معرفی بهترین تبلیغات برای کسب و کار های محلی

بهترین تبلیغات برای کسب و کار محلی

در این مقاله می خواهیم به معرفی بهترین تبلیغات برای کسب و کار محلی بپردازیم؛ از این رو اگر کسب و کاری در محدوده ای خاص دارید و به دنبال افزایش فروش هستید، پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله ما را همراهی بفرمایید.

همان طور که می دانید یکی از روش های معرفی کالا به بازار هدف، تبلیغ کردن می باشد. در واقع تبلیغات تنها راهی است که از طریق آن محصول و یا خدمات توسط مخاطب دیده می شود. روش تبلیغ نمودن بسیار حائز اهمیت است چرا که اگر به درستی انجام نگیرد نه تنها موجب رونق تجارت و افزایش فروش در کسب و کار نمی­گردد بلکه فرد را متحمل هزینه های چند برابری نیز می کند. از این رو تبلیغ کردن بایستی به درستی و اصولی انجام گیرد.

تبلیغات در بازاریابی بسیار اهمیت دارد چرا که یکی از ابزارهای قدرتمند در این زمینه به حساب می آید. معمولا تبلیغات و بازاریابی توسط افرادی که دارای فن بیان بالا هستند با سر زدن به بخش های مختلف انجام می گیرد تا از این طریق بتوانند محصولات و یا نوع خدمات خود را به فروشگاه ها، کارخانه ها، سازمان ها و … معرفی کنند.

بازاریابی به خصوص برای کسب و کارهای محلی و منطقه ای نیاز به تخصص و مهارت بالا دارد و کسانی که قصد تبلیغ کردن دارند بایستی با روش های مختلف بازاریابی آشنایی داشته باشند. شاید عده ای تصور کنند که بازاریابی محلی محدود باشد اما باید بگوییم که در زمینه تبلیغات محلی نیز روش های مختلفی وجود دارد که اگر به درستی انجام بگیرد یقیناً با رونق تجارت همراه خواهد بود. بر همین اساس در این مقاله می خواهیم به این موضوع یعنی معرفی بهترین تبلیغات برای کسب و کارهای محلی بپردازیم.

بهترین تبلیغات برای کسب و کار محلی

کسب و کارهای کوچک و محلی

کسب و کارهای محلی همان طور که از نام آن ها بر می آید عبارت اند از کسب و کاری هایی که در محیط های کوچک و در یک منطقه ای خاص در حال فعالیت هستند. این نوع از کسب و کارها می توانند طیف وسیعی از کارهای دنیای واقعی و مجازی را در بر بگیرند.

کسب و کارهای کوچک معمولا در یک محدوده خاصی از شهر هستند، به همین دلیل برای معرفی و دیده شدن نیز، بیشتر نیاز به تبلیغات محلی دارند. برای این که کسب و کاری رونق تجاری داشته باشد عوامل مؤثری از جمله انتخاب محیطی مناسب برای استقرار مغازه یا فروشگاه، رفتار مشتری پسندانه و یا ارائه محصولات با کیفیت تأثیر گذار هستند و در واقع از اصول اولیه حفظ نمودن مشتری به حساب می آیند؛ اما برای جذب مشتری و تبدیل آن ها به مشتری دائمی نیاز به یکسری راهکار دیگر از جمله تبلیغات و بازاریابی نیز می باشد.

تبلیغات در واقع مؤثرترین شیوه برای جذب مشتری و در نتیجه افزایش فروش است. تبلیغاتی که برای کسب و کار محلی در نظر گرفته می شود بایستی متناسب با بودجه و همچنین پتانسیل کاری باشد. اگر بازاریابی بیشتر از پتانسل خدمت رسانی صورت گیرد می تواند نارضایتی مشتری را به همراه داشته باشد. تبلیغات نیز اصول و روش خاص خود را دارد که اگر به درستی پیش برود می تواند نقش مؤثری را در افزایش درآمد داشته باشد در غیر این صورت، هدر دادن وقت و هزینه را در پی خواهد داشت.

بهترین تبلیغات برای کسب و کار محلی

معرفی بهترین تبلیغات برای کسب و کارهای محلی

همان طور که اشاره کردیم تبلیغات بایستی به صورت اصولی باشد تا بهترین نتیجه را که در واقع رونق در تجارت است را به ارمغان بیاورد. از بهترین تبلیغات برای کسب و کارهای محلی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. ایجاد برند و لوگو

اهمیت برند در جذب مشتری و فروش هر چه بیشتر امروزه بر کسی پوشیده نیست. در واقع یکی از مؤثرترین روش ها برای دیده شدن ایجاد برند و لوگوی تجاری می باشد. برند، نشان دهنده هویت یک کسب و کار است و موجب تمایز توانایی یک حرفه از رقبای خود می شود. برندسازی برای افرادی که به دنبال موفقیت و پیشرفت در حرفه خود هستند به نوعی امری ضروری می باشد. برند موجب حک شدن نام و نشان کسب و کار در ذهن مخاطب می گردد.

بدین ترتیب اگر می خواهید که کسب و کار محلی تان از فروش خوبی برخوردار باشد، استراتژی بازاریابی از طریق ایجاد برند و لوگو گزینه ای مناسب است. با این کار در واقع توانسته اید که حس قابل اعتماد بودن، قابل مشاهد بودن محصول و دسترسی آسان را به مخاطب القا نمایید. 

بهترین تبلیغات برای کسب و کار محلی
  • ایجاد وب سایت

از دیگر روش های تبلیغ برای کسب و کار می تواند راه اندازی یک وب سایت باشد. شاید در ابتدا تصور کنید که داشتن وب سایت هزینه بر است اما اگر به درستی طراحی گردد می تواند در جذب مشتری تأثیر مثبتی داشته باشد. وب سایت، دسترسی آسانی دارد و قالب های آن برای موبایل مناسب است از این رو افراد می توانند بر روی آن به عنوان یک استراتژی بازاریابی مناسب حساب باز کنند. بر روی وب سایت باید کنترل زیادی داشته باشید، و اگر خود تخصصی در این زمینه ندارید می توانید از یک تیم حرفه ای بخواهید که از سایتتان پشتیبانی کند.

بعد از راه اندازی کسب و کار دومین گام راه اندازی وبسایت و در گام آخر باید وبسایت طراحی سده را به همگان معرفی کنیم

  • چاپ نمودن کارت ویزیت

به جرات می توان تبلیغات از طریق کارت ویزیت را یکی از بهترین روش های بازاریابی و دیده شدن برای کسب و کار محلی دانست. برای این که کسب و کارتان را به گوش بازار هدف و مخاطبین خاص برسانید و ارتباط مناسبی را با آن ها برقرار نمایید، کارت ویزیت در این راستا می تواند به شما کمک کند. برای این که بهتر شناخته شوید می توانید آدرس وب سایت و همچنین برند کسب و کارتان را نیز بر روی کارت حک نمایید.

  • استفاده از موتور جوستجوی گوگل

یکی دیگر از روش های تأثیر گذار برای تبلیغات کسب و کار، بهره بردن از مزایای گوگل است. همان طور که می دانید گوگل موتوری قدرتمند در زمینه جستجو می باشد که از طرفداران میلیاردی برخوردار است. در هر ثانیه 2 الی 3 میلیون کاربر از گوگل استفاده می کنند. گوگل قادر است که امکانات بی شماری را به صورت رایگان و به آسانی در اختیارتان بگذارد که در واقع این امر یک مزیت تلقی می گردد. بدین ترتیب وجود این ابر موتور جستجوگر می تواند زمینه جذب مشتری و در نتیجه رونق در کسب و کار را فراهم آورد. به عنوان نمونه شما می توانید در Google Business و یا Google Places حسابی کاربری باز نمایید و مخاطبانی را که به صورت اینترنتی به دنبال شغل هستند را به سمت خود بکشانید.

از دیگر ویژگی گوگل این است که می توانید وب سایت خود را به مشاغل گوگل اضافه کنید تا از این طریق امکانات بیشتری به منظور ارتقاء کسب و کار برای شما فراهم گردد. از آنجایی که محدوده کسب و کارتان به صورت محلی است با قرار گرفتن در لیست محلی، لینک های ورودی به سایتتان نیز بیشتر خواهد شد.

بهترین تبلیغات برای کسب و کار محلی
  • پخش کالاهای تبلیغاتی

یکی دیگر از روش های تأثیر گذار در جذب مشتری و تشویق نمودن آن ها به سمت خرید محصول و یا ارائه خدمات، تبلیغ نمودن از طریق در نظر گرفتن جایزه و یا نمونه های کوچک رایگان است. مثلاً به هنگام تبلیغ کردن می توان لیوان های بامزه و یا خودکار های لوکس به عنوان هدیه به مشتریان داد. این روش می تواند احساس خوبی را نسبت به برند و کسب و کارتان در آن ها ایجاد نماید.

  • معاشرت در شبکه های اجتماعی

اهمیت ارتباط و تبلیغ از طریق شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام، فیسبوک، توییتر و … بر کسی پوشیده نیست. با باز نمودن یک صفحه در ایستاگرام و به اشتراک گذاشتن تصاویر، ویدئو، مسابقه و … می توانید به راحتی نظر مخاطبین به خصوص مخاطبین محلی را به سمت کسب و کارتان جلب نمایید. از طریق شبکه های اجتماعی می توان مشتریان عادی را به مشتریان بالقوه و دائمی تبدیل کنید.

  • تبلیغ در تلویزیون

اگر چه برخی از صاحبان مشاغل، برای معرفی کالا و محصول خود به بازار هدف از رسانه هایی همچون تلویزیون استفاده می کنند اما این روش از تبلیغ نیز بسیار پر هزینه است. از این رو بایستی، با توجه به میزان بودجه در نظر گرفته شود.

تبلیغ در روزنامه، تبلیغ در مترو، اتوبوس، استفاده از نمایشگاه و همایش ها، بیلبورد، چاپ کاتالوگ، چاپ بروشور و … از دیگر روش های تبلیغ برای کسب و کارهای محلی می باشند که از وجود آن ها می توان در جهت جذب مشتری نهایت بهره را برد.

بهترین تبلیغات برای کسب و کار محلی

جمع بندی

نقش تبلیغ و بازاریابی برای کسب و کار محلی غیرقابل انکار است. در این مقاله ما سعی نمودیم که بهترین تبلیغات برای کسب و کارهای محلی را به شما عزیزان معرفی نماییم، پس اگر در پی رونق بخشیدن به کسب و کار خود هستید وقت را تلف نکنید و هر چه زودتر اقدامات لازم را برای شروع تبلیغات به عمل آورید. برای تبلیغ کسب و کار خود می توانید از گروه آموزشی به آموزشگاه پارس نیز کمک بگیرید. اگر سؤالی این زمینه دارید می توانید با این تیم متخصص در میان بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *