همه چیز درباره ی تکنیک های موفق فروش

تکنیک های موفق فروش

به کار گیری تکنیک های موفق فروش باعث می شود تا شما بتوانید به گونه ای موفقیت آمیزتر در میدان رقابتی مورد نظرتان ظاهر شوید. خیلی ها تا همین چند سال پیش گمان می کردند که تکنیک های موفق فروشی وجود ندارد و تنها کسانی می توانند در عرصه ی رقابتی فروش، موفق شوند که از یک سری استعدادها و مهارت های مادرزادی برخوردار باشند. در صورتی که علم امروز به شما می گوید که اصلاً این طور نیست. یک مجموعه ی فروش و یا یک مدیر فروش یا یک مسئول فروش می تواند با به کار بردن یک سری تکنیک های خاص، در مسیر خود به گونه ای موفقیت آمیز ظاهر شود. از این رو پیشنهاد می شود که به جای اینکه به دنبال افرادی با استعداد مادرزادی بگردید، به دنبال کسانی باشید که می توانند رهنمودها و راهکارهای پیشنهادی شما را به راحتی اجرا کنند و در این کار حرفه ای شوندو مدیریت زمان داشته باشند.

شاید با خودتان فکر کنید که تکنیک های فروش و هدف اصلی در فروش چه چیزی است؛ خیلی ساده است، شما می آیید مطابق با رفتارشناسی های اجتماعی، فردیت شناسی ها و روان شناسی ها، فروشتان بر اساس علم و بررسی های علمی بنا می کنید و کم کم به یک پلتفرم و یا یک استراتژی فروش ثابت و کاربردی برای مجموعه تان خواهید رسید. در ادامه برایتان از چند تکنیک مهم و کاربردی فروش خواهیم گفت که آن ها را با نام تکنیک های موفق فروش می شناسند. با رعایت و اجرای این تکنیک های ساده، می تواند نهایتاً برنامه ی موفقیت آمیز فروش خودتان را داشته باشید. پس پیشنهاد می کنیم که تا انتهای مقاله ما را همراهی نمایید :

تکنیک های موفق فروش

ارائه ی 10 تکنیک موفق فروش

  1. انتخاب زمان مناسب برای تماس با سرنخ ها : ببینید شما باید زمانی با مشتریان و سرنخ هایتان تماس بگیرید که تقریباً مطمئن باشد که وقت آزادی برای پاسخگویی و یا لااقل فکر کردن به پیشنهاد شما دارند. عموماً برای این موارد، ساعت های بین 8 تا 9 صبح و یا 4 تا 5 بعد از ظهر، می توانند بهترین زمان ها برای تماس با سرنخ هایتان باشند. در واقع زانی است که سر هیچ کس در این تایم ها شلوغ نیست.
  2. انتخاب روز مناسب برای تماس با سرنخ ها : بله؛ شما برای اینکه بتوانید به خوبی با سرنخ تان ارتباط برقرار کنید باید در روز مناسبی هم با آن ها تماس بگیرید. ببینید خریداران با توجه به محصول و خدماتی که از جانب شما ارائه می شود، روزهایی خاصی از هفته را برای خرید و صحبت کردن با فروشندگان اختصاص می دهند. تحقیقات حاکی از این است که بهترین روزها برای تماس گرفتن با مشتریان، چهارشنبه و پنجشنبه است اما باز هم این روزها بستگی به این دارد که محصولات و خدمات شما چیست. بنابراین سعی کنید که در این زمینه، تحقیقات لازم را به کار برید.
  3. کمتر از پنج دقیقه به سراغ سرنخ هایتان بروید : این به این معناست که منتظر نمانید تا یک وقت آزاد پیدا شود و با سرنخ تان ارتباط بگیرید. به محض دیدن سرنخ هایی از خریدار، به سمت او بروید و او را برای خرید مشتاق کنید.
تکنیک های موفق فروش
  • از شماره های محلی و آشنا استفاده کنید : تحقیقات حاکی از این است که استفاده از شماره های عجیب و غریب تبلیغاتی باعث می شود تا خریدار شما را شناسایی کند و تمایل کمتری برای پاسخگویی به تماس شما از خود نشان دهد. بنابراین سعی کنید که از شماره های محلی برای تماس گرفتن با مخاطبین و مشتریان تان استفاده کنید.
  • مثبت گرا و پرانرژی باشید : بله؛ یکی دیگر از تکنیک های موفق فروش این است که بتوانید با انرژی با مخاطب خود صحبت کنید. در وقاع اگر روز بدی داشته اید یا مود پایینی دارید، سعی که به هیچ وجه آن روی خودتان را به مشتری نشان ندهید چون تاثیر بسیار بدی بر روی نتیجه ی کار شما خواهد داشت.
  • بدگویی کردن از رقبا، ممنوع : خیلی مهم است که شما شأن و منزلت تان را روبروی خریدار خود حفظ کنید. در واقع با بدگویی از رقبا تنها تمامی صفات ذکر شده را سمت خودتان سرازیر خواهید کرد و دید مشتری را نسبت به خودتان تغییر خواهید داد.
  • استفاده ی مناسب از شبکه های اجتماعی : یادتان باشد که برای فروش محصولات و خدمات خود، هیچ بستر و محیطی را فراموش نکنید. خودتان هم میدانید که این روزها، شبکه های اجتماعی و دنیای مجازی، تاثیر خیلی خیلی بیشتری نسبت به دنیای واقع دارد. بنابراین سعی کنید با رقم زدن فعالیت های مناسب و درست در شبکه های مجازی و اجتماعی، مخاطبین خاص خودتان را به سمت خودتان جذب نمایید.
تکنیک های موفق فروش
  • بیشتر از یک گزینه در اختیار مشتری خود قرار دهید : یادتان باشد که چه بخواهیم و چه نخواهیم، همه ی ما طرفدار تنوع هستیم. مغز انسان برای اینکه از خرید خود مطمئن شود، نیاز دارد تا مقایسه های بیشتری انجام دهد، از این رو ارائه ی تنوع در خدمات و محصولات، می تواند خیال مشتری شما را از بابت ریسک خرید جمع کند. و از طرفی وقتی شما تنوع زیادی در خدمات و محصولات خود به مشتری ارائه می دهید، در واقع سلایق بیشتری را به هم سمت خود روانه کرده اید و جذب سلایق زیاد به معنای بالا بردن فروش است.
  • تکرار کلامی و غیر کلامی با خریدار داشته باشید : شاید این کار به نظر شما مسخره باشد اما یکی از تکنیک های موفق فروش محسوب می شود. تکرار حرف ها و گفته ها و عکس العمل های خریدار باعث می شود تا او با شما حس صمیمانه تری را داشته باشد. از این رو سعی کنید که همسو و همراه با مشتری عمل کنید.
  • زبان بدن را فراموش نکنید. این موضوع نیز یکی دیگر از تکنیک های موفق فروش است. زبان بدن شما می تواند بیش از نیمی از حرف های شما را بزند. کما اینکه در کنار گفتار شما، این رفتار و زبان بدن شما است که موضوع بحث و صحبت را برای شنونده جذاب تر می کند. اصلاً به همین دلیل است که اصولاً مکالمات حضوری، پاسخ بهتری نسبت به مکالمات تلفنی میگیرند. پس یادتان باشد که منعطف باشید و از بزان بدن خود به درستی استفاده کنید.
تکنیک های موفق فروش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *