ویژگی های یک نویسنده ی محتوای ماهر چیست؟

ویژگی های یک نویسنده ی محتوای ماهر

در مقالات گذسته در مورد تبلیغات محتوا توضیح دادیم، هدف از نگارش این محتوا آشنایی شما با ویژگی های یک نویسنده ی محتوای ماهر و تبلیغات محتوایی است. در واقع امروزه با فراگیر شدن اینترنت و فضای دیجیتال اکثر کسب و کارها به این فضا وارد شدند و به همین منظور وب سایت هایی راه اندازی کردند. فاکتورهای مختلفی بر موفقیت یک وب سایت و بازاریابی دیجیتال تاثیرگذار است که یکی از مهم ترین آن ها تولید محتوا و سئو ی سایت است.

حال نویسندگان محتوای این وب سایت ها باید از تکنیک های نویسندگی برخوردار باشند تا تاثیرگذاری محتوای او بیشتر باشد. به همین جهت ما موضوع این مطلب خود را به ویژگی های یک نویسنده ی محتوای ماهر اختصاص دادیم و در آن به بررسی نکاتی برای بهبود نویسندگی در این زمینه می پردازیم. از این رو برای اینکه در این عرصه پیشرفت کنید و نویسندگیتان پیشرفت کند آشنایی با ویژگی های یک نویسنده ی محتوای ماهر لازم است.

حال اگر تمایل دارید اطلاعات خود را در مورد ویژگی های یک نویسنده ی محتوای ماهر و تبلیغات محتوایی افزایش دهید می توانید با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید.

ویژگی های یک نویسنده ی محتوای ماهر

 

آیا میدانید ویژگی های یک نویسنده ی محتوای ماهر چیست؟

بدون شک نویسندگی محتوا یکی از سخت ترین مهارت های عصر کنونی است و هیچ فردی بدون گذراندن دوره های آموزشی نمی تواند با موفقیت به این کار بپردازد. از ﺁنجایی که نویسندگی محتوا نیازمند مهارت های زیادی است لذا شناخت این مهارت ها به موفقیت یک نویسنده ی خوب کمک می کند. به طور کلی یک نویسنده ی محتوای خوب نویسنده ای است که بتواند برای هر موضوعی یک محتوا و مطلب خاص و تاثیرگذار و منحصربه فرد بنویسد. حال اگر تمایل دارید به چنین نویسنده ای تبدیل شوید شناخت ویژگی ها و مهارت های زیر لازم است. این ویژگی های یک نویسنده ی محتوای ماهر عبارتند از:

  • داشتن مطالعات زیاد: یکی از مهم ترین مهارت ها و ویژگی هایی که یک نویسنده ی محتوا باید داشته باشد داشتن مطالعات زیاد است. چرا که برای یک نویسنده ی خوب و موفق شدن باید وقت زیادی را صرف این کار کرد. تا به امروزه هیچ نویسنده ی بزرگی نیست که بدون صرف وقت زیاد و مطالعه کردن، نامی بزرگ داشته باشد. در واقع مطالعه ی زیاد یعنی بهره گیری از تجارب دیگران. هر نویسنده ی آماتوری با مطالعه ی کتاب ها و نوشته های نویسندگان بزرگ می تواند بر مهارت نویسندگی خود بیفزاید و با الهام از نوشته ها بهتر و بیشتر بنویسد.
  • شناخت مخاطبان: مهم ترین ویژگی که یک محتوا می تواند داشته باشد ارتباط با دیگران است که این ارتباط باید دو طرفه باشد. به همین دلیل هر نویسنده ای در زمان نوشتن موضوعی ابتدا باید مخاطبان خود را بشناسد و سپس بر این اساس ها محتوای خود را بنویسد. در واقع یک نویسنده محتوای خوب ابتدا باید نیازهای مخاطبان خود را بشناسد و درک کند و سپس بر اساس این نیازها و برای رفع آن ها محتوایی بنویسد.

ویژگی های یک نویسنده ی محتوای ماهر

  • نوشته قابل فهم و واضح: از دیگر ویژگی های یک نویسنده ی محتوای ماهر این است که نوشته ای که می نویسد واضح و قابل فهم باشد و در صورتی می توان چنین مطلب نوشت که ابتدا خود نویسنده موضوع و مطلب مورد نظر را بفهمد و بداند که محتوای او باید چه پیامی را به مخاطب منتقل کند. علاوه بر این شناخت ویژگی های مخاطبان به نویسنده کمک می کند که پیام خود را واضح تر و ساده تر برساند. از جمله مهارت هایی که به نویسنده کمک می کند پیام خود را ساده تر برساند شامل انتخاب اصطلاحات مفید و مناسب، انتخاب و استفاده از تصاویر مرتبط با موضوع و به کارگیری جملات کوتاه در نوشته خود می باشد.
  • تسلط بر اصول خوانایی: از دیگر ویژگی های یک نویسنده ی محتوای ماهر این است که نوشته او خوانا و قابل درک و فهم باشد. لذا نویسنده باید به اصول خوانایی مسلط باشد. از جمله تکنیک هایی که به نویسنده کمک می کند در این زمینه تسلط داشته باشد شامل استفاده از یک مقدمه تاثیرگذار و مرتبط با موضوع، داشتن عنوان های واضح، داشتن بولت پوینت، استفاده از هایپرلینک یا بولد در جاهای حساس، عدم استفاده از کلمات پیچیده و بکارگیری کلمات و اصطلاحات ساده و قابل فهم، استفاده از پاراگراف های کوتاه و استفاده از متن های بصری در برخی از قسمت ها می باشد.

در واقع با توجه و رعایت این نکات و صرف وقت یک فرد می تواند به یک نویسنده محتوایی موفق تبدیل شود. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که برای بازاریابی دیجیتالی کسب و کارها، تولید محتوا فقط نیمی از مسیر است و نیم دیگر این ماجرا مربوط به تبلیغات محتوایی است.

تبلیغات محتوایی

امروزه بسیاری از بازاریابان به موفقیت نمی رسند چرا که فقط تمرکز خود را فقط برای تولید یک محتوای بی عیب و نقص می گذارند و البته محتوایی منحصربه فرد تولید می کنند اما در این مسیر به تبلیغات محتوایی توجه نمی کنند. تبلیغ محتوایی، هدف و منظور محتوای تولید شده را به مخاطبان می رساند لذا این تکنیک تاثیر زیادی بر استراتژی بازاریابی دیجیتالی می گذارد.

امروزه با توجه به گستردگی این نوع بازاریابی و عدم تجربه ی صاحبان کسب و کار در این زمینه کارگاهی راه اندازی شده اند که تمام تلاششان آموزش تکنیک های تبلیغ محتوایی و نویسندگی محتوایی است.

ویژگی های یک نویسنده ی محتوای ماهر

 

یادگیری تکنیک های نویسنده محتوای ماهر با آموزشگاه پارس

یکی از معتبرترین و باتجربه ترین آموزشگاه هایی که در حال حاضر به برپایی دوره های حضوری و غیر حضوری تکنیک های نویسندگی محتوا می پردازد آموزشگاه پارس است. از جمله دوره هایی که در این کارگاه آموزشی برپا می شود می توان به آموزش مهارت های بازاریابی، آموزش مهارت های فروش، آموزش مهارت های راه اندازی کسب و کار و آموزش مهارت های تبلیغات دیجیتالی و فضای مجازی اشاره نمود.

از مهم ترین ویژگی های حضور در دوره های مجموعه پارس، بهره گیری از اساتید مجرب و حرفه ای و کسب مدرک بین المللی است. از دیگر قابلیت های مهم این مجموعه این است که آموزشگاه پارس تمام دوره های خود را به صورت غیر حضوری و در وب سایت خود هم برگزار می کند لذا هر فردی در هر نقطه ای از کشور می تواند در این کلاس ها شرکت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *