نقش شبکه های اجتماعی در توسعه کسب و کارها چیست؟

نقش شبکه های اجتماعی در توسعه کسب و کارها

در مقالات گذشته در مورد مزیت شبکه های اجتماعی در کسب و کار گفتیم. امروزه نقش شبکه های اجتماعی در توسعه کسب و کارها بسیار زیاد می باشد. دلیل وسعت کسب و کار در شبکه های اجتماعی، استفاده اکثریت افراد از گوشی های هوشمند و ازدیاد و تنوع روشهای حضور در فضای آنلاین می باشد. در همین راستا مدیران و صاحبان مشاغل مختلف برای پیشرفت بیشتر و توسعه در کسب و کار خود در شبکه های اجتماعی، اقدام به معرفی محصولات خود می نمایند و مردم را جذب خدماتی که ارائه می دهند، می کنند.

نقش شبکه های اجتماعی در توسعه کسب و کارهای آنلاین؟

امروزه گوشی های هوشمندی که در دست مردم قرار دارد، دسترسی آن ها را به اینترنت بسیار راحت تر کرده است و در همین راستا شرکت ها و مشاغل مختلف به دنبال بهره برداری از شرایطی که ایجاد شده است، می باشند. برای جذب مخاطب، شروع به ایجاد کمپین های تبلیغاتی می کنند که در این کمپین با قرار دادن اطلاعاتی پیرامون فعالیت و خدمات مورد نظرشان در اختیار علاقه مندان و طرفداران به معرفی خود می پردازند. تداوم تکرار برند و یا نام تجاری آن ها باعث می شود که توجه مخاطب هم جلب شده و اقدام به خرید محصول مورد نظر نماید.

به تدریج با جا افتادن کمپین و اضافه شدن طرفداران، مشتریان از حالت بالقوه به حالت دائم و وفادار تبدیل می شوند. مشتریان تحت تأثیر تکنولوژی و همچنین محیط های اقتصادی رفتارشان تغییر پیدا می کند. مشتریان جهت اعتماد بیشتر به تبلیغات، به سراغ جمع آوری اطلاعات در رابطه با محصول مورد نظر می روند و نه تنها نسبت به محصول اطمینان پیدا می کنند بلکه با آن آشنا می شوند و در صورت نیاز با خیال راحت خرید می کنند.

 

نقش شبکه های اجتماعی در توسعه کسب و کارها

کسب و کارهایی که در شبکه های اجتماعی فعالیت دارند، برای ارتقای خدمات خود و ماندگاری بیشتر در شبکه های اجتماعی ، گاهی نیاز به تغییر استراتژی تبلیغات و حتی اصلاح آن دارند. در سال های اخیر گرایش مردم به شبکه های اجتماعی افزایش زیادی پیدا کرده است و همچنان روند رو به رشدی را دنبال می کند.

چه شبکه های جهت توسعه کسب و کار مخاطب بیشتری دارند؟

توییتر: سرعت انتشار مطالبی که در توییتر قرار می گیرد، بسیار زیاد است. چنانچه افراد بیشتری اقدام به اشتراک گذاری مطالب کنند، در نتیجه دنبال کنندگان بیشتری هم خواهید داشت. وجود هشتگ ها باعث شده است، در انتشار مطالب شاهد تغییر بزرگی باشیم. در همین راستا باید به روندی که مطالب روز دنبال می کند، توجه داشته باشید و هشتگ مربوط به همان را ایجاد کنید و به اشتراک بگذارید.

البته برای داشتن دنبال کنندگان بیشتر، یکی دیگر از راه ها، دنبال کردن مطالب آدم های معروف و ریتوییت کردن آن می باشد.

فیسبوک: فیسبوک به عنوان یکی از شبکه های اجتماعی شناخته شده و معروف در دنیا از بیشترین تعداد کاربر برخوردار است و می توان از آن به عنوان یکی از پر نقش ترین شبکه های اجتماعی در زمینه توسعه کسب و کار نام برد. فیسبوک به شما این امکان را می دهد تا از سراسر دنیا توجه مشتریان را به فعالیتی که دارید، جذب کنید. مدیریت تبلیغاتی شبکه فیسبوک هم بسیار آسان می باشد.

گوگل پلاس: گوگل پلاس هم از شبکه های اجتماعی پر نقش محسوب می شود. اما کاربران ایرانی در آن بسیار محدود می باشند و در زمینه کسب و کارشان نقش زیادی ایفا نمی کند.

نقش شبکه های اجتماعی در توسعه کسب و کارها

اینستاگرام: فعالیت در اینستاگرام به این صورت است که عکس های رویدادهای متفاوت و خاص و همچنین نمایشگاه های بازرگانی در آن به اشتراک گذاشته می شود و مردم را تشویق می کنیم که با عکس های مختلف از آن رویداد به هشتگ گذاری بپردازند. البته برای افرادی که در طرح پیشنهادی شرکت کرده اند و هشتگ زده اند، جایزه هایی در نظر گرفته می شود.

نقش شبکه های اجتماعی در توسعه کسب و کارها بسیار پر رنگ و موفقیت آمیز می باشد و به همه افراد استفاده از شبکه های اجتماعی جهت رونق کسب و کارشان پیشنهاد می شود.

ویژگی های مثبت شبکه های اجتماعی در توسعه کسب کارها

شبکه های اجتماعی نقش مثبتی در تجارت آنلاین دارند و مخاطب مورد نظر را جذب می کنند و سعی بر برآورده کردن نیاز روزانه آن ها دارد.

یک سکوی پرتاب برای ارتباط بیشتر و جامع تر با مصرف کنندگان هدف می باشد.

یکی دیگر از ویژگی های مثبت آن این است که فعالیت شما باعث جذب مشتریان عادی هم می شود و تجارت شما را دنبال خواهند کرد.

شبکه های اجتماعی یکی از راه های کم هزینه برای تغییر و تحول فعالیت، تولید محتوا و … می باشد و می تواند درآمد شما را تا حد زیادی ارتقا ببخشد.

جالب است بدانید برای فعالیت داشتن در شبکه های اجتماعی در زمینه شغلی قانون ملزم کننده ای وضع نشده است.

بعضی از شبکه های اجتماعی مانند توییتر و فیسبوک برای مشاغل امکان خرید کالا از منابع دیگر را فراهم می کنند و با توجه به کسب و کار شما بازاریابی مؤثر و مثبتی را انجام خواهند داد و جذب میلیون ها مخاطب را در پی دارند.

 

نقش شبکه های اجتماعی در توسعه کسب و کارها

شبکه های اجتماعی در کاهش هزینه چه تأثیری دارد؟

از دیگر نقش شبکه های اجتماعی در توسعه کسب و کار، کاهش هزینه های بازاریابی می باشد. شما با فعالیت در شبکه های اجتماعی در زمینه توسعه کسب و کارتان، شاهد هزینه های سنگین تبلیغاتی و همچنین برندینگ به وسیله رسانه های جمعی نیستید. فعالیت در شبکه های اجتماعی این امکان را برایتان فراهم می کند تا با شناخت نیاز مخاطب و بازدیدکنندگان به اطلاعات ارزشمندی دست پیدا کنید و به بررسی آن ها بپردازید.

با بررسی بیشتر می توانید در جریان علاقه مندی های مخاطب خود و نظر و دیدگاهی که به محصول و نوع فعالیت شما دارد، قرار گیرید. از نتایج دی مخاطب خود نسبت به محصول، می توانید از آن جهت پیشرفت و تصمیم گیری های کسب و کار خود بهره مند شوید.

چنانچه بازاریابی محتوا در شبکه های اجتماعی به صورت حرفه ای انجام گیرد، در نتیجه اطلاعات هم به مخاطبین به درستی انتقال داده می شود. با این روش و منتشر کردن اطلاعات متناسب با فعالیت تان، تبدیل به منبع اطلاعاتی مناسب در همان صنعت خواهید شد و مخاطبان به انتشار آن ها خواهند پرداخت و باعث آشنایی دیگر افراد با نوع کسب و کارتان خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *