چرا باید از ابزار دیجیتال مارکتینگ استفاده کنیم

ابزار دیجیتال مارکتینگ

ابزار دیجیتال مارکتینگ می تواند شامل موارد زیادی سود که هر کدام از آن ها به نوعی بر روی پیشرفت و عملکرد صحیح یک بازاریابی تأثیر بسیار زیادی دارد. همه ی ما با اهمیت دیجیتال مارکتینگ آشنایی داریم و می دانیم که این روش نوین از بازاریابی به نوعی در بین بازارهای جهانی، همه گیر شده که خود زمینه را برای ایجاد فرصت های شغلی دیگری فراهم می کند. حالا دیگر دیجیتال مارکتینگ تنها یک روش بازاریابی نیست، یک علم است. علمی که با تکیه بر تخصص ها و ابزارهای مختلف، توانسته، تخصص های جدید را در زمینه ی بازاریابی اینترنتی، نمایان سازد.

ابزار دیجیتال مارکتینگ

نکته ی جالب درباره ی ابزار دیجیتال مارکتینگ این است که هر کدام از این ابزار به تنهایی یک تخصص محسوب می شوند و تقریبا شما نمی توانید فردی را پیدا کنید که بر تمامی ابزار دیجیتال مارکتینگ تسلط و تبحر داشته باشد. ضرورت استفاده از ابزار دیجیتال مارکتینگ به حدی زیاد است که عملاً بدون استفاده از این ابزارها، استراتژی دیجیتال مارکتینگ شما، به نتیجه نخواهد رسید. آنالیز و تحلیل داده، بهینه ‌سازی موتور جستجو، ایمیل مارکتینگ، تبلیغات کلیکی، تبلیغات در شبکه ‌های اجتماعی، مدیریت شبکه های اجتماعی و تحلیل آن، ارسال پوش نوتیفیکیشن، انتشار رپورتاژ آگهی، کوتاه‌کننده‌ ی لینک، چت آنلاین و غیره، همگی می توانند به عنوان یک ابزار دیجیتال مارکتینگ محسوب شود. جالب است بدانید که این بازار علاوه بر اینکه به تنهایی می توانند یک نتیجه ی رضایت بخش را در زمینه ی تبلیغات و بازاریابی برای یک مجموعه حاصل کنند، بلکه می توانند در نقش مکمل برای ابزار دیگر نیز ایفای نقش کرده و استراتژی دیجیتال مارکتینگ دیگری را نیز رقم بزنند.

ابزار دیجیتال مارکتینگ

به عنوان یک تعریف بسیار کوتاه برای دیجیتال مارکتینگ به سخن نیل پتل (Neil Patel) یک دیجیتال مارکتر معروف بسنده می کنیم که می گوید : «دیجیتال مارکتینگ به هرگونه‌ ای از بازاریابی محصولات و خدمات میگویند که از طریق دستگاه‌ های الکترونیکی انجام می‌ شود». این قسمت عینا کپی شده.

اما حالا می خواهیم با هم بررسی کنیم که ضرورت استفاده از ابزار دیجیتال مارکتینگ چیست؛ در واقع این ابزار چه نقشی در پیاده سازی انواع استراتژی های دیجیتال مارکتینگ دارند و تا چه حد می توانند در نتیجه ی نهایی و موفقیت پروژه تأثیرگذار باشند. در ادامه به شرح این موارد برای شما خواهیم پرداخت. لطفاً تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید :

ابزار دیجیتال مارکتینگ

ضرورت استفاده از ابزار دیجیتال مارکتینگ چیست

همان ور که برایتان توضیح دادیم، دیجیتال مارکتینگ و ابزارهای آن می توانند کمک بسیار زیادی در رونق و پیشرفت یک مجموعه ی کاری کنند. اما اینکه این کمک چگونه و با چه استراتژی می تواند تأثیرگذار باشد، بر میگردد به ضرورت استفاده از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در بازاریابی که در ادامه برایتان شرح خواهیم داد :

یکی از مهم ترین دلایلی که استفاده از ابزار دیجیتال مارکتینگ را برای یک کسب و کار، حیاتی می کند، دسترسی سریع و آسان به مشتریان است. همه می دانیم که یکی از مهمترین مراحل بازاریابی، شناخت مخاطب و نیازهای او است. این جمله به ظاهر بسیار ساده است اما در عمل کار بسیار دشواری است. چرا که شما باید طیف وسیعی از جامعه را مورد بررسی قرار داده و مطابق با سلیقه ی و محیط جغرافیایی و شرایط زندگی آن ها با آن ها ارتباط بگیرید. تازه بعد از شناخت نیازها، و یافت یک پاسخ درست و به جا به نیازها و درخواست ها، حالا نوبت آن می رسد که به مخاطب بفهمانید که شما می توانید به بهترین شکل ممکن نیازهای او را برطرف سازید. حالا استفاده از بازار دیجیتال مارکتینگ این امکان را برای شما فراهم می کند که به بهترین نحو ممکن بتوانید با مخاطب خود ارتباط بگیرید و این ارتباط را به یک ارتباط دائمی و موثر و مفید تبدیل کنید.

ابزار دیجیتال مارکتینگ

مورد دومی که ضرورت استفاده از ابزار دیجیتال مارکتینگ را تایید می کند، دسترسی به ابزارهای سنجش و اندازه گیری است. در واقع چیزی که ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در اختیار شما قرار می دهند بسیار جذاب است. شما با کمک یک سری ابزار هوشمند می توانید مشاهده کنید که فعالیت تبلیغاتی شما تا به اینجای کار، چقدر موفق عمل کرده. در واقع خیلی راحت شما به دیتاها و اطلاعاتی دسترسی پیدا می کنید که در گذشته باید سال ها تجربه می شد تا نتیجه ی مورد نظر دریافت شود. اما حالا با یک سری داده و سیستم و تحلیل، می توانید ببینید که روش ها تا به اینجای کار، چقدر مثمر ثمر بوده است. که اگر این روش درست نیست، با کمک یک سری اطلاعات دیگر، به راحتی استراتژی دیگری را گشوده و شروع به فعالیت نمایید. چه چیزی در آشفته بازار این روزها می تواند از این برای یک کسب و کار بهتر باشد که بدون هیچ گونه ضرر و زیانی و در کمترین زمان ممکن بتواند، نتیجه ی کار خود را مشاهده و تحلیل کند و در صورت نیاز، راه روش خود را تغییر دهد.

بحث بعدی درباره ی ضرورت استفاده از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ، بحث هزینه هاست. بله! هزینه های پرداخت شده در دیجیتال مارکتینگ به نسبت هزینه های صرف شده در بازاریابی سنتی، بسیار هوشمندانه تر و کمتر است. این در صورتی است که این روش بازگشت سرمایه ی بیشتری هم دارد.

مورد بعدی، تنوع در عملکرد است. بله! دست شما برای تنوع بخشیدن در استفاده از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ، بی نهایت باز است و همین تنوع باعث می شود که افراد بتوانند به گونه ای خلاقانه تر و حرفه ای تر، به بازاریابی اینترنتی بپردازند.

ابزار دیجیتال مارکتینگ

سخن آخر

مواردی که برایتان ذکر کردیم، تنها بخشی از ضرورت ها و مزیت های ابزار دیجیتال مارکتینگ است. این دنیای بازاریابی اینترنتی آنقدر وسیع و گسترده است که استفاده از هر بخش آن می تواند مزیت های زیادی را در پی داشته باشد. علاوه بر تمامی این ها، داشتن دیجیتال مارکتینگ روز به روز در حال بروز شدن و ارتقا است. همین موضوع باعث می شود که ابزارهای مربوط به آن با قابلیت انعطاف پذیری زیادی در دسترسی همگان قرار گیرند که در هر لحظه این قابلیت را داشته باشند که با تکنولوژی روز دنیا، هم سو و هم جهت عمل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *