و مشاهده پست ها و مطالب مختلف اختصاص دهید و یا حتی برای خود یک کسب و کار اینترنتی در این شبکه راه اندازی کرده باشید. شاید وضع این قوانین و محدودیت های جدید و عادت کردن به آن ها برای شما کمی آزار دهنده باشد اما در نهایت امنیت صفحه تان را تضمین کرده و به سود خودتان می باشد. همین که اینستاگرام قادر باشد صفحه های هرزنامه را از میان صفحات اصلی و واقعی تشخیص دهد می تواند یک گام بزرگ برای رفاه و امنیت شما باشد.در مقالات قبلی در مورد موضوع پست گذاری در اینستاگرام توضیح دادیم برای مطالعه کلیک کنید.

برای مثال، در گذشته، اینستاگرام بدون این که هشداری به فرد بدهد صفحه او را مسدود می کرد اما امروزه، با بروزرسانی هایی که در خصوص سیاست های این شبکه اعمال شده است، چنانچه قانون شکنی شده و یا تخلفی صورت بگیرد، ابتدا اخطاری به حساب کاربری متخلف داده می شود و در صورتی که پس از دریافت اخطار همچنان قوانین رعایت نشد، آن گاه نسبت به مسدود کردن حساب در زمان مشخص شده اقدام می شود.

قوانین جدید اینستاگرام

در حال حاضر تنها صفحه هایی توسط اینستاگرام مسدود و غیر فعال می شوند که درصد قوانین مشخصی را نقض کنند. همچنین، تا به حال امکان دور زدن این قوانین برای هیچ کس وجود نداشته و این مسئله بدیهی است. به طور معمول اینستاگرام به حساب هایی که قانونی را نقض کرده اند اخطار می دهد و چنانچه صاحب حساب آ را نادیده گرفت نسبت به حذف کاربر اقدام می کنند. افزون بر این مورد، هر از چند گاهی قوانین شبکه بروزرسانی شده و محدودیت های جدیدی به آن اضافه می شوند تا برای مثال والدین از بابت گشت و گذار فرزندان دلبند خود در این شبکه نگرانی نداشته باشند.

برخی از قوانین اینستاگرام

 • کاربران موظف ‌اند از انتشار پست ها و کامنت هایی که در خود جنبه آزار و تهدید دارند خودداری نمایند.
 • تمامی کاربران شبکه باید قانون کپی رایت را رعایت کنند.
 • هیچ یک از کاربران اینستاگرامی اجازه ندارند تصویر و تبلیغات اسپم در صفحات شخصی و یا سایر صفحات انتشار دهند.
 • انتشار تصاویر و کامنت های غیر قانونی و غیر اخلاقی برای کاربران مجاز نیست
 • پست ها یا کامنت ها نباید شامل پیغام های خودکشی برای ترغیب افراد به سمت این عمل یا استفاده از مواد مخدر و روان گردان باشند.
 • همچنین، پیرو قانون کپی رایت، انتشار پست و تصاویر شخص دیگری با نام خود ممنوع است.

در صورت نقض شدن هر یک از موارد مذکور، امکان برخورد توسط اینستاگرام وجود دارد و اشخاص برای پایدار بودن در این شبکه حتما باید به این قوانین توجه داشته باشند.

برخی از محدودیت های اینستاگرام

قوانین جدید اینستاگرام

اینستاگرام همچنین محدودیت هایی را در شبکه خود اعمال کرده است که بیشتر جنبه جلوگیری از سوء استفاده، ایجاد مزاحمت برای افراد و تبلیغات بی شمار شرکت ها و اشخاص دارد. این مسئله بسیار روشن است که شرکت های بزرگ و فعال و شبکه های محبوب اجتماعی، هیچ گاه روش ها و محدودیت های پیاده سازی الگوریتم خود را برای کاربر ها نمایان نمی کنند؛ با این وجود، با آزمون و خطا و جمع آوری اطلاعات می توان به این الگوریتم ها و محدودیت ها دست پیدا کرد. محدودیت هایی که تا به حال در اینستاگرام کشف شده اند شامل موارد زیر می باشند:

خرید و فروش مواد مخدر و انواع دخانیات

 • تشویق افراد به خشونت
 • قمار آنلاین
 • خرید و فروش سلاح های گرم
 • انتشار فیلم های خشونت آمیز و منفی
 • باج گیری و آزار شخصی
 • فروش دارو های غیر قانونی
 • سخنان تنفر آمیز
 • ترویج خودآزاری
 • خرید و فروش الکل
 • تهدید افراد به منظور ایجاد صدمات جسمی، مالی و …
 • خرید و فروش حیوانات زنده
 • انتشار محتوای جنسی

مواردی که در لیست بالا عنوان شده است به وضوح برای تمام کاربران اینستاگرامی ممنوع شده و در صورت مشاهده فورا مسدود و حذف خواهند شد. در صورتی که پس از دریافت اخطار، خود کاربر نسبت به اصلاح صفحه و اعمال خود اقدام نکند و همچنان به انتشار محتوای غیر اخلاقی و غیر قانونی ادامه دهد، آن گاه حساب او بلاک یا حذف خواهد شد. دو تا از مواردی که با واکنش بسیار سختی از سوی اینستاگرام رو به رو می شوند خرید و فروش مواد مخدر و خواسته های جنسی می باشند. در صورت مشاهده چنین مواردی صفحه مورد نظر به سرعت شناسایی شده و به طور کامل حذف خواهد شد.

محدودیت های قابل رفع

قوانین جدید اینستاگرام

در مقابل مواردی که تا به حال ذکر شد، محدودیت هایی وجود دارند که سطح جدیت آن ها کم تر بوده و با واکنش سختی مواجه نمی شوند. همچنین، در صورت محدود شدن امکان رفع آن نیز وجود دارد. در ادامه به بررسی این محدودیت ها می پردازیم.

محدودیت دنبال کردن

هر یک از کاربران فعال در اینستاگرام تنها می توانند در هر یک ساعت 10 نفر را دنبال کنند. این بدین معناست که در روز امکان دنبال کردن حدود 200 نفر برای شما وجود دارد. به این ترتیب، چنانچه در بازه زمانی کوتاه تعدادی بیشتر از این محدودیت را دنبال کنید حساب شما برای 24 ساعت محدود می شود و شما اتمام این مدت نمی توانید هیچ صفحه دیگری را دنبال کنید. البته این محدودیت تنها برای دنبال کردن صفحه ها اعمال می شود و در باقی فعالیت ها اختلالی ایجاد نخواهد کرد.

محدودیت لایک کردن

علاوه بر محدودیت دنبال کردن کاربران، محدودیتی نیز برای تعداد لایک ها در نظر گرفته شده است. به طور کلی شما در هر یک ساعت تنها اجازه دارید 300 پست را لایک کنید که در طول شبانه روز چیزی حدود 7000 پست می شود. اگر تنها در مدت کوتاهی بیشتر از این مقدار پست لایک کنید، حسابتان به مدت 24 ساعت از این امکان سلب می شود و تا پایان این مدت اجازه لایک کردن هیچ پستی را نخواهید داشت.

محدودیت کامنت

این محدودیت معادل 59 کامنت در هر ساعت می باشد. این یعنی شما می توانید 500 کامنت در روز بگذارید. در صورتی که فعالیت شما از این مقدار تجاوز کند آن گاه حساب شما برای 24 ساعت با محدودیت کامنت گذاشتن مواجه خواهد شد. همچنین، لازم به ذکر است اگر در مدت کوتاهی کامنت های تکراری بگذارید، آن گاه حساب شما به عنوان یک اسپمر شناخته خواهد شد و اینستاگرام حسابتان را مسدود خواهد کرد. در نتیجه، همه کاربران اینستاگرامی باید از گذاشتن کامنت های تکراری و پشت سر هم اجتناب کنند. چنین موردی بیشتر در ربات های تبلیغاتی مشاهده می شود که به منظور تبلیغ یک کار مشخص یک کامنت از پیش تعیین شده را در همه صفحات به عنوان کامنت منتشر می کنند.

محدودیت هشتگ

این محدودیت اجازه قرار دادن بیشتر از 30 هشتگ در یک پست را از کاربران می گیرد. در صورتی که به این محدودیت بی توجه باشید هیچ یک از هشتگ های قرار داده شده دیده نخواهند شد و به عبارتی پست بدون هشتگ منتشر می شود. کاربران حرفه ای اینستاگرامی، به طور معمول بین 4 تا 6 هشتگ در پست های خود قرار می دهند و مربوط به کلمات کلیدی مخصوص آن پست می باشند. بنا به تجربه، چنین حرکتی تأثیر بهتری داشته و احتمال دیده شدن فرد نیز بالاتر می رود.

محدودیت کلمات در کپشن

مانند بسیاری موارد دیگر، متن یا کپشن پست های اینستاگرامی با محدودیت کاراکتر و کلمات مواجه است. این یعنی شما به عنوان یک کاربر تنها مجاز به استفاده از 2200 کاراکتر در پست خود می باشید. هدف این شبکه انتشار محتوای تصویری و سرگرم کننده است نه ایجاد متن های طولانی.

محدودیت تعداد کاراکتر در کامنت

درست مانند کپشن پست ها، در گذاشتن کامنت نیز محدودیت کاراکتر وجود دارد. به زبان ساده، این یعنی هر کاربر می تواند از 240 کاراکتر در کامنت خود استفاده کند. در صورتی که تعداد کارکتر ها از این مقدار بیشتر شود، متن به دو قسمت تقسیم شده و به عنوان دو کامنت مختلف منتشر می شود.

قوانین جدید اینستاگرام

آموزش بهره برداری از اینستاگرام و فضای مجازی

حال که با قوانین و محدودیت های فعلی اینستاگرام آشنا شده اید، می توانید یک کسب و کار موفق در این پلتفرم راه اندازی کرده و کسب درآمد کنید. ما در سایت www.abapars.com یک دوره آموزشی جهت یادگیری 0 تا 100 کسب و کار ها و نحوه راه اندازی یک بیزینس فعال در اینستاگرام ترتیب دیده ایم. در صورتی که هنوز کسب و کار ندارید و نمی دانید از کجا باید آغاز کنید، این پکیج آموزشی می تواند یک مسیر با کمترین هزینه ممکن و بدون نیاز به سرمایه هنگفت در اختیار شما بگذارد. همچنین، به خوبی یاد خواهید گرفت تا از کسب و کار نوپای خود مراقبت کرده و آن را توسعه و گسترش دهید. به این ترتیب قادر خواهید بود تا سهم بیشتری از بازار را در اختیار گرفته و در نتیجه درآمد خود را افزایش دهید.

در این دوره موارد اصلی و ترفند های یک کسب و کار موفق به خوبی شرح داده شده است. اگرچه طی سالیانی که امکان بهره مندی از این دوره برای عموم وجود داشته است مواردی از آن کسر شده یا به آن اضافه شده اند تا به روز ترین تکنیک ها در اختیار شما قرار گیرد، اما نکته ای که همواره ثابت بود است اصلیات است که قدمت چند ساله داشته و بسیاری از افراد را به موفقیت و سطحی که شایسته آن بوده اند رسانده. پیشنهاد می کنیم همین حالا در این دوره شرکت کنید چرا که در کسب و کار و بیزینس، زمان مهم ترین سرمایه است و هر چه زودتر اقدام کنید، سریع تر به نتیجه خواهید رسید. پس از ثبت نام، تمام محتوای آموزشی در اختیار شما قرار می گیرد تا هر زمان که تمایل داشتید نسبت به یادگیری اقدام کنید.

سخن آخر

با توجه به این که اینستاگرام، یک شبکه فوق العاده محبوب و پرطرفدار تلقی می شود و کاربران بسیاری در سراسر جهان از این پلتفرم استفاده می کنند، قوانین و محدودیت هایی برای امنیت بیشتر و تجربه کاربری بهتر وضع شده است. همه کاربران برای استمرار فعالیت خود باید از این قوانین پیروی کنند و در صورتی که این اتفاق نیفتد، آن گاه ممکن است صفحه آن ها با محدودیت مواجه شده و یا برای همیشه مسدود شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *