مرکز بیزینس کوچینگ پارس

بیزینس کوچینگ پارس

بیزینس کوچینگ پارس در مجموعه بزرگ (آموزش به آموزشگاه پارس) کاملاً منطبق بر دانسته‌های روز دنیا اجرا می‌شود و تقریباً هرروز این اطلاعات آپدیت می‌شود تا بتوانیم کمک شایانی بر روند پیشرفت کسب‌وکارهای نوپا و قدیمی و باسابقه بگذاریم. درواقع بیزینس کوچینگ پارس در تمامی مراحل نقشه مسیر پا به‌پای شما با باوری مثبت قدم بر خواهد داشت.

بیزینس کوچینگ پارس

تعریف کلی بیزینس کوچینگ

در تعریف کلی بیزینس کوچینگ می‌توانیم بگوییم که یک ابزار بسیار قوی است که در رونق دادن کسب‌وکار و رسیدن به موفقیت‌های بیشتر در زمینه‌ی تجارت و کار به ما کمک می‌کند. درواقع تفاوتی ندارد که کسب‌وکار شما چه مقدار بزرگ باشد درهرحال شما به یک بیزینس کوچینگ نیازمند هستید.

 اگر برای رونق دادن کسب‌وکارتان در اینترنت سرچ و جستجو بکنید به چندین و چند سایت و پیج مختلف برمی‌خورید که ادعا می‌کنند می‌توانند در این راه کمک شما باشند اما درواقع اگر این دوره‌ها و کلاس‌ها را شرکت کنید می‌بینید که همه آن‌ها یک راه‌حل و راهکار کلی ارائه می‌دهند که ممکن است برای شما بهینه‌سازی نشده باشد و برای کسب‌وکار شما مفید واقع نشود؛ و درواقع هزینه و وقتتان را الکی صرف کرده باشید اما بیزینس کوچینگ درواقع همان چیزی است که شما به آن نیاز دارید بیزینس کوچینگ به‌صورت تخصصی کار شمارا آنالیز می‌کند و بهترین روش و اصول و قواعد کاری را به شما پیشنهاد می‌دهد. درواقع بیزینس کوچ می‌تواند به رئیس یک پروژه یا مدیر یک مجموعه کمک کند که به درک بیشتری از پتانسیل خود و کارکنانش برسد و درواقع کمک می‌کند تا شما دربیابید که واقعاً به دنبال چه چیزی هستید و مسیر شمارا هدفمند خواهد کرد. همه ما می‌دانیم که شرایط و اصول هر شغل و مجموعه با مجموعه‌های دیگر متفاوت است و حتی پتانسیل مدیر و کارکنان هر مجموعه مختص همان مجموعه است پس درنتیجه نباید به دنبال یک راهکار کلی و یک معجزه‌ی جادویی باشیم بهتر است که فرهنگ بیزینس کوچینگ را در مجموعه خود نهادینه کنیم. دوره های آموزش کوچینگ آموزش به آموزشگاه پارس صفر تا صد را به شما آموزش داده تا بهترین عملکرد را داشته باشید.

بیزینس کوچینگ پارس

تاریخچه کوچینگ

بحث بیزینس کوچینگ برای اولین‌بار در دهه هفتاد میلادی توسط نویسنده‌ای آمریکایی‌تبار به اسم تیموتی گالوی مطرح شد. در این دوران تیموتی گالوی مجموعه‌ای از کتاب‌ها را بانام (سری درونی) منتشر کرد که درون آن‌ها در مورد بیزینس کوچینگ صحبت کرده بود. گالوی ابتدا بحث را با کوچینگ و مربیگری یکسری از رشته‌های ورزشی مانند تنیس و اسکی و یا هنرهایی مانند موسیقی شروع کرد، در حقیقت رشته‌هایی که به نظم فردی و قدرت درون نیاز داشت.

بیزینس کوچینگ پارس

در آن زمان تیموتی گالوی به حدی به شهرت و محبوبیت رسید که از سراسر آمریکا برای سخنرانی و بیان ایده‌های جدیدش دعوت می‌شد. ایده‌های او به حدی بین آمریکایی‌ها رواج یافت که حتی از رشته‌هایی جز ورزش و موسیقی نیز طرفدار پیداکرده بود و آن‌ها ایده‌های تیموتی را درون زندگی‌شان پیاده‌سازی می‌کردند. ایده‌ها و تفکرات تیموتی به حدی محبوب و درست بودند که سال‌ها بعد دانشمندان به تکمیل این ایده‌ها پرداختند دو تن از دانشمندانی که به گسترش و پردازش این ایده‌ها پرداختند ورنر ارهارد و توماس لئونارد بودند اما در اصل شخصی که بسیار زیاد از دانش گالوی در مبحث کوچینگ استفاده می‌کرد جان ویتمور بود.

تفاوت بیزینس کوچ با یک مشاور کسب‌وکار

درواقع واژه کوچ به معنی مربی به ما این را یادآور می‌شود که یک مربی هیچ‌گاه خود پا به میدان مبارزه یا مسابقه نمی‌گذارد بلکه با انتقال آموزه‌ها و دانسته‌های خود به فرد مسابقه‌دهنده او را در این راه یاری می‌کند. بیزینس کوچ هم دقیقاً همین کار را می‌کند او با جمع‌آوری اطلاعات و دانسته‌هایی در مورد کسب‌وکار شما و تجارتتان به شما کمک می‌کند تا در این راه به‌صورت جهشی از رقبای خود پیشی بگیرید. درواقع نیازی نیست که بیزینس کوچ پا به‌پای شما کار کند و برای کسب‌وکار تلاش کند همین‌که او چندین سال قبل به‌صورت حرفه‌ای این کسب‌وکار را انجام داده باشد و اطلاعات بسیار زیادی در مورد نحوه به موفقیت رسیدن در این کار داشته باشد کافی است.

بیزینس کوچینگ پارس

البته یک بیزینس کوچ موفق باید قبلاً یک سابقه کاری خوب و یک رزومه درخشان درزمینه‌ی کاری شما از خود به‌جا گذاشته باشد تا امروز بتواند شمارا برای قدم گذاشتن در مسیرش یاری کند. دقیقاً نقطه تفاوت بیزینس کوچ با بقیه کوچ ها در همین موضوع است که بیزینس کوچ باید درزمینهای که قصد دارد شمارا در آن راهنمایی کند چندین و چند سال سابقه درخشان فعالیت داشته باشد و برای شما یک منبع باتجربه اطلاعات باشد. در یکی از مقالات گذشته در مورد شرکت های یک نفره برای شروع بیزینس صحبت کردیم که با مطالعه ی آن می توانید به خیلی از سوالات خود پاسخ دهید.

بیزینس کوچ به شما کمک می‌کند تا استعدادهای خود را در زمینه‌ی کاریتان پرورش دهید و موفقیت مالی مجموعه شمارا درواقع تضمین می‌کند سابقه تمامی بیزینس کوچ های مجموعه پارس به‌شدت درخشان است و هریک در زمینه‌ی کاری خود افتخارات و رزومه‌های قابل‌توجهی دارند.

بیزینس کوچینگ مناسب چه افرادی است

فرقی نمی‌کند که کسب‌وکار شما چقدر بزرگ یا کوچک باشد. تفاوتی ندارد که آیا در ابتدای راه تجارت هستید و یا میانه‌ی راه هستید و باسابقه‌اید و تاکنون تجربه‌های زیادی کسب کرده‌اید. حتی این‌که شرکت شما دارای مشکلات ریز و کوچک است و یا نه یک شرکت بزرگ و موفق است که با سرعت به سمت ترقی و پیشرفت قدم برمی‌دارد نیز در داشتن و نداشتن بیزینس کوچ تأثیری نمی‌گذارد. حتی این‌که یک مؤسسه یا مجموعه نوپا باشد و یا یک برند بسیار شناخته‌شده باشد نیز باعث نمی‌شود که آن مجموعه بتواند بگوید که به بیزینس کوچ نیاز ندارد.

درهرصورت دانش بیزینس کوچینگ همیشه در کنار شما خواهد بود و به ارتقا و پیشرفت شما کمک شایانی خواهد کرد. برای درک درست موضوع بهتر است به یکی از نقل‌قول‌های اریک اشمیت اشاره‌کنیم. اریک اشمیت مدیرعامل قبلی شرکت گوگل بوده است. او بیان داشته که به طرز شگفت‌آوری از تأثیر بیزینس کوچینگ در کسب‌وکارش راضی است. او اذعان داشته که به‌عنوان مدیرعامل یک شرکت بسیار موفق و روبه‌پیشرفت نیازی به وجود بیزینس کوچینگ نمی‌دیده اما از روزی که توسط یکی از همکاران خود متقاعد شده تا یک بیزینس کوچ استخدام کند از تأثیر بسیار زیاد این بیزینس کوچ در کسب‌وکارش شگفت‌زده شده‌اند. حتی بیل گیتس و استیو جابز که از افراد مشهور و موفق در کسب‌وکارشان هستند نیز از این علم و دانش روز یعنی بیزینس کوچینگ بهره می‌برند.

بیزینس کوچینگ پارس

در مورد دانش بیزینس کوچینگ بیشتر بدانیم

برخی افراد می‌پرسند که تفاوت بین منتورینگ با بیزینس کوچینگ در چه چیزی است در واقع بیزینس کوچینگ حالتی است که در آن استاد شاگردی رخ نمی‌دهد برعکس منتورینگ که در آن یک فرد به‌عنوان استاد و کسی که باتجربه‌تر است اطلاعات را به شاگرد خود انتقال می‌دهد و موجب ارتقا سطح شاگرد خود می‌شود؛ اما در بیزینس کوچک چنین حالتی را نداریم و درواقع فردی باسابقه فعالیت بالا و داشتن رزومه درخشان در کنار مراجعه‌کننده خودم قدم برمی‌دارد و گام‌به‌گام به او کمک می‌کند تا توانایی‌های خود را شکوفا کند. ما در مجموعه بزرگ بیزینس کوچینگ پارس قدم‌به‌قدم تا قله موفقیت در کنارتان هستیم.

بیزینس کوچینگ پارس

 سؤال دیگری که ممکن است در ذهن شما شکل بگیرد این است که آیا واقعاً بیزینس کوچینگ می‌تواند به کار بیاید و کسب‌وکارم را رونق دهد؟ جواب این است که بله بیزینس کوچینگ نه‌تنها تأثیر کوتاه‌مدت بر روی کار شما می‌گذارد بلکه یک تأثیر مثبت بلندمدت نیز بر آن خواهد گذاشت و طریقه آن این‌گونه است که بیزینس کوچ با دادن ارزش به افراد مجموعه و ارتقاء سطح هر یک از کارکنان می‌تواند آینده مجموعه را به شکل دیگری رقم بزند. همچنین بیزینس کوچ به تعیین اهداف شرکت و سمت‌وسو گرفتن فعالیت‌های هر یک از اعضا و حتی مدیر مجموعه کمک می‌کند.

برخی از مدیران و صاحبان کسب‌وکارهای کوچک ممکن است این سؤال برایشان پیش بیاید که آیا بیزینس کوچینگ بر روی کسب‌وکار آن‌ها نیز تأثیر مثبتی خواهد گذاشت؟ درواقع جواب این است که هیچ تفاوتی ندارد که اندازه کسب‌وکار شما چقدر است و آیا تازه‌کار هستید یا باسابقه در هر وضعیتی که باشید بیزینس کوچینگ می‌تواند برای شما مفید باشد مجموعه ما هرچقدر بزرگ و موفق هم که باشد باز به بیزینس کوچینگ نیاز خواهد داشت و حال اگر مجموعه کوچک باشد نیاز آن به بیزینس کوچینگ دوچندان خواهد شد؛ زیرا در ابتدای راه ما باید اهداف و سمت‌وسوی کارمان را مشخص کنیم تا بدانیم چگونه و به چه شکل می‌خواهیم به جلو حرکت کنیم. بیزینس کوچینگ پارس برای کسب‌وکارهای کوچک برنامه ویژه‌ای آماده کرده است.

بیزینس کوچینگ پارس

متأسفانه اغلب کسب‌وکارهای کوچک حاضر نیستند در ابتدای راه هزینه‌ای را بابت بیزینس کوچینگ بدهند و در ادامه پس‌ازاین‌که با شکست و عدم موفقیت مواجه می‌شوند به بیزینس کوچینگ روی می‌آورند درصورتی‌که اگر در همان ابتدا به دانش بیزینس کوچینگ مراجع کنند هزینه آن‌ها خیلی کمتر خواهد شد زیرا هنوز فردی را استخدام نکرده‌اند و نیازی به تعویض نیروها و افراد حاضر در مجموعه نیست. جالب است که بدانید نرخ برگشت پول بیزینس کوچینگ در مجموعه‌های کوچک هفت‌صد درصد و میزان رضایت نیز معمولاً بالای نود درصد بوده است. موضوع مقایسه قیمت دوره های بیزینس کوچینگ را در یکی از مقالات برای شما به اشتراک گذاشته ایم برای اطلاع از این هزینه ها این مقاله را مطالعه فرمایید.

مزیت‌های بیزینس کوچینگ

در مورد فواید و اهمیت بیزینس کوچینگ نمی‌توان تنها به مشخص کردن اهداف و مسیر رسیدن به آن اشاره کرد بیزینس گوشت در تمامی مراحل رسیدن به هدف در کنار شما خواهد بود و مثل یک مربی دلسوز شمارا تشویق می‌کند تا با سرعت هرچه‌تمام‌تر به سمت هدف قدم بردارید درواقع در شروع فرایند بیزینس کوچینگ شما یک مسیر و نقشه راه باهم تهیه می‌کنید و سپس افراد لایق و خلاق را برای اینکه به شما در رسیدن به هدف کمک کنند استخدام می‌کنید و درنهایت یک محیط مناسب را برای رشد و تعالی همگان مهیا می‌کنید. همچنین محیط و افکارتان را از هرگونه باور منفی عاری می‌کنید و باانرژی دوچندان و باور مثبت به سمت اهداف قدم بردارید.

هرگونه تفکر و حرفی که مانع باور مثبت شما می‌شود و شمارا از حرکت بازمی‌دارد را از خود دور کنید. پس‌ازاین کار بهتر است که بر روی مهارت‌های مدیریتی خود کارکنید و هرروز آن را ارتقا ببخشید و با دانش روز جهانی هم پا شوید و درواقع هرروز باید اطلاعات خود را آپدیت کنید. کسب‌وکارتان را مطابق با آنچه در سر دارید و برنامه کلی‌تان بوده است پیش ببرید و از افراد و کارکنان مجموعه‌تان نیز بخواهید که باورهایشان را مثبت کند و با شما در این مسیر هم‌قدم شوند. با مجموعه بزرگ بیزینس کوچینگ پارس باورهای مثبت را در ذهنتان و موفقیت‌های بزرگ را در کارتان نهادینه کنید.

بیزینس کوچینگ پارس

حس ختام

در مقاله فوق تلاش کردیم تا کلیت مبحث بیزینس کوچینگ را برایتان شرح دهیم تا از اهمیت این موضوع در کسب‌وکارها آگاه شوید. خواندن متن فوق را به صاحبان و مدیران بیزینس های کوچک و بزرگ توصیه می‌کنیم. درنهایت مجموعه بزرگ بیزینس کوچینگ پارس در تلاش است تا با به‌کارگیری قوی‌ترین و حرفه‌ای‌ترین بیزینس کوچ ها و آپدیت هرروزه اطلاعات خود منطبق بر استانداردهای جهانی، در موفقیت و گسترش تجارت شما سهم بزرگی داشته باشد. در بالا تعدادی از مواردی که می‌توانید با رعایت آن‌ها رند و یا کسب‌وکار کوچک خود را ارتقا دهید ذکر کرده‌ایم اما برای کسب اطلاعات بیشتر و بحث‌های تخصصی‌تر بهتر از با بیزینس کوچ مجموعه آموزش به آموزشگاه پارس صحبت داشته باشید. ما در آموزش به آموزشگاه پارس در تلاش هستیم تا بهترین را به شما ارائه دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *