همه‌چیز در مورد درج استوری در اینستاگرام

استوری در اینستاگرام

اپلیکیشن اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین اپلیکیشن‌های حال حاضر است. یکی از آپشن ها و خدمات اینستاگرام برای کاربران خدمت استوری است. حال شاید این سؤال برای شما پیش بیاید که ماهیت استوری چیست و چه کاربردی دارد. در این مقاله به تمامی این سؤالات پاسخ می‌دهیم و استوری اینستاگرام را به‌صورت کامل برای شما نقد و بررسی می‌کنیم و انواع مختلف ترفندهای درج استوری را به شما آموزش خواهیم داد. قطعاً استوری در میزان بازدهی و پویایی پیج شما آن‌قدر تأثیر دارد که لازم باشد یک مقاله کامل را به آن پرداخت و تک‌تک ریز جزئیات آن را به‌تفصیل بررسی کرد. البته اگر با خواندن این متن‌ها هنوز هم شبهاتی در مورد استوری اینستاگرام در ذهن شما وجود داشت می‌توانید از دوره‌های مختلف مجموعه بزرگ آموزش آموزشگاه پارس استفاده کنید تا بتوانید با به خدمت گرفتن این آپشن پویایی پیج خود را دوچندان کنید.

استوری در اینستاگرام

مفهوم کامل استوری اینستاگرام

معنی لغوی استوری داستان می‌باشد درنتیجه شما می‌توانید با استفاده از قابلیت درج استوری اینستاگرام داستان‌های مختلفی از زندگی یا کار خود همچنین چیزهای جالبی که کشف کردید و یا حتی آموزش مطالب مختلف و برگزاری کلاس‌های گوناگون را برای مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. استوری اینستاگرام یکی از ویژگی‌های نسبتاً جدیدی به‌حساب می‌آید که مجموعه‌ی بزرگ اینستاگرام به اپلیکیشن خود اضافه کرده است. این قابلیت با توجه به کاربرد زیادی که دارد و پویایی نسبتاً بالایی که در پیچ ایجاد می‌کند به‌سرعت یکی از محبوب‌ترین خدمات اینستاگرام شد و در بین تمامی کاربران جای خود را باز کرد.

دلایل محبوب بودن استوری بین کاربران اپلیکیشن اینستاگرام

درواقع شما با درج استوری می‌توانید احساسات خود را نسبت به اتفاقات روز جامعه بیان کنید همچنین سفرها اتفاقات جذاب روزمره خود و خبرهای مهم را با مخاطبانتان به اشتراک بگذارید و در مورد آن‌ها از فالورها نظرسنجی کنید و از انواع روش‌های تبلیغاتی برای جذاب کردن پیج خود و حفظ پویایی روزمره آن استفاده کنید. یکی دیگر از مزایای استوری اینستاگرام این است که به‌تنهایی می‌تواند مانند یک اپلیکیشن ادیت فیلم و یا عکس‌برداری برای شما کارایی داشته باشد. شما می‌توانید از فیلترهای متنوع و جذاب اینستاگرام برای جلوه بخشیدن به عکس‌ها و یا فیلم‌هایی که به‌صورت لایو می‌گیرید استفاده کنید همچنین می‌توانید با استفاده از استیکرها و گیف های مختلفی که در قسمت استوری اینستاگرام موجود است عکس‌های خود را تزیین کنید و دیگر بی‌نیاز از هرگونه برنامه ادیت و فتوشاپ عکس باشید. فیلترها و استیکرها و گیف های اینستاگرام علاوه بر زیبایی و جذابیت خاصی که دارند بسیار متنوع و گوناگون هستند و استفاده از آن‌ها نیز بسیار راحت است و نیاز به آموزش دیدن خاصی ندارند. ما در مجموعه بزرگ آموزش به آموزشگاه پارس به شما خواهیم آموخت که چگونه فیلترهای جذاب و دلخواه خود را پیدا کنید و آن‌ها را برای همیشه در اپلیکیشن اینستاگرام خود ذخیره کنید.

استوری در اینستاگرام

همچنین در نرم‌افزار اینستاگرام می‌توان از فونت‌های گوناگون و متن‌ها بارنگ‌های مختلف استفاده کرد. این قابلیت می‌تواند برای فروشگاه‌ها و یا پیچ‌های بیزینسی آموزشی مناسب باشد تا بتوانند به‌راحتی و بدون آنکه چشم مخاطب اذیت شود مطالب موردنظر خود را به مخاطب منتقل کنند. همچنین جدیداً قابلیت‌های دیگری به استوری اینستاگرام اضافه‌شده است مانند صفحات پرسش‌وپاسخ، نظرسنجی و… که می‌توان با استفاده از آن‌ها نرخ تعامل خود را با مخاطب حفظ کرد. به‌طورکلی اپلیکیشن اینستاگرام یکی از آن نرم‌افزارهایی است که باقابلیت درج استوری باعث می‌شود مردم بیش‌از پیش از حال‌وروز هم باخبر شوند و بتوانند با یکدیگر ارتباط سالمی برقرار کند. البته جای نگرانی نیست مخاطبین تنها آن بخش از زندگی و یا کسب‌وکار شمارا می‌بینند که شما خواسته باشید و با آن‌ها به اشتراک بگذارید. البته قابلیت‌های استوری و ویژگی‌های جذاب اینستاگرام به همین‌جا ختم نمی‌شود و این نرم‌افزار هرروز در حال ارائه خدمات جالب‌تر و بیشتری به مخاطبین خود است.

استوری در اینستاگرام

همه فرمت‌های مختلف استوری اینستاگرام

درواقع در حالت استوری اینستاگرام ما با چندین و چند فرمت مختلف و کاربردی روبه‌رو هستیم که در هنگام درج استوری می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم. هنگامی‌که در استوری مشغول به تصویربرداری با دوربین هستیم در قسمت پایینی صفحه می‌توانیم گزینه‌های مختلفی را ببینیم که می‌توان با حرکت دادن انگشت بین آن‌ها جابه‌جا شد و همه آن‌ها را تست کرد. همچنین هنگامی‌که می‌خواهیم یک عکس را در استوری خود درج کنیم می‌توانیم انگشت خود را روی صفحه کشیده و رنگ‌ها، تم‌ها و تناژهای رنگی مختلف را روی عکس قرار بدهیم. قصد داریم که این حالت‌ها را یک‌به‌یک برای شما معرفی کنیم. حالت normal که این حالت معمولی‌ترین حالت عکس‌برداری و فیلم‌برداری در استوری می‌باشد که برای اعمال آن کافی است بر روی گزینه ضبط عکس بزنیم و تا پانزده ثانیه برای فیلم‌برداری آن را نگه‌داریم. در این حالت فیلتر و افکت خاصی بر روی عکس و فیلم ما اعمال نمی‌شود و درواقع باحالت نرمال نمایش داده می‌شود. حالت بعدی حالت boomrang است که این افکت ویدئو را به حالت gif تصویربرداری می‌کند. یکی از افکت‌ها و قابلیت‌هایی که برای ثبت لحظات شگفت‌انگیز زندگی به شما پیشنهاد می‌شود دقیقاً حالت بوم‌رنگ است که می‌تواند فیلم را به طرز شگفت‌انگیزی جذاب و دیدنی کند.

 حالت بعدی که برای درج استوری از آن یاد خواهیم کرد حالت rewing است که درواقع یک فلاش‌بک است و فیلم را از انتها به ابتدا برمی‌گرداند ازنظر افکتی و فیلتر، این حالت افکت خاصی بر روی فیلم نمی‌گذارد و تنها فیلم را معکوس می‌کند. حالت بعدی که یکی از حالت‌های خاص و ویژه برای فیلم‌برداری است حالت hands free است که برای انجام این کار نیاز به نگه‌داشتن دکمه‌ی عکس‌برداری نیست زیرا همان‌طور که گفتیم این حالت فقط مخصوص ویدئو می‌باشد و کافی است هر زمان که قصد متوقف کردن آن را داشتید یک‌بار دیگر بر روی دکمه عکس‌برداری یا فیلم‌برداری کلیک کنید. حالت live نیز که یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین حالت‌هاست به‌احتمال‌زیاد معرف حضور شما است. در این حالت ویدئو به‌صورت زنده برای مخاطبین نمایش داده می‌شود و می‌توان گفت مشابه یک تماس تصویری می‌باشد اما به‌جای این‌که با یک نفر روبرو باشید با تعداد بسیار زیادی از افراد روبرو هستید که در این حالت تعداد افرادی که مشغول تماشا کردن ویدئو شما هستند بستگی به تعداد فالوور های شما دارد.

استوری در اینستاگرام

ابزارهای کمکی برای استوری گذاشتن

قبل از این‌که عکس یا فیلم مدنظر خود را به‌صورت استوری در اینستاگرام به اشتراک بگذارید می‌توانید با استفاده از قابلیت‌های شگفت‌انگیز اینستاگرام تنها با حرکت دادن انگشت بر روی صفحه از چپ به راست فیلترهای رنگی جذاب و همچنین افکت‌های شگفت‌انگیزی را بر روی آن اعمال کنید و سپس اقدام به درج استوری کنید. علاوه بر این‌ها می‌توانید به‌وسیله ابزارهایی که در بالای صفحه استوری می‌بینید ویدئوها و عکس‌های خود را در استوری جذاب‌تر کنید. ابزارهایی که در بالای صفحه وجود دارد و به‌صورت شکلک است به ترتیب شامل قلم، استیکر، متن نگار، رنگ‌های مختلف، تگ کردن افراد و یا منشن کردن و درنهایت افکت‌های مختلف می‌باشند.

این ابزارها به شما کمک می‌کنند که متن‌های مختلفی را با فونت‌های جذاب و رنگ‌های گوناگون بر روی عکس یا فیلم خود قرار داده و به‌وسیله خطوط و فلش‌های مخصوص نکاتی را هایلایت کرده و توجه به آن را بیشتر کنید. همچنین استیکرهای متنوع و گوناگونی که این اینستاگرام در اختیار شما قرار می‌دهد می‌تواند باعث جذاب‌تر شدن عکس‌های شما بشود.

 البته شما می‌توانید به‌صورت کلی رنگ استوری خود را تغییر بدهید و افرادی که با شما در آن مهمانی یا فضا بوده‌اند و یا به‌عنوان‌مثال عکاس آن عکس را بر روی عکس منشن کرده و به بقیه افراد کمک کنید تا راحت‌تر پیج این شخص را پیدا کنند. به یاد داشته باشید که به‌وسیله افکت‌های ویژه بارنگ‌های مختلف می‌توانید محتوای خود را تغییر دهید و به خلاقیت خود اجازه آشکار شدن بدهید.

استوری در اینستاگرام

حسن ختام

درواقع در حال حاضر نرم‌افزار این اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین و پراستفاده‌ترین اپلیکیشن‌های جهانی و بین‌المللی به‌حساب می‌آید و همه شما قطعاً کمابیش استفاده از آن را آموزش‌دیده‌اید اما با توجه به نکات پیچیده و فراوانی که می‌توان از آن‌ها برای پیشرفت و پویایی پیج استفاده کرد لازم است تا استفاده از اینستاگرام را کمی عمقی‌تر جدی‌تر دنبال کنید. نرم‌افزار اینستاگرام قسمت‌های مختلفی برای ارائه محتوا و نشر فیلم‌ها و عکس‌های شما تعبیه کرده است قسمت استوری نیز یکی از این قسمت‌ها است که می‌توان به‌طور قطعی گفت بازدهی و استقبال از این قسمت حتی از قسمت پست‌ها و اکسپلورر نیز بالاتر است. یکی از دلایل این محبوبیت می‌تواند ابزارهای گونان و متنوعی باشد که اینستاگرام در اختیار مخاطبان و کاربران برای درج استوری قرار داده است. درنتیجه در این مقاله مجموعه بزرگ و باتجربه‌ی آموزش به آموزشگاه سعی کرده است تا با آموزش ابتدایی این قابلیت کمکی در بالا بردن پویایی پیج شما داشته باشد. البته شما می‌توانید برای دریافت آموزش‌های بیشتر و ترفندهای جذاب استوری که کمتر کسی از آن‌ها آگاهی دارد بعد از مشورت گرفتن با مشاورین خرید با توجه به سطح و نوع کسب‌وکار خود دوره‌های اختصاصی را شرکت کنید. به یاد داشته باشید که با توجه به افزایش استفاده از اینستاگرام در گستره جهانی دیگر فرصتی برای آزمون‌وخطا باقی نمانده است و یک حرکت اشتباه می‌تواند به‌کلی شمارا از سایر رقبا عقب بی اندازد پس پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا آموزش‌های لازم را ببینید سپس قدم بردارید.

استوری در اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *