مزیت های مهم تکنیک بازآفرینی محتوا چیست؟

در مقالات گذشته در مورد تبلیغات محتوایی توضیح داده بودیم. هدف از نگارش این محتوا آشنایی شما با مزیت های مهم تکنیک بازآفرینی محتوا و تأثیر آن در استراتژی بازاریابی محتوا است. آیا شما می دانید که یک محتوا می تواند چند مفهوم را در برگیرد و چند هدف داشته باشد؟ در واقع شما می توانید یک محتوا در قالب ها و فرمت ها و به شکل های مختلفی انتشار دهید و مفهوم آن را از طریق های مختلفی به مخاطبین برسانید. بر این اساس شما می توانید یک محتوا را برای مخاطبین مختلف و در قالب های متفاوت و با اهداف گوناگون بازآفرینی نمایید.
بر این اساس ابتدا توضیح می دهیم که اصلاً تکنیک بازآفرینی محتوا چیست و سپس ضرورت استفاده از این تکنیک در استراتژی بازاریابی محتوا را بررسی می کنیم. حال اگر تمایل دارید با مزیت های مهم تکنیک بازآفرینی محتوا در بازاریابی محتوا آشنا شوید می توانید با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید.

مزیت های مهم تکنیک بازآفرینی محتوا

تعریف بازآفرینی محتوا Repurposing Content

بازآفرینی یا بازنویسی محتوا یعنی اینکه از یک محتوا دوباره استفاده شود ولی هدف آن با هدف اولیه متفاوت باشد. در واقع شما باید محتوای قبلی را به صورتی تغییر دهید که هدفی غیر از هدف اولیه را به مخاطبین انتقال دهد در این صورت شما یک محتوا را بازآفرینی یا بازنویسی کرده اید. یعنی شما با این تکنیک می توانید یک محتوای وبلاگ را بازنویسی و به یک اینفوگرافیک تبدیل نمایید.
از آنجایی که بسیاری از افراد مشغول در بازاریابی محتوا کماکان با تکنیک های این بازنویسی و مزیت استفاده از آن و تأثیر این تکنیک ها و بهترین زمان ممکن برای بازنویسی محتوا را نمی دانند ما بر آن شدیم که در این محتوا به بررسی مزیت های مهم تکنیک بازآفرینی محتوا بپردازیم و تأثیر آن بر استراتژی بازاریابی محتوا را توضیح دهیم.

مزیت های مهم تکنیک بازآفرینی محتوا چیست؟

در واقع تکنیک های بازنویسی محتوا به کاربران و نویسندگان محتوا کمک می کند که دیگر نیازی به ایده پردازی یا تولید یک محتوای جدید نداشته باشند. این تکنیک سبب می شود که همیشه به محتواهای جدید نیازی نباشد و نویسندگان بتوانند با کمک از محتواهای قبلی و بازنویسی آن ها هم در زمان خود صرفه جویی کنند و هم یک محتوا را از صفر شروع نکنند. این موارد تنها مزیت های این تکنیک نیست از جمله مزیت های مهم تکنیک بازآفرینی محتوا عبارتند از:
• تقویت کردن انتقال پیام محتوا: تکرار یک محتوا مهم ترین بخش در انتقال مفهوم و یکی از بهترین راه ها و شگردها برای جلب نظر مخاطبان است. یعنی هر چه شما یک محتوا را تکرار کنید آن موضوع بیشتر در ذهن مخاطب می ماند. استفاده کردن از روش های مختلف می تواند بهتر و دقیق تر سبب گسترش برند شما شود. چرا که وقتی مخاطبین در یک زمینه، محتواهای مختلف می بینند به مهارت و تسلط شما پی می برند.
• دسترسی به مخاطبان جدید: در واقع اگر شما یک پست یا محتوای قدیمی یک وبلاگ یا پست هایی که سال گذشته در شبکه های اجتماعی انتشار داده اید را مجددا در اینفوگرافیک انتشار دهید نه تنها شما می توانید مخاطبین جدیدتری را به سمت محتوای خود جذب کنید بلکه برند خود را به مخاطبین قبلی یادآوری کنید. تعداد افرادی که روزانه به شبکه های اجتماعی اضافه می شود بیشتر می شود و شما با بازآفرینی محتوا می توانید کاربران جدیدی را جذب خود کنید.
• تنوع: برای بازاریابی دیجیتالی مسیرهای مختلفی مثل انواع شبکه های اجتماعی وجود دارد که هر کدام از این مسیرها نیازمند محتواهای خاص خود هستند. بازنویسی محتوا به شما کمک می کند که شما بتوانید یک محتوا را در فرمت های مختلف انتشار دهید.

مزیت های مهم تکنیک بازآفرینی محتوا

• افزایش reach: مخاطبین مد نظر شما امکان دارد از نظر اهداف شبیه به هم باشند و وجه اشتراک زیادی داشته باشند اما ممکن است که سبک و سطح یادگیری متفاوتی داشته باشند. یعنی برخی از آن ها برخی از آن ها استعداد بصری داشته باشند یا با خواندن مثال ها مفهوم محتوا را درک کنند و یا برخی دیگر با فایل صوتی یاد بگیرند. لذا بازنویسی یک محتوا در فرمت های مختلف بهترین راهکار برای جذب و نفوذ در مخاطبین هدف است.
• صرفه جویی در زمان و انرژی برای استراتژی بازاریابی محتوا: طبیعتاً وقتی از یک محتوای قدیمی برای بازنویسی و تولید یک محتوای جدید استفاده می کنید می توانید در کمترین زمان ممکن و با صرف انرژی کمتری یک محتوای مفید انتشار دهید. این صرفه جویی به نویسندگان کمک می کند که روی ایده های جدیدتر کسب و کار خود تمرکز کنند.
• افزایش حضور آنلاین: از دیگر مزیت های مهم تکنیک بازآفرینی محتوا افزایش محتوای جدید باکیفیت است. با این تکنیک شما می توانید محتواهای آنلاین بیشتری تولید کنید و حضور خود در این فضا را پررنگ تر کنید. امروزه برای افزایش آگاهی از برندها، حضور آنلاین لازم است. لذا افزایش آگاهی هم به افزایش مشتری هایتان کمک می کند.
• بهبود سئو: افزایش حضور آنلاین یعنی بهبود سئو. در واقع اگر محتوای تولید شده شما برای مخاطبان از جذابیت بالایی برخوردار باشد مخاطبین بیشتری جذب وب سایت و برند شما می شوند. این کار سبب افزایش ترافیک وب سایتتان می شود. تولید محتواهای باکیفیت سبب می شود که موتورهای جستجوگر شما را یک منبع معتبر بشناسند. لذا بازنویسی محتوا به ارتقای جایگاه وبسایتتان کمک می کند.
مطمئنا آشنایی با مزیت های مهم تکنیک بازآفرینی محتوا سبب می شود که نویسندگان به دنبال یادگیری این تکنیک ها باشند.

مزیت های مهم تکنیک بازآفرینی محتوا
تکنیک های بازآفرینی محتوا

برای بازآفرینی محتوا راهکارهای مختلفی وجود دارد که شامل موارد زیر می باشند:
• پست های قدیمی وبلاگ ها را به دفترچه راهنما تبدیل کنید.
• پست های وبلاگ ها را به وبینار تبدیل کنید.
• پست‌ های وبلاگ را به اینفوگرافیک تبدیل کنید.
• پست های وبلاگ را به کتاب های الکترونیک تبدیل کنید.
• پست های وبلاگ را به پادکست تبدیل کنید.
• آمارها و داده های داخلی را به مطالعات ورودی تبدیل کنید.
• می توانید مصاحبه ها را به کتاب های الکترونیکی تخصصی تبدیل کنید.
• وبینارها را به پست های وبلاگ یا ویدئوهای آموزشی تبدیل کنید.
• ارائه ها را به اسلایدهای نمایشی و اسلایدهای نمایشی را به اینفوگرافیک تبدیل کنید.
• آمار و داده ها و ارقام را پست های شبکه های اجتماعی تبدیل کنید.
• محتوای قدیمی را به ویدیو تبدیل کنید.
• نکته های مهم محتواها را به خبرنامه تبدیل کنید.
• محتواها و پست های بلند را به پست های کوتاه و اینفوگرافیک تبدیل کنید.
• محتواهای قبلی را به ایمیل تبدیل کنید.
در نهایت باید این نکته را یادآوری کنیم که در حال حاضر محتواها در استراتژی بازاریابی محتوا بسیار مهم هستند لذا سعی کنید از این محتوا بیشترین استفاده را نمایید و محتواهای جدید اثرگذار تولید کنید.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *