همه چیز درباره ی دوره رایگان بیزینس کوچینگ

دوره رایگان بیزینس کوچینگ

دوره رایگان بیزینس کوچینگ، یکی از دوره های بسیار پرطرفدار در زمینه ی مدیریت و گرداندن انواع کسب و کار می باشد. از آنجایی که تمامی صاحبان کسب و کارهای بزرگ و کوچک، به دنبال این موضوع هستند که به بهترین نحو مجموعه ی خود را مدیریت کنند، طبیعی است که یک دوره رایگان بیزینس کوچینگ تا چه حد می تواند مورد استقبال این قشر از جامعه قرار گیرد. اما قبل از اینکه درباره ی سرفصل ها و ویژگی های دوره رایگان بیزینس کوچینگ صحبت کنیم، بهتر است که ابتدا بدانیم اصلاً کوچینگ به معناست و چه کاربردهایی دارد؟

کوچینگ که در لاتین با عبارت coaching شناخته شده است، یک فرایند مرحله به مرحله است که مسیر زندگی افراد را به سمت و سویی هدفمند و موفقیت آمیز سوق می دهد. در واقع افراد با کمک کوچینگ می توانند اهداف زندگی و کسب و کار خود را متحول سازند و زمینه های مختلف را برای رشد فردی، اجتماعی و کاری فراهم آورند. در واقع یک کوچ باید بر مجموعه ای از مهارت ها تسلط کافی داشته باشد تا بتواند دغدغه ی افراد را درک کرده و آن ها را در مسیر مورد نظرشان راهنمایی نماید.

دوره رایگان بیزینس کوچینگ

خیلی از افراد کوچینگ را با مشاوره دادن اشتباه می گیرند، نه! اصلاً این طور نیست. یک کوچ به شما می گوید که با کمک چه مهارت هایی و با پیاده سازی چه استراتژی هایی در زمینه های مختلف، مانند شاخه های دیجیتال مارکتینگ، می توانید مسیر درست موفقیت در کسب و کار خود را انتخاب و طی نمایید. کوچینگ کسب و کار، کوچینگ موفقیت و یا بیزینس کوچینگ، همگی موارد استفاده از دوره رایگان بیزینس کوچینگ می باشند. حالا که با مفهوم کوچینگ آشنا شدید، بهتر است با هم ببینیم که دوره رایگان بیزینس کوچینگ چیست و برای چه افرادی مناسب است؛ برای آشنایی با این موارد پیشنهاد می کنیم که تا انتهای این مقاله ما را همراهی نمایید :

دوره رایگان بیزینس کوچینگ

دوره رایگان بیزینس کوچینگ برای چه افرادی مناسب است؟

یکی از مهم ترین ویژگی های دوره های بیزینس کوچینگ این است که هر فردی می تواند از آن برای رشد و بهبود مسیر خود کمک بگیرد. به عنوان مثال افرادی که در ابتدای مسیر هستند و اصلاً نمی دانند که چه کاری با توجه به تخصص شان به دردشان می خورد. می توانند از این دوره برای بهبود و پخته تر کردن ایده های خود کمک بگیرند.

همچنین افرادی هستند که کسب و کار خود را راه اندازی کرده اند اما نمی دانند که چگونه می توانند یک نیروی کار مناسب پیدا کنند. در کنار این موضوع بعضی از کارفرماها هستند که با کارایی کارکنان خود مشکل دارند. یعنی کارمندان آن طور که باید، نمی توانند از عهده ی وظیفه ی مورد نظر خود بربیایند.

افرادی که با آشفته شدن بازار داخلی و خارجی، راه حل درستی برای مدیریت ندارد و نمیدانند که چگونه می توانند کسب و کار خود را از منجلاب به وجود آمده نجات دهند. منجلابی که افزایش دلار و کاهش فروش، تنها بخشی از مشکلات به وجود آمده در آن است.

یا برخی از افراد هستند که بر خلاف ساعات کاری زیاد، نتیجه ای که می خواهند را از سود کسب و کار خود دریافت نمی کنند. یا افرادی هستند که راه درست استفاده از ابزار مختلف دیجیتال مارکتینگ را بلد نیستند و نمی دانند که چگونه می توانند کسب و کار خود را در مسیر درستی قرار دهند. تمامی این افرادی که نام بردیم با کمک یک دوره رایگان بیزینس کوچینگ، می توانند راه درست خود را پیدا کرده و در مسیر درست قدم بگذارند. البته فقط دوره رایگان بیزینس کوچینگ نیست که می تواند کمک کننده باشد بلکه این دوره ها در کیفیت های بالاتر نیز وجود دارند که برای دسترسی به این کیفیت ها نیاز است که شما مبالغی را پرداخت نمایید. اما چیزی که در زمینه ی شناخت دوره رایگان بیزینس کوچینگ و یا دوره های پولی آن حائز اهمیت است، موضوع مدرس است. یعنی مدرس باید از تجربه و علم کافی در زمینه ی کوچینگ برخوردار باشد تا بتواند مسیر درست را به شما نشان داده و شما در همان مسیر راهنمایی کند. به همین دلیل رزومه ی کاری مدرس، از مهم ترین مسائل یافتن یک دوره ی کوچینگ است. چرا که درس خودش هم باید تجربه ی کافی را در راه اندازی و مدیریت یک کسب و کار داشته باشد. پس در انتخاب این دوره ها، به رزومه ی مدرس نیز دقت نمایید.

دوره رایگان بیزینس کوچینگ

یک کوچ چه مهارت هایی را بلد است؟

یک بار گفتیم که کوچ، دغدغه های شما را میشناسد و متناسب با همان دغدغه ها شما را یاری می کند. طبیعتاً این موضوع یک بحث مهم روانشناختی است و هر کسی نمی تواند از عهده ی این کار برآید. مهارت هایی مانند قدرت پرسش، شنیدن موثر، قدرت سخن گفتن و سایر مسائل مربوط به روابط انسانی از جمله مهم ترین مهارت هایی است که یک کوچ یاد میگیرید. در واقع کوچ یاد میگیرد که از بیرون به شما نگاه کند و مهارت ها و توانایی های شما را پیدا کرده و آن ها را به شما گوشزد نماید. چرا که خیلی از ماها از پتانسیل ذهنی و بدنی خود در زمینه های مختلف اطلاع نداریم و به همین دلیل اصلاً نمی دانیم که در برخی از رابط‌ها باید چه کار کنیم.

فردی که در دوره رایگان بیزینس کوچینگ شرکت می کند، مهارت های مختلف ارتباط را یاد میگیرد. مهارت هایی مانند ارتباط موثر، برنامه ریزی، اعتماد به نفس، عزت نفس و غیره همگی چیزهایی هستند که با گذراندن این دوره ها می توان بر آن ها تسلط یافت. به بیانی خیلی ساده سه اصل مهم ذهنیت ثروت ساز، مهارت ثروت ساز و فعالیت ثروت ساز، مواردی هستند که طی دوره های بیزینس کوچینگ به آن ها پرداخته می شود. شما یاد می گیرید که باورهای محدود کننده ی خود را بشناسید و با کمک مهارت های مختلف آن ها را برطرف و یا کنترل کرده و مانند یک پروانه ی رها، در مسیر موفقیت پرواز کنید. این مورد ارزشمند ترین چیزی است که با کمک آن می شود یک کسب و کار موفق را مدیریت و هدایت نمود.

دوره رایگان بیزینس کوچینگ

2 پاسخ

  1. با سلام و تشکر از اطلاعات مفیدتان ،بسیار راغبم در دوره رایگان بیزنس کوچینگ شرکت نمائیم لطفا مرا ثبت نام بفرمائید، سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *