معرفی کسب‌وکار در تلگرام و روش‌های تبلیغاتی

کسب‌وکار در تلگرام

 علی رغم فیلتر شدن تلگرام کسب و کار در تلگرام همچنان پایدار است. پس حضور در این شبکه اجتماعی براس کسب و کار ها هنوز مهم است همان‌طور که احتمالاً شما هم می‌دانید تا پیش از فیلتر شدن شبکه تلگرام این شبکه پربازدید ترین و پرطرفدارترین اپلیکیشن در ایران به‌ حساب می‌آمد. البته که با فیلتر شدن کمی از میزان کاربران آن کاسته شد؛ اما روند عضویت در تلگرام هرگز متوقف نشد و جدیداً نیز به‌ واسطه وجود انواع فیلترشکن‌های مختلف و راه‌های دور زدن فیلترینگ کاربران مجدداً به تلگرام برگشته‌اند و این را می‌توان از روی روند صعودی افزایش تعداد اعضای گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی متوجه شد. در واقع تعداد زیادی از مشتریان شما و اطرافیانتان در شبکه‌های تلگرامی فعالیت زیادی دارند. درنتیجه شما به‌عنوان یک بازاریاب حرفه‌ای یا به قول قدیمی‌ها یک کاسب همه‌ فن‌ حریف باید هرجایی که مشتریانتان حضور دارند حضور فعال داشته باشید. بهتر است هرچه سریع‌تر و پیش از این‌که رقبای شما در فضای تلگرام جا بیفتند یک کانال یا گروه تلگرامی برای کسب‌وکارتان ایجاد کنید و شروع به تولید محتوای روزانه در آن کنید. البته که نرم‌افزار تلگرام نیز مانند سایر نرم‌افزارها ازجمله اینستاگرام، اسنپ چت و… نیاز به یادگیری و آموزش دارد و قدم گذاشتن بدون آموزش و آگاهی در آن کار درستی نیست. حتی یک تولید محتوای اشتباه یا یک تبلیغات نادرست می‌تواند به سابقه و اعتبار شغلی شما صدمه نیز وارد کند. درنتیجه بهتر است برای شروع کار نحوه فعالیت کسب‌وکار در تلگرام را آموزش ببینید و سپس با روش‌های تبلیغاتی مناسب در این اپلیکیشن آشنا شوید. برای فراگیری این موارد در ادامه مقاله با مؤسسه بزرگ آموزش به آموزشگاه پارس همراه باشید.

کسب‌وکار در تلگرام

تبلیغات بازدیدی کسب‌وکار در تلگرام

بگذارید در ابتدا از شما یک سؤال بپرسیم. شما چگونه کانال‌های موردنظر خود را در اپلیکیشن تلگرام پیدا می‌کنید؟ آیا این کانال‌ها را از طریق پرس‌وجو از دوستان و اطرافیانتان پیدا می‌کنید یا با سرچ زدن در گوگل و یا حتی سرچ قسمت مخصوص تلگرام. این کار می‌تواند در ابتدا چند مورد را برای شما روشن کند. این‌که کاربران عموماً دوست دارند از چه روشی کانال‌های مدنظرشان را پیدا کنند و چه راهی برای آن‌ها آسان‌تر است. درنتیجه می‌توانید با خیال راحت‌تری تبلیغات مناسب خود را انتخاب کنید در ابتدا قصد داریم تبلیغات بازدیدی را به شما معرفی کنیم. هر پستی که شما در شبکه تلگرام منتشر می‌کنید در پایین سمت راست خود یک علامت چشم دارد که این چشم تعداد دفعاتی که پست شما بازدید شده است را نمایش می‌دهد. گاهی اوقات شما تنها نیاز دارید تا افرادی که پست شما را می‌بینند افزایش پیدا کند.

کسب‌وکار در تلگرام

درواقع اگر شما کانال یا گروهی با محتوای بسیار جذاب داشته باشید که مطمئن باشید هر فردی با دیدن این تبلیغات و بنرها عضو کانال شما می‌شود می‌توانید تبلیغات بازی را انتخاب کنید؛ زیرا کسی که به او تبلیغات را می‌دهید تنها به شما در مقابل تعداد بازدیدها تعهد می‌دهد و در مورد تعداد افرادی که عضو کانال شما می‌شوند تعهدی ندارد. درنتیجه اگر بنر جذابی نتوانید طراحی کنید یا محتوای عامه‌پسندی نداشته باشید افراد زیادی نیز عضو کانال شما نخواهند شد و تنها یکی از پست‌های شما بازدید بالایی کسب می‌کند. درنتیجه این روش برای همه نمی‌تواند مناسب باشد. البته تعداد افرادی که در این روش عضو کانال شما می‌شوند خالص هستند به این معنا که بدون اجبار و از روی دلخواه خود تنها با دیدن بنر کسب‌وکار شما عضو کانالتان شده‌اند و خب این‌یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود.

سپردن تبلیغات به تیم‌های حرفه‌ای

درواقع شبکه تلگرام آن‌قدر گسترده و کاربردی هست که در حال حاضر تیم‌های بسیار حرفه‌ای تشکیل‌شده‌اند و این گروه‌ها مسئولیت تبلیغات کسب‌وکار در تلگرام را شخصاً به عهده می‌گیرند. در این روش شما دیگر نگران پیدا کردن روش‌های مناسب خودتان نیستید و تنها با پیدا کردن یک تیم حرفه‌ای و تماس با آن و شرح دادن روش‌های کسب‌وکارتان و جزئیات آن می‌توانید همه‌چیز را صفرتا صد به این گروه‌ها بسپارید. آن‌ها برای شما روش مناسب را پیدا کنند و به‌صورت گسترده اقدام به تبلیغات کسب‌وکار شما می‌کنند. هرچند در این روش شما دیگر دغدغه‌های جزئی ندارید و زمان زیادی از شما گرفته نمی‌شود اما باید توجه کنید که پیدا کردن یک تیم حرفه‌ای باسابقه نیز کار راحتی نیست. اگر شما تبلیغاتتان را به یک تیم اشتباهی بسپارید می‌توانند یک ضرر مالی بسیار بزرگ برای بیزینس شما باشد؛ زیرا هزینه‌های تبلیغاتی کسب‌وکار در تلگرام، روشی است که اندکی از روش‌های دیگر بیشتر است.

کسب‌وکار در تلگرام

ربات‌های کاربردی در اپلیکیشن تلگرام

استفاده از ربات‌ها در اپلیکیشن تلگرام بیشتر از هر نرم‌افزار دیگری کاربردی و مفید است. در حال حاضر تعداد ربات‌های تولیدشده در تلگرام بسیار زیاد هستند و استفاده از این ربات‌ها در زمینه‌های گوناگون صورت می‌گیرد. برخی از این ربات‌ها می‌توانند برای شما جذب فالوور بکنند. تعدادی از این ربات‌ها نیز می‌توانند یک سری بنر و کارت ویزیت را برای افراد مختلف در گروه‌های گوناگون ارسال کنند. البته انتخاب این گروه‌ها بر عهده‌ی خود شماست و می‌توانید گروه‌هایی را انتخاب کنید که به جامعه هدف شما و مشتریان شما نزدیک‌تر باشد. به‌عنوان‌مثال اگر شما فروشگاه فروش لوازم ورزشی دارید می‌توانید بنر خود را به‌وسیله یک ربات در گروه‌های ورزشی نشر دهید همچنین تعداد دیگری از این ربات‌ها طراحی شدند که مشتریان بتوانند به‌واسطه آن‌ها پرداخت‌های خود را انجام بدهند. البته باید روی امنیت این ربات‌ها بسیار کار شود تا موجب سلب اعتماد مشتریان نشود.

خرید ممبر برای کانال

این‌یکی از روش‌های ابتدایی و قدیمی است که از همان اوایل که استفاده از تلگرام در ایران رواج پیدا کرد وجود داشت. در این روش شما به افرادی پول می‌دهید تا تعدادی ممبر یا همان عضو را به کانال یا گروه شما اضافه کنند. در حقیقت افراد پس‌ازآنکه گروه یا کانال خود را تشکیل دادند و تعدادی محتوای جذاب در آن درج نمودند و اطرافیان و دوستانشان را نیز ادد کردند احساس می‌کنند که نیاز دارند تعداد فالوور های خود را بیشتر کنند. این احساس نیاز ممکن است به‌ این دلیل وجود آمده باشد که آن‌ها می‌خواهند تعداد عضو بیشتری داشته باشند تا مشتریان آن‌ها بتوانند راحت‌تر به این کسب‌وکار اعتماد کنند؛

کسب‌وکار در تلگرام

اما ما واقعاً این روش را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم زیرا این موضوع که تعداد کسانی که به کانال شما اضافه می‌شوند ازسر اجبار ادد زده‌شده باشند و خودشان انتخاب نکرده باشند که در گروه شما باشند می‌تواند بسیار برای کسب‌وکار شما مخرب باشد؛ زیرا احتمالاً غالب این افراد علاقه‌ای به محتوای پیج شما ندارند و این موضوع باعث می‌شود که بازدید پست‌هایتان به‌شدت پایین بیاید و این مسئله به‌راحتی دست شما را رو می‌کند و اعضای اصلی و واقعی گروه نیز متوجه می‌شوند که شما اقدام به خریدن عضو کرده‌اید. این عمل می‌تواند اعتمادشان را از بین ببرد. در ضمن اگر قرار است کسی که در گروه شما باشد از روی میل این کار را نکرده باشد قطعاً از شما خرید نیز نخواهد کرد پس هزینه کرد برای این کار خیلی منطقی به نظر نمی‌آید.

تبلیغات پاپ آپ یکی بهترین روش‌های تبلیغاتی برای کسب‌وکار در تلگرام

یکی دیگر از روش‌هایی که وجود دارد و مجموعه آموزش به آموزشگاه پارس به‌شدت آن را به شما توصیه می‌کند تبلیغات پاپ اپ هست. این تبلیغات به این معناست که از طریق‌های مختلف یکسری بنر و آگهی برای مخاطبین مختلف ارسال می‌شود و آن‌ها تصمیم می‌گیرند که عضو کانال شما بشوند یا خیر. از خوبی‌های این روش این است که مخاطبین کاملاً دست‌چین شده و گزیده عضو کانال شما شده‌اند. شاید تعدادی افرادی که درنتیجه‌ی این تبلیغات عضو کانال شما می‌شوند کمتر باشد اما حتی اگر ده عضو جدید بگیرید نیز می‌توانید مطمئن باشید که این اعضا خالص هستند و احتمال خرید کردن آن‌ها نیز بسیار زیاد است. گونه دیگری از تبلیغات پاپ اپ که ایجادشده تبلیغات کلیکی هستند یعنی کسی که شما به او تبلیغات را می‌سپارید تبلیغات شما را در کانال پیج و یا سایت خود قرار می‌دهد و درازای هر کلیک که بر روی تبلیغات شما بشود از شما هزینه دریافت می‌کند. این روش نیز روش بدی نیست اما یکی از ویژگی‌های منفی این روش این است که شما دقیقاً نمی‌توانید متوجه بشوید که چند نفر بر روی تبلیغ شما کلیک کرده‌اند هرچند که سامانه‌هایی برای متوجه شدن این موضوع وجود دارد اما این‌ها کاملاً دقیق نیستند و حتی می‌شود کلیک‌های فیک نیز ایجاد کرد تا هزینه تبلیغات را بالا برد.

کسب‌وکار در تلگرام

چگونه روش‌های تبلیغاتی مناسب خود را پیدا کنیم

همان‌طور که قبلاً خدمتتان عرض کردیم بهتر است تبلیغات خود را به کانال‌هایی بسپارید که با موضوع بیزینس و شغل شما مرتبط باشند زیرا به‌احتمال‌زیاد اعضای این کانال‌ها به محتوای گروه شما علاقه نشان خواهند داد و این‌که مشتری شما شوند نیز احتمال بالایی دارد. مورد دوم پیدا کردن یک تیم حرفه و دلسوز است که تنها هدفشان گرفتن پول نباشد. برای این منظور بهتر است پیش از اقدام به تبلیغات چند روزی در کانال این افراد بمانید تا از روند فعالیت آن‌ها مطلع شوید. همچنین بررسی نظرات مشتریان قبلی آن‌ها و رزومه فعالیتشان نیز می‌تواند مفید باشد. درنهایت تولید کردن محتوای مفید و جذاب و همچنین طراحی یک بنر درست می‌تواند نتیجه‌ی تبلیغات شما را دوچندان کند. مجموعه بزرگ آموزش به آموزشگاه در دوره‌های پیشرفته و به‌روز خود آموزش صفرتا صد کار با نرم‌افزار تلگرام و همچنین شیوه‌های نوین تبلیغات و ترفندهای پربازده تبلیغاتی را آورده است که برای تهیه‌ی این دوره می‌توانید با مشاورین ما ارتباط برقرار کنید.

کسب‌وکار در تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.