معایب شرکت در کمپین ­های تبلیغاتی اینستاگرام

کمپین تبلیغاتی اینستاگرام

کمپین تبلیغاتی اینستاگرام یکی از روش های مرسوم برای جذب مخاطب در این شبکه اجتماعی پر مخاطب در کشور است به مزایا و معایب این روش پرداختیم. اینستاگرام به عنوان یکی از سریع­ترین برنامه­ های در حال رشد در جهان­، خود را از بقیه شبکه ­های اجتماعی متمایز کرده است. این اپ به عنوان یک پلتفرم، خلاقیت ، بیان و نوآوری را برای کاربران خود ارائه می­کند. هم­چنین در بسیاری از مشاغل مورد توجه قرار گرفته و به دنبال ارتباط با پایگاه داده گسترده کاربران این پلتفرم است.

تبلیغات در اینستاگرام فرصت ­هایی را برای مشاغل ایجاد می­کند تا با مخاطبان جدیدی ارتباط برقرار کنند. مخاطبی که جوان­تر، پرانرژی­تر و مایل به مشارکت بیش­تر در تبلیغات برند است. یک نظرسنجی از شرکت Fast نشان داد که کاربران اینستاگرام 58 برابر بیشتر از فیس­بوک و 120 برابر توییتر، در اینستاگرام فعالیت می­کنند و پست ­های اینستاگرامی را لایک و به اشتراک می­گذارند.

اگر مدتی از اینستاگرام استفاده می­کنید؛ احتمالاً متوجه تبلیغاتی از مشاغل شده­اید که برای شما ظاهر می­شوند و ممکن است فکر کنید که استفاده از تبلیغات اینستاگرام گام بعدی برای کسب و کار شما است. اینستاگرام می­تواند یک بستر تبلیغاتی عالی باشد و به شما امکان می­دهد نه تنها از طریق تولید محتوا نام تجاری خود را توسعه دهید؛ بلکه به شما اجازه می­دهد تبلیغاتی را اجرا کنید که می­تواند تعداد افرادی که پست­های شما را می­بینند افزایش دهد.

با این حال، تبلیغات در اینستاگرام نیز دارای معایبی است. به ویژه در مقایسه با تبلیغات در بستر خواهر بزرگ آن، فیس­بوک. تبلیغات اینستاگرام پیچیده­ تر از تبلیغات فیس بوک است و پیوند دادن در اینستاگرام کمتر از فیس بوک موثر است. تعداد کاربران اینستاگرام محدودتر است؛ که می تواند آن را به یک بستر کم بازده برای تبلیغات نسبت به فیس­بوک تبدیل کند.

اخیراً با توجه به این فرصت تبلیغاتی عظیم، کمپین­ های تبلیغاتی زیادی در اینستاگرام ایجادشده‌اند. سنجش جوانب مثبت و منفی این تبلیغات در اینستاگرام مهم است. قبل از اینکه تجارت شما به تبلیغات اینستاگرام برسد.

 ادامه این مقاله را بخوانید تا ببینید چگونه ما قسمت­های مختلف تبلیغات اینستاگرام را باز می­کنیم و به معایب شرکت در کمپین های تبلیغاتی اینستاگرام می­پردازیم. البته شما می­توانید در دوره جامع آموزش به آموزشگاه پارس که مربوط به مدیریت کسب‌وکارتان است شرکت کنید و محدودیت­ها را به فرصت تبدیل کنید.

کمپین تبلیغاتی اینستاگرام

مخاطبان محدود

یکی از معایب شرکت در کمپین ­های تبلیغاتی اینستاگرام مخاطبان محدود است.اگرچه این بستر رسانه­های اجتماعی ماهانه بیش از 800 میلیون نفر را در اختیار کاربران قرار می­دهد؛ 67 درصد آن‌ها بین 18 تا 34 سال سن دارند. از هر پنج کاربر اینستاگرام یکی زیر 18 سال سن دارد.

 اگر مخاطب تبلیغات شما، فردی بالای 35 سال است؛ در این صورت شما تنها به 13 درصد از جامعه خواهید رسید. اگر کسب و کار شما به دلیل ارائه محصول یا خدمات شما باید مخاطبان مسن­تر را هدف قرار دهد؛ یافتن راه­هایی برای به ثمر رساندن این تلاش در طول زمان، می­تواند چالش‌برانگیز باشد.

محدودیت دسترسی به آقایان

دومین مورد از معایب شرکت در کمپین های تبلیغاتی اینستاگرام، محدودیت در دسترسی به قشر مردان است. بچه ­ها در اینستاگرام  بسیار فعال هستند؛ اما این مشارکت را در اکثر شبکه­ های اجتماعی دیگر مشاهده نمی­کنید. حدود 32 درصد از کاربران فعال ماهانه این شبکه اجتماعی مرد هستند. این بدان معناست که اگر محصول شما آن‌ها را به دلیل کارهایی که می­تواند انجام دهد؛ هدف قرار می­دهد و زنان در مخاطبین شما قرار ندارند؛ این پلتفرم ممکن است انتظارات شما را برای دسترسی به مخاطبین مد نظرتان را پایین بیاورد.

تصاحب زمان زیاد

در واقع این ایراد اینستاگرام تقریباً در همه کمپین­های تبلیغاتی صدق می­کند. اگر محتوای خود را به عنوان راهی برای ایجاد پست جدید مجدداً قرار می­دهید؛ آن­گاه مخاطبان شما متوجه می­شوند. شما باید دائماً مراقب پاسخ به نظرات، ارسال مطالب جدید و درج بیش­تر محتوای جدید برای تشویق تعامل کاربران باشید. اگر زمان شما محدود است و از قبل در پلتفرم­های دیگر فعال هستید؛ ممکن است در این زمینه خیلی موفق نباشید.

عدم تمرکز کامل بر تجارت اینترنتی توسط اینستاگرام

مورد دیگر از معایب شرکت در کمپین ­های تبلیغاتی اینستاگرام، این است که اینستاگرام کاملا بر روی تجارت اینترنتی متمرکز نیست. دلایل متعددی وجود دارد که چرا ممکن است شخصی امروز از اینستاگرام استفاده کند. آن‌ها ممکن است بخواهند تصاویری از زندگی روزمره خود را با خانواده و دوستان خود به اشتراک بگذارند. برخی حساب کاربری ایجاد می کنند زیرا راهی برای دنبال کردن افراد مشهور مورد علاقه خود است.

 شما می­توانید افرادی را پیدا کنید که به خرید علاقه دارند (و برخی آماده خرید هستند!)؛ اما این موضوع در این پلتفرم گاهی اوقات بیش­تر استثنا است تا یک روال. هنوز هم می­توانید افرادی را پیدا کنید که مستقیماً تحت تأثیر محتوای تولید شده توسط شما قرار می­گیرند. زیرا وقت ­کشی می­کنند یا به دنبال پست خاصی هستند که می­خواهند دوباره آن را مرور کنند. شما می­توانید با ورود به وب­سایت آموزش به آموزشگاه پارس و مشاهده دوره ­های کسب و کار آن‌ها، تمامی مطالب لازم برای رفع این معایب را فرا بگیرید.

کمپین تبلیغاتی اینستاگرام

مقرون به صرفه نبودن قیمت کمپین های تبلیغاتی

دیگر مورد از معایب شرکت در کمپین ­های تبلیغاتی اینستاگرام، مقرون به صرفه نبودن قیمت­های کمپین های تبلیغاتی است. بر اساس گزارش یک شرکت در سال 2017 از عملکردهای تبلیغاتی در اینستاگرام، متوسط CPC (هزینه هر کلیک) کمپین­های تبلیغاتی اینستاگرام 0.61 دلار بود. البته هزینه­ ها بسته به کار شما متفاوت است؛ اما برخی از نرخ ­ها طور قابل توجهی بالاتر از نرخ اصلی است.

 اگر کسب و کار شما در صنعت فناوری یا مخابرات است، متوسط CPC شما 6.55 دلار  خواهد بود که حتی بیش­تر از 6.44 دلار است که صنعت رسانه و سرگرمی در این پلتفرم تجربه کرد. بهرحال، برای فعالیت در این پلتفرم باید پول خرج کنید. بنابراین برندهایی که بودجه محدودی دارند؛ ممکن است دریابند که آن­چه می­توانند برای ترویج برند خود هزینه کنند؛ در محیط خارج از اینستاگرام صرفه بیش­تری خواهد داشت.

اجبار به استفاده از تلفن همراه

اگر می­خواهید در اینستاگرام فعال باشید؛ باید تجارت خود را وارد موبایل کنید. شما می­توانید از طریق مرورگر وب خود به صورت محدودی به این پلتفرم دسترسی داشته باشید؛ اما برای بهترین نتایج ممکن، شما باید تصاویر را از تلفن هوشمند یا رایانه لوحی بارگذاری کنید.

هنگامی که تصویر را برای شروع تبلیغات روی پلتفرم دارید ، به راحتی می توانید با سایر کمپین ­ها به اشتراک بگذارید. بنابراین برای شرکت ­هایی که محیطی دوستانه برای موبایل ندارند، این مشکل رسانه ­های اجتماعی ممکن است با این مانع بر سر راهشان، مناسب نباشد.

نداشتن فضای زیاد برای محتوای اضافی

نبود فضای کافی برای محتوای شما از دیگر معایب شرکت در کمپین ­های تبلیغاتی اینستاگرام است. تبلیغات در اینستاگرام به جزء بصری بارگذاری های شما متکی است؛ تا بتواند برای شما باشد. البته می­توانید متن و عناصر دیگری را به تصویر اضافه کنید که به شما کمک می­کند پیامی فوری به مخاطب منتقل کنید که می­تواند منجر به کلیک شود.

اگر می­ خواهید محتوای بیش­تری را به عنوان بخشی از توضیحات به تصویر خود اضافه کنید؛ در می­یابید که فضای زیادی برای تحقق این امر در دسترس نیست! به ویژه این­که تصویر چیزی است که بخش قابل توجهی از فضای شما را وقتی مخاطبان محتوای شما را می­بینند؛ اشغال می­کند.

کمپین تبلیغاتی اینستاگرام

نداشتن قابلیت وجود لینک در متن

اگرچه می­توانید از کمپین تبلیغاتی اینستاگرام برای دنبال کردن فروش، لایک یا نظر استفاده کنید. اما افزودن پیوند قابل کلیک خاص به پست شما به عنوان راهی برای راهنمایی افراد به یک صفحه مقصد خاص امکان­پذیر نیست.

شما گزینه ­هایی دارید که به شما امکان می­دهد؛ این عنصر را به نمایه خود اضافه کنید، اما نمی­توانید در پست­ های خود نیز آن را اضافه کنید. این محدودیت می­تواند برای برخی از مشاغل که وابسته به یک صفحه مقصد اطلاعاتی هستند تا صفحه پرداختی برای فروش انجام دهد؛ قابل توجه باشد. در صورت تمایل می توانید URL خاصی را در توضیحات تصویر خود اضافه کنید تا دنبال کنندگان شما بتوانند آن را برای بازدید در مرورگر خود جای­گذاری کنند، اما به هر حال این موضوع یک مانع بزرگ تلقی می­شود.

سخن آخر

تصمیم گیری در مورد اینکه آیا می­خواهید از تبلیغات اینستاگرام استفاده کنید یا نه با توجه به جوانب مثبت و منفی کار دشواری به نظر می­رسد. توصیه ما این است که بستر تبلیغات اینستاگرام را مرور کنید و اگر فکر می­کنید که ممکن است با اهداف شما مطابقت داشته باشد؛ آن را امتحان کنید. آزمایش بهترین راه برای آگاهی از این است که آیا بستر تبلیغات رسانه ­های اجتماعی برای اهداف تجاری شما کار می­کند یا خیر. صرف نظر از لیستی از مزایا و معایب، تنها راه واقعی برای اینکه بدانید یک پلتفرم برای شما مناسب است یا خیر، امتحان کردن آن است.

فرایند تبلیغات اینستاگرامی بسیار پیچیده است. اکثر افراد تصور می­کنند که اینستاگرام بستری بسیار بزرگ برای ارائه برندشان است. با این وجود ما این موضوع را انکار نمی­کنیم؛ اما ممکن است با توجه به شغل شما، این مزایا به معایب تبدیل شوند.ضمن این­که با توجه به وجود تحریم­ ها در ایران، روال فروش سخت ­تر هم خواهد بود. به علاوه، اخیراً موضوع فالور و لایک ­های غیر واقعی و فیک در پلتفرم اینستاگرام بسیار داغ است.

اگر تبلیغات خود را به افراد ناشناسی بسپارید، امکان این هست که به جای معرفی برند شما برای افراد، با نرم ­افزارهای متعدد به دنبال کنندگان شما افراد غیر واقعی را اضافه کنند. این موضوع می­تواند باعث افت کسب و کار شما و کاهش اعتماد مخاطبین نسبت به شما شود. برای رفع مشکلات ذکر شده؛ توصیه می­کنیم در دوره­های آموزشی شرکت کنید؛ که بهترین آن‌ها دوره کسب و کار آموزش به آموزشگاه پارس است.

در دوره آموزش به آموزشگاه پارس تمامی موارد ذکر شده برای شما به طور مفصل آموزش داده می­شود و شما با این دوره­ ها می­توانید کسب و کار موفقی داشته باشید. امیدواریم در این مقاله معایب شرکت در کمپین های تبلیغاتی اینستاگرام را به طور کامل برای شما بازگو کرده باشیم.

کمپین تبلیغاتی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *