مزایای حضور در دنیای دیجیتال چیست؟

مزایای حضور در دنیای دیجیتال

در مقالات گذشته در مورد مزایای دیجیتال مارکتینگ صحبت کردیم، هدف از نگارش این محتوا آشنایی شما با مزایای حضور در دنیای دیجیتال و روش های حضور در فضای آنلاین است. همان طور که می دانید عصر کنونی عصر ارتباطات اینترنتی است به گونه ای که همه گیر شدن و گستردگی اینترنت و استفاده از گوشی های هوشمند کمتر کسی را می توان یافت که با فضای اینترنت و دنیای دیجیتال آشنایی نداشته باشد.

با فراگیر شدن این فضا سوالی که ذهن افراد را به خود مشغول می کند این است که مزایای حضور در دنیای دیجیتال چیست؟ مزیت استفاده از این فضا چیست و چه روش هایی برای حضور در این فضا وجود دارد؟ برای آشنایی با پاسخ این سؤالات می توانید با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید.

مزایای حضور در دنیای دیجیتال

 

بررسی مزایای حضور در دنیای دیجیتال

مزایای حضور در دنیای دیجیتال عبارتند از:

شناخت مخاطبین و هدفمندی آن ها: امروزه بیشترین تأثیری که فضای دیجیتال بر زندگی مردم گذاشته است فضای کسب و کار است. به همین دلیل یکی از مهم ترین مزیت هایی که این سیستم برای انواع کسب و کارها دارد شناخت دقیق مخاطبین و مشتریان است. این مزیت مهم بر نحوه ی ارائه ی خدمات و محصولات کسب و کارها اثر گذاشته و به هر چه بهتر ارائه شدن خدمات و محصولات کمک می نماید. از این رو پس از اینکه با کمک این روش توانستید مشتریان خود را بشناسید می توانید با به کارگیری فیلترهایی مشتریان ثابت و واقعی و بالقوه ی خود را از مشتری های عادی جدا کنید. علاوه بر این با شناخت مشتریان واقعی می توانید بودجه ی بازاریابی خود را هم تنظیم کنید به این صورت که این بودجه را به مشتریانی اختصاص دهید که احتمال جذب آن ها بیشتر است. از دیگر مزیت هایی که شناخت مشتریان دارد آگاهی از گروه سنی و جنسیت مشتریان، علایق مشتریان و سطح اقتصادی آن ها است.

جدا کردن مشتریان بالقوه از مشتریان عادی: از دیگر مزایای حضور در دنیای دیجیتال، جدا کردن مشتریان واقعی است. این کاری است که در روش های سنتی بازاریابی کاری مشکل است. چرا که در روش های بازاریابی سنتی تنها فاکتور مهم، داشتن مخاطبین زیاد است و به این موضوع توجه نمی شود که آیا این مخاطبین تناسبی با موضوع کسب و کار مورد نظر دارند یا خیر. و بر اساس تعداد مخاطبین هزینه کسب و کار تعیین می شود. علاوه بر هزینه بالا از دیگر معایب بازاریابی های سنتی مثل بیلبورد این است که نمی توان فهمید چه تعداد از مخاطبین، مشتری های واقعی هستند. اما در فضای دیجیتال اینگونه نیست. چرا که در این نوع بازاریابی؟ برندها و کسب و کارها تمام هزینه خود را به مشتریان بالقوه اختصاص می دهند نه تعداد مخاطبین. به عنوان مثال اگر تبلیغی مربوط به آشپزی برای بانوان جوان باشد فضای دیجیتال این تبلیغ را برای همین مخاطبان اختصاص می دهد.

مزایای حضور در دنیای دیجیتال

 

تحلیل و آنالیز: مطمئناً یکی از مهم ترین مزایای حضور در دنیای دیجیتال این است که صاحبان کسب و کارها می توانند به راحتی اوضاع و اتفاقات کسب و کار خود را آنالیز کنند. مثلاً به راحتی متوجه شوند که مشتریانشان چگونه و با چه مرجعی با کسب و کارشان آشنا شدند یا کمپین های تبلیغاتی تا چه حد موفق شدند یا تخفیف ها چه تأثیری بر میزان فروششان داشته است.

در واقع ابزارهای دیجیتال به صاحبان کسب و کار نشان می دهد که در هر مرحله چه اتفاقی افتاده است. یعنی ابتدا رفتار مشتریان در زمان مشاهده تبلیغ سنجیده می شود و سپس بازخوردش به صاحب برند اعلام‌ می شود. این روند تا زمانی ادامه می یابد تا این مخاطب به یک مشتری واقعی و وفادار تبدیل شود.

بهینه سازی: از دیگر مزایای حضور در دنیای دیجیتال، بهینه سازی است. در واقع بعد از اینکه با ابزارهای دیجیتال و روش های حضور در فضای آنلاین توانستید متوجه شوید که از کمپین ها بیشترین مشتریان بالقوه را داشتید می توانید روی آن کمپین ها بیشتر سرمایه گذاری کنید و بودجه ی بیشتری به این کمپین های تبلیغاتی اختصاص دهید. علاوه بر این این ابزارها کمک‌ می کنند که صاحبان کسب و کار متوجه شوند مشتریان بعد از چند دقیقه حضور در وب سایتشان خارج می شوند یا حتی بعد از چند کلیک از خریدشان منصرف می شوند. این کار به بهبود وب سایتشان کمک‌ می کند.

طبیعتا مزایای زیاد دنیای دیجیتال سبب شده اکثر کسب و کارها مشتاق ورود به این فضا باشند و بخواهند با روش های حضور در فضای آنلاین و دیجیتال آشنا شوند.

مزایای حضور در دنیای دیجیتال

 

روش های حضور در فضای آنلاین

با گسترده شدن فضای آنلاین و دیجیتال امروزه اکثر صاحبان کسب و کار به دلیل عقب نماندن از رقبا مشتاق ورود به این فضا هستند. در این راستا باید متذکر شویم که روش های حضور در فضای آنلاین متفاوت می باشد که از مهم ترین این روش ها می توان به بازاریابی به کمک موتورهای جستجوگر، تبلیغات و بازاریابی به کمک طراحی وب سایت و بهینه سازی، تبلیغات در شبکه های مجازی و اجتماعی و  تبلیغات ایمیلی اشاره کرد.

آموزش حضور در دنیای دیجیتال و فضای آنلاین با آموزشگاه پارس

البته با توجه به جدید و پیشرفته بودن این فضا و عدم آشنایی کامل کسب و کارها با این فضا امروزه کارگاه هایی راه اندازی شده اند که هدف این کارگاه ها آشنایی بیشتر کاربران با این فضای دیجیتال است. این کارگاه بدین منظور دوره های آموزشی ارائه می دهند که این دوره های آموزشی هم به صورت حضوری و هم غیر حضوری می باشد.

از مزیت های حضور در این دوره ها یادگیری مدیریت و طراحی کسب و کار است. یکی از معتبرترین آموزشگاه هایی که در حال حاضر اقدام به برپایی این دوره های حضوری و غیرحضوری کرده است آموزشگاه پارس است. این آموزشگاه در حال حاضر انواع کلاس ها و دوره های تبلیغات و بازاریابی دیجیتال را برای تمام کسب و کارها برگزار می کند.

از جمله سرفصل های مربوط به دوره های حضوری، آموزش چرخه ی ورود و خروج مشتریان، آموزش انواع بازاریابی در شبکه های اجتماعی، آموزش پلتفرم های تبلیغاتی، آموزش انواع بازاریابی های سناریو نویسی و تارگت محیطی و ۳۶۰ درجه و SMSمارکتینگ، آموزش نحوه ی تولید محتوا و …می باشد.

دوره های غیر حضوری و مجازی هم شامل دوره های مقدماتی و آموزش بازیابی و بیزینس می باشد که می توانید تمام این دوره ها را در وب سایت مجموعه آموزشگاه پارس مشاهده کنید.

مزایای حضور در دنیای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *