مزایای بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ برای آموزشگاه ها چیست؟

مزایای دیجیتال مارکتینگ

مزایای بازاریابی دیجیتال مارکتینگ برای مؤسسات آموزشی چیست؟

  1. مقرون به صرفه بودن
  2. بازخورد فوری
  3. قابل اندازه گیری بودن
  4. ابزارهایی با دسترسی آسان
  5. نرخ تبدیل بالا

ویدیوی آموزشی 5 مورد از مزایای دیجیتال مارکتینگ برای آموزشگاه ها

مزایای دیجیتال مارکتینگ فقط همین چند مورد نیست اما این موارد مهم‌ترین اونها هست. در ادامه هر کدوم از موارد رو بیشتر توضیح میدیم؛ با ما باشید

  • مقرون به صرفه بودن: بیشتر روشهای بازاریابی آنلاین و اینترنتی و مجازی در مقایسه با روش‌های بازاریابی سنتی هزینه کمتری دارن. روش‌های بازاریابی آنلاین مثل شبکه‌های اجتماعی، ایمیل، فید RSS، اس ام اس و بازاریابی از طریق موبایل رو با هزینه و سرمایه گذاری کمتری میتونیم اجاره کنیم. این یعنی مؤسسات آموزشی می تونن تعداد مخاطبای خیلی بیشتری رو با سرمایه‌ای کم هدف قرار بدن.
  • بازخورد فوری: استفاده از پلتفرم‌های بازاریابی آنلاین این خوبی رو دارن که بازخورد فوری رو به ما ارائه میدن. پیام‌ها و درخواست‌ها فوراً به ما منتقل میشه. روش‌های آنلاین مثل وبلاگ‌ها، رسانه‌های اجتماعی یا SMS راه‌های آسونی برای تعامل با دانش پذیر رو در اختیار آموزشگاه قرار میدن. مثلاً توی یه بازه زمانی کوتاه میتونیم پیامی رو ارسال و دریافت کنیم. (پیشنهاد میکنیم که مقاله “آموزش بازاریابی” حتما مشاهده کنید.)
  • قابل اندازه گیری بودن: بازاریابی آنلاین رو با ابزارهای زیادی میتونیم مورد سنجش قرار بدیم تا میزان اثرگذاریشو بفهمیم. این نوع بازاریابی هدفمنده و اکثر مواقع ما باید از قبل از دانش پذیر اجازه گرفته باشیم که از این طریق باهاش در ارتباط باشیم. برای همین تبدیل به یه روش آسون شده که آموزشگاه‌ها میزان موفق بودن کمپین هاشونو اندازه گیری و پیگیری کنن.
  • ابزارهایی با دسترسی آسان: ابزارها یا پلتفرم‌های بازاریابی دیجیتال به راحتی در دسترس قرار دارن و در نتیجه می تونن نتایج بهتری برای ما ایجاد کنن. استفاده از بازاریابی دیجیتال مثل شبکه‌های اجتماعی (فیس بوک؛ گوگل پلاس، توییتر،اینستاگرام) و بازاریابی پیامکی مخاطبای متمرکز بزرگی رو برای ما تضمین می کنه.
  • نرخ تبدیل بالا: اس ام اس مارکتینگ و ایمیل مارکتینگ نوعی از بازاریابی دیجیتال حساب می شن که نرخ تبدیل بالایی رو کسب می کنن. دلیلش هم اینه که این روشها شخصی هستن و آموزشگاه میتونه به راحتی پیام هاشو شخصی سازی کنه و دانش پذیرهاشو به بهترین روش هدف قرار بده.

اگه یه عنوان مدیر یه آموزشگاه هدفتون موفق شدن هست، حتماً باید روش‌های بازاریابی دیجیتال رو مد نظر داشته باشید. این استراتژی ها باید طوری باشه که از تمام مزایای روش‌های آنلاین بهره ببرین؛ مثل مقرون به صرفه بودن و دسترسی راحت به دانش پذیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *