متدهای تبلیغاتی در اینستاگرام

متدهای تبلیغاتی در اینستاگرام

ما به شما کمک میکنیم تا با متدهای تبلیغاتی در اینستاگرام آشنا بشید و برای کسب و کار خود به درستی تبلیغ کنید و درآمد خوبی را کسب کنید. اگر شما صاحب یک کسب‌وکار بزرگ هستید و به‌تازگی فعالیت خود را در اینستاگرام شروع کرده‌اید و یا اگر سالیان سال است که در اینستاگرام فعالیت دارید اما به نتیجه دلخواه خود نمی‌رسید قطعاً به فکر شروع تبلیغات گسترده افتاده‌اید. عده‌ای شاید تصور کند که تبلیغات در اینستاگرام و فعالیت در اینستاگرام بیهوده است اما باید گفت هم‌اکنون تعداد زیادی از افراد وجود دارند که با کار اندک اما هوشمندانه در حال پول پارو کردن در اینستاگرام در حال گسترش و رونق کسب‌وکار خود هستند. پس بهتر است هرچه سریع‌تر به فکر شروع و یا توسعه کسب‌وکار خود در اینستاگرام باشید؛ اما توجه داشته باشید که شروع بدون آموزش و بدون برنامه نمی‌تواند شروع موفقی برای شما باشد درحالی‌که رقبای شما چندین و چند سال است که در اینستاگرام فعالیت خود را هوشمندانه شروع کرده‌اند پس بهتر است ابتدا یک نقشه راه برای خود فراهم کنید و بدانید که دقیقاً قصد انجام چه‌کاری رادارید.

متدهای تبلیغاتی در اینستاگرام

ابتدا باید خدمتتان عرض کنیم که تبلیغات می‌تواند هزینه‌هایی را به همراه داشته باشد البته که خوب مشخص است شروع یک کسب‌وکار نیاز به هزینه دارد؛ اما شاید این سؤال برایتان پیش بیاید که برای درست هزینه کردن چگونه باید تبلیغ کرد. آیا تبلیغات را در صفحه خودمان قرار بدهیم؟ یا در یکی از کمپین‌های تبلیغاتی اینستاگرام شرکت کنیم؟ و یا حتی تبلیغات خود را به افراد معروف و مشهوری که تعداد فالوور های زیادی دارند بدهیم؟ در حقیقت نمی‌توان میان این روش‌های تبلیغات تفاوت قائل شد و بگوییم که کدام‌یک خوب است و کدام‌یک بد. همه آن‌ها می‌توانند در بازه زمانی‌های مختلف مفید واقع شوند و جوابگوی نیاز شما باشند؛ اما شما باید به شرایط خود توجه کنید که کدام‌یک از روش‌ها برای شما مناسب‌تر است و حتی کدام‌یک از روش‌ها با جیب شما سازگارتر است و می‌توانید آن را پرداخت کنید.

تبلیغات در اینستاگرام را از کجا شروع کنیم

 اگر شما صاحب یک کسب‌وکار کوچک هستید و در ابتدای راه هستید قطعاً نمی‌توانید هزینه‌های زیادی را برای تبلیغ متقبل شوید. به‌عنوان‌مثال در قامت تبلیغ‌های اینستاگرام که به آن‌ها به‌اصطلاح تبلیغات اسپانسری می‌گویند توسط خود کمپانی اینستاگرام انجام می‌شود و خود هزینه‌های زیادی دارد مخصوصاً برای کسانی که در کشور ایران زندگی می‌کنند همچنین تبلیغاتی که به افراد مشهور و معروف داده می‌شود که بانام اینفلوئنسر مارکتینگ شناخته می‌شود نیز می‌تواند هزینه‌های بسیار زیادی داشته باشد.

ما در مجموعه بزرگ آموزش به آموزشگاه پارس به‌صورت تخصصی بر روی تبلیغات بیزینس‌های بزرگ و همچنین بیزینس‌های نوپا تمرکز کرده‌ایم. شما می‌توانید با تهیه دوره‌های این مجموعه و یا همچنین به‌واسطه‌ی صحبت با مشاورین ما از نحوه و نوع تبلیغات مناسب کسب‌وکار خودآگاه شوید و به‌صورت مطمئن در این راه قدم بردارید. در ادامه این مقاله قصد داریم یک روش عمومی که برای همه افراد مناسب باشد را به شما معرفی کنیم تا بتوانید بدون تهیه هیچ‌گونه دوره یا کلاس خاصی با تبلیغات مناسب خود آشنا شوید و به‌راحتی بتوانید آن را انجام دهید. این شیوه تبلیغات که به شما معرفی خواهیم کرد مناسب تمامی افراد است چه کسانی که یک بیزینس نوپا و تازه‌کار دارند و چه کسانی که کارهای بزرگ مانند صادرات‌های کلان انجام می‌دهند و می‌خواهند که یک تبلیغات همه‌جانبه و گسترده انجام دهند.

متدهای تبلیغاتی در اینستاگرام

روش جادویی تبلیغات

همان‌طور که پیش‌تر خدمتتان عرض کردیم ما می‌خواهیم یک روش جامع و کامل به شما معرفی کنیم که به‌وسیله‌ی آن بتوانید به‌صورت هوشمندانه با کمترین هزینه و صرف کمترین زمان بهترین و مطلوب‌ترین نتیجه را بگیرید. حال این سؤال برای شما پیش می‌آید که این روش کدام است و چگونه می‌توان چنین رشد و ترقی را برای پیج‌مان فراهم کنیم درواقع این روش استفاده از صفحات بزرگ در داخل اینستاگرام است. صفحات بزرگ درواقع صفحات پربازدید هستند که می‌توانید این را از روی تعداد فالوور ها یا لایک ها و یا ویدئوی پست‌های آن‌ها متوجه بشوید همچنین می‌توانید ازنظر سایر افرادی که قبلاً به چنین پیچ‌هایی تبلیغات داده‌اند نیز استفاده کنید.

 ممکن است عده‌ای تصور کنند که این روش به فکر همه افراد می‌رسد و نیازی به بیان مجدد آن نیست اما نکته‌ای که از چشم همگان پوشیده است این است که شما باید دو چیز را مدنظر خود قرار بدهید یک این‌که به چه صفحاتی تبلیغات خود را بدهید و چه صفحاتی می‌توانند قابل‌اعتماد باشند و از آن‌ها نتیجه مطلوب را کسب کنید مورد دوم این است که بنر خود را به بهترین شکل ممکن طراحی کنید. درواقع اگر شما این دو مورد را مدنظر قرار ندهید یک تبلیغات بیهوده انجام داده‌اید و صرفاً هزینه اضافی روی دست کسب‌وکار خود گذاشته‌اید. درنتیجه برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه این مقاله با مجموعه بزرگ آموزش به آموزشگاه پارس همراه باشید.

متدهای تبلیغاتی در اینستاگرام

شناسایی پیج مناسب برای تبلیغ

احتمالاً شما هم در فضای اینستاگرام صفحاتی را دیده‌اید که تعداد فالوور های آن‌ها روزبه‌روز با سرعت بسیار زیادی در حال افزایش است از 10k به 20k و 100k و… همین‌طور بالاتر می‌روند آیا به نظر شما این پیج ها می‌توانند صفحات مناسبی برای پذیرفتن تبلیغات ما باشند؟ باید بگویم که خیر این‌گونه نیست زیرا تنها تعداد بالای فالوور های یک پیچ نمی‌تواند اثبات‌کننده بزرگ بودن این پیچ باشد و معیارهای بسیار دیگری نیز وجود دارد که باید آن‌ها را موردتوجه قرار دهید.

تعداد فالوور بالا

یکی از مشخصه‌های پیچ‌های بزرگ این است که فالوور های زیادی دارند درست است که پیش‌تر خدمت شما عرض کردیم که لزوماً فالوور زیاد نمی‌تواند مشخص‌کننده یک پیج بزرگ باشد؛ اما به‌هرحال نمی‌توان نادیده گرفت که داشتن فالوور تعداد بالا یکی از لازمه‌های ابتدایی هر پیج بزرگ است. البته این فالوور ها باید واقعی باشند و اگر یک نفر فالوور فیک زده باشد تا تنها تعداد فالوور های خود را بالا ببرد نمی‌توان به آن را یک پیج بزرگ خواند. اگر شما تبلیغات خود را به یک پیج با فالوور بالا بدهید که فالوور های فیک باشد در حقیقت پول خود را دور ریخته‌اید زیرا فالوور های فیک نمی‌توانند پیج شمارا ببینند و یا از محصولات شما خرید کنند؛ زیرا صاحبان آن‌ها اصلاً افراد واقعی نیستند درنتیجه شما باید بتوانید تشخیص بدهید که فالوورها ارگانیک هستند یا خیر. برای این کار چند راه‌حل برای شما داریم.

 در ابتدا فرض کنید که یک پیچ ده هزار فالوور دارد کاری که شما باید انجام دهید این است که بروید و تعداد لایک‌های پست‌های آن و بازدید ویدئوهای آن را بررسی کنید. به‌عنوان‌مثال اگر این پیج ده هزارتایی پست‌هایش تنها دویست لایک خورده بود مشخصاً می‌توانید بگویید که فالوور های این پیچ فیک است زیرا این افراد حضور واقعی نداشته‌اند تا پست‌های این پیج را لایک کنند اما این روش هم نمی‌تواند روش کاملاً مطمئنی باشد زیرا متأسفانه لایک و بازدید فیک هم به وجود آمده است و می‌توان آن‌ها را نیز با پول خرید. حال برای اینکه راحت‌تر بتوانید فالوور واقعی را از فیک تشخیص بدهید چند روش را برای شما بازگو خواهیم کرد درروش اول می‌توانید تعداد فالوور های یک پیج را در عدد شانزده درصد ضرب نمایید و عددی که به دست می‌آید را با تعداد لایک‌هایی که زیر پست‌های آن پیج وجود دارد مقایسه کنید این اعداد باید باهم برابر باشند. درواقع می‌توان گفت که چیزی حدود شانزده درصد از فالوور های شما باید پست‌های شمارا لایک کرده باشند. البته این عدد یک معیار ثابت نیست و همیشه ممکن است بالا و پایین بشود و این نیز بستگی به میزان جذابیت پست‌های آن پیج دارد. جدای از این مورد شما باید به یک موضوع دیگر نیز توجه کنید همان‌طور که قبلاً برای شما گفتیم بعضی از پیچ‌ها حتی لایک‌های پست‌هایشان را نیز می‌خرند و درواقع لایک فیک دارند.

متدهای تبلیغاتی در اینستاگرام

 پس درنتیجه باید به دنبال یک روش دیگر باشیم. شما می‌توانید به صفحه فالوور های پیج مدنظر بروید و ببینید که این افراد واقعی هستند یا نه. اگر غالب این افراد پروفایلشان عکس داشته باشد، یک بیوگرافی مشخص و خاص داشته باشند و همچنین تعداد پست‌ها، فالورها و فالویینگ‌های آن‌ها منطقی باشد می‌توان گفت که این فالوور ها واقعی هستند؛ اما اگر می‌بینید که تعداد زیادی از فالورهای این پیج بدون پست و یا عکس پروفایل هستند می‌توانید حدس بزنید که این پیج نیز فالوور خریداری کرده. مورد دیگر که می‌توانید پیج را محک بزنید کامنت ها هستند. شما می‌توانید با چک کردن کامنت‌ها نیز به خیلی چیزها پی ببرید مثلاً پیجی که پنجاه‌هزار فالوور دارد غیرطبیعی است که تنها صد کامنت داشته باشد؛ اما همه این‌ها نیز یک معیار ثابت و مشخص نیستند. مطمئن باشید که به‌مرورزمان همه این‌ها را آموزش خواهید دید و می‌توانید بدون محاسبه تنها با نگاه چشمی همه‌چیز را متوجه شوید.

تخصصی بودن پیج هدف

اگر توجه کنید غالب پیج های فعال اینستاگرامی بر روی یک موضوع خاص تمرکز دارند. به‌عنوان‌مثال یک پیچ مشغول آموزش دادن آشپزی است. یک پیچ مشغول آموزش میکاپ و زیبایی است و هر پیچ هدف و برنامه مخصوص خود را دارد. شما باید توجه کنید پیجی که انتخاب می‌کنید مرتبط با زمینه‌ی شغلی شما باشد. بدین ترتیب شما یک تبلیغات هدفمند انجام داده‌اید و دقیقاً دست روی مخاطبین هدف خود گذاشته‌اید. به‌عنوان‌مثال تصور کنید که شما فروش محصولات ورزشی را بر عهده‌دارید. این‌که تراکت‌های شغلی خود را توی خیابان میان مردم عام تقسیم کنید و یا این‌که آن‌ها را در یک مجموعه تخصصی ورزشی مثل باشگاه تقسیم کنید زمین تا آسمان تفاوت دارد. پس انتخاب پیچ‌های مرتبط می‌تواند تبلیغات شمارا به‌طور شگفت‌انگیزی هدفمند و زودبازده کند.

هشتگ‌گذاری صحیح در اینستاگرام خودش یک راه تبلیغاتی است که آن را در مقالات گذشته کاملا توضیح داده ایم.

متدهای تبلیغاتی در اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *