هشتگ‌گذاری صحیح در اینستاگرام

هشتگ‌­گذاری

هشتگ‌ به نظر کار ساده ای است اما هشتگ‌­گذاری صحیح بسیار حائز اهمیت است و نکاتی را برای انجام دادن صحیح آن باید رعایت کنید تا پیجی پر بازدید داشته باشید. اینستاگرام یک شبکه‌­ی مجازی بسیار پرمخاطب است که در ایران هم کاربران بسیار زیادی دارد. امروزه تمام افراد در هر شاخه­‌ای که فعالیت می­کنند؛ به خوبی از اهمیت اینستاگرام آگاه هستند و می­دانند اینستاگرام یکی از شبکه­‌های مجازی است که تأثیر بسیار زیادی بر روی کسب و کار و درآمد هر شخص می­گذارد. اینستاگرام از قابلیت هشتگ‌­گذاری استفاده می­کند. استفاده از هشتگ­‌ها می­تواند تأثیر زیادی بر روی تعداد مخاطبان شما می­گذارد و می­توانید از طریق هشتگ­‌گذاری صحیح در اینستاگرام, مخاطبان زیادی پیدا کنید. در ادامه توضیحاتی در مورد ماهیت هشتگ­ها و اصول هشتگ­‌گذاری صحیح در اینستاگرام ارائه خواهیم داد.

هشتگ‌­گذاری

هشتگ اینستاگرام چیست؟

هشتگ­ها یکی از ابزارهای بسیار قدرتمند در شبکه ­های مجازی می­باشند و یکی از عوامل مهم برای برقراری ارتباط در دنیای مجازی می­باشند. در حقیقت هشتگ, یک برچسب برای دسته­بندی کردن موضوعات محسوب می­شود که به طور جهانی در اکثر شبکه­ های اجتماعی, مورد استفاده قرار می­گیرد. هشتگ­ها به ما کمک می­کنند تا بتوانیم مطالب مشابه را گروه­بندی و طبقه­بندی کنیم و بتوانیم راحت­تر موضوعات دلخواه خودمان را پیدا کرده و آن­ها را دنبال کنیم. در اینستاگرام با زدن بر روی یک هشتگ, می­توانید تمام مطالبی که از این هشتگ استفاده کرده­‌اند را پیدا کنید. برای هشتگ زدن, باید قبل از کلمه, علامت # را اضافه کنید. در زمان هشتگ گذاری نباید از فاصله بین کلمات استفاده کنید. اگر هشتگ‌­گذاری انگلیسی را استفاده می­کنید؛ می­توانید کلمات را پشت سر هم به یکدیگر بچسبانید. اما اگر از هشتگ فارسی استفاده می­کنید؛ لازم است بین کلمات آندرلاین بگذارید (_) تا اینستاگرام متوجه شود که قصد دارید از یک عبارت واحد استفاده کنید.

هشتگ‌­گذاری در اینستاگرام

هشتگ‌­گذاری در اینستاگرام یکی از راه‌­های بسیار مؤثر برای بازاریابی و افزایش فالوور است و می­توانید از هشتگ­‌گذاری استفاده کنید تا بازخورد پیجتان بالاتر برود و به دیده شدن پیجتان کمک کنید.

هنگامی که در کپشن هشتگ‌­ها را اضافه می­کنید؛ با ضربه بر روی آن وارد بخشی می­شوید که تمام پست­‌ها با آن هشتگ به شما نمایش داده می­شود. در بخش بهترین‌­ها (Top) پست‌­هایی را نشان می­دهد که بیش­ترین لایک و کامنت را دارند. در سربرگ اخیر (Recent) پست­های جدید موجود در اینستاگرام که از این هشتگ استفاده کرده‌­اند نشان داده می­شود.  هشتگ­‌گذاری صحیح در اینستاگرام به شما کمک می­کند که بتوانید در بخش هشتگ­‌ها در سربرگ بهترین­ها قرار بگیرید و بتوانید مخاطب بیش­تری را به پیج خود جذب کنید. برخی نکات مهم در زمینه­‌ی هشتگ‌­گذاری در اینستاگرام را در این مطلب عنوان خواهیم کرد.

سعی کنید همیشه از هشتگ­‌ها استفاده کنید. گاهی ممکن است یک فیلم یا عکس مشخص منتشر شود اما هشتگ استفاده شده در آن متفاوت باشد و همین هشتگ می­تواند برداشت مخاطب شما از درج عکس یا فیلم را به طور کلی تغییر دهد. همچنین اینستاگرام با وجود هشتگ می­تواند محتوای شما را دقیق‌­تر و کامل­‌تر تشخیص دهد و پست شما سریع­‌تر وارد اکسپلورر خواهد رفت.

هشتگ‌­گذاری

استفاده از هشتگ‌­های پرمخاطب , خوب یا بد؟

برخی هشتگ­‌ها هستند که اگر تعداد پست­های استفاده از شده از این هشتگ را بررسی کنید؛ میلیونی و چند صد هزارتایی هستند. این هشتگ‌­ها, هشتگ‌­های پرطرفدار و پربیننده هستند. اگر پیج خود را به تازگی زده­اید و یا مخاطب چندانی ندارید؛ بهتر است از این هشتگ‌­ها استفاده نکنید.

زیرا اگر هشتگی پر مخاطب باشد؛ فقط چند دقیقه در بخش اخیر هشتگ‌­ها در اینستاگرام قرار می­گیرید و خیلی سریع در صفحه پایین می­روید. همچنین احتمال آن که در هشتگ‌­های پرطرفدار در بخش بهترین یا تاپ قرار بگیرید؛ بسیار کم است زیرا لایک و کامنت کمی دارید. اما استفاده از هشتگ‌­هایی با مخاطب متوسط یا کم, به شما این شانس را می­دهد که در زمان طولانی­‌تری در بخش اخیر هشتگ‌­ها جای بگیرید و علاوه بر آن, شانس بیش­تری دارید که بتوانید در قسمت تاپ‌­ها در هشتگ‌­ها قرار بگیرید و قرار گیری در بخش بهترین‌­ها, آسان­تر است. پس بهتر است در حوزه­ی فعالیت خودتان, هشتگ­‌های پرمخاطب و هشتگ­‌های معمولی را پیدا کنید و سعی کنید در ابتدای راه از هشتگ­‌های با کیفیت و کم­ مخاطب­‌تر استفاده کنید.

استفاده از هشتگ­‌های شخصی

درست کردن هشتگ اختصاصی برای خودتان به شما این امکان را می­دهد که بتوانید پست­‌های به هم مرتبط را که قصد دارید در اینستاگرام منتشر کنید را دسته­‌بندی کنید. درست کردن یک هشتگ اختصاصی, به شما این امکان را می­دهد که بتوانید افراد و مخاطبان مربوط به موضوع را پیدا کنید و حتی افراد مختلف می­توانند جهت برقرار تعامل با شما, از این هشتگ اختصاصی در اینستاگرام استفاده کنند. این ترفند در بسیاری از مسابقات اینستاگرامی و کمپین­‌های اینستاگرامی استفاده می­شود.

برای ساخت هشتگ اختصاصی, سعی کنید از عبارت یا یک کلمه­‌ی ماندگار استفاده کنید تا در ذهن باقی بماند. حتماً قبل از زدن هشتگ اختصاصی آن را بررسی کنید که پراستفاده و تکراری نباشد. همچنین بهتر است به خوبی معنی آن را بررسی کنید تا هشتگ انتخاب شده, موجب تفسیرهای متعدد نشود و معانی مختلف از آن برداشت نشود. توجه کنید که بعد از آن که هشتگ اختصاصی خود را ساختید؛ این هشتگ به یک راه ارتباطی برای شما و دیگران تبدیل خواهد شد و می­تواند یک هشتگ رایج برای دیگر افراد شود.

هشتگ‌­گذاری

از هشتگ­ بیش از حد استفاده نکنید

اگر در کپشن پست­هایتان از هشتگ زیاد استفاده کنید؛ این حس را به مخاطب شما القا می­کند که فقط به دنبال دیده شدن هستید و صرفاً یک صفحه­‌ی تبلیغاتی محسوب می­شوید. همچنین استفاده از هشتگ در تعداد زیاد, احتمال آن وجود دارد که اینستاگرام, پست­‌های شما را اسپم بشناسد و پیج شما را دچار مشکل کند.

هشتگ­‌گذاری در کپشن و کامنت

در اصول هشتگ‌­گذاری صحیح در اینستاگرام نیازی نیست همه­‌ی هشتگ‌­ها را در پست بگذارید؛ می­توانید برخی از هشتگ­‌ها را در کامنت اضافه کنید زیرا این کار تفاوتی در نتیجه ایجاد نمی­کند پس می­توانید هشتگ‌­های مورد نظر خود را به تدریج در کامنت‌­ها اضافه کنید. توجه کنید که هشتگ‌­گذاری در پست نیز بهتر است اکثر هشتگ‌­ها در پایان کپشن نوشته شود و فقط برخی از کلمات در متن کپشن را هم به هشتگ تبدیل کنید.

از هشتگ‌­های نامربوط استفاده نکنید

توصیه می­کنیم به هیچ وجه از هشتگ‌­هایی که به پست و پیج شما مربوط نیستند استفاده نکنید. گاهی ممکن است موضوعی ترند شود اما مرتبط با تخصص شما نباشد و برندها و صاحبان پیج سعی می­کنند برای جذب مخاطب, از هشتگ­‌های ترند و معروف استفاده کنند. استفاده از هشتگ‌­های نامربوط نه تنها باعث رشد پیج شما نمی‌­شود بلکه این کار باعث می­شود به مرور زمان اینستاگرام پیج شما را اسپم محسوب کند و فالوورهای شما هم کم کم کاهش پیدا می­کنند. البته اگر هشتگ‌­های ترند شده, مرتبط با پیج و محتوای شما باشد؛ می­توانید در کنار هشتگ‌­های ترند شده, برخی هشتگ‌­های کم مخاطب­‌تر را هم استفاده کنید و با این کار به رشد پیج خود کمک کنید.

هشتگ­‌گذاری برای مکان عکس یا فیلم­برداری

بر اساس نوع محتوا, می­توانید محلی که تصویر و یا فیلم در آن تهیه شده است را ذکر کنید. اگر محل تصویر را هشتگ­‌گذاری کنید؛ افرادی که به دنبال آن مکان هستند نیز می­توانند محتوای شما را مشاهده کنند و همین موضوع باعث می­شود مخاطب­‌های بیش­تری تصاویر و محتوای شما را ببینند. در مقالات گذشته بهترین زمان برای آپلود پست در اینستاگرام را برای شما توضیح دادیم برای مطالعه بیشتر کلیک کنید.

هشتگ‌­گذاری

هشتگ‌­گذاری در بیو پیج

یکی از مکان­‌هایی که در اینستاگرام می­توانید از هشتگ استفاده کنید؛ در قسمت بیو است. بیو در بالای پروفایل کاربری قرار دارد و عموماً توضیح مختصری در مورد پیج و نحوه برقراری ارتباط با صاحب پیج ذکر می­شود اما یکی از راه­های هشتگ­‌گذاری صحیح در اینستاگرام, قرار دادن هشتگ متناسب با پیج در بیو می­باشد. توجه کنید که تعداد هشتگ‌­ها در بیو نباید زیاد باشد زیرا ظاهر پیج شما را زشت می­کند. اما استفاده مناسب و محدود در بیو می­تواند باعث افزایش تعامل با مخاطب شود.

پیدا کردن هشتگ­‌های مربوط به کسب و کار شما

هشتگ­‌گذاری صحیح باید به گونه‌­ای باشد که هشتگ‌­ها مرتبط با محتوا و موضوع پیج شما باشد. هدف از هشتگ‌­گذاری در اینستاگرام دیده شدن پیج شما است و این کار فقط با تعامل مخاطبان با پیج شما امکان­‌پذیر است. باید تا جای امکان سعی کنید تعامل فالوورها و بینندگان پیج خود را افزایش دهید و یکی از راه‌­های کاربردی برای افزایش تعامل و مخاطب, این است که بفهمید مخاطبان شما, بیش­تر چه پیج‌­ها و هشتگ­‌هایی را دنبال می­کنند. برای پیدا کردن هشتگ­‌های مرتبط با موضوع خودتان, راه­‌های مختلفی وجود دارد. یکی از راه­‌های پیدا کردن هشتگ­‌های مناسب, بررسی پیج رقبای خودتان است. اگر صفحه‌­ی رقبای خود را چک کنید؛ خواهید دید از برخی از هشتگ­‌ها بیش­تر استفاده کرده‌­اند دلیل این موضوع این است که احتمالاً از این هشتگ‌­ها بازخورد بهتری دریافت کرده­اند. البته بهتر است در کنار هشتگ‌­های کاربردی و مرتبط, از هشتگ خاصی هم برای خودتان استفاده کنید تا پیج شما بهتر دیده شود.

یکی دیگر از راه­‌های پیدا کردن هشتگ­‌های مرتبط, استفاده از قابلیت جستجوی اینستاگرام است. ابتدا یک کلمه­‌ی کلیدی مربوط به پیج­تان را سرچ کنید و وارد سربرگ tag شوید. خواهید دید که لیستی از هشتگ­‌ها که این کلمه­‌ی کلیدی در آن استفاده شده است؛ را به شما نشان خواهد داد و می­توانید از این هشتگ‌­ها برای پستتان استفاده کنید.

بررسی پست­ها در صفحه­‌ی خودتان

پست‌­های خود را بررسی کنید و ببینید کدام یک از پست­‌ها تعامل و لایک بیش­تری داشته است. همچنین اگر پیج شما بیزنس باشد؛ بررسی و آنالیز پیج اینستاگرام راحت­تر خواهد بود و می­توانید بفهمید کدام یک از هشتگ­‌ها, بازدید بیش­تری برای شما به ارمغان آورده است.

هشتگ‌­گذاری

نتیجه­‌گیری

بنابر عقیده بسیاری از کاربران اینستاگرام, استفاده از هشتگ راحت است اما اگر شما پیج عمومی داشته باشید و قصد داشته باشید مخاطبان بیش­تری جذب کنید؛ متوجه می­شوید که هشتگ‌­گذاری صحیح یک امر کاملا مهم است و می­تواند در موفقیت یک برند یا شکست یک برند تأثیر بسیار زیادی داشته باشد. هشتگ­‌گذاری می­تواند در برندسازی و بهتر دیده شدن محتوای شما مؤثر باشد و حتماً باید در کنار تولید محتوای مناسب , هشتگ­‌گذاری صحیح در اینستاگرام را نیز یاد بگیرید.

دوره آموزشی مدیریت کسب و کار

مقاله ای که خواندید تنها بخش کوچکی از مطالبی بود که برای راه اندازی یک کسب و کار موفق در فضای مجازی و رسانه های جمعی باید از آن با خبر باشید. برای آگاهی از تمام این مطالب، دوره ای طراحی کرده ایم تا صفر تا صد یک بیزینس موفق را به شما آموزش می دهد. فراگیری این دوره شما را برای رو به رو شدن با آخرین مسائل موجود در کسب و کار ها آماده کرده و تکنیک های مدیریتی نوین به منظور مقابله با چالش های مسیر را به شما آموزش می دهد. اساتید این دوره همگی از افراد دارای کسب و کار موفق می باشند و تجربه زیادی در آموزش دارند. از همین جهت، تعامل با این افراد می تواند برای کسب و کار شما بسیار مفید و سازنده باشد. همچنین لازم به ذکر است غالب افرادی که این محصول را خریداری کرده اند از این دوره رضایت کامل داشته اند و موفق به راه اندازی یک کسب و کار پر رونق و سودآور شده اند.

در صورتی که تمایل دارید از این پکیج فوق العاده بهره مند شوید، می توانید به وبسایت www.abapars.com مراجعه کرده و بری شرکت در دوره آموزشی مدیریت کسب و کار ثبت نام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *