هدف رقابت و دستیابی به جایگاه رقبا نیست

خیلی ها کسب و کارشونو شروع نمیکنند چون از شماره یک های بازار میترسند. خیلی ها هم که کسب و کارشونو شروع کردن، انقدر درگیر اخبار و کارایی میشن که رقباشون انجام میدن، وظایف و کارای خودشون یادشون میره. رقابت نکنید.

هدف کسب و کار دستیابی به جایگاه رقیبمون نیستش. بزارید رقابت از چند تا دید بررسی کنیم. اول اینکه بریا افرادی که کسب و کارشونو به این دلیل شروع نمیکنند. ببینید وجود تعداد رقبای زیاد و قوی دلیلی نمیشه شما شروع نکنید، این معنیش اینه که این بازار پتانسیل و حاشیه سوده خوبی داره و شما حتی 5 درصد سهم بازار هم بگیرید در آمد های نجومی تجربه میکنید.

افرادی هم هستند که کسب و کار دارند ولی انقدر پیگیر فعالیت های رقباشون میشن از کارهای اصلی خودشون جا میمونند یا دقیقا شروع میکنند به کپی کردن کارهای رقباشون. خیلی خوبه که رقیبتونو رصد کنید و حواستون بهشون باشه ولی یادتون باشه تو این موضوع غرق نشید و برنامه ریزی و ایده های خودتونو اجرا کنید. بهترین رقیب برای شما دیروز خودتونه. شما اگر از دیروزتون یک محصول بیشتر بفروشید، یک محتوا بیشتر تولید کنید، استارت یک ایدرو بزنید، یک بازاریابی جدیدو امتحان کنید و هزاران مثال دیگه، بعد از گذشت یکسال حداقل 10 جایگاه سعود میکنید و سهم بیشتری از بازار میگیرید.

جمع بندی کنیم

رقیب کم تو کسب و کار نشون دهنده بازار بکر هستش و رقیب زیاد نشون دهنده حاشیه سود و مشتریان زیاد هستش. و این نکترو فراموش نکنید که بهترین رقیب شما دیروز خودتونه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *