نقش سوشال یا همان شبکات اجتماعی در کسب و کار مخصوصا اینستاگرام

شما به عنوان صاحب کسب و کار هرجایی که امکان حضور مشتری وجود داشته باشه، شما هم باید حضور داشته باشید. چه جایی بهتر از سوشال یا همون شبکات اجتماعی که افراد روزانه ساعت ها وقتشونو به چک کردن محتواهای شبکات اجتماعی و ارتباط با افراد دیگه میگذرونند. شبکات اجتماعی مثل، تلگرام، اینستاگرام، لینکد این، تیک تاک و… که ترندترین و پر استفاده ترین شبکه اجتماعی در حال استفاده تو ایران اینستاگرام هستش که 50 میلیون نفر کاربر فعال داره. چه جایی بهتر از تبلیغات در جایی که 50 میلیون نفر مشتری احتمالی محصولات و خدمات شما اونجا حضور دارن. شما تو هر صنفی که فعالیت کنید، بابد و باید مقداری از انرژی، زمان و سرمایتونو تو اینستاگرام صرف کنید.

انواع روش های تبلیغات در اینستاگرام

شما به چند روش میتونید تو اینستاگرام تبلیغات داشته باشید و فروش زیادی را تجربه کنید.

اول از همه تولید محتوا : شما باید به طور مستمر محتواهای مرتبط به محصول یا خدماتتون تولید کنید و تو پیج اینستاگرامتون نشر بدید.

دوم: شما میتونید تبلیغات خودتونو برای نشر به اینفلوئنسرها بدید. به طور کل اینفلوئنسر به افرادی گفته میشه که دنبال کننده و مخاطبانی دارن که روزانه از پیجشون بازدید میکنند. مثل واینرها : شما میتونید با واینرها یعنی افرادی که محتوای طنز تولید میکنند تو تبلیغاتتون همکاری کنید، یعنی ازشون بخواهید که کسب و کار شمارو تو استوریشون معرفی کنند یا محصول یا خدمتتونو تو دل محتوای طنزشون ویزیت کنند.

سوم : همکاری با بلاگر ها: الان دیگه بلاگرها تو همه زمینه ها مثل بلاگری غذا یا همون فود بلاگرها. بلاگر های لایف استایل و زندگی شخصی، بلاگرهای مد و لباس و… . که میتونید با مرتبط ترین بلاگر به کسب و کارتون همکاری کنید. مرتبط یعنی اینکه مشتری های احتمالی محصول یا خدمتتون مخاطبای اون بلاگر باشن.

چهارم همکاری با پیج های پر مخاطب: تو همه زمینه ها پیج های فعال وجود دارن که با محتواشون تونستند، مخاطب ها و فالورای زیادی جذب کنند. مثل پیج های مرتبط یا خودرو، پیج های فکت که محتوای عمومی و خاص تولید میکنند. و هر پیج دیگه ای که دنبال کننده های زیادی دارن. شما باید با توجه به پرسونای مخاطب هدفتون، مرتبط ترین پیج هارو برای تبلیغ محصول یا خدمتتون انتخاب کنید. در مورد پرسونای و مخاطب هدف قبل تر یک پست داشتیم که پیشنهاد میکنم حتما ببینید.

اگه میخواید تبلیغات گسترده در اینستاگرام انجام بدید، ارتباط گرفتن با ادمین پیج های زیاد کار خیلی سختیه و زمان زیادی ازتون میگیره. پلتفرم هایی مثل شورند و جریان وجود دارن که با اکثر پیج های تبلیغاتی همکاری میکنند. شما میتونید خیلی راحت به این پلتفرم ها مراجعه کنید و پیج هایی که میخواهید تبلیغ شمارو به صورت پست یا استوری نشر بدن را بررسی و انتخاب کنید و روز و ساعت نشر تبلیغ هم انتخاب کنید و محتوای تبلیغاتیتونم در همین پلفرم ها آپلود کنید تا به صورت اتوماتیک و خیلی راحت کمپین تبلیغاتی شما شروع بشه. آدرس وب سایت های جریان و شورند هم براتون میزارم. تو دوره آموزشی راه اندازی و مدیریت کسب و کار خیلی کامل و اصولی انواع روش های حضور و تبلیغات تو سوشال هارو بهتون کامل آموزش دادم.

خب جمع بندی کنیم:

شما تو هر کسب و کاری که باشید، موظفید تو شبکات اجتماعی، مخصوصا اینستاگرام هم حضور داشته باشید. محصول و خدمات و کسب و کارتونو تو پست های متعدد و به صورت مستمر معرفی کنید و برای جذب مخاطب و مشتری ها یک بودجه تبلیغاتی در نظر بگیرید که در کنار روش های دیگه فروشتون، از فروش تو شبکات اجتماعی هم بهره ببرید و درآمدتونو افزایش بدید.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *