محتوا چیست و چرا باید محتوا تولید کنیم؟

عصر، عصر پادشاهی محتواست. یعنی شما با محتواتون معرفی میشید. یعنی شما با محتواتون آگاهی میدید. یعنی محتواتون براتون میفروشه. یعنی مخاطبا با مشاهده محتواتون بهتون علاقمند میشن و خیلی دلایل دیگه برای اهمیت محتوا. لطفا قبل شروع برای حمایت لایک کنید و این محتوا را برای دوستانتونم ارسال کنید تا اوناهم استفاده کنند.

انواع محتوا

چند مدل محتوا وجود داره، محتوای متنی، محتوای تصویری یا همون عکس، محتوای صوتی و پادکست، محتوای ویدئویی. ومحتوای ترکیبی که از تلفیق چند مدل محتوایی که بهتون گفتم تشکیل میشه.

محتوای متنی

محتوای متنی بیشتر سئو محور و برای بالابردن بازدید وب سایت استفاده میشه و حالت مقاله داره. البته توضیحات محصول یا خدمت و حتی کپشن اینستاگرام هم جزو محتوای متنی حساب میشه.

محتوای تصویری

محتوای تصویری یا عکس بیشتر برای رسوندن مغز مطلب و گیرایی و زیبایی بیشتر محتوای متنی استفاده میشه. عکاسی محصولات هم جزو محتوای تصویری حساب میشه که به فروش خیلی کمک میکنه و شما باید سعی کنید یا کیفیت رین تصاویر از محصولاتتون برای آپلود تو سایت، اینستا و تلگرامتون استفاده کنید.

محتوای صوتی

محتوای صوتی و پادکست هم یکی از محتواهای جذابه و کتاب های صوتی و پادکست های آموزشی هم جزو محتواهای صوتی حساب میشه و خیلی از افرادی با هندسفری زمان قابل قبولیو تو طول روز به استفاده از محتواهای صوتی اختصاص میدن.

محتوای ویدئویی

محتوای ویدئویی که در حال حاضر جزو محبوب ترین و ترند ترین محتواهای فضای مجازی هستش. که برای معرفی محصول، دوره های آموزشی و خیلی مسائل دیگه کاربرد داره.

محتوای ترکیبی

محتواهای ترکیبی به محتوایی گفته میشه که از تلفیق چند مدل محتوا بوجود میاد و با ارزش ترین محتوا، محتوای ترکیبی هستش. یعنی یک محتوای متنی خوب درباره هر موضع یا محصولی تولید کنید. لابه لای پاراگراف ها چندتا عکس جذاب برای استراحت چشم مخاطب و تعامل بیشتر با محتوا قرار بدید. یک ویدئو مرتبط هم برای مخاطبینی که حوصله مطالعه ندارن تولید کنید و بعدش میتونید از همون ویدئو یک خروجی صدا هم بگیرید، برای افرادی که نمیتونند ویدئو رو تماشا کنند و صرفا پادکست محتواتون کارشونو کامل راه مینداره.

چرا باید محتوا تولید کنید؟

محتوا به غیر از محتوای سئو محور که برای وب سایت تولید میشه و میتونه مخاطب بگیره، محتواهای دیگه مخاطبی به اون صورت براتون جذب نمیکنه. حتی تو اینستاگرام هم هدف از تولید محتوا جذب فالور نیستش، نگه داشتن فالوره. یعنی شما با تبلیغات مخاطبو به صفحتون میارید و با محتوای خوب مخاطبو تو صفحتون نگه میدارید.
برای فروش محصول هم همینه، شما با تبلیغات مشتری احتمالیو با محصول یا خدمتتون آشنا میکنید ولی باید تولید محتوای خوب، پیرو محصول یا خدمتتون این انگیزر. تو مشتری ایجاد میکنید که ازتون خرید کنه.

خب تولید محتوا جمع بندی کنیم

شما تو هر کسب و کاری که فعالیت کنید باید به طور مستمر برای قسمت های مختلف کسب و کارتون مثل محصولاتتون، مزایای رقابتیتون، خدماتتون، تفاوتتون با رقباتون و… محتوا تولید کنید. تولید محتوا خیلی جای بحث داره که تو پست های آینده کامل در موردش صحبت میکنیم و بهتون آموزش میدیم.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.